DNB Bukmacher

W artykule znajdziesz:
[Rozwiń]

Rynek zakładów sportowych jest bardzo bogaty i stale się rozwija w naszym kraju. Z resztą nie ma co się dziwić, ponieważ pojawia się coraz więcej firm, które decydują się na legalną działalność w Polsce, występując o licencję Ministra finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych. Dlatego warto bliżej się przyjrzeć rodzajom zakładów, które oferuje większość polskich operatorów. Wygląda to naprawdę ciekawie.

Jak obecnie wygląda rynek bukmacherski w Polsce?

W 2017 roku weszła Ustawa Hazardowa, w której zostało ustalone kto może otrzymać tytuł legalnego bukmachera i prowadzić zakłady bukmacherskie. W tym momencie pozwolenie Ministra Finansów otrzymało 16 firm, które mogą oferować polakom zakłady wzajemne. Oto pełna lista legalnych podmiotów bukmacherskich: Fortuna, Totolotek, STS, Milenium, forBET, TOTALbet, LVBET, PZBuk, Typiko, Polski Bukmacher, eTOTO, BetClic, BetFan, SuperBet, Traf – Zakłady Wzajemne oraz eWinner. Tylko z usług tych operatorów można korzystać na terenie naszego kraju.

Oferta większości bukmacherów jest zbliżona do siebie. Po założeniu konta, gracz otrzymuje możliwość korzystania z wszystkich funkcji serwisu, takich jak bonusy bukmacherskie, granie w sporty wirtualne oraz oczywiście obstawianie zakładów bukmacherskich. Jednak zanim zacznie się typowanie, warto zapoznać się z tym jakie są rodzaje zakładów bukmacherskich. W tym przypadku nie chcemy się skupiać na najbardziej oczywistych, a opisać te mniej znane, jak chociażby DNB oraz ML.

Co oznacza DNB?

W wolnym tłumaczeniu „remis nie ma zakładu”, czyli Draw No Bet jest to jeden z ciekawszych 3-torowych typów. Dlaczego? Po pierwsze jest to interesująca alternatywa dla najpopularniejszego zakładu 1×2. Dla tych, którzy nie do końca się orientują na czym polega typ 1×2, już spieszymy z wyjaśnieniami. Posłużymy się przykładem zaczerpniętym z piłki nożnej. Powiedzmy, że grają pomiędzy sobą dwie drużyny A np. Real Madryt oraz B – FC Barcelona. Obstawiając ten zakład, gracz otrzymuje możliwość wytypowania trzech opcji: 1 oznacza zwycięstwo drużyny A, X oznacza remis, natomiast 2 to wygrana drużyny B. Jest to najbardziej tradycyjny rodzaj zakładu, ponieważ przynosi znacznie więcej emocji, niż tradycyjny 12. DNB z kolei jest bezpieczniejszą wersją tego zakładu. Jak podaje słownik bukmacherski, wybierając zakład bez remisu, zmieniamy zakład 3-drogowy na 2-drogowy. Jak? Otóż grające pomiędzy sobą drużyny mogą pomiędzy sobą zremisować, a w takim przypadku bukmacher ma obowiązek oddać graczowi obstawioną przez niego kwotę, czyli rozliczy zakład po kursie 1.0. Draw No bet to nie to samo co podwójna szansa, ponieważ tutaj tylko jeden wariant zapewnia zysk, a drugi zapewnia wyjście na zero, czyli zwrot stawki przez buka, dlatego DNB nie cieszy się największą popularnością. Jednak przyglądając się bliżej, zakład bez remisu posiada więcej zalet, niż mogłoby się wydawać.

Na czym dokładnie polega DNB?

Dla osób, które wolą grać bezpiecznie, strategia DNB jest interesującą opcją, ponieważ zmniejsza szansę na poniesienie strat przez gracza. Jeśli na boisku stają dwie drużyny, które posiadają podobny poziom gry, a wynik meczu jest bardzo niepewny, wtedy warto jest pomyśleć o postawieniu Draw No Bet. Powiedzmy, że pomiędzy sobą gra drużyna Y i Z. Szansę na wygraną drużyny to 50:50, ponieważ obie grają na wyrównanym poziomie. Pokazują to również kursy, które różnią się niewielkim odsetkiem. Z jednej strony drużyna Y posiada samych silnych zawodników, którzy bez problemu mogą przebić się pod bramkę przeciwnika, natomiast zespół X ma świetną defensywę, przez którą trudno się przedostać. W takie sytuacji może paść równa ilość goli po obu stronach lub może ich wcale nie być, a mecz zakończy się wynikiem 0:0. Jeśli przy tak równych szansach zdecydujesz się na obstawienie DNB bukmacher w przypadku remisu odda Ci sumę, którą przeznaczyłeś na zakład.

zaklad-bez-remisu

W jakich sytuacjach najlepiej jest postawić na Draw No Bet?

W poprzedniej części dowiedzieliśmy się o DNB co to oznacza i na czym polega, czas powiedzieć jak zastosować ten typ zakładu w praktyce. Obstawienie zakładu bez remisu jest najlepszą opcją przy spotkaniach, kiedy grają drużyny o bardzo podobnym potencjale i bezpieczniejsze będzie zmniejszenie ewentualnej przegranej. Jedynym ryzykiem jest postawienie na przegrany team. Jednak DNB nie będzie zbyt dobrą opcją przy niskich kursach, ponieważ przy tym zakładzie bukmacher znacząco obniża kursy na dane spotkanie. Przykładowo, powiedzmy, że czysta jedynka na faworyta wynosi 1.8, to przy zakładzie bez remisu, ten kurs będzie wynosił około 1.5. Dlatego trzeba się dokładnie zastanowić, czy obstawienie DNB jest mniej opłacalne, niż typowanie zwykłej jedynki. Ze względu na to, znaczna część graczy decyduje się na dodawanie tego zakładu do AKO.

Zanim zdecydujesz się na obstawienie DNB, warto zrobić mały reserach i przeanalizować potencjał obu drużyn i sprawdzić statystyki swojego faworyta. Jak często spotkanie danej drużyny kończy się remisem? Czy dany mecz jest ważny dla tego zespołu? Czy remis będzie zadowalającym wynikiem dla obu drużyn? Gracz sam musi zdecydować, która z możliwych opcji będzie dla niego najlepsza. Czy lepiej będzie postawić na DNB i zagrać bezpiecznie, czy lepiej zaryzykować stawiając na samą 1 lub 2.

Inne możliwości zamiast zakładu bez remisu.

Legalni bukmacherzy dają swoim klientom wiele opcji obstawiania zakładu. Gracze mogą postawić na dokładny wynik w piłce nożnej lub innej dowolnej dyscyplinie sportowej. Jednym z nich jest zakład ML, czyli Moneyline. Ten typ zakładu jest mylony z DNB, jednak te dwa zakłady znacząco różnią się od siebie. Otóż ML pochodzi z Ameryki i stosuje się go do zdarzeń z dwoma możliwościami wyniku jak na przykład tenis, siatkówka, Formuła 1 lub skoki narciarskie. Można również ją stosować w dyscyplinach z opcją remisu, gdzie jest uwzględniana dogrywka np. futbol amerykański, piłka nożna, piłka ręczna lub koszykówka. Jednak stawiając na Moneyline, typujesz ostatecznego zwycięzcę spotkania po wszelkiego rodzaju dogrywkach i rzutach karnych. Ten rodzaj zakładu online jest bardzo rzadko stosowany w firmach bukmacherskich, mimo tego warto się z nim zapoznać i wiedzieć jaka jest równica pomiędzy ML a DNB.

Każdy chce mieć większe szanse na wygraną…

Żeby zwiększyć szanse na zgarnięcie większej sumy pieniędzy, należy obrać odpowiednią strategię. Dlatego gracze stawiają na jednym kuponie po kilka zdarzeń oraz sprawdzają najkorzystniejsze dla nich rodzaje zakładów. Ze względu na to zanim obstawi się swoje typy bukmacherskie, warto opracować plan, dzięki któremu minimalizuje się starty a maksymalizuje zyski. Tutaj można z powodzeniem wykorzystać odpowiedni rodzaj zakładu. W przypadku remisu przydaje się DNB bukmacher co oznacza, że otrzymasz zwrot postawionej stawki. Ta opcja jednak dotyczy tylko i wyłącznie regulaminowego czasu, tak więc nie uwzględnia ewentualnych dogrywek. Natomiast ML nie przewiduje remisu i ten zakład jest ważny do momentu wyłonienia zwycięzcy, czyli aż do rzutów karnych i do doliczonego czasu. Oczywiście każdy z tych systemów posiada swoje wady. Przede wszystkim różnica w kursach. Często osoby, które chcą zgarnąć wyższą stawkę, powinny omijać szerokim łukiem właśnie te typy. Dzieje się tak dlatego, że bukmacherzy wytyczają niższe stawki na dane zakłady, więc może się okazać, że dany rodzaj może się słabo kalkulować. Aby wygrywać większe sumy, trzeba pamiętać o tym, że stawka musi być równie wysoka. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, która opcja będzie dla Ciebie najbardziej korzystna.

Kiedy zakładasz konto u bukmachera sprawdź rodzaje zakładów sportowych!

Razem z rejestracją nowego konta w serwisie bukmacherskim, bardzo często można otrzymać specjalne bonusy za założenie profilu. Jest to dobry sposób na sprawdzenie tego, w jaki sposób funkcjonują różne rodzaje zakładów. Wykorzystując bonus powitalny, który najczęściej ma formę darmowego zakładu, który gracz może wykorzystać na sprawdzenie oferty bukmachera. Takie darmowe typy mogą pomóc w zorientowaniu się jak działają dane bety i mieć autentyczne porównanie. Warto sprawdzić, który rodzaj opłaca się obstawić pod względem wysokości kursów, jakie zakłady są udostępnia swoim graczom dany serwis, jakie wydarzenia lepiej jest obstawić, jakie są zakłady dwutorowe a jakie 3-drogowe. Dzięki temu, że legalni operatorzy dają taką możliwość swoim klientom, gracze mogą bez inwestycji swoich własnych środków sprawdzić najważniejsze dla nich aspekty, poprzez obstawienie darmowego zakładu. Przypominamy również, że długotrwała gra może wiązać się z konsekwencjami takimi jak uzależnienie od hazardu lub strata zbyt wielu środków w wyniku nadmiernego uczestniczenia w zakładach bukmacherskich. Dlatego podczas obstawiania należy zachować ostrożność.

5 / 5 ( 1 vote )

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *