Zakład arbitrażowy surebet

W artykule znajdziesz:
[Rozwiń]

Czym są surebety i czy faktycznie można dzięki nim wygrać?

Jeżeli obstawiasz zakłady bukmacherskie, na pewno nie lubisz sytuacji, w których przegrywasz. Każdy typer lubi być nieomylny, szczególnie w chwili, gdy jego typ związany jest z ulubioną drużyną sportową. Mówi się o tym, że bukmacherka powinna być związana ze sportową pasją – obstawiasz to, co lubisz i na czym się znasz. To w pewien sposób zwiększa szansę na wygraną, ponieważ orientujesz się w statystykach i prognozach. Jednak dobrze wiemy, że sport jest nieobliczalny i nawet największy faworyt może zawieść. Dlatego też mówi się, że nie istnieją żadne pewne typy bukmacherskie. I trzeba mieć tego świadomość.

Mimo wszystko gracze nie poddają się tak łatwo i wciąż szukają opcji, dzięki której mieliby pewny zysk u bukmachera. Jedni szukają uparcie „pewniaków”, niekiedy decydując się przy tym na płatne typy. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ w Sieci pełno jest naciągaczy, którzy czekają na okazję i chcą uzyskać od naiwnych graczy pieniądze za „pewniaki”. Powtarzamy – nie istnieje pewny zakład, gdzie postawiony typ jest jedynym właściwym. Jeżeli obstawisz jedną, konkretną opcję, musisz liczyć się z tym, że przegrasz lub wygrasz. Tu liczy się szczęście, a nie informacje za opłatą. Zawsze można wykorzystać darmowe typy, czyli statystyki, przewidywania znawców czy innych graczy. To jednak tylko sugestie, a nie pewny przepis na wygranie zakładów bukmacherskich.

Inni gracze postanawiają zaufać matematyce i kalkulacjom, więc wykorzystują systemy bukmacherskie, które zwiększają ich szanse na wygraną. Jednym z takich systemów jest surbet. Daje on dokładnie to, na czym zależy wszystkim typerom – stuprocentową wygraną. Według matematycznych obliczeń jest to rzeczywiście możliwe.

Na czym polegają surebety?

Omówimy ten system w teorii, podając przykłady, ponieważ w taki sposób jest o wiele łatwiej je zrozumieć. Na wstępie musimy uprzedzić, że to teoria, czyli nie uwzględniamy w nich polskich realiów w postaci podatku od obrotu (do tego jeszcze wrócimy). Surebet z angielskiego oznacza dosłownie „pewny zakład”. Jest to metoda obstawiania zakładów wzajemnych, gdzie dostaje się środki finansowe niezależnie od wyniku spotkania. Wymaga to jednak postawienia kuponów na każdą możliwą opcję zakończenia – jednocześnie na wygraną drużyny A oraz drużyny B.

Wydaje Ci się to nielogiczne? W sumie po co stawiać środki na obie drużyny, skoro któraś z nich musi przegrać? Z jednej strony jest to prawda, lecz jeżeli obstawisz obie opcje, masz pewność, że jeden kupon musi być trafiony. Sztuka polega na tym, aby wybrać takie zdarzenie i przede wszystkim takie kursy, aby wygrana przewyższyła łączny wkład postawiony na oba wyniki.

Przykład. Wygrana drużyny A stoi po kursie 2.20 u jednego bukmachera (X), u drugiego (Y) wygrana drużyny B ma kurs 2.10. Załóżmy, że chcesz zainwestować taką samą kwotę na każdą sytuację, konkretnie 150 złotych. 150 x 2.10 = 315. 150 x 2.20 = 330. Łączna inwestycja – 300 złotych. W najgorszym wypadku zarobisz 15 złotych. W najlepszym – 30.

Możesz obrać dwie taktyki. Jedna z nich polega na tym, że na oba zdarzenia stawiasz tyle samo pieniędzy. Druga zakłada, że chcesz wygrać konkretną sumę, więc podzielisz ją przez funkcjonujący u buka kurs, aby wiedzieć, ile postawić na dane zdarzenie. Wyżej przedstawiliśmy wzór jedynie na pierwszą opcję. Druga wyglądałaby następująco:

Przyjmijmy te same kursy. Wyobraźmy sobie, że chcesz wygrać 500 złotych. 500/2.20 = 227. 500/2.10 = 238. Łączna inwestycja – 465 złotych. Zarobisz zatem na tym 35 złotych. Nie wydaje się to wcale spektakularna wygrana, ale jest przynajmniej pewna. Fakt jest taki, że im wyższe kwoty się obstawia, tym więcej można zyskać. Jednak należy pamiętać o tym, że surebety także wiążą się z zagrożeniami, o których powiemy, omawiając wady tego systemu. Niemniej jednak, matematyka wykazuje, że przy dobrze obliczonym surebecie, wyższe stawki dają większe wygrane. Dużo zależy także od kursu – im wyższy, tym większe pieniądze uda się wygrać. Zatem jak znaleźć surebety? Będą one tam, gdzie wysokie kursy i sprzeczne rokowania u różnych bukmacherów.

Jeżeli chcemy obstawiać surbety, po pierwsze trzeba założyć konto u przynajmniej dwóch bukmacherów. Po drugie, warto zainteresować się sportami, w przypadku których mamy dwie opcje – wygraną lub przegraną. Remis znacznie utrudnia osiągnięcie zamierzonego efektu. Po trzecie, twarda matematyka. Tu nie ma miejsca na przypadki i na szczęście. Trzeba kierować się chłodną kalkulacją i rozsądkiem. Po czwarte, niestety wysokie stawki. Jeśli obstawi się 20 PLN, surebet raczej nie zadziała tak, jak gracz by tego oczekiwał. W Internecie znajdziesz niejeden kalkulator surebetów, dzięki któremu da się obliczyć, czy obstawienie w tym systemie będzie się opłacać.

Wady surebetów

Oczywiście w świecie bukmacherskim nie może być idealnie, tak też jest, jeśli chodzi o granie surebetów. W zasadzie każdy system bukmacherski ma swoje wady i zalety, więc przed zastosowaniem jakiejkolwiek techniki trzeba się naprawdę zastanowić, czy gra jest warto świeczki. Przedstawimy Ci najczęstsze sytuacje, przez które gracze zamiast zyskać, tracą.

Uważaj na oczywiste błędy bukmacherów w postaci odwrócenia kursów. Przykład? Bukmacher A na drużynę X ma kurs 1.50, a na drużynę Y 3.50. Z kolei bukmacher B ustanowił kurs na odwrót – drużyna X załóżmy, że ma 3.40, a drużyna Y 1.40. To pomyłka, którą bukmacher będzie chciał „odkręcić” z pomocą regulaminów. Na pewno znajdziesz w nim akapity dotyczące tego typu sytuacji. Może się okazać, że zakład zostanie u jednego bukmachera unieważniony. Wtedy musisz liczyć się z przegraną, jeśli u drugiego bukmachera kupon nie wejdzie, lub mieć nadzieję, że jednak się uda i wybrana drużyna wygra.

Bierz także pod uwagę, że samo spotkanie może zostać przerwane, przełożone na inny termin lub po prostu nierozstrzygnięte z różnych powodów. Trzeba być zapobiegawczym i sprawdzić wcześniej w regulaminie, jak bukmacher postąpi w takiej sytuacji. Pamiętaj, że masz do przeczytania minimum dwa regulaminy u różnych operatorów i musisz wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski.

Jeśli jesteś dobrym graczem i często wygrywasz całkiem spore kwoty, musisz liczyć się z limitami, które może na Ciebie nałożyć dany legalny bukmacher. To często spotykana taktyka firm bukmacherskich – jeśli typer zna system i jest w stanie wykorzystać pewne pomyłki i błędy buków (pamiętajmy, że tam też pracują ludzie, nie maszyny i czasem się mylą), jest nieco niewygodny dla biznesu zakładu. W takiej sytuacji nakłada się limity i typer nie może postawić tak wysokiej kwoty, jaką zamierzał. Jak już wspomnieliśmy, to wysokie stawki dają wygraną, więc może się okazać, że w którymś zakładzie nie będziesz mógł obstawić w taki sposób, w jaki chciałeś na początku przez limit.

Problematyczne mogą być także zakłady akumulowane, które niekiedy są wymagane w pewnych sytuacjach. Mogłeś to przeoczyć, nie zauważyć. W chwili, gdy chociaż jeden typ nie wejdzie, nie otrzymasz wygranej. Jeśli chodzi w tej sytuacji o surebety typy bukmacherskie (te dodatkowe) muszą być naprawdę przemyślane, aby zminimalizować ryzyko przegranej. Następnym razem należy po prostu doczytać warunki zawierania zakładów.

Najgorszy możliwy scenariusz – bukmacher zmienia kurs. Może tak się wydarzyć, ponieważ często przy zawieraniu kuponu musimy kliknąć zgodę właśnie w tej sprawie. Jeśli nie zgadzasz się na to, aby bukmacher zmienił kurs – nie obstawisz kuponu. Musisz liczyć się z tym, że wszystko może ulec zmianie i wszystkie kalkulacje związane z surebetem mogą okazać się nieważne. Największy problem następuje w chwili, gdy postawiona kwota jest naprawdę wysoka, więc musisz podjąć decyzję, której nie będziesz żałować.

Jako wadę można wskazać także konieczność posiadania kilku kont u różnych bukmacherów. Nie każdy ma ochotę zostawiać swoich danych u więcej niż jednego operatora, do którego ma zaufanie i jest zadowolony z oferty. Jest to jednak poświęcenie, z którym trzeba się liczyć, chcąc na 100% wygrać jakąkolwiek kwotę. Trzeba przyznać, że wielu doświadczonych typerów posiada konta u kilku bukmacherów, aby uzupełniać ofertę.

Nie zapominaj o podatku od obrotu

Na sam koniec minusów zostawiliśmy kwestię obowiązującego w Polsce podatku od obrotu w wysokości 12%. Musimy teraz powrócić do podanych przykładów, kiedy tłumaczyliśmy, czym w ogóle jest surebet. Jak zostało wspomniane, nie uwzględniliśmy tam należności podatkowej, którą musi odprowadzić każdy legalny bukmacher, a pobiera ją (w trosce o własne fundusze) z postawionej przez gracza kwoty. Chodziło wtedy o czystą teorię, a teraz przyjrzyjmy się temu, jak surebety wyglądają w polskiej praktyce.

Nie bez powodu skupiamy się na kwestii naszego kraju. W Polsce funkcjonuje jeden z najwyższych podatków w Europie. To niestety skutecznie obniża szanse typerów na wykorzystanie kursów i zyskanie przy pomocy surebetu. Większość poradników, które znajdziesz, nie uwzględniają tego problemu, ponieważ pochodzą sprzed nowelizacji Ustawy Hazardowej, która nałożyła ograniczenia na podmioty bez licencji Ministerstwa Finansów.

Wracając do tego, czy po uwzględnieniu podatku, da się znaleźć surebety. Musimy znowu dokonać obliczeń, jednak tym razem od stawki odejmując 12%. Czy wtedy będzie się to nam opłacać? Cofnijmy się do pierwszej metody wyliczania, czyli na oba zdarzenia jest taka sama stawka. Kursy pozostawmy takie, jak w obliczeniach bez należności podatkowej. 12% ze 150 wynosi 18. 150-18=132. Tak naprawdę to właśnie taką kwotę postawisz w obu przypadkach. 132 x 2.10 = 277.2. 132 x 2.20 = 290.4. Zainwestujesz 300 złotych, jednak przez podatek nie będziesz w stanie osiągnąć takiego efektu, jakiego należałoby się spodziewać. Czasami można spotkać się z takimi kursami, które (nawet po odliczeniu podatku od stawki) umożliwiają pewną wygraną. Jednak dosyć trudno jest znaleźć taką opcję, trzeba mieć po prostu szczęście i dobre oko. Należy także orientować się w kursach u różnych bukmacherów.

Co zamiast surebetów?

Nie twierdzimy, że trafienie (a raczej wyszukanie) surebetu jest w Polsce niemożliwe. I u legalnych bukmacherów można coś takiego znaleźć, jednak to wymaga poświęcenia czasu i wielogodzinnych kalkulacji, czy faktycznie się opłaca. Trzeba kierować się kursami, ale jest to niezwykle czasochłonne i trzeba mieć szczęście, aby surebet zauważyć. Wielu graczy może nie być zachwyconych taką sytuacją, a udział w nielegalnych grach hazardowych nie jest żadną alternatywą, ponieważ za korzystanie z usług niezarejestrowanych w naszym kraju operatorów grożą kary pieniężne, sięgające nawet stu dwudziestu stawek dziennych.

Jacy bukmacherzy mają pozwolenie na urządzanie zakładów w 2020 roku? Jest aktualnie kilkanaście bukmacherów działających w Polsce zgodnie z prawem. STS, LVbet, forBET, BetClic, Totalbet, Superbet, Fortuna, Milenium, Totolotek, Etoto, PZbuk – to są główni legalni bukmacherzy dla Polaków.

Czy legalni bukmacherzy nie mają niczego do zaoferowania? Oczywiście, że mają, nawet jeśli nie wszystkie systemy mogą u nas zadziałać. Po pierwsze, nie odstajemy od zagranicznych kolegów jeśli chodzi o ofertę na zakłady wzajemne. Najlepsi bukmacherzy posiadają całą gamę dyscyplin sportowych, które można obstawić. Nie tylko te najpopularniejsze, jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka. Możesz znaleźć wiele sportów niszowych, zakłądy LIVE, sporty wirtualne oraz coraz większy wachlarz e-sportów.

Kursy również nie wypadają u polskich buków najgorzej. STS, LV bet, Fortuna czy Totolotek nie mają pod tym kątem złej oferty. Kursy warto porównywać między różnymi operatorami i właśnie dlatego sporo typerów decyduje się na zarejestrowanie kont u kilku podmiotów.

Promocje w zakładach bukmacherskich

Jedną z rzeczy, która interesuje klientów najbardziej, są bonusy bukmacherskie. Każdy gracz lubi korzystać z bonusów, więc nic dziwnego w tym, że oferta na promocje bukmacherskie w naszym kraju jest dosyć szeroka. Są różne formy bonusów, chociażby te od depozytu czy bonusy bez depozytu. Freebet jednak nie jest dla nas teraz najważniejszy, ponieważ bukmacherzy w Polsce przewidują opcję, która może być przydatna dla osób, które nie chcą być stratne, obstawiając swój pierwszy kupon. Istnieje bonus powitalny w postaci bezpiecznego zakładu. Jeżeli gracz, stawiając swój pierwszy kupon, nie trafi, na konto zwracane są postawione środki.

Co prawda bezpieczny zakład nie jest tym samym, co sure bety, jednak jeżeli dopiero zaczynasz obstawiać i nie jesteś pewien, czy typujesz dobrze, warto z tego skorzystać, aby nie być stratnym. Bierz pod uwagę, że jak każdy bonus, tak i ten działa na warunkach określonych w regulaminie i jako, iż jest to promocja na start, zadziała jednorazowo. Kolejne nietrafione typy nie będą traktowane z taryfą ulgową.

Niezależnie od tego, jaki zakład bukmacherski wybierzesz i jakim system zechcesz grać, pamiętaj, że hazard wiąże się z ryzykiem uzależnienia i utraty obstawionych pieniędzy. Graj zatem odpowiedzialnie. W zakładach bukmacherskich mogą brać udział jedynie pełnoletnie osoby, a udział w nielegalnych grach jest surowo karany.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *