STS bukmacher

18 lutego 2019

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE STS

Wielu klientów korzystających z usług legalnych bukmacherów w Polsce interesuje się tym, który podmiot będzie najlepszy. Co oznacza najlepszy? Dla każdego to słowo ma inne znaczenie – dla niektórych graczy najlepszy bukmacher to ten z najkorzystniejszymi kursami, ciekawymi bonusami lub szeroką ofertą. To bardzo indywidualna kwestia, dlatego w licznych rankingach internetowych bierze się pod uwagę wiele czynników.

Nie da się ukryć, że spora cześć klientów decyduje się na zarejestrowanie konta u bukmachera STS, czyli Star-Typ Sport. Dlatego warto przybliżyć ofertę tego buka i skupić na nim naszą uwagę.

Zanim jednak opowiemy o ofercie, jaką posiada STS, najpierw należy wyjaśnić to, dlaczego u tego konkretnego buka obstawi się zakłady legalnie i bez obawy przed konsekwencjami karnymi. Niestety, wielu graczy jeszcze nie odróżnia zakładów legalnych od nielegalnych i decyduje się na udział w grze u firmy, która nie działa w naszym kraju zgodnie z prawem.

Po czym poznasz legalnego buka?

BukmacherBONUSOferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 25 29 zł freebet

Wybór graczy

Odbierz
Bonus standardowy: 50 zł
Nasz bonus: 50 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 50 zł EXTRA

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1100 zł
Nasz bonus: 1111 zł + 25 zł FREEBET

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Najważniejszym aspektem, na który musisz zwrócić uwagę, jest licencja nadawana przez Ministerstwo Finansów. Bukmacher posiada osobne zezwolenie na grę w punkcie naziemnym, a osobną na organizowanie zakładów wzajemnych w Sieci. Dlatego przed rozpoczęciem gry w zakładzie, najpierw należy poszukać informacji o tejże licencji. Gdzie można znaleźć taką wiadomość? Przede wszystkim na oficjalnej stronie internetowej wspomnianego Ministerstwa oraz na stronie danego bukmachera. Oprócz tego warto przeszukiwać strony poświęcone bukmacherce, ponieważ tam także umieszcza się informacje o licencjach. Jednakże wciąż najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy pozostaje Ministerstwo Finansów.

Licencja to podstawa, ale jest jeszcze kilka czynników, na które możesz zwrócić swoją uwagę. Chociażby to, czy bukmacher posiada polską domenę (.pl). Tylko po uzyskaniu licencji na prowadzenie zakładów przez Internet, bukmacher może wejść w posiadanie polskiej witryny. Zatem jeśli widzisz końcówki takie jak .com, wiesz, że bukmacher nie działa zgodnie z polskim prawem i nie należy brać udziału w jego zakładach.

Legalność bukmachera można określić także przez ofertę, a precyzyjniej rodzaj oferowanych produktów. Obecnie polscy bukmacherzy nie mają możliwości oferowania pokera lub kasyna, mogą być to jedynie zakłady wzajemne. Zarówno kasyno jak i poker internetowy objęte są monopolem Państwa.

Niektórzy gracze kierują się w stronę zakładów nielegalnych przez wizję zdobycia wyższej (ewentualnej) wygranej.

Czy Star Typ Sport to legalny bukmacher?

Jak najbardziej. Jego numer licencji jest następujący: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacher może posiadać swoje punkty naziemne oraz stronę w Internecie. Firma zarejestrowana na terenie Polski i odprowadza tu podatki (CIT, VAT), wspierając tym samym budżet naszego kraju.

Na stronie internetowej znajdziemy regulaminy wszelkich akcji i radzimy, aby zapoznać się z nimi przed zarejestrowaniem konta oraz skorzystaniem chociażby z promocji. Legalny bukmacher zawsze zachęca swoich graczy do odpowiedzialnej i rozsądnej gry – takie komunikaty znajdziemy tez i w STS.

Dlaczego zakłady STS interesują graczy?

Przyczyn jest oczywiście wiele, dużo zależy od konkretnego gracza. Jedni zwracają uwagę na to, że ten podmiot działa na polskim rynku naprawdę długo, ponieważ już od roku 1997. Inni doceniają kursy, a jeszcze inni zakres dyscyplin sportowych lub bonusy.

Niektórzy gracze doceniają fakt, że STS wspiera polski sport poprzez sponsoring oraz fundację Sport Twoją Szansą. To fakt, że bukmacher STS przeznacza środki finansowe na rodzime drużyny i pozwala realizować się na przykład osobom niepełnosprawnym w sporcie. STS jest prawdopodobnie największym prywatnym sponsorem polskiego sportu.

STS oferta, czyli czego gracze mogą się spodziewać

Ogólna oferta tego bukmachera nie odbiega od przyjętych standardów. Klienci mają możliwość obstawiania przede wszystkim wydarzeń sportowych. STS dba o fanów różnych dyscyplin. Od tych najpopularniejszych (piłki nożnej, skoków narciarskich, siatkówki, koszykówki) do sportów raczej niszowych (krykiet, narciarstwo alpejskie, rugby, snooker).

Wielu bukmacherów posiada sporą ofertę w przypadku sportu, STS także. Na pewno każdy fan znajdzie coś dla siebie. Do tego pojawiają się sporty wirtualne, opcja LIVE, e-sporty. Poznasz także wyniki. w STS sprawdz kupon na stronie głównej (po lewej), aby wiedzieć, co obstawiono i czy wynik jest trafiony.

Tym co wyróżnia ofertę STS od konkurentów jest jej dopasowanie do potrzeb polskiego klienta, lata doświadczeń bukmacherskich STS pozwoliły temu podmiotowi świetnie zidentyfikować zainteresowania polskich graczy. Jest to szczególnie widocznie po dostępności oferty na dość niszowe (z perspektywy Europy) dyscypliny sportowe, takie jak siatkówka czy skoki narciarskie, które są dużo chętniej oglądane i obstawiane przez Polaków niż średnia europejska.


STS online, czyli oferta internetowa

Rozwój technologii (internetowych przede wszystkim) sprzyja rozwojowi również w przypadku bukmacherów. Jeszcze do niedawna sam proces obstawiania zakładu polegał na tym, że należało się udać do punktu naziemnego i tam obstawić kupon. Oczywiście robiło się to przed konkretnym wydarzeniem sportowym.

Tak jak wielu bukmacherów w Polsce, STS zdecydował się na organizowanie zakładów wzajemnych w Sieci. Gracze doceniają wygodę – nie muszą szukać lokalu, stać w kolejkach, martwić się o godziny otwarcia. Internet dał wiele nowych możliwości, z których można korzystać.

Są to chociażby sporty wirtualne, czyli rozgrywki sportów, które można spotkać i na żywo (piłka nożna na przykład). Takie spotkania prowadzone są co kilka minut, a ich wynik jest z góry zaprogramowany. Typer może zapoznać się z historią meczy i określić swojego faworyta. W naszym odczuciu jest to jednak rozrywka zbliżona formą raczej do kasyna internetowego niż bukmachera.W ostatnim czasie (również dzięki kanałowi internetowemu) rozwinęła się dyscyplina e-sportów. Ludzie nie tylko grają w gry komputerowe i organizują turnieje – dzisiaj chcą także obstawiać, kto takie rozgrywki wygra. Oferta STS pod tym kątem jest dosyć rozwinięta. W porównaniu do innych zakładów nie wypada źle, choć zawsze mogłoby być lepiej. Gracze mogą wybierać w następujących grach: Counter Strike, League of Legends, Call of Duty, Dota 2, Overwatch, StarCraft 2.

W przypadku e-sportów klientami są najczęściej ludzie młodzi, którzy sami lubią taką formę rozrywki. To bardzo ważna zasada w bukmacherce, aby celować w te wydarzenia i dyscypliny, które nas interesują, więc posiadamy w tym zakresie spora wiedzę.

Klienci twierdzą, że strona internetowa bukmachera jest przejrzysta i z łatwością odnajdują potrzebne im informacje. W STS wyniki sprawdzisz na stronie internetowej – dzięki temu dowiesz się, czy kupon „wszedł”.

Jeśli interesuje Cię bieżąca oferta, masz możliwość pobrania PDF-ów „STS oferta na tydzień” czy „STS oferta na jutro”. To oczywiście nie wszystko, ponieważ szczegółowa oferta jest stale aktualizowana, więc możesz sprawdzić także, co przygotował STS na dzis.

STS aplikacja, czyli co oprócz strony internetowej?

Nie da się ukryć, że technologie idą wciąż naprzód. Jeszcze kilka lat temu prawdziwą rewolucją były strony internetowe bukmacherów, a dziś nie budzą one szczególnego szoku i podziwu – to przecież naturalne, że firmy kierują się w stronę Sieci.

Tak więc możliwość obstawiania zakładów przez Internet okazała się po chwili niewystarczająca. W dobie smartfonów wolimy korzystać z nich, niż nawet z laptopów, szczególnie, że praktycznie każdy ma już dostęp do Internetu na telefonie.


Tak więc wielu bukmacherów (choć jeszcze nie wszyscy) zdecydowali się na utworzenie specjalnych aplikacji, które można pobrać na swój telefon i w ten sposób obstawiać, niezależnie od miejsca i czasu.

STS też jest już mobilny. Mówi się, że w przypadku STS aplikacja mobilna jest jedną z najlepszych na rynku. Oczywiście to dosyć subiektywne stwierdzenie – niektórych może wcale nie przekonywać do siebie ta oferta, mimo że STS mobile posiada praktycznie wszystkie dostępne opcje. Bez wątpienia przyszłość zakładów bukmacherskich znajduje się właśnie w kieszeni graczy, na używanych przez nas smartfonach. W krajach Zachodniej Europy już około 70-80% rejestracji nowych graczy dokonywana jest za pośrednictwem smartfona, a nie laptopa czy desktopa.

STS zakłady bukmacherskie, a punkty stacjonarne

Oczywiście niektórzy klienci pozostają wiernym tradycyjnym rozwiązaniom i preferują grę w punktach naziemnych. Niekiedy wynika to z wieku i braku zaufania dla nowszych technologii, ale nie tylko. Wielu młodych ludzi także udaje się do lokali stacjonarnych, aby porozmawiać z innymi typerami, wymienić się doświadczeniem oraz spostrzeżeniami. Wielu twierdzi, że „czuć wtedy prawdziwy klimat bukmacherki”.

Można rzecz jasna wyjść z założenia, że fora internetowe współcześnie służą komunikacji między graczami, ale mimo wszystko na punkty stacjonarne wciąż jest zapotrzebowane. Jak pod tym kątem zatem wypada STS?

Obecnie STS zaklady bukmacherskie posiadają na terenie całej Polski około 400 punktów naziemnych. Najwięcej znajduje się w dużych miastach (co nie powinno nikogo dziwić), ale firma ta też posiada wiele lokali i w mniejszych miejscowościach. Pod względem liczby placówek popularne STSy ustępują jedynie Fortunie.

Jak w prezentują się w przypadku bukmachera STS godziny otwarcia? W większych miastach konsultanci będą pracować dłużej i nawet 7 dni w tygodniu.

W przypadku bukmachera STS Warszawa może pochwalić się największą liczbą punktów, ale to nic dziwnego, ponieważ zazwyczaj to stolica jest najlepiej wyposażona w lokale. Podobnie wyposażył STS Kraków. A na co mogą liczyć klienci z mniejszych miast? STS Lublin wyposażył w zaledwie 8 punktów. Dla niektóry graczy może okazać się to zbyt mały wybór lokali, ale przecież wciąż pozostaje Internet.

Wielu klientów, którzy pozostają wierni tradycyjni punktom naziemnym, może czuć się zawiedzionych, ale tak właśnie jest, że Internet jest statystycznie najpopularniejszym medium i w przypadku bukmacherki. To dlatego zakłady posiadają najszerszą ofertę właśnie w Sieci. Prezes STSu Mateusz Juroszek poinformował iż około 80% obrotu wykonywana jest za pośrednictwem kanału internetowego.

STS LIVE, czyli zakłady na żywo

Wraz z rozwojem stron internetowych bukmacherów zrodziła się możliwość tworzenia dodatkowych opcji, dostępnych głównie online. Za przykład można wziąć zakłady na żywo (LIVE). Opcja ta polega na tym, że zakład bukmacherski wnosi się podczas trwania danej rozgrywki. Możesz śledzić na bieżąco wydarzenia i jeśli podczas spotkania wydarzy się coś nieprzewidzianego, zawsze możesz uwzględnić to na kuponie.

Czy i w STS na żywo można zagrać? Oczywiście, że tak. Praktycznie każdy bukmacher, który posiada swoją stronę internetową, posiada opcję LIVE w ofercie, a Star-Typ Sport nie stanowi wyjątku. Dlaczego każdy bukmacher decyduje się i na ten wariant zakładów? Z jednej strony to urozmaicenie, ale z drugiej – niezłe źródło dochodu dla firmy. Jeśli spotkanie sportowe właśnie ma miejsce, typer bardziej podatny jest na stres i emocje związane z rozgrywką. Może podjąć pochopne działania, które okażą się korzystne dla zakładu bukmacherskiego. Choć zakłady na żywo charakteryzują się niższą marżą, to w finalnym rozrachunku przynoszą wyższe zyski niż kupony przedmeczowe. Jest to spowodowany możliwością wniesienia kilka kuponów w trakcie meczu. Niższa marża, ale wyższy obrót niż prelive.

W przypadku STS-u mówi się, że oferta tego buka w zakresie zakładów LIVE powinna zadowolić każdego klienta. Niektórzy twierdzą, iż to najmocniejszy punkt w jego ofercie. W dodatku STS na żywo oferuje także transmisje ze spotkań. Można obejrzeć mecze różnych światowych lig (Bundesliga, NBA, Euroliga) czy spotkania tenisowe.

Według klientów to spory plus, ponieważ nie każdy bukmacher oprócz zakładów LIVE zapewnia także pełne transmisje. W dodatku dzięki takiej opcji w STS wyniki na żywo możesz poznać od razu, podczas oglądania meczu. Z pewnością właściciele i management STSu jako jeden z priorytetów zdefiniował live streaming właśnie.

Powracając jednak do zakładów LIVE, warto uczulić klientów, żeby zachowali rozsądek i nie kierowali się jedynie emocjami, które towarzyszą kibicom podczas oglądania spotkania sportowego.

Bonusy w STS

Klienci wręcz uwielbiają, kiedy bukmacher organizuje przeróżne akcje promocyjne. Niestety nieliczni gracze zwracają uwagę na haczyki i ograniczenia, które nakładane są na bonusy. A nawet jeśli wiedzą o różnych zapisach w regulaminach, wciąż chętnie korzystają z promocji.


Co zatem przygotował STS? Nie da się ukryć, że oferta, która wydaje się najkorzystniejsza, skierowana jest do nowych klientów. Atrakcyjne bonusy powitalne to częste zabiegi bukmacherów – w końcu chodzi o to, aby przyciągnąć do siebie świeżą klientelę. Nie jest to nic nowego podobnie działają sieci komórkowe, najkorzystniejsza jest oferta dla nowych klientów, dla starych znacząco gorsza. Jest to spowodowana niewielką skłonnością klientów do zmiany operatora czy ulubionego bukmachera.

Na start klienci mogą otrzymać freebet (czyli bonus bez konieczności wpłaty własnego depozytu) w wysokości 25 złotych. Na różnych stronach poświęconych tematyce bukmacherskiej można znaleźć kody, które nieco zwiększają ogólnie przyjętą kwotę.

Jeśli klienta interesują większe kwoty w bonusie, mogą skorzystać z bonusu od wpłaconego depozytu. Wynosi on 100%, właściwie tylko klient VIP mógłby narzekać, że maksymalna kwota pierwszego depozytu przy bonusie może wynieść tylko 1000 złotych. Zatem jeśli jeżeli jesteś Vipem i wpłacisz za pierwszym razem więcej, nie przysługuje już bonus. Niemniej dla tego typu graczy bukmacher ma specjalny program vipowski. My jak zwykle zachęcamy do rozwagi i sugerujemy wnoszenia znacząco niższych stawek. Naturalnie każdy ma prawo do gry wedle własnego uznania i budżetu jaki może przeznaczyć na grę w zakładach, jednak szczególnie początkujący gracze w naszej ocenie powinni wnosić bez porównania niższe zakłady.

To nie jedyne ograniczenia. Nie jest tak, że bukmacher z chęcią podaruje swoim klientom (nawet nowym) dodatkowe środki po prostu w prezencie. Wymaga się wielokrotnego obrotu przyznanymi środkami po odpowiednim kursie. Bierz pod uwagę, że zwiększa to ryzyko utraty bonusu. Im więcej obrotów, tym bardziej prawdopodobne staje się niepoprawne obstawienie. Bukmacher nie jest instytucją charytatywna.

Wielokrotny obrót to jedno z wielu zabezpieczeń, które stosowane są przez bukmacherów, aby mimo wszystko zarobić. Kusi się nowych klientów hasłami o darmowych bonusach i prezentach, jednakże każdy podmiot musi dbać o swoje interesy i nie może rozdawać środków finansowych. Dlatego należy zachować szczególną uwagę w przypadku promocji – rozsądek i odpowiedzialność może uchronić klienta przed znaczną utratą środków finansowych (choć i to nie jest gwarancją – zawsze jest ryzyko straty pieniędzy, gdyż sport jest nieprzewidywalny).

Co oprócz powitalnych bonusów?

STS oprócz zachęcania nowych graczy bonusami, przygotował kilka produktów dla stałych graczy. Organizuje się chociażby akcję „Polubisz Poniedziałki”. Polega ona na tym, że sumuje się stawki ze wszystkich kuponów postawionych w ciągu danego tygodnia. Na najbardziej aktywnych i odważnych klientów czekają bonusy. Jak łatwo się domyśleć, akcja rozpoczyna się w każdy poniedziałek, a kończy pod koniec niedzieli.

Jeśli jesteś zadowolony z tego, jak wygląda w STS oferta na dziś, zawsze możesz zaprosić do gry swoich znajomych. Po tym, jak zarejestruje konto i wpłaci depozyt, otrzymujecie oboje voucher w postaci 50 złotych.

STS jest bukmacherem, który przygotował także dla swoich stałych klientów strefę VIP. Brzmi luksusowo, ale czy takie jest w rzeczywistości, powinien zdecydować każdy indywidualnie. Co zatem można otrzymać w takiej strefie?

Po pierwsze, klientowi przysługuje osobisty konsultant. Dla niektórych może być to plus (wszyscy wiemy, jak niekiedy trudno jest dodzwonić się na jakąkolwiek infolinię). Jednakże z drugiej strony wato zastanowić się, jak często zadzwoni się do konsultanta? Tak więc niektórzy typerzy twierdzą, że tego udogodnienia nawet się nie odczuje.

To jednak nie jest koniec. Bardziej przekonujące wydają się zaproszenia na wydarzenia sportowe odbywające się w pobliżu miejsca zamieszkania danego klienta. Trzecim dodatkiem jest możliwość szybkiej autoryzacji, jeśli zakłady zawierane są na wysokie stawki. Obniża się limity lub całkowicie likwiduje.

Nie wiadomo, co zaoferuje bukmacher STS na jutro (przysłowiowe jutro). Wydaje się, że oferta tego buka jest idealna, jednakże można pomyśleć o jeszcze większych możliwościach w przypadku zakładów w zakresu wydarzeń kulturowych lub politycznych.

Pamiętaj, aby grać odpowiedzialnie

Niezależnie od tego, jak STS wypada na tle innych bukmacherów, podstawowe zasady i sugestie odnośnie gry pozostają takie same. Należy zachować rozsądek oraz grać odpowiedzialnie. Nie można zapominać o tym, że sport jest nieprzewidywalny, zatem nie ma mowy o pewnych typach. Ryzyko utraty pieniędzy jest zatem wpisane w tę rozrywkę.

Tak właśnie – zakłady wzajemne powinny być traktowane jako element dodatkowy do pasji sportowej, a nie pewne źródło dochodu. Hazard wiąże się przecież z ryzykiem uzależnienia – jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, a bukmacherka przestaje być zabawą, skorzystaj z opcji samo-wykluczenia. Udział w zakładach bukmacherskich mogą brać jedynie osoby pełnoletnie.

Na koniec naszej recenzji warto napisać iż niedawno właściciel STSu ogłosił plany podboju Europy. Na początek kraje, gdzie wyemigrowało wielu naszych rodaków czyli UK czy Niemcy. STS to drugi po LVbet bukmacher o polskich korzeniach, który spróbuje osiągnąć sukces w skali europejskiej.

STS bukmacher
4.7 (94.44%) 90 vote[s]