Czy Bet365 jest legalny w Polsce?

1 lutego 2021

CZY bet365 JEST W POLSCE LEGALNY?

Przed nowelizacją Ustawy Hazardowej w 2017 roku około 90% działalności bukmacherskiej prowadzonej w polskim Internecie prowadzona była przez tak zwaną szarą strefę. Były to zakłady zarejestrowane nie w Polsce, lecz w rajach podatkowych, czyli krajach Unii Europejskiej z bardzo niskimi należnościami podatkowymi.

Ustawa Hazardowa, która obowiązuje aktualnie, uniemożliwia organizowanie zakładów wzajemnych podmiotom, które nie odprowadzają tu podatków. Wielu znanych i lubianych przez graczy bukmacherów (chociażby zakłady bet365) musiały wycofać się z naszego rynku lub postarać się o odpowiednie zezwolenia. W pierwszej chwili została zaledwie garstka podmiotów, z których usług można było korzystać. Między innymi:

Trzeba przyznać, że szczególnie ostatni rok był dosyć obfitujący w nowe firmy organizujące zakłady bukmacherskie. Tak więc aktualnie mamy kilkanaście podmiotów, które legalnie zgodnie z prawem organizują zakłady wzajemne. Wielu klientów ma jednak problem z określeniem u kogo mogą obstawiać i zadają pytania odnośnie konkretnych bukmacherów (tak jak i w przypadku bet365), dlatego warto wyjaśnić jakie warunki muszą zostać spełnione, aby mówić o legalności. Zapraszamy do lektury.

Jak rozpoznać legalnego bukmachera?

Legalny bukmacher posiada licencję Ministerstwa Finansów. Jest to zezwolenie, które daje możliwość organizowania w naszym kraju zakładów bukmacherskich. Są dwie osobne licencje na zakłady sportowe prowadzone stacjonarnie oraz w Internecie.


legalni bukmacherzy

Warto skupić się na tym, jak wygląda sprawa w Sieci, ponieważ problem szarej strefy najbardziej dotykał sfery online. W Internecie dużo łatwiej natknąć się na nielegalne treści. Teoretycznie powstał Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, jednakże doskonale wiemy jak to wygląda w praktyce – dostawca Sieci zablokuje jedną domenę, a na jej miejsce powstaje kolejna. Tak więc wiele zależy od samego gracza i jego umiejętności określenia, co jest zgodne z prawem, a co nie.

Wspomniana licencja to absolutna konieczność i wszyscy legalni bukmacherzy nie mogą bez niej oferować gry na terenie Polski. Gdzie znajdziesz informację o zezwoleniu? Przede wszystkim na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Każdy bukmacher pochwali się także taką wiadomością na swojej stronce. Jest też wiele portali o tematyce bukmacherskiej i tam też można zaczerpnąć wiedzy. Jednakże w dalszym ciągu najlepsze źródło to Ministerstwo.

Jest jeszcze kilka aspektów, na które możesz zwrócić uwagę. Jeśli domena nie jest polska, czyli nie zakończona na .pl, nie jest to strona legalna. Zwróć także uwagę na ofertę. Polscy legalni bukmacherzy online nie mogą proponować swoim klientom usług w stylu kasyna oraz pokera. Tutaj w Sieci monopol ma Państwo na tego typu rozrywki.

Mówi się, że polskie legalne podmioty prowadzą swoje strony w języku polskim i mają obowiązek ostrzegać swoich klientów przed ryzykiem uzależnienia. Podają także informację o konieczności bycia pełnoletnią osobą, jeśli chce się brać udział w zakładach wzajemnych.

To fakt, jednakże nielegalne firmy często próbują wprowadzić w błąd polskich klientów i także posiadają ofertę w naszym języku i umieszczają informacje o niebezpieczeństwach. W takich sytuacjach należy sprawdzić licencję oraz to, czy domena jest polska.

Wiadomo już, jakie warunki spełnia bukmacher, aby określić go mianem legalnego. Mimo wszystko nie raz widać na forach dotyczących bukmacherki pytania o to, czy dany zagraniczny buk działa u nas zgodnie z prawem, a jeśli nie – kiedy można się go spodziewać w Polsce.

