Jaki bukmacher 2020

10 grudnia 2019

Nadszedł nowy rok, w związku z tym wiele osób zastanawia się, jakie zmiany wystąpią na rynku bukmacherskim. Jaki bukmacher będzie najlepszy w tym roku? Czy coś się zmieni w rankingu legalnych bukmacherów? Otóż jest to niełatwe pytanie, ponieważ cała branża bukmacherska rozwija się bardzo dynamicznie. W roku 2020 ma wystartować również kilku nowych bukmacherów, którzy dopiero tworzą swoje strony.

Aby odpowiedzieć na pytanie „Jaki bukmacher 2020?” należy najpierw przeanalizować, co się działo w świecie zakładów wzajemnych w poprzednich latach. Bazując na danych z lat 2017-2019 można zaobserwować jak kształtuje się sytuacja z bukmacherami w Polsce.

Wraz z wejściem nowelizacji Ustawy Hazardowej w kwietniu 2017 roku, coraz więcej osób zaczęło się interesować tematem zakładów bukmacherskich, wyszukując legalnych bukmacherów, u których można grać. To właśnie wtedy zaczęto masowo wpisywać w wyszukiwarki zapytania typu: „Jaki bukmacher 2017?”. Ze względu na ograniczony wybór legalnych bukmacherów, można było spotkać wiele zestawień, które starały się wskazać na lidera jeśli chodzi o ofertę. W kolejnym roku powstało kilku nowych bukmacherów, którzy szturmem weszli na rynek.

Obecnie w Polsce licencję posiada aż 15 podmiotów, które mogą prowadzić zakłady wzajemne, a wśród nich jest między innymi STS, LV BET, forBET, ETOTO, Totolotek, PZBuk, Milenium, Fortuna, SuperBet, BetClic, Ewinner, Totalbet, Typiko, Typiko, TRAF Zakłady Wzajemne (kolejność jest przypadkowa).

Gracze w 2020 roku mają naprawdę szeroki wybór na rynku zakładów. Niektórzy bukmacherzy, mimo że posiadają licencję, nie posiadają jeszcze sprecyzowanej oferty, dlatego wielu typerów z niecierpliwością czeka na to, co będą mieli do zaoferowania nowym graczom, a konkurencja stale stara się zoptymalizować swoje usługi. Nowe jednostki takie jak chociażby BetClic, które dopiero zaczynają swoją działalność, z pewnością będą działać głównie w Internecie, dlatego należy uważnie obserwować ich ofertę i porównać z konkurencją.

Czy obstawianie zakładów bukmacherskich na stronach internetowych to już przeżytek?

Wielu typerów przewiduje, że w 2020 roku o wyborze bukmachera może zdecydować to, czy dany serwis posiada również swoją własną aplikację mobilną. Obecnie już przy zapytaniach typu bukmacher jaki wybrac, coraz więcej osób dopytuje się o aplikacje na telefon, które znacznie ułatwią typowanie online. W czasach kiedy każdy nosi ze sobą smartfon i to przez niego łączy się z Internetem, nic dziwnego, że bukmacherzy decydują się na wypuszczenie na rynek swojej własnej aplikacji, która posiada większość, jeśli nie wszystkie funkcje obecne na stronie.

Nie wszyscy jednak preferują korzystanie z mobilnych aplikacji, dlatego bukmacherzy rozbudowują swoją ofertę, dając jak najwięcej wyboru swoim graczom. Dlatego szukając odpowiedzi na pytanie, który bukmacher jest najlepszy, wielu graczy będzie brało pod uwagę właśnie jakość aplikacji mobilnej. Wielu czołowych bukmacherów decyduje się na rozwój w kierunku mobilnej bukmacherki, dlatego warto zainteresować się jakością aplikacji podczas wyboru swojego bukmachera.

Początki w obstawianiu online.

Jak obstawiać mecze przez Internet? Wielu początkujących graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi nie do końca orientuje się w tym jak grać. Niestety nie ma dokładnej instrukcji od Ado Z jak obstawiać zakłady bukmacherskie, ponieważ jak to się mówi, co gracz, to obyczaj. Na sam początek jednak dobrą poradą będzie zaczęcie od sprawdzenia kursów, ponieważ to one bezpośrednio określają prawdopodobieństwo zajścia danego wydarzenia. Im wyższy kurs, tym mniejsze prawdopodobieństwo tego, że dane wydarzenie będzie miało miejsce. Należy również pamiętać, że na wygraną kuponów, składa się bardzo wiele czynników. Należy pamiętać, że nawet najlepsze drużyny mogą mieć słabszy dzień i przegrać spotkanie, mimo że były typowane jako „pewniak”. Dlatego przed obstawieniem kuponu, należy dokładnie przeanalizować wszelkie za i przeciw. Zakłady online nie należy traktować jako pewne źródło zarobku, ale jako zabawę, ponieważ ma to być przede wszystkim rozrywka.

Bukmacherzy bez podatku?

W związku z wejściem w życie Ustawy Hazardowej, przepisy wyraźnie mówią o obowiązku odprowadzania aż 12% podatku od obrotu. Tak więc każdy bukmacher, który nie odprowadza odpowiedniej kwoty, jest uznawany przez polskie prawo za nielegalny podmiot bukmacherski, więc również i gra u takiego bukmachera jest nielegalna. Ze względu na wysoki podatek, gracze szukają alternatywy.

Owszem, istnieją podmioty, które oferują korzystnie wyglądające oferty, które nie przestrzegają prawa podatkowego. Dlatego też na pierwszy rzut oka może się wydawać, że typowanie na takich stronach się bardziej opłaca. Jednak tak naprawdę Ministerstwo Finansów zabrania gry na tego typu witrynach, a użytkownicy, którzy się decydują na założenie konta oraz obstawianie kuponów na stronach nielegalnych bukmacherów, mogą być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej, płacąc wysokie grzywny. Dlatego zamiast szukać w sieci jaki bukmacher bez podatku, lepiej jest sprawdzić listę legalnych bukmacherów i znaleźć takiego bukmachera, którego oferta wydaje Ci się najlepsza.

Milenium, PZBuk czy może LV BET?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, ilu graczy, tyle równych opinii na temat bukmacherów. Jan Kowalski stwierdzi, że jemu świetnie się gra na stronie Fortuny i to jest najlepszy bukmacher w Polsce, natomiast Janusz Nowak stwierdzi, że według niego zdecydowanie lepszym bukmacherem jest STS, ponieważ jest sponsorem jego ulubionej drużyny. Dlatego też w sieci pojawiają się zapytania typu „Jakie zakłady bukmacherskie polecacie?”.

BukmacherBONUSOferta specjalna
fortuna kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
sts kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 freebet + 34 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
betfan kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 3000 zł
Nasz bonus: 3000 zł + 14% bez podatku

Odbierz
betclic kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 530 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENTPL

Odbierz
pzbuk kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 100 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
ewinner kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 1170 zł Bonus

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
forbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
totolotek kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 49 zł bonus mobile

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
lvbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
milenium kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł bonus + 1500 zł cashback + 100 freebet + 20 zł extra

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

betclic kod promocyjny betclic kod bonusowy betclic betclic opinie bonus na start bez depozytu bez depozytu bukmacher forbet bonus kod promocyjny forbet fortuna bonus fortuna kod promocyjny najlepsza strona bukmacherska najlepsze zakłady bukmacherskie


Najlepszym wyborem jest zapoznanie się z ofertą wszystkich legalnych podmiotów i ustalenie samemu, gdzie najlepiej jest grać. Ogromnym plusem jest przede wszystkim to, że wielu bukmacherów daje promocje na start, a jedną z nich jest bonus bez depozytu. Oznacza to, że po rejestracji, nowy gracz otrzymuje na swoje konto pewną sumę pieniędzy, którą musi wykorzystać na obstawienie pierwszego zakładu. Dzięki temu każdy może się zorientować nie tylko w ofercie, ale również w tym, jak działa serwis.

Podsumowując, w roku 2020 z pewnością będzie kilka niespodzianek, jeśli chodzi o rynek bukmacherski. Dlatego wszyscy zainteresowani obstawianiem, będą na pewno z zaciekawieniem obserwować jak będzie się zmieniała sytuacja na rynku zakładów wzajemnych.