Fantasy Premier League ligi  z nagrodami LISTA 2021/2022

W artykule znajdziesz:
[Rozwiń]

Jak to bywa przed startem sezonu w Premier League gracze Fantasy poszukują lig, w których można rywalizować o nagrody. Najczęściej chodzi o koszulki wybranego klubu ligi angielskiej, ale zdarzają się również bonusy, książki, a nawet wyjazdy na mecze. Nagrody w Fantasy Premier League są przyznawane również przez samych organizatorów, ale wiele prywatnych lig ma swoje klasyfikacje, w których gracze mogą wygrywać ciekawe upominki i nie tylko.

Ligi z nagrodami Fantasy Premier League (LISTA)

Jako że na wygraną w klasyfikacji ogólnej nie ma zbyt wielkich szans, tworzone są ligi prywatne, w których również możemy liczyć na ciekawe nagrody. Fantasy Premier League łączy społeczności kibicowskie z wielu zakątków świata, więc i w polskim internecie powstaje mnóstwo grup dyskusyjnych. Gracze szukają listy lig, w których można rywalizować o nagrody, dlatego zamieszczamy ją poniżej wraz z kodami dostępu oraz linkami umożliwiającymi zapis do ligi.

 1. Fuksiarz.pl - wyjazd na mecz, koszulki, bonusy kod: ledddv
 2. Angielskie Espresso - 3 koszulki Premier League na sezon 2022/2023 Kod: VN7YFN
 3. Spojrzenie z Kanapy - 7 koszulek meczowych Twojej ulubionej drużyny! A do tego 7 książek! kod: tgm5v4
 4. Fantasy PL - koszulka Premier League kod: tjml8z
 5. Newonce sport - koszulka Premier League kod: p6tqmc
 6. Mam go na kapitanie - co kolejkę możecie wygrać darmowe doładowania, a na zwycięzcę czeka koszulka ulubionego klubu Premier League. Pula nagród wynosi ponad 2500zł! - kod: BFLULS poniżej, kilka zasad:
 • 1. miejsce 30zł, 2. miejsce 20zł, 3. miejsce 10zł
 • nagrody są przyznawane na podstawie kolejek FPL
 • liczą się punkty w kolejce - punkty za transfery
 • w przypadku równej liczby punktów w danej kolejce, o kolejności decyduje miejsce w OR
 1. West Ham Poland - przewidziane nagrody dla najlepszych graczy kod:  r975qv
 2. Akademia Gwiezdnej Floty - Michał Gutka - koszulka Premier League https://fantasy.premierleague.com/leagues/auto-join/rbmpgf
 3. Liga strzelecka - Dla zwycięzcy Ligi Strzeleckiej są przewidziane nagrody - koszulka wybranego klubu Premier League, bezcenny puchar i dozgonny respekt na dzielni.
https://fantasy.premierleague.com/leagues/auto-join/kjrj1f
 1. Liga Superbet - vouchery na 2000 PLN i 150 funtów do classic football shirts kod: woj5in
 2. Fantasy Premier League Polska - nagrody do wygrania to koszulki wybranego klubu kod: 8c8ata

Polecamy tworzenie własnych lig i organizowanie nagród, ponieważ wtedy rozgrywki stają się jeszcze ciekawsze, a rywalizacja dodatkowo podnosi emocje.

zestawienie drużyn premier league na sezon 2021/2022

Nagrody - Fantasy Premier League

Fantasy Premier League organizuje nagrody dla najlepszych graczy na świecie. Udział w rozgrywkach biorą jednak miliony i trudno znaleźć się wśród tych wybrańców. Niemniej trzeba przyznać, że wyróżnienia prezentują się bardzo okazale. Nagrodą główną w FPL jest:

 • wyjazd do Anglii na tygodniową wycieczkę oraz bilety na dowolny mecz Premier League
 • konsola z grą FIFA 22
 • gadżety Fantasy Premier League
 • strój sportowy od firmy NIKE
 • zegarek firmy Hublot

Drugie miejsce zgarnia bilety w strefie VIP na mecz Premier League i pobyt w Anglii w dwoma noclegami. Dodatkowo kilka upominków wymienionych powyżej. Trzeci najlepszy gracz może liczyć na konsolę z Fifą 22, tablet oraz kilka innych pomniejszych nagród rzeczowych.

Co to jest Fantasy Premier League?

FPL to gra łącząca zmagania w wirtualnym i realnym świecie. Zaznaczmy, że grają w nią kibice na całym świecie, więc na początek kilka słów wstępu dla nowicjuszy, a takowych na pewno nie zabraknie. Głównym założeniem gry jest stworzenie swojego składu z zawodników grających w Premier League. Każdy z nich ma określoną cenę, jak na prawdziwym rynku transferowym. Do dyspozycji gracza jest 100 milionów funtów, za które musi skompletować drużynę 15 zawodników. Podstawowa jedenastka oraz czterech rezerwowych.

Budowanie składu

Jak już wspomnieliśmy do wykorzystania mamy 100 milionów funtów. Pamiętaj, że z jednego klubu możesz dobrać do swojej ekipy maksymalnie 3 piłkarzy. Jeśli więc chciałeś oprzeć swój zespół na większości graczy z Manchesteru City, to nic z tego. Twój skład musi mieć:

 • 2 bramkarzy (minimum 1 w składzie)
 • 5 obrońców (minimum 3 na boisku)
 • 5 pomocników (minimum 2 na boisku)
 • 3 napastników (co najmniej 1 na boisku)

Musisz się zmieścić w ustalonym budżecie i zwrócić uwagę na to, że ceny za piłkarzy mogą się zmieniać w trakcie sezonu. Po dobrych występach mogą zdrożeć, a gdy np. nie łapią się do składów swoich drużyn, będą tańsi. Kluczem jest to, aby dopiąć zespół przed deadlinem, który wyznaczany jest z reguły na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego meczu kolejki.

belka z napisem fantasy i piłkarzami premier league

Rezerwowi

Oczywiście nie da się zmieścić wszystkich w jednym składzie. Jako menadżerowi Fantasy Premier League przyjdzie Ci się zmierzyć z bolączką wielu trenerów. W końcu w wyjściowym zestawieniu muszą się znaleźć najlepsi zawodnicy, którzy zapewnią nam punkty rankingowe. W odwodzie pozostanie więc czwórka graczy (bramkarz i trzech piłkarzy z pola). Twoim zadaniem jest ustawić ich w taki sposób, aby skutecznie mogli zastąpić zawodników podstawowego składu.

Jeżeli bowiem, ktoś z podstawy nie zagra w danej kolejce, zdobywa 0 punktów. Wtedy w jego miejsce może wskoczyć rezerwowy. Najczęściej jest to zawodnik umieszczony na ławce pod numerem 1. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy np. grasz formacją z 3 obrońcami. Wtedy z ławki może go zastąpić tylko pierwszy obrońca. Nawet jeśli pod numerem 1 masz np. napastnika.

Kapitan i vice kapitan

W środowisku graczy Fantasy Premier League mówi się często, że dobry wybór kapitana w grze to połowa sukcesu. Wszystko z tego powodu, że gracz z opaską kapitańką otrzymuje podwojone punkty. To znaczy, że jeśli zawodnik zdobędzie przykładowo 6 oczek, to będąc kapitanem zgarnia tych punktów 12. Zdarza się, że wyznaczony przez nas kapitan nie znajduje się w składzie na nadchodzącą kolejkę, wtedy przejmuje ją vice kapitan i to jego punkty mnożą się dwukrotnie. Jeśli obaj zawodnicy nie zagrają w danej kolejce, zespół nie otrzymuje bonusowych punktów. Jeśli grasz o nagrody w FPL pamiętaj, że dobór kapitana jest bardzo ważny.

Transfery

Po każdej kolejce spotkań i przed każdą następną gracze Fantasy Premier League mogą przeprowadzać transfery. Jeden transfer zawsze jest darmowy, a za każdy następny należy zapłacić 4 punkty. Nadprogramowe transfery są więc raczej nieopłacalne, dlatego tak ważne jest dobranie optymalnego składu już na samym początku sezonu. Jeżeli zaś nie wykorzystasz przysługującego Ci darmowego transferu w danej kolejce, przejdzie on na następną. Maksymalnie możesz mieć jednak 2 wolne transfery, więc nie można odkładać ich, by się kumulowały. Zwróć uwagę, że możesz wymienić zawodników tylko w taki sposób, aby nie przekroczyć swojego budżetu. Rozsądne planowanie będzie więc tutaj kluczowe.

Punktacja

Punkty w Fantasy Premier League to najważniejsza część rozgrywki. Jeśli bierzesz udział w ligach FPL z nagrodami powinieneś wiedzieć za co możesz zdobywać punkty. To pomoże Ci ustalić odpowiednią strategię na każdą kolejkę, a być może i na cały sezon. Punktacja jest bardzo rozbudowana, dlatego powstała specjalna tabelka, która pomoże wam usystematyzować wiedzę.

AkcjaLiczba punktów
Rozegranie max. 60 minut w meczu1
Rozegranie ponad 60 minut w meczu2
Bramka strzelona przez obrońcę/bramkarza6
Bramka pomocnika5
Bramka napastnika4
Asysta3
Czyste konto obrońcy/bramkarza4
Czyste konto pomocnika1
Każde obronione 3 strzały bramkarza1
Obroniony rzut karny5
Przestrzelony rzut karny-2
Bonus dla 3 najlepszych graczy meczuod 1 do 3
Stracone 2 gole przez bramkarza/obrońcę-2
Żółta kartka-1
Czerwona kartka-3
Bramka samobójcza-2

Czyste konta są zaliczane jedynie zawodnikom, którzy rozegrali minimum 60 minut w trakcie meczu. Jeśli np. Harry Maguire zszedł z boiska w 65. minucie, a Manchester United stracił gola w 83. minucie, środkowy obrońca otrzymuje i tak swój bonus za czyste konto.

oficjalna piłka premier league

Bonusy

Fantasy Premier League to nie tylko ustawianie składu i oglądanie meczów. Dla urozmaicenia rozgrywki każdy gracz może skorzystać z czterech rodzajów bonusów w trakcie sezonu. Pamiętaj jednak, że każdego z nich masz prawo użyć tylko raz.

Nazwa bonusuCo powoduje?
WildcardWszystkie dokonane transfery są darmowe i nie dostajesz ujemnych punktów
Triple CaptainGracz z opaską kapitana mnoży swoje punkty x3
Free hitNielimitowana liczba transferów bez kary punktowej. Po jednej kolejce skład wraca do poprzedniej wersji.
Bench boostPunkty zebrane przez zawodników rezerwowych są doliczane do ogólnego wyniku

Wyjątkiem jest tutaj Dzika Karta (Wildcard), z której możesz skorzystać dwa razy w ciągu sezonu 2021/2022. Po jednym w każdej połowie sezonu, którego data jest wyznaczona na 28 grudnia 2021 roku o godzinie 14:30. Pamiętaj też, że przy korzystaniu z Freehita czy Wildcarda, stan darmowych transferów redukuje się do zera.

Istnieje wiele lig FPL oferujących nagrody dla najlepszych graczy i wymieniliśmy je na naszej liście. Najlepsze wg nas proponuje bukmacher Fuksiarz.

W tym celu należy uzyskać specjalny kod dostępu, który należy wpisać na stronie Fantasy Premier League. Drugim sposobem jest skorzystanie z linku udostępnionego przez organizatora ligi z nagrodami.

Do ligi możesz dołączyć w każdej chwili jeśli posiadasz jej kod lub link aktywacyjny. Pamiętaj jednak, że organizator ma prawo przyznać nagrodę tylko tym graczom, którzy znajdowali się w lidze FPL od początku.

W internecie znajduje się mnóstwo grup, gdzie gracze dyskutują o FPL. Na forach dyskusyjnych najlepiej szukać pomocy oraz wskazówek dotyczących ustalania składu.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *