Najlepszy bukmacher internetowy

15 stycznia 2019

Najlepszy bukmacher internetowy

Dla rozpoczynających swoją przygodę z obstawianiem meczów, ale też takich, którzy z niejednego pieca bukmacherskiego jedli chleb, pytanie, jaki jest najlepszy legalny bukmacher internetowy, jest jednym z tych, które zadawane bywa najczęściej. Prostej, jednoznacznej odpowiedzi nie ma – zazwyczaj jest tak, że co osoba to opinia i odmienne zdanie na temat, jaki jest najlepszy polski bukmacher.

Na wstępie warto zaznaczyć, że działalność firm bukmacherskich jest działalnością stricte komercyjną. Każdy fan sportu (bo to w zdecydowanej większości oni są klientami firm bukmacherskich), musi zdawać sobie sprawę z tego, że nie uczestniczy w rozdawnictwie pieniędzy. Bukmacherzy swoją działalność prowadzą dla zysku, a ich korzyścią jest strata grających.

Działalność firm bukmacherskich jest ściśle regulowana przez niemal każde państwo na świecie. Dlaczego? Obstawianie spotkań wiąże się m.in. z możliwością uzależnienia się, które może prowadzić do nagłego uszczuplenia zasobów finansowych, a w skrajnych przypadkach też i bankructw. Ucierpieć mogą nie tylko grający, ale też ich rodzina czy przyjaciele. Bukmacherka wiąże się także z innymi zagrożeniami, w tym z działalnością przestępczą polegającą na praniu brudnych pieniędzy.

BukmacherBONUSOferta specjalna
fortuna kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
sts kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 freebet + 34 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
betfan kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 3000 zł
Nasz bonus: 3000 zł + 14% bez podatku

Odbierz
betclic kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 530 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENTPL

Odbierz
pzbuk kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 100 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
ewinner kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 1170 zł Bonus

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
forbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
totolotek kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 49 zł bonus mobile

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
lvbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
milenium kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł bonus + 1500 zł cashback + 100 freebet + 20 zł extra

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Jednak państwa zdają sobie sprawę, że zabranianie ludziom zakładania się nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ludzie zakładali się niemal od zawsze, a dowody historyczne wskazują, że miało to miejsce od pierwszych ziemskich cywilizacji. Prohibicja natomiast najczęściej prowadzi do rozkwitu szarego rynku i właśnie przestępczej działalności. Rządy regulują grę u bukmacherów, kontrolują i pobierają podatki. Jednak dają też coś w zamian. Swoisty glejt, który zapewnia wszystkich klientów danego bukmachera, że zostawianie pieniędzy właśnie u niego nie wiąże się z czymś niebezpiecznym za co w przyszłości moglibyśmy prawnie odpowiedzieć.

W Polsce zajmuje się tym Ministerstwo Finansów, które wydaje stosowne koncesje. Szczególnie po 2017 roku przepisy prawa bardzo się zmieniły i zrewolucjonizowały rynek bukmacherski w Polsce.

Przed tą datą w naszym kraju działało blisko stu bukmacherów i zdecydowana większość nie płaciła w Polsce podatków. Nowa ustawa, która powoduje m.in. niemal natychmiastowe blokowanie stron internetowych nielegalnych bukmacherów, spowodowała że obecnie na polskim rynku jest zaledwie kilkunastu legalnych bukmacherów.

To te firmy, które zdecydowały się w pełni dostosować się do norm prawnych, w tym przede wszystkim do dość surowych kwestii podatkowych. Dlatego warto uczulać, szczególnie tych początkujących graczy, którzy chcieliby zawrzeć zakład bukmacherski. Należy to robić tylko u tych graczy rynkowych, którzy posiadają koncesję na prowadzenie zakładów wzajemnych na terenie Polski. Trzeba przyznać, że nie kosztuje to wiele wysiłku, bo taką informację dostajemy najczęściej przy pierwszym zetknięciu się z danym bukmacherem. Zatem zapamiętaj pierwszą, najważniejszą informację – najlepsze strony bukmacherskie to te działające zgodnie z naszym prawem.

Dlatego pierwszym wyznacznikiem tego, czy w ogóle możemy mówić, że dany bukmacher jest najlepszy to to, czy działa w Polsce legalnie. Kolejnych czynników jest więcej i trzeba to sobie powiedzieć wprost nie ma jednego wzorca do którego można przyrównać i określić czy dany bukmacher jest idealny. Każdy, kto chce obstawiać mecze, ma swoje preferencje. Trochę jak z wyborem restauracji i oceną posiłku. Jednego dane danie porwie i da pięć gwiazdek, a inny tylko uzna potrawę za przeciętną. Jeśli już jesteśmy przy kulinarnych porównaniach, to trzeba powiedzieć, że bukmacherzy legalnie działający w Polsce są restauracją tego samego typu – powiedzmy włoską – mamy niemal identyczne menu (zakłady przedmeczowe, zakłady na żywo, możliwość obstawiania w punktach naziemnych, aplikację mobilną itp.), a sam smak (jakość danej funkcji) różni się niewiele. To kolejny powód, dla którego niekiedy trudno jest wskazać najlepsze zaklady bukmacherskie.

Bierze się to stąd, że rynek bukmacherski jest bardzo żywy i zmienia się dość szybko, a konkurencja w Polsce nie za wysoka (choć co jakiś czas pojawiają się kolejne podmioty, więc ta konkurencja rośnie) i każdy bukmacher może podpatrywać rozwiązania innych firm i twórczo z nich korzystać u siebie. Dlatego główną trudnością z odpowiedzią na pytanie – najlepszy bukmacher online to? – jest właśnie stosunkowo mała różnica pomiędzy konkretnymi bukmacherami.

Ale trochę konkretów. Oczywiście każdy bukmacher w swoich spotach reklamowych powie, że to właśnie on oferuje najlepsze zakłady bukmachrtskie. Tak działa reklama. Ma uwypuklać zalety i jak tylko można chować wady. Jednak dwie marki od kilku lat są bardzo mocno obecne w świadomości graczy. Nie nazwiemy ich najlepszymi, ale na pewno możemy uwierzyć ich właścicielom, gdy mówią o siebie najwięksi. STS i Fortuna (dawniej Profesjonal) to dwaj bukmacherzy, którzy z tortu o nazwie „polskie legalne zakłady bukmacherskie” wykroili zdecydowanie największe kawałki.


fortuna vs sts

Obie firmy mają bardzo podobną strategię rozwoju. Po pierwsze są na rynku już od kilkunastu lat, co na pewno wiąże się z tym, że uznawane są za wiarygodne, a to gdy powierzamy nasze pieniądze (przecież bardzo często jest tak, że nie gramy od razu za całą naszą wpłatę i nie wypłacamy od razu po pierwszym zwycięstwie i „kasa” czasami u bukmachera „leżakuje”), jest kwestią zasadniczą. Poza tym obie firmy działalność prowadzą w dwóch równych sobie modelach. Tak samo mocno stawiają na rozwój zakładów bukmacherskich online, ale w żadnym wypadku nie zaniedbują punktów stacjonarnych. STS według danych samej firmy ma grubo ponad 400 punktów sprzedaży, natomiast Fortuna ok. 600.Nie da się ukryć, że obu firmom łączenie działalności stacjonarnej, jak i online wychodzi dobrze. Punkty naziemne są bardzo widoczne, usytuowane w niezłych lokalizacjach.

Jeśli chodzi o stronę online tutaj również obie firmy są raczej wśród tych, które wyznaczają trendy. Strony internetowe są czytelne i funkcjonalne. Można na nich zawrzeć zakład od razu, jak i też wybrać swoje typy, spisać odpowiedni kod i z nim udać się do punktu stacjonarnego i tam opłacić swój kupon. Dla tych, którzy zakłady bukmacherskie lubią zawierać „na szybko” stojąc w korku czy w czasie podróży komunikacją obie firmy przygotowały aplikacje mobilne. I trzeba uznać, że są one jednymi z najbardziej funkcjonalnych, a zarazem prostych na polskim rynku bukmacherskim. Najlepsza strona bukmacherska? Fortuna i STS byłyby wysoko.

Nieco za wspomnianą dwójką jest najdłużej działający w Polsce bukmacher, czyli firma Totolotek. Dawniej jej bukmacherska odnoga znana była jako Totomix. Trzeba też pamiętać, że firma nie ma nic wspólnego z Lotto, czyli państwowym organizatorem gier losowych. Totolotek posiada ponad 400 punktów stacjonarnych, ale Totolotek to również bukmacher internetowy. To, czym firma najbardziej kusi, są zdecydowanie większe bonusy na start niż wspomniani liderzy polskiego rynku.


totolotek main belka

Oczywiście każdy z nas lubi być obdarowywany, ale musimy być czujni. W świecie bukmacherów nie ma nic za darmo. Bonus na start w Totolotku to podwojenie pierwszej wpłaty nawet do 1000 zł i darmowy pierwszy zakład w wysokości 25 zł.

Na co powinniśmy uważać? Przede wszystkim musimy mieć świadomość konieczności obrotu promocyjnego depozytu (a czasem i pierwszej wpłaty). Bukmacherzy z reguły wymagają od nas tego, żeby na „obracanym” kuponie umieścić co najmniej trzy wydarzenia, które dadzą nam kurs ok 2,0. Co w tym złego? Im więcej zdarzeń na kuponie tym mniejsze prawdopodobieństwo wygranej i choć ewentualna wygrana robi na nas wrażenie rzadko kiedy wpływa na nasze konto. Największe szanse wygranej mamy, gdy gramy tzw. single, czyli jedno wydarzenie na kuponie. Ktoś powie: „Ok, ale to nie nasz depozyt, tylko wirtualna kwota od bukmachera. Można ryzykować”. To po części prawda, ale istnieje spore ryzyko, że nauczeni od początku grania zakładów wielokrotnych nie przestaniemy tego robić nawet za własne pieniądze. Plusem bonusów jest to, że możemy z nieco mniejszym ryzykiem przetestować ofertę bukmachera i wyrobić sobie o nim zdanie.

Właśnie na bonusy rywalizują najbardziej te marki, które stawiają na graczy internetowych, czyli bukmacherzy online jak: Etoto, LvBet, Forbet, Totalbet czy PZBuk. To nieco mniejsze marki, które nie mają wielu (lub nie mają wcale) punktów stacjonarnych i najbardziej stawiają na rozwój sektora internetowego. Bukmacher online przynajmniej teoretycznie stosuje nieco bardziej agresywną politykę kursową. I to właśnie oni powinni zaproponować najlepsze bonusy bukmacherskie, jednak wciąż należy pamiętać o regulaminowych wymogach.

Najlepszy legalny bukmacher powinien mieć także wysokie kursy. Kursy są jednym z ważniejszych czynników, które powodują, że chcemy grać u danego bukmachera. Tu także nie ma jednej odpowiedzi i nie możemy powiedzieć, że największe kursy oferuje bukmacher „X” lub „Y”. Jedno wydarzenie u jednego z bukmacherów będzie nieco korzystniej dla nas rozliczane, ale już na innym bukmacher odbije sobie różnicę. Najlepiej jest korzystać z istniejących wyszukiwarek kursów, bądź samemu sprawdzać kurs danego spotkania. Sens ma to chyba jednak tylko w przypadku (najrozsądniejszego) grania tylko singli. Przy wielu wydarzeniach różnice kursowe raczej będą się niwelować.

Co do oferty samych wydarzeń – najlepszy legalny bukmacher internetowy musi mieć w swojej ofercie naprawdę wiele dyscyplin sportowych, propozycję zakładów specjalnych czy wirtualne sporty. Tu naprawdę trzeba zawyrokować remis. Każda firma bukmacherska ma w swojej ofercie najważniejsze rozgrywki ligowe czy pucharowe w każdej ważnej dyscyplinie. Dla wielbicieli egzotyki i sportów niszowych też się coś znajdzie. Jednak jeśli uznamy, że najlepiej jest obstawiać to, co znamy najlepiej, na tym polu żaden z bukmacherów nie ma przewagi.

Najlepsze zakłady bukmacherskie przeprowadzane w Internecie muszą charakteryzować się przede wszystkim szybkością i prostotą. Najlepsza strona bukmacherska musi być przejrzysta i funkcjonalna.


betclic opinie 2020 bonus betclic kod promocyjny betclic 2020 kod bonusowy betclic 2020 bonusy bukmacherskie bez depozytu zakłady bukmacherskie z bonusem bez depozytu forbet kod promocyjny bonus forbet fortuna kod bonusowy fortuna kod promocyjny


Gracze uważają, że najlepsi bukmacherzy internetowi posiadają wszystkie najważniejsze informacje na swojej stronie głównej, ponieważ od razu widzą rynki zdarzeń i ich kursy. Sporym minusem według nas jest sytuacja w której „produkt”, czyli kursy nie są widoczne już na stronie startowej, a tak jest m.in. w wypadku Totolotka, Totalbet czy PZBuk.

Każdy z graczy powinien mieć też dostęp do statystyk, żeby nie musiał „skakać” po kilku stronach i zakładkach w swojej przeglądarce – to kolejny podpunkt, na który warto zwrócić uwagę, chcąc określić, jaki jest najlepszy bukmacher w Polsce.

Najlepsi bukmacherzy online to też tacy, którzy na swoich stronach udostępniają transmisje ze spotkań ze swojej oferty (w Polsce STS).

Oprócz tego istotna jest szybkość wpłaty pieniędzy w tym segmencie bukmacherzy nie próżnują, bo oferują wiele sposobów na to, aby klient łatwo mógł wpłacić swoje pieniądze. Blik, Paypall, możliwość ekspresowego przelania pieniędzy z niemal każdego działającego w Polsce banku czy portfele internetowe to już standard.

Tak jak zaznaczyliśmy na wstępie -bardzo subiektywne jest określenie, jacy są najlepsi polscy bukmacherzy. Firmy działające w Polsce i posiadające koncesję Ministerstwa Finansów mają przypiętą łatkę bezpieczeństwa. Prawnie, o ile gramy z własnych środków, nic złego nie może się nam stać grając u takiego bukmachera. Nasze pieniądze są bezpieczne. Dlatego wybór bukmachera u którego chcemy grać w pierwszej kolejności powinien opierać się na tym czy jest na liście legalnych bukmacherów czy też nie. Jednak powoli mamy coraz większy wybór, wiele firm nie ruszyło nawet ze swoją ofertą. Nie wiemy, czym być może nas zaskoczą. To właśnie także z tego powodu nie możemy jasno sprecyzować, jaki jest aktualnie najlepszy bukmaher, ponieważ sytuacja może się jeszcze odwrócić i podmioty, które wśród graczy są określane jako najlepsi bukmacherzy w Polsce, mogą stracić swoją pozycję na rzecz nowych firm – to wielka niewiadoma.