Jaki bukmacher 2021

2 lutego 2021

Nadszedł nowy rok, w związku z tym wiele osób zastanawia się, jakie zmiany wystąpią na rynku bukmacherskim. Jaki bukmacher będzie najlepszy w tym roku? Czy coś się zmieni w rankingu legalnych bukmacherów? Otóż jest to niełatwe pytanie, ponieważ cała branża bukmacherska rozwija się bardzo dynamicznie. W roku 2021 ma wystartować również kilku nowych bukmacherów, którzy dopiero tworzą swoje strony. Na naszym rynku pojawia się ich coraz więcej.

Najlepszy bukmacher internetowy

Dla rozpoczynających swoją przygodę z obstawianiem meczów, ale też takich, którzy z niejednego pieca bukmacherskiego jedli chleb, pytanie, jaki jest najlepszy legalny bukmacher internetowy, jest jednym z tych, które zadawane bywa najczęściej. Prostej, jednoznacznej odpowiedzi nie ma – zazwyczaj jest tak, że co osoba to odmienne zdanie na temat, jaki jest najlepszy polski bukmacher.

Na wstępie warto zaznaczyć, że działalność firm bukmacherskich jest działalnością stricte komercyjną. Każdy fan sportu (bo to w zdecydowanej większości oni są klientami firm bukmacherskich), musi zdawać sobie sprawę z tego, że nie uczestniczy w rozdawnictwie pieniędzy. Bukmacherzy swoją działalność prowadzą dla zysku, a ich korzyścią jest strata grających.

Działalność firm bukmacherskich jest ściśle regulowana przez niemal każde państwo na świecie. Dlaczego? Obstawianie spotkań wiąże się m.in. z możliwością uzależnienia się, które może prowadzić do nagłego uszczuplenia zasobów finansowych, a w skrajnych przypadkach też i bankructw. Ucierpieć mogą nie tylko grający, ale też ich rodzina czy przyjaciele. Bukmacherka wiąże się także z innymi zagrożeniami, w tym z działalnością przestępczą polegającą na praniu brudnych pieniędzy.

Jednak państwa zdają sobie sprawę, że zabranianie ludziom zakładania się nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ludzie zakładali się niemal od zawsze, a dowody historyczne wskazują, że miało to miejsce od pierwszych ziemskich cywilizacji. Prohibicja natomiast najczęściej prowadzi do rozkwitu szarego rynku i właśnie przestępczej działalności.

Zakłady bukmacherskie i regulacje

Rządy regulują grę u bukmacherów, kontrolują i pobierają podatki. Jednak dają też coś w zamian. Swoisty glejt, który zapewnia wszystkich klientów danego bukmachera, że zostawianie pieniędzy właśnie u niego nie wiąże się z czymś niebezpiecznym za co w przyszłości moglibyśmy prawnie odpowiedzieć.

W Polsce zajmuje się tym Ministerstwo Finansów, które wydaje stosowne koncesje. Szczególnie po 2017 roku przepisy prawa bardzo się zmieniły i zrewolucjonizowały rynek bukmacherski w Polsce.

Przed tą datą w naszym kraju działało blisko stu bukmacherów i zdecydowana większość nie płaciła w Polsce podatków. Nowa ustawa, która powoduje m.in. niemal natychmiastowe blokowanie stron internetowych nielegalnych bukmacherów, spowodowała że obecnie na polskim rynku jest zaledwie kilkunastu legalnych bukmacherów.

To te firmy, które zdecydowały się w pełni dostosować się do norm prawnych, w tym przede wszystkim do dość surowych kwestii podatkowych. Dlatego warto uczulać, szczególnie tych początkujących graczy, którzy chcieliby zawrzeć zakład bukmacherski. Należy to robić tylko u tych graczy rynkowych, którzy posiadają koncesję na prowadzenie zakładów wzajemnych na terenie Polski.

Wybieraj polskich operatorów zakładów wzajemnych

Trzeba przyznać, że nie kosztuje to wiele wysiłku, bo taką informację dostajemy najczęściej przy pierwszym zetknięciu się z danym bukmacherem. Zatem zapamiętaj pierwszą, najważniejszą informację – najlepsze strony bukmacherskie to te działające zgodnie z naszym prawem.

Dlatego pierwszym wyznacznikiem tego, czy w ogóle możemy mówić, że dany bukmacher jest najlepszy to to, czy działa w Polsce legalnie. Kolejnych czynników jest więcej i trzeba to sobie powiedzieć wprost nie ma jednego wzorca do którego można przyrównać i określić czy dany bukmacher jest idealny. Każdy, kto chce obstawiać mecze, ma swoje preferencje. Trochę jak z wyborem restauracji i oceną posiłku.

Wybieraj sprawdzonych bukmacherów

Jednego dane danie porwie i da pięć gwiazdek, a inny tylko uzna potrawę za przeciętną. Jeśli już jesteśmy przy kulinarnych porównaniach, to trzeba powiedzieć, że bukmacherzy legalnie działający w Polsce są restauracją tego samego typu – powiedzmy włoską – mamy niemal identyczne menu (zakłady przedmeczowe, zakłady na żywo, możliwość obstawiania w punktach naziemnych, aplikację mobilną itp.), a sam smak (jakość danej funkcji) różni się niewiele. To kolejny powód, dla którego niekiedy trudno jest wskazać najlepsze zaklady bukmacherskie.

Z czego to wynika?

Bierze się to stąd, że rynek bukmacherski jest bardzo żywy i zmienia się dość szybko, a konkurencja w Polsce nie za wysoka (choć co jakiś czas pojawiają się kolejne podmioty, więc ta konkurencja rośnie) i każdy bukmacher może podpatrywać rozwiązania innych firm i twórczo z nich korzystać u siebie. Dlatego główną trudnością z odpowiedzią na pytanie – najlepszy bukmacher online to? – jest właśnie stosunkowo mała różnica pomiędzy konkretnymi bukmacherami.

Gdzie najlepsze zakłady bukmacherskie online?

Ale trochę konkretów. Oczywiście każdy bukmacher w swoich spotach reklamowych powie, że to właśnie on oferuje najlepsze zakłady bukmacherskie. Tak działa reklama. Ma uwypuklać zalety i jak tylko można chować wady. Jednak dwie marki od kilku lat są bardzo mocno obecne w świadomości graczy. Nie nazwiemy ich najlepszymi, ale na pewno możemy uwierzyć ich właścicielom, gdy mówią o siebie najwięksi. STS i Fortuna (dawniej Profesjonal) to dwaj bukmacherzy, którzy z tortu o nazwie „polskie legalne zakłady bukmacherskie” wykroili zdecydowanie największe kawałki.

Obie firmy mają bardzo podobną strategię rozwoju. Po pierwsze są na rynku już od kilkunastu lat, co na pewno wiąże się z tym, że uznawane są za wiarygodne, a to gdy powierzamy nasze pieniądze (przecież bardzo często jest tak, że nie gramy od razu za całą naszą wpłatę i nie wypłacamy od razu po pierwszym zwycięstwie i „kasa” czasami u bukmachera „leżakuje”), jest kwestią zasadniczą.

Różne modele działalności legalnych operatorów

Poza tym obie firmy działalność prowadzą w dwóch równych sobie modelach. Tak samo mocno stawiają na rozwój zakładów bukmacherskich online, ale w żadnym wypadku nie zaniedbują punktów stacjonarnych. STS według danych samej firmy ma grubo ponad 400 punktów sprzedaży, natomiast Fortuna ok. 600.Nie da się ukryć, że obu firmom łączenie działalności stacjonarnej, jak i online wychodzi dobrze. Punkty naziemne są bardzo widoczne, usytuowane w niezłych lokalizacjach.

Jeśli chodzi o stronę online tutaj również obie firmy są raczej wśród tych, które wyznaczają trendy. Strony internetowe są czytelne i funkcjonalne. Można na nich zawrzeć zakład od razu, jak i też wybrać swoje typy, spisać odpowiedni kod i z nim udać się do punktu stacjonarnego i tam opłacić swój kupon.

Dla tych, którzy zakłady bukmacherskie lubią zawierać „na szybko” stojąc w korku czy w czasie podróży komunikacją obie firmy przygotowały aplikacje mobilne. I trzeba uznać, że są one jednymi z najbardziej funkcjonalnych, a zarazem prostych na polskim rynku bukmacherskim. Najlepsza strona bukmacherska? Fortuna recenzja i STS byłyby wysoko.

Najdłużej działające zakłady bukmacherskie w Polsce

Nieco za wspomnianą dwójką jest najdłużej działający w Polsce bukmacher, czyli firma Totolotek kod promocyjny również oferująca. Dawniej jej bukmacherska odnoga znana była jako Totomix. Trzeba też pamiętać, że firma nie ma nic wspólnego z Lotto, czyli państwowym organizatorem gier losowych.

Totolotek posiada ponad 400 punktów stacjonarnych, ale Totolotek to również bukmacher internetowy. To, czym firma najbardziej kusi, są zdecydowanie większe rabaty na start niż wspomniani liderzy polskiego rynku.

Oczywiście każdy z nas lubi być obdarowywany, ale musimy być czujni. W świecie bukmacherów nie ma nic za darmo. Rabat na start w Totolotku to podwojenie pierwszej wpłaty nawet do 1000 zł i darmowy pierwszy zakład w wysokości 25 zł.
Na co powinniśmy uważać? Przede wszystkim musimy mieć świadomość konieczności obrotu promocyjnego depozytu (a czasem i pierwszej wpłaty).

Warunki obrotu środkami z bonusów bukmacherskich

Bukmacherzy z reguły wymagają od nas tego, żeby na „obracanym” kuponie umieścić co najmniej trzy wydarzenia, które dadzą nam kurs ok 2,0. Co w tym złego? Im więcej zdarzeń na kuponie tym mniejsze prawdopodobieństwo wygranej i choć ewentualna wygrana robi na nas wrażenie rzadko kiedy wpływa na nasze konto.

Największe szanse wygranej mamy, gdy gramy tzw. single, czyli jedno wydarzenie na kuponie. Ktoś powie: „Ok, ale to nie nasz depozyt, tylko wirtualna kwota od bukmachera. Można ryzykować”. To po części prawda, ale istnieje spore ryzyko, że nauczeni od początku grania zakładów wielokrotnych nie przestaniemy tego robić nawet za własne pieniądze. Plusem rabatów jest to, że możemy z nieco mniejszym ryzykiem przetestować ofertę bukmachera i wyrobić sobie o nim zdanie.

Właśnie na rabat rywalizują najbardziej te marki, które stawiają na graczy internetowych, czyli bukmacherzy online jak: Etoto, Betfan recenzja jest coraz lepsza, LvBet kod promocyjny, Forbet kod promocyjny, Totalbet kod promocyjny czy PZBuk kod promocyjny. To nieco mniejsze marki, które nie mają wielu (lub nie mają wcale) punktów stacjonarnych i najbardziej stawiają na rozwój sektora internetowego.

Co cechuje dobrego bukmachera?

Bukmacher online przynajmniej teoretycznie stosuje nieco bardziej agresywną politykę kursową. I to właśnie oni powinni zaproponować najlepsze promki bukmacherskie, jednak wciąż należy pamiętać o regulaminowych wymogach.

Najlepszy legalny bukmacher powinien mieć także wysokie kursy. Kursy są jednym z ważniejszych czynników, które powodują, że chcemy grać u danego bukmachera. Tu także nie ma jednej odpowiedzi i nie możemy powiedzieć, że największe kursy oferuje bukmacher „X” lub „Y”. Jedno wydarzenie u jednego z bukmacherów będzie nieco korzystniej dla nas rozliczane, ale już na innym bukmacher odbije sobie różnicę.

Najlepiej jest korzystać z istniejących wyszukiwarek kursów, bądź samemu sprawdzać kurs danego spotkania. Sens ma to chyba jednak tylko w przypadku (najrozsądniejszego) grania tylko singli. Przy wielu wydarzeniach różnice kursowe raczej będą się niwelować.

Wymagania co do oferty zdarzeń

Co do oferty samych wydarzeń – najlepszy legalny bukmacher internetowy musi mieć w swojej ofercie naprawdę wiele dyscyplin sportowych, propozycję zakładów specjalnych czy wirtualne sporty. Tu naprawdę trzeba zawyrokować remis.

Każda firma bukmacherska ma w swojej ofercie najważniejsze rozgrywki ligowe czy pucharowe w każdej ważnej dyscyplinie. Dla wielbicieli egzotyki i sportów niszowych też się coś znajdzie. Jednak jeśli uznamy, że najlepiej jest obstawiać to, co znamy najlepiej, na tym polu żaden z bukmacherów nie ma przewagi.

Najlepsze zakłady bukmacherskie przeprowadzane w Internecie muszą charakteryzować się przede wszystkim szybkością i prostotą. Najlepsza strona bukmacherska musi być przejrzysta i funkcjonalna.

Jak wybrać legalnego bukmachera?

Zakłady bukmacherskie to w ostatnim czasie coraz częstszy sposób na dodatkową rozrywkę czy pomnażanie gotówki dla tych, którzy potrzebują adrenaliny i większych przeżyć. Coraz większe zainteresowanie samą ideą zakładów bukmacherskich sprawia, że odczuł to też sam rynek.

Coraz więcej możemy bowiem spotkać nowych operatorów zakładów. Warto jednak pamiętać, że na legalną działalność na terenie Polski ma pozwolenie tylko kilka firm. Działanie zakładów bukmacherskich w kraju reguluje ustawa o grach hazardowych z 2010 roku, w lipcu 2011 dodano do niej nowelizację a propos zakładów online.

W przypadków i zakładów stacjonarnych takich jak STS zakłady bukmacherskie, i zakładów online legalna działalność wymaga uzyskania zgody i pozwolenia Ministra Finansów. Bez takiego pozwolenia nie można działać jawnie i zgodnie z prawem na terenie Polski. Wszyscy legalnie działający operatorzy muszę odprowadzać odpowiednie podatki.

Wybór dobrego bukmachera wcale nie jest łatwy. Powodów jest co najmniej kilka.

Po pierwsze

Obecność zakładów online sprawia, że to coraz częstsza opcja dla stałych graczy, choć niektórzy twierdzą, że obstawianie online odbiera całą radość gry.

Po drugie

Oferty praktycznie wszystkich działających legalnie bukmacherów takich jak STS online jest tak podobna, różnice są tak subtelne, że trudno zdecydować się na coś konkretnego.

Po trzecie

Nielegalni bukmacherzy mają często lepsze warunki umowy, stawek i atrakcyjniejsze formy zakładów, dlatego i one przyciągają wielu graczy.

Starając się wybrać odpowiedniego bukmachera, który spełni wszystkie oczekiwania, coraz więcej wagi przywiązuje się do analizy całego procesu rejestracji, możliwości zakładowych etc. Nie mniej jednak i na tym polegają sportowe emocje, dostępne dla wszystkich.

Czym kierować się przy wyborze najlepszego bukmachera – jak wybrać?

Zwróć uwagę na przejrzystość strony internetowej. Obecność zakładów online sprawia, że wszystkie informacje i możliwości transakcji znajdują się na pierwszej stronie. W efekcie, na takiej stronie trudno znaleźć cokolwiek. Klienci lubią, kiedy najciekawsze oferty znajdują od razu na starcie, ale bez przesady. Strona powinna mieć jasno wydzielone strefy, by każdy mógł się po niej swobodnie poruszać.

Sprawdź, na jakiej zasadzie możesz dokonywać depozytu na swoje kontro. Użytkownicy mają często dostęp do e-portfeli, ale liczy się tutaj szybkość wpłacania i wypłacania pieniędzy w trybie natychmiastowym.
Rabaty i promki (można na przykład sprawdzić w Betfan kod promocyjny). Te dwie rzeczy przyciągają nowych i starych graczy jak nic innego. Świeże i atrakcyjne informacje na temat wszelkiego rodzaju rabatów to duża gratka dla wszystkich regularnie grających.

Ważne czynniki w ofercie

Jasne metody płatności, oczekiwania na wypłatę i termin wpłat do depozytu. To bardzo ważne dla osób, które grają dużo i regularnie. Chodzi tutaj zarówno o możliwość dłuższej wpłaty do depozytu, jak i natychmiastowej wypłaty wygranego zakładu, takie możliwości dają legalni bukmacherzy tacy jak STS online.

Szybka i prosta rejestracja. Skomplikowane kroki przy rejestracji to coś, czego chcemy zawsze unikać. Szukamy szybki i prostych rozwiązań: wpisania adresu e-mail, hasła i danych kontaktowych. Formularze rejestracyjne powinny być więc jak najbardziej ujednolicone i uproszczone.

Aby odpowiedzieć na pytanie „Jaki bukmacher 2021?” należy najpierw przeanalizować, co się działo w świecie zakładów wzajemnych w poprzednich latach. Bazując na danych z lat 2017-2019 można zaobserwować jak kształtuje się sytuacja z bukmacherami w Polsce.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Wraz z wejściem nowelizacji Ustawy Hazardowej w kwietniu 2017 roku, coraz więcej osób zaczęło się interesować tematem zakładów bukmacherskich, wyszukując legalnych bukmacherów, u których można grać. To właśnie wtedy zaczęto masowo wpisywać w wyszukiwarki zapytania typu: „Jaki bukmacher 2017?”.

Ze względu na ograniczony wybór legalnych bukmacherów, można było spotkać wiele zestawień, które starały się wskazać na lidera jeśli chodzi o ofertę. W kolejnym roku powstało kilku nowych bukmacherów, którzy szturmem weszli na rynek.

Obecnie w Polsce licencję posiada aż 15 podmiotów, które mogą prowadzić zakłady wzajemne, a wśród nich jest między innymi STS kod promocyjny oferujący, LVBET recenzja, forBET, ETOTO, Totolotek, PZBuk, Milenium, Fortuna kod promocyjny również posiada w swojej ofercie, SuperBet, BetClic recenzja, Ewinner, Totalbet, Typiko, Typiko, TRAF Zakłady Wzajemne (kolejność jest przypadkowa).

Prosty dostęp do bukmacherów

Gracze w 2020 roku mają naprawdę szeroki wybór na rynku zakładów. Niektórzy bukmacherzy, mimo że posiadają licencję, nie posiadają jeszcze sprecyzowanej oferty, dlatego wielu typerów z niecierpliwością czeka na to, co będą mieli do zaoferowania nowym graczom, a konkurencja stale stara się zoptymalizować swoje usługi.

Nowe jednostki takie jak chociażby BetClic, które dopiero zaczynają swoją działalność, z pewnością będą działać głównie w Internecie, dlatego należy uważnie obserwować ich ofertę i porównać z konkurencją.

Czy obstawianie zakładów bukmacherskich na stronach internetowych to już przeżytek?

Wielu typerów przewiduje, że w 2020 roku o wyborze bukmachera może zdecydować to, czy dany serwis posiada również swoją własną aplikację mobilną. Obecnie już przy zapytaniach typu bukmacher jaki wybrac, coraz więcej osób dopytuje się o aplikacje na telefon, które znacznie ułatwią typowanie online.

W czasach kiedy każdy nosi ze sobą smartfon i to przez niego łączy się z Internetem, nic dziwnego, że bukmacherzy decydują się na wypuszczenie na rynek swojej własnej aplikacji, która posiada większość, jeśli nie wszystkie funkcje obecne na stronie.

Aplikacje mobilne

Nie wszyscy jednak preferują korzystanie z mobilnych aplikacji, dlatego bukmacherzy rozbudowują swoją ofertę, dając jak najwięcej wyboru swoim graczom. Dlatego szukając odpowiedzi na pytanie, który bukmacher jest najlepszy, wielu graczy będzie brało pod uwagę właśnie jakość aplikacji mobilnej.

Wielu czołowych bukmacherów decyduje się na rozwój w kierunku mobilnej bukmacherki, dlatego warto zainteresować się jakością aplikacji podczas wyboru swojego bukmachera.

Początki w obstawianiu online.

Jak obstawiać mecze przez Internet? Wielu początkujących graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi nie do końca orientuje się w tym jak grać. Niestety nie ma dokładnej instrukcji od Ado Z jak obstawiać zakłady bukmacherskie, ponieważ jak to się mówi, co gracz, to obyczaj.

Na sam początek jednak dobrą poradą będzie zaczęcie od sprawdzenia kursów, ponieważ to one bezpośrednio określają prawdopodobieństwo zajścia danego wydarzenia. Im wyższy kurs, tym mniejsze prawdopodobieństwo tego, że dane wydarzenie będzie miało miejsce. Należy również pamiętać, że na wygraną kuponów, składa się bardzo wiele czynników.

Należy pamiętać, że nawet najlepsze drużyny mogą mieć słabszy dzień i przegrać spotkanie, mimo że były typowane jako „pewniak”. Dlatego przed obstawieniem kuponu, należy dokładnie przeanalizować wszelkie za i przeciw. Zakłady online nie należy traktować jako pewne źródło zarobku, ale jako zabawę, ponieważ ma to być przede wszystkim rozrywka.

Bukmacherzy bez podatku?

W związku z wejściem w życie Ustawy Hazardowej, przepisy wyraźnie mówią o obowiązku odprowadzania aż 12% podatku od obrotu. Tak więc każdy bukmacher, który nie odprowadza odpowiedniej kwoty, jest uznawany przez polskie prawo za nielegalny podmiot bukmacherski, więc również i gra u takiego bukmachera jest nielegalna. Ze względu na wysoki podatek, gracze szukają alternatywy.

Owszem, istnieją podmioty, które oferują korzystnie wyglądające oferty, które nie przestrzegają prawa podatkowego. Dlatego też na pierwszy rzut oka może się wydawać, że typowanie na takich stronach się bardziej opłaca.

Jednak tak naprawdę Ministerstwo Finansów zabrania gry na tego typu witrynach, a użytkownicy, którzy się decydują na założenie konta oraz obstawianie kuponów na stronach nielegalnych bukmacherów, mogą być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej, płacąc wysokie grzywny.

Dlatego zamiast szukać w sieci jaki bukmacher bez podatku, lepiej jest sprawdzić listę legalnych bukmacherów i znaleźć takiego bukmachera, którego oferta wydaje Ci się najlepsza.

Gracze uważają, że najlepsi bukmacherzy internetowi posiadają wszystkie najważniejsze informacje na swojej stronie głównej, ponieważ od razu widzą rynki zdarzeń i ich kursy. Sporym minusem według nas jest sytuacja w której „produkt”, czyli kursy nie są widoczne już na stronie startowej.

Dostęp do statystyk jest ważny

Każdy z graczy powinien mieć też dostęp do statystyk, żeby nie musiał „skakać” po kilku stronach i zakładkach w swojej przeglądarce – to kolejny podpunkt, na który warto zwrócić uwagę, chcąc określić, jaki jest najlepszy bukmacher w Polsce.

Najlepsi bukmacherzy online to też tacy, którzy na swoich stronach udostępniają transmisje ze spotkań ze swojej oferty (w Polsce STS recenzja na temat tego buka jest z tego powodu naprawdę dobra).

Oprócz tego istotna jest szybkość wpłaty pieniędzy w tym segmencie bukmacherzy nie próżnują, bo oferują wiele sposobów na to, aby klient łatwo mógł wpłacić swoje pieniądze. Blik, Paypall, możliwość ekspresowego przelania pieniędzy z niemal każdego działającego w Polsce banku czy portfele internetowe to już standard.

Tak jak zaznaczyliśmy na wstępie -bardzo subiektywne jest określenie, jacy są najlepsi polscy bukmacherzy. Firmy działające w Polsce i posiadające koncesję Ministerstwa Finansów mają przypiętą łatkę bezpieczeństwa. Prawnie, o ile gramy z własnych środków, nic złego nie może się nam stać grając u takiego bukmachera. Nasze pieniądze są bezpieczne.

Jak wybrać bukmachera?

Dlatego wybór bukmachera u którego chcemy grać w pierwszej kolejności powinien opierać się na tym czy jest na liście legalnych bukmacherów czy też nie. Jednak powoli mamy coraz większy wybór, wiele firm nie ruszyło nawet ze swoją ofertą. Nie wiemy, czym być może nas zaskoczą.

To właśnie także z tego powodu nie możemy jasno sprecyzować, jaki jest aktualnie najlepszy bukmaher, ponieważ sytuacja może się jeszcze odwrócić i podmioty, które wśród graczy są określane jako najlepsi bukmacherzy w Polsce, mogą stracić swoją pozycję na rzecz nowych firm – to wielka niewiadoma.

Milenium, PZBuk czy może LV BET?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, ilu graczy, tyle równych opinii na temat bukmacherów. Jan Kowalski stwierdzi, że jemu świetnie się gra na stronie Fortuny i to jest najlepszy bukmacher w Polsce, natomiast Janusz Nowak stwierdzi, że według niego zdecydowanie lepszym bukmacherem jest STS, ponieważ jest sponsorem jego ulubionej drużyny. Dlatego też w sieci pojawiają się zapytania typu „Jakie zakłady bukmacherskie polecacie?”.

BukmacherBONUSOferta specjalna
sts kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 Freebet + 34 zł zakład bez ryzyka + 20 zł betgames + 20 zł zakłady wirtualne

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
betfan kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2691 zł
Nasz bonus: 600 zł zakład bez ryzyka + 3x777 zł bonus od depozytu (wygrane *10!) + 30 zł w darmowych zakładach na Gry, Esport i Sport

Kod bonusowy: PREZENCIKVIP1

Odbierz bonus
fortuna kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 2000 zł bonus od depozytu + 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
ewinner kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
forbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2200 zł od depozytu + 120 zł zakład bez ryzyka + 50 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
pzbuk kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 200 zł
Nasz bonus: 200 zł Cashback + 200 zł extra

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
superbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% od pierwszej wpłaty do 50 zł + Cashback do 500 zł + 30 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
betclic kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 550 zł Cashback + 50% więcej na AKO

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
totalbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 5000 zł
Nasz bonus: 5000 zł + 40 zł Freebet

Kod rejestracyjny: PREZENTVIP

Odbierz bonus
lvbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 3000 zł bonus od depozytu + 333 zł zakład bez ryzyka + 20 zł bez depozytu + 20 zł na sporty wirtualne + 50 zł dla posiadaczy karnetu

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
totolotek kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus na start + 49 zł bonus mobile + 25 zł bonus bez depozytu + 66% bonus na AKO

Kod rejestracyjny: PREZENTVIP

Odbierz bonus

betclic kod promocyjny betclic kod bonusowy betclic betclic opinie 2020 bonus na start bez depozytu bez depozytu bukmacher forbet bonus kod promocyjny forbet fortuna bonus fortuna kod promocyjny najlepsza strona bukmacherska najlepsze zakłady bukmacherskie 


Najlepszym wyborem jest zapoznanie się z ofertą wszystkich legalnych podmiotów i ustalenie samemu, gdzie najlepiej jest grać. Ogromnym plusem jest przede wszystkim to, że wielu bukmacherów daje promki na start, a jedną z nich jest rabat bez depozytu.

Oznacza to, że po rejestracji, nowy gracz otrzymuje na swoje konto pewną sumę pieniędzy, którą musi wykorzystać na obstawienie pierwszego zakładu. Dzięki temu każdy może się zorientować nie tylko w ofercie, ale również w tym, jak działa serwis.

Podsumowując, w roku 2020 z pewnością będzie kilka niespodzianek, jeśli chodzi o rynek bukmacherski. Dlatego wszyscy zainteresowani obstawianiem, będą na pewno z zaciekawieniem obserwować jak będzie się zmieniała sytuacja na rynku zakładów wzajemnych.

Dostępni bukmacherzy na rynku

Od jakiegoś czasu ilość dostępnych dla Polaków bukmacherów w znaczącym stopniu się zmniejszyła. Wynika to przede wszystkim z nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 roku, która zmusiła większość zagranicznych serwisów do wycofania się z Polski.

Lista legalnych bukmacherów, u których można obstawiać mecze stacjonarnie lub zarejestrować się na ich stronie internetowej, znajduje się na stronie Ministerstwa Finansów i jest na bieżąco aktualizowana przez ten resort.

Oczywiście, kluczowe dla wielu osób jest to, jaki rabat oferuje dany bukmacher na start. Naturalnie bukmacherzy również przyciągają klientów ciekawymi promkami, które warto śledzić.

Na pewno przed założeniem swojego konta warto zapoznać się z całą ofertą danego bukmachera, aby dowiedzieć się, czy oferuje on możliwość typowania w ulubionych dyscyplinach sportowych oraz innych zakładach na żywo.

Najlepszy bukmacher online na polskim rynku

Osoby rozpoczynające przygodę z typowaniem zakładów wzajemnych od samego początku interesuje wyłącznie najlepszy bukmacher na polskim rynku. Często zwraca się również uwagę na to, jaki kod promocyjny przygotował dany bukmacher, a także czy dostępne są wysokie kursy oraz korzystne dla graczy metody płatności. Najlepszy bukmacher to bez wątpienia taki, który oferuje swoim klientom rozbudowane zakłady live, atrakcyjny bonus na start, a także zakłady na sporty wirtualne. Znajdujący się w sieci ranking bukmacherów wskaże operatorów, którzy przygotowali ciekawy zakład bez ryzyka, a także bonus na start dla swoich nowych użytkowników. Warto więc przejrzeć ranking bukmacherów i wybrać takiego operatora, którego zakład bez ryzyka oraz wysokie kursy będą odpowiadać nam najbardziej. Sporty wirtualne to dość świeży funkcja na rynku bukmacherów w naszym kraju, więc te oferty również warto dokładnie sprawdzać.

Interesuje Cię e sport? W takim razie być może dla Ciebie najlepszy bukmacher to ten, który dba o swoją ofertę na e sport. U wielu operatorów zakładów sportowych możesz wykorzystać zakład bez ryzyka oraz środki przyznane przez bonus na start na zakłady na e sport. Wykorzystaj więc udostępnione przez bukmachera metody płatności, aby doładować konto i obstawiać zakłady live na sporty wirtualne lub inną wybraną przez siebie dyscyplinę. Warto pamiętać, że ostatecznie wybór bukmachera należy do gracza. Użytkownik powinien przez poszukiwaniami ustalić sobie priorytety, które interesować go będą w ofercie danego bukmachera. I dopiero potem rozpocząć sprawdzanie ofert, które dostępne są na rynku. Warto zwrócić uwagę na to, że osoby mieszkające na terenie naszego kraju powinny korzystać wyłącznie z usług polskich operatorów. Korzystanie z usług zagranicznych firm jest nielegalne i grozi za to odpowiedzialność karna. Warto więc mieć to na uwadze.

Zakłady live u bukmacherów

O typowaniu zakładów na żywo już wspominaliśmy. Gracze często zwracają uwagę na to, jak prezentują się u danego operatora zakłady live. Jest to bardzo ważne, gdyż to świetna alternatywa dla typowania zdarzeń przedmeczowych. Obstawianie live pozwala przeżywać emocje w trakcie rozgrywanego wydarzenia. Możemy więc typować zakłady na kolejne zdarzenia przykładowo meczu piłkarskiego. Dlatego też warto zwrócić uwagę na ofertę zakładów na żywo przygotowaną przez danego bukmachera.

Legalni bukmacherzy w naszym kraju często zawierają w swojej ofercie promocyjnej zakład bez ryzyka. W ich ofercie bez problemu znajdziesz również sporty wirtualne. Rzadko trafia się, aby firma prowadząca zakłady bukmacherskie pomijała tego typu zakłady w swojej liście usług. Ciężko jednoznacznie wskazać najlepszego bukmachera na naszym rynku. Oferty są mocno zróżnicowane i każdy posiada coś, co może przekonać do niej nowego gracza.

Najlepszy bukmacher online bez wątpienia musi pamiętać o tym, aby zapewnić użytkownikom rozmaite metody płatności. Im łatwiej przelewać się będzie pieniądze na konto i z konta, tym chętniej gracze będą sięgać po usługi danego bukmachera. Trzeba przyznać, że jest to fundamentalna funkcjonalność, która ma wpływ na komfort typowania zakładów sportowych. Zanim więc wybierzesz idealnego bukmachera dla siebie zrób porządny research i ustal wcześniej, które funkcjonalności i elementy oferty interesują Cię najbardziej.