Jak obstawiać mecze?

7 grudnia 2017

W jaki sposób obstawiać mecze ?

Zakłady bukmacherskie to jedna z tych działek hazardowych, w których niestety wynik w żaden sposób nie jest zależny od nas. Nie możemy na niego wpłynąć, a przy wyborze dostępnych opcji kierujemy się intuicją, sympatiami albo ślepym losem. Pytanie: jak obstawiać mecze? Powinno ono zostać właściwie bez odpowiedzi, bo ci, którzy grają od lat wiedzą, że przewidywanie czegokolwiek jest tutaj właściwie niemożliwe. To także sprawia, że adrenalina przy tego typu zakładach jest zdecydowanie większa, a emocje często sięgają zenitu, zwłaszcza przy audycjach na live. Wielu bukmacherów, takich jak etoto, czasem daje swoim użytkownikom ogólne wskazówki na temat tego, jak obstawiać, a jak nie. Wiadomo jednak, że tak naprawdę wszystko zależy tylko od nas samych.

Obstawianie meczy w zakładach bukmacherskich to tak naprawdę związek kilku okoliczności, pogłębionej analizy, a często także wielkiego przypadku. Wielu użytkowników przed obstawieniem zakładu analizuje:

  • po pierwsze: składy drużyn na dane spotkanie meczowe;
  • po drugie: kondycję zawodników, ich kontuzje, absencje, możliwości;
  • po trzecie: miejsce w tabeli, prognozy specjalistów;
  • po czwarte: rangę meczu.

Te cztery punkty to konkrety, które w jakiś sposób mogą nam pomóc w trafnym obstawieniu. Ale pamiętajmy: w ostatniej chwili skład może się zmienić, pewny zawodnik może złapać kontuzję, a inna drużyna wskoczyć na wyższe miejsce w tabeli po zupełnie innym meczu. Dlatego też obstawianie w e toto zakłady bukmacherskie to zawsze ruletka.

Czy można zwiększyć swoje szanse na jakąkolwiek wygraną? Czy da się opracować system, który pozwoli na zgarnięcie kilku wygranych pod rząd? Są tacy, którzy twierdzą, że to możliwe. Dla wielu rozwiązaniem jest typowanie zakładów systemowych. Mecze systemowe polegają na tym, że nie wszystkie typy musimy trafić, by ogólny zakład był wygrany. Są systemy 2z3, 2 z 4, które oznaczają, że wystarczy trafnie wytypować 2 typy z 4 lub 3 z 4, by wygrać. Dodatkowo zakłady systemowe zakładają opcję podania w rozpisach pewniaków, czyli takich typów, co do których trafności mamy pełną pewność. W wypadku trafienia pewniaków kupon zostaje pomnożony.

Wielu początkujących użytkowników zakładów bukmacherskich popełnia typowe błędy. Niektórzy bowiem obstawiają kilka tych samych zakładów na kilku kuponach. W wypadku, kiedy wytypowane przez nas pewniaki okażą się nietrafione, to tracimy wszystkie obstawione zakłady. Należy wystrzegać się także obstawiania czegokolwiek u tego samego bukmachera, żeby się odegrać. Warto wyznaczyć sobie granicę finansową, której nie przekraczamy, by także w takich grach jak zakłady bukmacherskie zachować zdrowy rozsądek.

Obstawianie meczy

Obstawianie meczy ma też swoje specyficzne zakłady. Na przykład „wynik do przerwy”, czyli typowanie tego jak zakończy się pierwsza połowa. W zakładach możemy wytypować też strzelca pierwszej braki, dokładny wynik meczu, która drużyna strzeli pierwsza bramkę, drużyny, które awansują jeśli mecz rozgrywa się w ramach dużych imprez sportowych. Zakłady bukmacherskie e toto podkreślają jednak, że najpopularniejszym sposobem obstawiania jest 1/X/2 – typujemy kto wygra: goście, gospodarze, a może będzie remis. W wielu wypadkach takie najprostsze możliwości są też najłatwiejsze.

Oceń artykuł