Czy bukmacher bet365 jest w naszym kraju legalny?


bet365 1

Nie można powiedzieć, że bet365 zaklady sportowe organizuje w naszym kraju legalnie. Bet365 podatek odprowadza nie w Polsce, lecz we wcześniej wspomnianym raju podatkowym. Nie posiada licencji Ministra, a jego witryna jest zablokowana. Firma nie ma adresu bet365 pl, więc wiadomo, że nie jest to polska domena. Kiedy próbujemy wejść na stronę bukmachera bet365 okazuje się, że przez lokalizację w Polsce nie mamy dostępu do treści. Bet365 zakłady zaoferuje więc wielu państwom, lecz nie nam.

Kilka serwisów zajmujących się bukmacherką podaje, że być może w przyszłości zakłady bukmacherskie bet365 staną się legalne i u nas. Jednakże z drugiej strony nie zostały złożone żadne wnioski, a wiadomo, że samo ich rozpatrzenie zajmuje wiele miesięcy. Dlatego trudno jest wskazać czas, w którym możemy spodziewać się tego buka na polskim rynku.

Czy jeśli bet365 bukmacher jest nielegalny, nie wiemy nic o jego ofercie? Co nieco wiadomo, głównie dzięki portalom zajmującym się bukmacherką.

Wiadomo, że oficjalna strona jest zablokowana dla osób znajdujących się na terenie Polski. W przypadku bet365 aplikacja mobilna także istnieje, ale podobnie jak strona – jest ona zablokowana dla polskich odbiorców. Aplikacja bet365 według typerów jest rozbudowana i przyjazna w obsłudze, a zainstalowana może być na wielu systemach operacyjnych.

Strona internetowa oferuje wiele opcji – w bet365 wyniki sprawdzisz online i dowiesz się, czy kupon „wszedł”. Klienci bardzo doceniali u bukmachera bet365 przekaz na żywo wydarzeń sportowych. Nie wszyscy bukmacherzy oferują transmisje spotkań, dlatego typerzy ubolewali nad wycofaniem się tego buka. Ale istnieje alternatywa – mecz obejrzysz chociażby u bukmachera Forbet.

Czy ten bukmacher oferuje promocje? Oczywiście, jak każda firma tego typu. Znajdą się tam klasyczne bonusy od depozytu, bet365 bonus bez depozytu także przewiduje. U bukmachera bet365 kod bonusowy może nieco zwiększyć przyznawane kwoty – takie same opcje przewidywane są i w przypadku polskich legalnych bukmacherów. Kod bonusowy bet365 zwiększający kwotę środków promocyjnych wciąż nie powinien być przekonujący do korzystania z usług nielegalnego buka.

Wiele opcji prezentowanych u tego buka (jak i wielu innych bez licencji) znajduje się także w ofercie legalnych bukmacherów. Nie ma zatem potrzeby kierowania się w stronę podmiotów działających niezgodnie z prawem. Należy też pamiętać, że za korzystanie z usług bukmacherów nielegalnych przewidziane są konsekwencje karne.

Dlaczego nie warto grać u buków nielegalnych?

To przestępstwo skarbowe i nieuczciwy gracz zobowiązany będzie do oddania ewentualnej wygranej wraz z depozytem. Zostanie nałożona na niego grzywna, która może wynieść nawet 120 stawek dziennych ustalanych indywidualnie w każdym przypadku.

Nielegalny bukmacher nie zapewnia też swoim klientom takiego bezpieczeństwa, jak buk legalny. Strony znikają z chwili na chwilę, więc wpłacony depozyt oraz wygrana mogą przepaść w każdym momencie. Nie możesz też zgłosić kradzieży lub oszustwa, ponieważ jako polski klient nie powinieneś korzystać z usług firm nieposiadających licencji.

Odprowadzany przez polskiego bukmachera podatek w wysokości 12% owszem, jest pobierany z funduszy graczy. To dla graczy uciążliwe, ale z drugiej strony należy pamiętać, że tym samym wspiera się polski budżet.

Alternatywa dla bukmacherów nielegalnych

BukmacherBONUSOferta specjalna
sts kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 Freebet + 34 zł zakład bez ryzyka + 20 zł betgames + 20 zł zakłady wirtualne

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz kod
betfan kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2691 zł
Nasz bonus: 600 zł zakład bez ryzyka + 3x777 zł bonus od depozytu (wygrane *10!) + 30 zł w darmowych zakładach na Gry, Esport i Sport

Kod bonusowy: PREZENCIKVIP1

Odbierz kod
fortuna kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 2000 zł bonus od depozytu + 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz kod
ewinner kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz kod
forbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2200 zł od depozytu + 120 zł zakład bez ryzyka + 50 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz kod
pzbuk kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 200 zł
Nasz bonus: 200 zł Cashback + 200 zł extra

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz kod
superbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% od pierwszej wpłaty do 50 zł + Cashback do 500 zł + 30 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz kod
betclic kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 550 zł Cashback + 50% więcej na AKO

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz kod
totalbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 5000 zł
Nasz bonus: 5000 zł + 40 zł Freebet

Kod rejestracyjny: PREZENTVIP

Odbierz kod
lvbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 3000 zł bonus od depozytu + 333 zł zakład bez ryzyka + 20 zł bez depozytu + 20 zł na sporty wirtualne + 50 zł dla posiadaczy karnetu

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz kod
totolotek kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus na start + 49 zł bonus mobile + 25 zł bonus bez depozytu + 66% bonus na AKO

Kod rejestracyjny: PREZENTVIP

Odbierz kod

Klientów interesuje gra nie tylko w bet365. Wielu jest bukmacherów, którzy jeszcze jakiś czas temu byli najczęstszym wyborem typerów, a dziś nie ma ich już na polskim rynku. U kogo można zatem legalnie obstawić? Aktualnie polscy bukmacherzy to: STS, Totolotek, LV BET, Fortuna, PZBuk (Cherry Online Polska), Forbet, ETOTO, Milenium, TotalBET, SuperBET, BetFan, Ewinner, Traf ZW, BETCLIC oraz TYPIKO.

Gracze niekiedy twierdzą, że oferta zagranicznych bukmacherów wydaje się ciekawsza. Nie można jednak powiedzieć, że nasi legalni bukmacherzy nie posiadają interesującej oferty. Nawet jeśli nie mogą oferować kasyna i pokera, wciąż pozostają same zakłady wzajemne, które przyciągają wielu graczy.

Oferta polskich bukmacherów

Oczywiście najpopularniejsze są wydarzenia sportowe. Typerzy wybierają najchętniej piłkę nożną – od Ligi Mistrzów po wielkie imprezy. To nie jedyna popularna dyscyplina, jest jeszcze koszykówka czy siatkówka. Jednakże niektórych fascynuje sport niszowy i taki też można spotkać.

Bukmacherzy w Sieci organizują zakłady LIVE, czyli na żywo, podczas trwania danego spotkania można obstawić swojego faworyta. Spotkać można sporty wirtualne oraz wcześniej wspomniane transmisje.

Kursy polskich buków nie odstają od zagranicznych kolegów po fachu. Wiele zatem wskazuje na to, że wybór nielegalnego bukmachera jest wyłącznie szkodliwy.

Akcje promocyjne u legalnych bukmacherów

Nie da się ukryć, że promocje oraz bonusy bukmacherskie przyciągają największą liczbę klientów. Także można spotkać się z bonusami i u polskich buków. Niejeden zaproponuje także kod promocyjny, jak i bukmacherzy nielegalni.

Zanim jednak skorzysta się z promocji należy dowiedzieć się, jakie bukmacher nałożył ograniczenia i wymogi. Nie ma niczego za darmo, dlatego nie można wierzyć w każdą obietnicę. Koniecznie czytaj regulaminy.

Należy zawsze pamiętać o tym, że hazard związany jest z ryzykiem uzależnienia oraz utraty znacznych środków finansowych. Takie ryzyko występuje także w przypadku gry w zakładach legalnych.


zakłady bukmacherskie bukmacherka PZBuk zakłady bukmacherskie PZBuk PZBuk Fortuna Bukmacher Fortuna Fortuna ranking bukmacherów online 2021 ranking bukmacherów online bukmacherzy bez depozytu bukmacher bonus bez depozytu bonus bukmacherski na start darmowe bonusy bukmacherskie na start obstawianie meczy online