Jak bukmacherzy rozliczają krecz w tenisie?

W artykule znajdziesz:
[Rozwiń]

Tenis ziemny jest specyficzną dyscypliną sportową oraz jest na tyle unikalną, że istnieje wiele sytuacji, które mogą wpłynąć na wcześniejsze zakończenie rozgrywki. Gracze, którzy preferują stawianie zakładów na mecze tenisa, z pewnością nie raz słyszeli określenie „krecz”. Jest to dosyć rzadko spotykana sytuacja, w której podczas trwającego meczu jeden z zawodników rezygnuje z dalszej gry. Technicznie rzecz biorąc, krecz w tenisie to po prostu walkower. Nie wszyscy typerzy wiedzą, jak taki walkower w tenisie jest rozliczany u firm bukmacherskich, dlatego warto przyjrzeć się tej kwestii.

Co znaczy krecz w tenisie?

Oddanie meczu walkowerem jest traktowanie jako przyznanie zwycięstwa przeciwnej stronie. Powodów może być kilka, na przykład brak przeciwnika, dyskwalifikacja przeciwnika lub jego niespodziewane wycofanie się z rozgrywki np. z powodu kontuzji. Jednak co oznacza krecz w tenisie? W tenisie walkower może wystąpić na dwa sposoby. Zawodnik wycofuje się jeszcze przed rozpoczęciem spotkania albo w trakcie. My skupimy się na tej drugiej opcji, która ma nawet swoją nazwę – krecz. Najczęstszym powodem wycofania się z meczu, jeszcze podczas odbywającej się rozgrywki, jest kontuzja. Opuszczenie meczu z powodu kontuzji jest jak najbardziej uzasadnione, bo przecież dla sportowca zdrowie jest najważniejsze, dlatego lepiej się wycofać i nie narażać się na dalsze uszkodzenia. Jeśli chodzi o nazwę krecz tenis jest jedyną dyscypliną, która używa tego określenia na walkower z powodu kontuzji.

Krecz = zwrot? Zasady rozliczania kreczów w tenisie

Skoro już wiemy co to jest krecz w tenisie, warto teraz przyjrzeć się w jaki sposób taka sytuacja jest rozliczana u bukmachera. Przy zwykłym walkowerze bukmacherzy najczęściej oddają postawioną stawkę. Jednak czy zwrot stawki obowiązuje w przypadku, kiedy krecz nastąpił podczas meczu? Czy jeśli gracz skorzystał z fortuna bonus otrzyma zwrot? Zakłady bukmacherskie dają możliwość obstawienia setek sytuacji, które mogą wystąpić podczas rozgrywki i to od nich zależy wygrana. Typerzy stawiają wysokie stawki na faworyta, ale co się stanie, jeśli zawodnik zdecyduje się na wycofanie z meczu z powodu kontuzji?

Znajomość tego jak dany bukmacher rozlicza krecze jest kluczowa, ponieważ to od tego zależy, czy kupon będzie zaliczony jako wygrany, czy też przegrany. Trzecią opcją oczywiście jest zwrot, jednak czy każdy operator w przypadku kreczu automatycznie odda graczowi postawioną stawkę? Czasami bukmacher tenis ziemny może potraktować nieco po macoszemu i nie zwracać większej uwagi na zakłady tenisowe. Jednak ten sport jest na tyle złożony, że czasami rozwiązanie takiej sytuacji może być bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Oto kilka reguł rozliczania kreczy.

Wystarczy jedna piłka rozegrana podczas spotkania, żeby zakład był rozliczony na niekorzyść kreczującego zawodnika. Tak więc jeśli po pierwszym odbiciu piłki zawodnik zdecyduje się przerwać rozgrywkę i zakończyć spotkanie, mecz jest rozstrzygany na jego niekorzyść.

Kolejna reguła dotyczy pierwszego seta. Jeśli w meczu został już rozegrany pierwszy set, zakład zostanie rozstrzygnięty na niekorzyść zawodnika kreczującego. Oznacza to, że jeśli w pierwszym secie nastąpi krecz, typer otrzyma zwrot całej postawionej stawki.

Drugi set również posiada swoje zasady. Jeśli podczas meczu zawodnicy ukończą dwa sety, zakład jest rozliczany na niekorzyść gracza kreczującego. Czyli jeśli w pierwszym secie lub w drugim wystąpi krecz, typer również otrzyma zwrot postawionej stawki. Jest to najmniej popularny rodzaj rozliczania kreczów i występuje dosyć rzadko. Przy końcowym rozrachunku bierze się wszystkie punkty w tenisie zdobyte przez zawodników i dopiero wtedy określa się, czy dokonać zwrotu, czy też np. STS tenis krecz na kuponie będzie rozstrzygnięty jako przegrane spotkanie.

Bukmacher obejmuje zwrotem również cały mecz, niezależne od tego, w jakim monecie nastąpi krecz. Tak więc osoby, które obawiają się, że ich totolotek bonus przepadnie w przypadku, kiedy któryś z zawodników z powodu kontuzji zdecyduje się na oddanie meczu walkowerem, nie muszą się martwić.

Powyższe zasady dotyczą zakładu na to kto wygra mecz, jednak nieco inaczej będą rozliczane handicapy, zakłady live, sumy setów a także ilość gemów. Ogólna zasada jest bardzo prosta. Jeśli w momencie przerwania meczu postawiony zakład jest wygrany lub przegrany na 100%, taki kupon zostaje normalnie rozliczony. Natomiast w momencie, kiedy zakład jest otwarty i nie wiadomo jak by rozegrał się mecz gdyby nie krecz zwrot stawki jest proponowany przez bukmachera. Jak widać, zasady rozliczania są różne i w dużej mierze zależą od bukmachera, dlatego warto zaopatrzyć się w sts kod promocyjny na start, aby otrzymać dodatkowe bonusy po rejestracji u bukmachera i móc bezpiecznie stawiać zakłady bukmacherskie tenis.

Dlaczego warto wiedzieć, co oznacza krecz w tenisie oraz jak go rozliczyć?

Jeśli chodzi o typy bukmacherskie tenis jest dosyć problematycznym sportem, ponieważ jest on kontuzjogenny. Rywalizacja może spowodować wiele urazów, mimo że tenis nie jest sportem kontaktowym. Kontuzje nadgarstków, kostek lub barków to absolutna norma u zawodników, dlatego krecze nie powinny być zdziwieniem dla fanów tego sportu. Jednak niektórzy mogą powiedzieć: Ok, wiemy co to krecz w tenisie, ale jaki ma to wpływ na zakłady bukmacherskie oraz ich ostateczny wynik?

W sportach zespołowych, jeśli dany zawodnik odniesie kontuzję, na boisko wejdzie rezerwowy zawodnik, który go zastąpi. Jednak w tenisie jest to niemożliwe, dlatego jeśli uraz jest poważny, zawodnik jest zmuszony przerwać grę. Z takiego rozwiązania muszą korzystać nawet najlepsi na świecie tenisiści. Oczywiście są również i sytuacje, gdzie zawodnicy w przypływie frustracji decydują się na udawanie kontuzji, jednak są to nieliczne sytuacje i są ściśle kontrolowane przez organizatorów większych wydarzeń np. na Wimbledonie.

Na tenis zakłady bukmacherskie oferują wiele opcji obstawiania kuponów, dlatego zanim obstawi się wybrane spotkanie, warto znać zasady rozliczania tego typu zdarzeń oraz czy należy Ci się zwrot stawki. Oczywiście wiele zależy od bukmachera. Niektórzy typerzy martwią się, czy ich fortuna kod promocyjny oraz przyznany bonus nie będzie zwrócony w przypadku jeśli nastąpi poddanie meczu bez walki w tenisie. W większości przypadków nie ma się co martwić, ponieważ bukmacher najczęściej decyduje się na zwrot stawki kuponu, niezależnie od tego jaka była ilość gemów. Jeśli gracz typował zwycięzcę całego meczu to rozstrzygnięcie jest proste i jest to krecz=zwrot. Taką politykę krecz zwrot Fortuna oferuje w standardzie, jednak nie jest to jedyny operator, który posiada dogodne rozwiązanie jeśli chodzi o krecz. Krecz w tenisie STS ma również w swojej ofercie, tak samo jak forBET krecz, eTOTO krecz, a także BetClic krecz. Ci bukmacherzy najczęściej oddają stawkę w przypadku walkowera.

Jednak należy pamiętać, że istnieje wiele różnych sytuacji, które można obstawić, więc na ostateczny wynik rozstrzygnięcia tego czy walkower w tenisie STS uzna za wygraną lub przegraną, wpływa wiele czynników. Jak już wspomnieliśmy, tenis krecz uznaje jako walkower, a nie każdy walkower może zostać rozstrzygnięty jako definitywny zwrot stawki graczowi. Czasami krecz w STS może uratować typera, ponieważ jeśli zawodnik z powodu kontuzji gra słabiej, a typer postawił na niego swój kupon, taki STS walkower pozwala na odzyskanie postawionych pieniędzy.

Krecz STS, czyli jak u bukmachera rozliczany jest walkower?

Wyobraźmy sobie sytuację, że fan tenisa ziemnego zakłada konto u bukmachera STS i odbiera specjalny sts bonus powitalny. Zakładamy, że tenis krecz co to znaczy nasz gracz się orientuje, dlatego przechodzimy od razu do obstawiania. Jeśli zajdzie taka sytuacja jak krecz tenis STS, jest kilka możliwości rozstrzygnięcia zakładu. Na przykład jeśli STS krecz nastąpił na początku meczu, przeważnie sytuacja jest rozstrzygana jako zwrot stawki. Jednak gdy śledzimy wyniki na żywo tenis ziemny i wydaje nam się, że przy wyniku 1:0 w gemach, zawodnik zdobędzie kolejnego gema pod rząd i nagle dojdzie do kreczu, to kupon postawiony na wygraną tego zawodnika jest rozliczany jako wygrany. Są również takie sytuacja, które nie mają jednoznacznego rozstrzygnięcia, więc zakład jest otwarty, gdyż liczba setów lub ilość gemów nie wskazują na zwycięstwo żadnej ze stron, w takim przypadku krecz w STS zakończy się zwrotem stawki.

Fortuna krecz rozpatruje w bardzo podobny sposób. Liczy się ilość gemów oraz setów i tak samo jak w STS krecz w tenisie zwrot obejmuje w przypadku braku jednoznacznego rozliczenia jako wygrana lub przegrana. Tak samo TotalBET krecz rozlicza na zbliżonych zasadach. Również w STS walkower tenis będzie rozliczany indywidualnie, ponieważ jeśli chodzi o tenis zakłady bukmacherskie są różne, więc każdy z nich może być inaczej rozpatrzony. Nieco inaczej walkowery są traktowane u zagranicznych bukmacherów np. Unibet krecz oraz jego rozliczenie będzie znacznie się różniło od tego, co może zaproponować legalny bukmacher w Polsce. Dlatego nie warto kierować się zasadami, które posiadają nielegalni operatorzy.

Podsumowanie

W tenisie ziemnym krecze to 4% wszystkich spotkań. Wydaje się to bardzo mały odsetek, jednak warto wiedzieć jak bukmacher rozliczy się z nami w przypadku wystąpienia kreczu (wyżej wyjaśniamy pojęcie krecz tenis co to jest). Na przykład krecz Fortuna może być rozliczony nieco inaczej niż STS tenis krecz. Wszystko sprowadza się do tego jakie zasady rozliczania ma dany bukmacher. Jeśli chodzi o tenis sety, a właściwie ich wyniki, mogą wpłynąć na końcową decyzję buka, również ilość gemów ma ogromne znaczenie. Tak jak już wspominaliśmy, STS krecz w tenisie będzie rozliczał biorąc pod uwagę ilość gemów, a także czy sytuacja końcowa jest otwarta, czy też rozstrzygnięta. Jednak należy pamiętać, że jeśli chodzi o tenis bukmacher raczej indywidualnie rozlicza mecz krecz zwrot stawki. Gracz nie musi się jednak martwić, ponieważ jeśli gracz zrezygnuje z dalszego rozgrywania meczu z powodu kontuzji, operator z pewnością zwróci postawione środki na zakłady bukmacherskie. Jeśli nie chcesz, żeby zaskoczył Cię krecz, wykorzystaj totolotek kod promocyjny i odbierz bonus na start, który możesz wykorzystać na obstawienie najważniejszych wydarzeń tenisa ziemnego.

5 / 5 ( 1 vote )

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *