Zakłady typu podwójna szansa

W artykule znajdziesz:
[Rozwiń]

Rynek zakładów bukmacherskich jest bardzo różnorodny, ze względu na to, że posiada wiele rodzajów zakładów, na które typerzy mogą postawić na swoich kuponach. Zanim zacznie się grę, warto zapoznać się z podstawowymi pojęciami, aby wiedzieć jakie możliwości daje operator w swoich serwisach. Tym razem zajmiemy się popularnym wśród typerów zakładem podwójnej szansy i wyjaśnimy na czym on dokładnie polega.

Co to znaczy podwójna szansa?

Zakład podwójnej szansy (również znany jako typ z podpórką) jest nieco mniej popularny niż 1×2, jednak nie znaczy to, że typerzy go nie obstawiają. Większość bukmacherów oferuje ten typ zakładów, mimo że nie niesie tak wielu korzyści jak wspomniany 1×2. Zanim jednak zaczniemy szczegółowo omawiać ten zakład, warto wyjaśnić pojęcie podwójna szansa co to znaczy. Na czym polega dana szansa? Otóż ten wariant zakładu opiera się na tym, że dane wydarzenie może zamknąć się trzema rezultatami, wygraną drużyny A lub B oraz remisem. Podwójna szansa daje możliwość wytypowania dwóch z trzech rezultatów, co daje większe prawdopodobieństwo wejścia kuponu. Warto również podkreślić, że pod uwagę jest brany tylko i wyłącznie regulaminowy czas gry.

Rodzaje zakładu podwójna szansa.

Ten typ zakładu posiada kilka wariantów, które można wytypować. Jak wiadomo podczas obstawiania 1×2, można obstawić tylko i wyłącznie jedną opcję, albo wygraną gospodarzy lub gości lub też remis. Podwójna szansa pozwala na wytypowanie dwóch możliwości. Zakład 1x to nic innego jak typ na prowadzenie pierwszej drużyny lub remis, natomiast x2 to wygrana przeciwnika lub remis. Jest jeszcze jeden rodzaj, czyli 1 2 – gracz obstawia wygraną jednej lub drugiej drużyny. Na pierwszy rzut oka te zakłady mogą wydawać się nieco skomplikowane, jednak wcale tak nie jest. Powiedzmy, że grają przeciwko sobie FC Barcelona oraz Real Madryt. Jeśli postawisz kupon 1x (wygrana Barcelony lub remis), a spotkanie skończy się wynikiem 2:1, wówczas Twój kupn jest wygrany. Ten typ wszedłby również, gdyby mecz zakończył się remisem. Kupon byłby uznany za przegrany tylko w momencie, kiedy Real strzelił więcej bramek od Barcelony.

Zakłady bukmacherskie HT/FT.

Podwójna szansa to nie tylko różne warianty zakładu 1×2, to również zakłady HT/FT. Na czym one polegają? Na samym początku warto wyjaśnić skróty, które stoją za tym typem betu. HT to z angielskiego Half Time, czyli pierwsza połowa spotkania, natomiast FT to Full Time, czyli wynik po zakończeniu drugiej połowy. Typując taki kupon, gracz może określić rezultat do przerwy oraz ostateczny wynik spotkania. Jakie możliwości daje HT/FT? Otóż gracze mogą typować takie możliwości jak 1-1 (gospodarze prowadzą do przerw oraz wygrają mecz), 0-0 (remis do przerwy oraz remis na koniec meczu), 2-2 (goście prowadzą do przerwy oraz wygrają w całym meczu) oraz różne kombinacje, które dają aż 9 możliwości zagrania zakładu do przerwy/końca.

Przedstawmy to na przykładzie. Grają ze sobą Manchester United oraz Arsenal Londyn, a Ty obstawiasz zakład podwójna szansa 1-1 (Manchester będzie prowadził do przerwy oraz wygra mecz). Twój kupon wejdzie jeśli w pierwszej części spotkania Manchester United zdobędzie prowadzenie oraz je utrzyma aż do końca meczu. Oczywiście możliwe są różne kombinacje, które pozwolą na swobodne obstawianie, dlatego warto dokładnie zapoznać się z możliwościami, jakie daje ten typ zakładu. Oczywiście, żeby trafić dany kupon, oba wskazania muszą być trafne, żeby kupon mógł być uznany za wygrany.

Dlaczego warto rozważyć obstawianie podwójnej szansy?

Skoro na rynku zakładów istnieje tak wiele typów, dlaczego warto zainteresować się akurat tym rodzajem zakładu? Przede wszystkim ze względu na kursy. Oczywiście opcja z dwiema drogami będzie miała mniejszy kurs niż ta z trzema drogami, jednak są one alternatywą dla osób, które chcą spróbować innego rodzaju zakładów niż tradycyjne 1×2. Warto szukać spotkań, przy których bukmacherzy oferują korzystne kursy. Operatorzy w swojej ofercie często proponują zakłady na wygraną lub remis, można więc zainteresować się tym typem zakładów. Do podwójnej szansy mogą zaliczać się również handicapy o wartości +0,5, dzięki którym można obliczyć kursy zakładów bukmacherskich. Jednak taki typ jest znacznie bardziej skomplikowany niż standardowa podwoja szansa, które oferują legalni bukmacherzy w Polsce.

Do zakładów typu podwójna szansa można również poniekąd zaliczyć DNB, czyli Draw No Bet, który daje graczowi możliwość obstawienia zakładu, który jest podobny do 1x lub x2, jednak w przypadku remisu gracz otrzyma zwrot postawionej stawki. Niestety kursy na ten typ zakładów są dosyć niskie, a DNB warto grać tylko w przypadku, kiedy grają ze sobą drużyny o wyrównanym potencjale. Ze względu na to ten zakład nie cieszy się zbyt wielką popularnością.

Można rozważyć dodanie typów z podpórką do kuponu AKO, ponieważ przy odpowiednim kursie oraz wyższemu prawdopodobieństwu jakie daje ten typ zakładu, istnieje większa szansa na to, że dany bet wejdzie. Nic więc dziwnego, że gracze dosyć chętnie decydują się na typowanie podwójnej szansy kiedy decydują się na kupon akumulowany.

Jakie zakłady oferuje legalny bukmacher?

Bukmacherskie zakłady w naszym kraju rozwijają się z roku na rok, ze względu na to rozrasta się również oferta operatorów, którzy oferują zakłady sportowe w Polsce. Tuż po wprowadzeniu Ustawy Hazardowej w 2017 roku, sporo bukmacherów zmuszonych było wycofać swoje usługi, przez co na rynku pozostało zaledwie kilku legalnych operatorów. W 2019 roku aż 16 firm posiada licencję Ministerstwa Finansów, która pozwala na legalne oferowanie zakładów wzajemnych w naszym kraju. Oprócz tzw. Wielkiej Trójki, w której skład wchodzą STS, Totolotek oraz Fortuna, są również takie firmy jak LV BET, Milenium, forBET, TotalBET, PZBuk, Polski Bukmacher, BetFan, eTOTO, BetClic, Traf – Zakłady Wzajemne, SuperBet, eWinner oraz Typiko. Ci operatorzy mogą prowadzić legalną działalność i tylko i nich Polacy mogą zawierać zakłady sportowe.

Co oferuje legalny bukmacher swoim graczom? Użytkownik, który założy konto u operatorów online może liczyć na wiele opcji rozrywki. Bukmacherzy przygotowali dla nowych graczy wiele niespodzianek, na przykład darmowy zakład, liczne promocje i bonusy oraz całe mnóstwo rodzajów zakładów. Na jakie rodzaje typów warto zwrócić szczególną uwagę podczas obstawiania kuponów? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dalszej części artykułu.

Podstawowe zakłady u bukmachera

Na każde spotkanie, które oferuje operator, można postawić zakład. Takich typów istnieje wiele, szczególnie przy tak popularnym sporcie jakim jest chociażby piłka nożna. Zakładem podstawowym, który najchętniej wybierają gracze, jest 1×2. 1 oznacza typ na gospodarza lub zawodnika, który został wymieniony jako pierwszy, natomiast 2 oznacza typ na gości lub drugiego zawodnika, a X oznaczony jest remis. To właśnie ten zakład najczęściej jest obstawiany, więc każdy bukmacher oferuje 1×2. W standardowej ofercie znajduje się również podwójna szansa, która jest tematem tego artykułu. Gracze mogą postawić również zakład na klasyfikację końcową, na ilość bramek, na strzelców, zakład bez remisu, handicapy, dokładny wynik oraz wiele innych. Bukmacher przygotował również specjalną ofertę dla osób, które wolą obstawić wydarzenia polityczne oraz kulturalne, jak na przykład: Kto wygra wybory prezydenckie? Który uczestnik programu rozrywkowego go wygra?

Jak skutecznie typować?

Zarówno nowi gracze, jak i wielu bardziej doświadczonych typerów może zastanawiać się nad receptą na skuteczniejsze obstawianie zakładów sportowych. Od razu dementujemy, że nie ma jednego sposobu, ponieważ ilu graczy, tyle będzie metod typowania. Istnieje jednak kilka porad, które mogą pomóc w stworzeniu swojej własnej taktyki na wygraną.

Najważniejszą zasadą powinno być odpowiednie podejście do zakładów bukmacherskich. Przede wszystkim należy pamiętać, że zakłady sportowe powinny być formą rozrywki, a nie łatwego zarobku. Typowanie jest dobrą zabawą, dlatego najlepiej jest traktować je bardziej jako hobby i obstawiać mecze w wolnym czasie. Dzięki takiej postawie możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i zacząć obstawiać wybrane przez siebie ligi oraz wydarzenia sportowe. Według nas właściwym podejściem jest założenie, że zakłady bukmacherskie mają być tylko i wyłącznie formą rozrywki.

Czy warto typować AKO?

Wiele osób uważa, że zakłady akumulowane są najszybszym sposobem na zdobycie dużych pieniędzy. Nic w tym dziwnego, w końcu kombinacja zakładów z wysokimi kursami oraz tych bezpiecznych opcji może być przepisem na sukces. Ale czy aby na pewno? Ten typ zakładów jest głównym źródłem przychodów bukmacherów, więc nie jest to zbyt korzystna opcja dla graczy, a szczególnie dla takich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z obstawianiem. Jeśli myślisz, że obstawiając 10 PLN i typując kilka zakładów, które mogą wejść, jest prostym sposobem na pomnożenie stanu swojego konta, to niestety jesteś w błędzie. Tak się składa, że szansa na to, że kupon z pięcioma zdarzeniami będzie wygrany, wynosi zaledwie 3%, ponieważ im więcej rynków dodajemy do AKO, tym mniejsze są szanse na to, że taki kupon wejdzie. Pamiętaj, że im więcej zakładów wsadzisz w swój kupon, tym wzrasta prawdopodobieństwo, że dany mecz zakończy się inaczej niż się tego spodziewasz. Kupon akumulowany nie jest najkorzystniejszą opcją dla graczy, ponieważ wystarczy tylko jeden zły wybór, a cały kupon okaże się przegrany. Próby obstawiania akumulatorów są porównywalne do gry na loterii, więc obstawiaj tylko w przypadku jeśli jesteś gotowy na podjęcie ryzyka. Warto się zastanowić z jakich powodów bukmacherzy tak chętnie organizują promocje bukmacherskie, gdzie wymogiem jest wnoszenia zakładów akumulowanych właśnie.

Czy warto obstawiać spotkania na żywo?

Sport jest nieprzewidywalny, a na wynik końcowy ma wpływ wiele czynników. Aby podkręcić emocje, bukmacherzy oferują zakłady live, czyli dają graczom możliwość obstawiania na żywo. Brzmi świetnie, jednak typowanie takich zakładów niesie ze sobą spore ryzyko. Bukmacherzy potrafią sprytnie opracować kursy, które dosyć szybko się zmieniają, więc jako gracz otrzymujesz tylko kilka sekund na to, żeby postawić zakład po sensownym kursie. Z zasady kursy na zdarzenia live posiadają znacznie wyższe kursy niż te prematch, co jest wykorzystywane przez profesjonalnych graczy, którzy potrafią znaleźć najlepszą opcję. Jest to o wiele trudniejsze dla początkujących typerów, którzy nie do końca orientują się w świecie zakładów sportowych. Dodatkowo serwisy bukmacherskie posiadają opóźnienie podczas obstawiania zakładów na żywo, przez co zakłady mogą zostać odrzucone. Nie postawisz szybkiego zakładu tuż po bramce, ponieważ każdy bukmacher posiada specjalne procedury, które zamykają rynki tuż po ważniejszym wydarzeniu np. po przyznaniu czerwonej kartki lub golu. Nie oznacza to jednak, że nie należy grać live! Zakłady na żywo są ciekawą formą rozrywki, jednak lepiej jest, żeby najpierw nabrać doświadczenia, a potem próbować swoich sił w obstawianiu rozgrywek na żywo.
Zakłady na żywo wiążą się z dużą dawką emocji, a to na ogół mocno utrudnia rozsądne wnoszenie zakładów.

Wykorzystanie bonusów bukmacherskich

Kto nie lubi korzystać z promocji? W końcu bonusy od bukmachera to świetna opcja, która daje graczowi więcej możliwości rozrywki. Jednak często bywa tak, że trzeba spełnić szereg kłopotliwych warunków, które wymagają wysiłku, żeby móc w ogóle taki bonus wypłacić z konta gracza. Wielu nowych typerów decyduje się na korzystanie z bonusów powitalnych, którymi bukmacherzy się reklamują, często nie zdając sobie sprawy jak długa czeka ich droga zanim otrzymany bonus przejdzie do ich depozytu. Owszem, jest to pewien sposób na sprawdzenie tego, jak działa strona, czy serwis spełnia wymagania gracza lub czy wysokość kursów jest odpowiednia. Jednak nie należy oczekiwać od bukmachera, że obsypie nowych graczy toną darmowej gotówki, dzięki której będą mogli zarabiać duże pieniądze. Dlatego należy zachować ostrożność jeśli chodzi o ofertę bonusową i dokładnie zastanowić się, czy rzeczywiście warto skorzystać z takiego bonusu. Zdecydowanie rekomendujemy dokładne czytanie bukmacherskich regulaminów.

Poszukaj swojego bukmachera

Jednym z elementów, które pozwalają na lepszą grę, jest znalezienie operatora, który będzie Ci najbardziej odpowiadał. Wiemy, że nie istnieje tzw. „bukmacher idealny”, który oferuje wyjątkowo korzystne kursy, posiada spektakularne promocje, a grając u niego możesz mieć pewność na zwycięstwo. Każdy operator będzie miał zarówno wady jak i zalety, jednak warto poszukać taką firmę bukmacherską, która będzie odpowiedzą na Twoje potrzeby. Zbierz potrzebne informacje, zrób reserach i opierając się o jego wyniki, zdecyduj u którego buka warto założyć konto. Do wyboru masz w końcu 16 operatorów, a będzie jeszcze więcej, ponieważ każdego roku Ministerstwo Finansów przyznaje licencje kilku nowym podmiotom bukmacherskim. Sprawdź dokładnie, który z operatorów oferuje dobre kursy, jakie nakłada ograniczenia oraz jakie udostępnia rynki (np. czy oferuje zakład z podpórką). Nie polegaj na rankingach bukmacherów, ponieważ serwisy sportowe często nawiązują współpracę z bukmacherami, przez co ich osąd nie jest do końca obiektywny. Postaraj się samodzielnie zdecydować, który bukmacher odpowiada Twoim potrzebom i sprawdź opinie o nim w Sieci. Kiedy znajdziesz już odpowiedź, zarejestruj się i zacznij typowanie.

Nie przestawaj się uczyć!

Jedną z najważniejszych zasad podczas obstawiania, jest gra z głową. Nie działaj na oślep, typując „bo tak mi się wydaje”, ponieważ taka postawa do niczego nie prowadzi. Znajdź dyscypliny sportowe oraz wydarzenia, które chcesz umieścić na kuponie, poszukaj informacji na ten temat, sprawdzaj klasyfikacje, zaglądaj na portale przeznaczone dla typerów, czyli stale zdobywaj wiedzę, która pomoże Ci w wygranej. Najwięcej materiałów można znaleźć na temat piłki nożnej, ponieważ oferta na tę dyscyplinę jest zdecydowanie najszersza, jednak jeśli interesuje Cię inny sport, idź w tym kierunku. Wielu profesjonalnych graczy zdobyło doświadczenie oraz swój status właśnie dzięki skupieniu się na danej lidze lub dziedzinie sportu. Ciągłe pogłębianie wiedzy pozwala na trafniejsze typowanie, co przekłada się również na wyniki. Wieloletni gracze doskonale zdają sobie sprawę, że typowanie polega na dobrej znajomości sportu, odpowiednim zarządzaniu swoim budżetem oraz kontrolą emocji, tak więc trzeba stale poszerzać swoje informacje. Dlatego warto jest próbować obstawiać nowe rynki, jak chociażby zakłady typu podwójna szansa i sprawdzać, które z nich mogą przynieść najwięcej zysków.

Dlaczego grać tylko i wyłącznie u legalnego bukmachera?

Na koniec przypominamy, że podczas obstawiania zakładów sportowych należy korzystać tylko i wyłącznie ze strony www lub z punktu stacjonarnego licencjonowanego bukmachera. Gra u operatorów bez polskiej koncesji wydawanej przez Ministerstwo Finansów jest nielegalna oraz może się wiązać z konsekwencjami prawnymi. Aby uniknąć ryzyka, należy dokładnie sprawdzić, czy wybrany bukmacher posiada odpowiednie uprawnienia, ponieważ udział w nielegalnych grach hazardowych jest surowo zabroniony. Aby móc korzystać z usług bukmacherskich należy mieć ukończony 18 rok życia. Polscy bukmacherzy mają obowiązek odprowadzania do Skarbu Państwa 12% podatku od obrotu, dzięki temu operatorzy wspierają gospodarkę naszego kraju. Większe firmy obejmują swoim patronatem ligi oraz drużyny piłkarskie, przez co przyczyniają się do rozwoju polskiego sportu. Ze względu na to należy obstawiać tylko i wyłącznie u legalnego bukmachera. Pamiętaj jednak, że hazard może uzależniać, dlatego graj odpowiedzialnie i obstawiaj z głową!

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *