Czy zakłady bukmacherskie SportingBull com są legalne?

17 kwietnia 2020

Bez wątpienia nowelizacja hazardowej ustawy z 2009, której najważniejsze zapisy zaczęły obowiązywać od 1 lipca 2017 roku wzbudziła niesamowite poruszenie wśród firm oferujących zakłady wzajemne w naszym kraju. Od tego momentu miano legalny bukmacher przysługiwało wyłącznie firmom, które otrzymały odpowiednie zezwolenie nadawane przez urząd Ministerstwa Finansów. Posiadając taką licencję firma może bez problemu zajmować się prowadzeniem, a także urządzeniem zakładów sportowych na terenie naszego kraju. Dotyczy to zarówno punktów stacjonarnych, jak i zakładów bukmacherskich obstawianych za pomocą sieci Internet. Reszta operatorów internetowych, z usług których Polacy często korzystali, była zmuszona do zaprzestania prowadzenia działalności w Polsce. Zadaniem firm telekomunikacyjnych jest skuteczne blokowanie ich witryn. Polscy użytkownicy muszą pamiętać, że udział w nielegalnych grach hazardowych jest w Polsce surowo karany.

BukmacherBONUSOferta specjalna
sts kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 Freebet + 34 zł zakład bez ryzyka + 20 zł betgames + 20 zł zakłady wirtualne

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz promocje
betfan kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2691 zł
Nasz bonus: 600 zł zakład bez ryzyka + 3x777 zł bonus od depozytu (wygrane *10!) + 30 zł w darmowych zakładach na Gry, Esport i Sport

Kod bonusowy: PREZENCIKVIP1

Odbierz promocje
fortuna kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 2000 zł bonus od depozytu + 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz promocje
ewinner kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz promocje
forbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2200 zł od depozytu + 120 zł zakład bez ryzyka + 50 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz promocje
pzbuk kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 200 zł
Nasz bonus: 200 zł Cashback + 200 zł extra

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz promocje
superbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% od pierwszej wpłaty do 50 zł + Cashback do 500 zł + 30 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz promocje
betclic kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 550 zł Cashback + 50% więcej na AKO

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz promocje
totalbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 5000 zł
Nasz bonus: 5000 zł + 40 zł Freebet

Kod rejestracyjny: PREZENTVIP

Odbierz promocje
lvbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 3000 zł bonus od depozytu + 333 zł zakład bez ryzyka + 20 zł bez depozytu + 20 zł na sporty wirtualne + 50 zł dla posiadaczy karnetu

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz promocje
totolotek kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus na start + 49 zł bonus mobile + 25 zł bonus bez depozytu + 66% bonus na AKO

Kod rejestracyjny: PREZENTVIP

Odbierz promocje

Bukmacher SportingBull swego czasu uznawany za jednego z większych i cieszącego się dużą popularnością w Polsce, nie przystosował się nowo obowiązujących zasad, które były częścią nowej ustawy hazardowej. Przed wejściem jej zapisów w życie firma SportingBul oznajmiła, że nie będzie dalej świadczyć swoich usług w naszym kraju. Dlatego też adresy witryny SportingBet.pl oraz SportingBet com nie działają dla polskich graczy. Trzeba również wspomnieć o tym, że na terenie naszego kraju nie ma również siedziby SportingBull Polska. Zakaz organizowania zakładów bukmacherskich u nas dotyczy zarówno typowania online, jak i w punktach naziemnych. Strony internetowe tej firmy bukmacherskiej nie znajdują się na liście zakazanych, ponieważ Sporting Bet samodzielnie wycofał się naszego rynku, nie łamiąc przy tym prawa.

Istnieje jednak dobra informacja dla osób, którym oferta zakładów od brytyjskiej firmy mocno przypadała do gustu. Bukmacher SportingBet wydał jakiś czas temu oficjalny komunikat, gdzie poinformował o tym, że istnieje szansa iż będą się oni starać o niezbędne zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Firma nie określiła jednak dokładnej daty, w której planowałaby to przedsięwzięcie. Można się domyślać, że chodzi tu o jak najlepsze przygotowanie się tego niezwykle trudnego procesu. Bez wątpienia chcieliby oni otrzymać licencję już przy pierwszym podejściu. Urząd Ministerstwa Finansów ma sześć miesięcy na dokładne zweryfikowanie wniosku, który złoży dana firma. Dlatego też trzeba uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza że do tej pory bukmacher SportingBet opinie wśród użytkowników miał dobre.

Co trzeba wiedzieć o brytyjskim bukmacherze?

Bukmacher SportingBull jest to brytyjska firma oferująca obstawianie zakładów sportowych. Funkcjonowanie rozpoczęła w 1997 roku i została również wprowadzona na londyńską giełdę. Dzięki temu oferowany przez nich kod bonusowy dla zagranicznych graczy, brzmi o wiele bardziej zachęcająco. Warto podkreślić, że SportinBet to nie tylko zakłady sportowe, ale również można u nich znaleźć rozgrywki pokerowe online, a także kasyno internetowe. Wszystkich polskich graczy przestrzegamy kolejny raz, iż branie udziału w nielegalnych grach hazardowych wiązać się będzie ze sporymi konsekwencjami. Dlatego też póki firma pochodząca z wysp brytyjskich nie otrzyma odpowiedniego zezwolenia ze strony Ministerstwa Finansów, tak długo witryna SportingBull PL będzie niedostępna dla polskich graczy.

Wracając jednak do samego bukmachera, warto wspomnieć o tym, że posiada on ponad dwa i pół miliona użytkowników zarejestrowanych z ponad dwustu krajów z całego świata. Bukmacherzy często zajmują się również sponsoringiem w celach marketingowych i podobnie sytuacja wygląda w przypadku firmy SportingBull. Przez pewien okres firma była jednym ze sponsorów uważanej przez wielu za najlepszą ligę piłkarską na świecie, czyli Premier League, a także niezwykle popularnego i utytułowanego zespołu piłkarskiego z Rumunii, którym bez wątpienia jest FC Steaua Bucharest. Jak widać zakłady sportowe oferowane przez firmę SportingBull cieszą się ogromnym zainteresowaniem, jednak polskiego użytkownika powinni interesować wyłącznie legalni bukmacherzy. Korzystanie z usług jakie oferuje polski bukmacher z licencją jest bezpieczne i przede wszystkim zgodne z naszym prawem.

SportingBull 425 – czyli witryna zagranicznego bukmachera

Wiemy już, że póki co korzystanie z usług firmy bukmacherskiej SportingBull jest niedozwolone na terenie naszego kraju, jednak nie powinno to być przeszkodą do tego, aby przedstawić przygotowaną przez nich ofertę. Zacznijmy więc od witryny internetowej, która delikatnie różni się od tych klasycznych, jakie posiadają legalni bukmacherzy w naszym kraju. Aktualnie ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek firmę bez dobrze prosperującej strony internetowej. Postęp technologiczny sprawił, że jest to wymóg konieczny, aby prezentować usługi swojego przedsiębiorstwa w sieci Internet. Nie zawsze musi to być rozbudowana strona z wieloma podstronami. Często wystarczy sama wizytówka, która dosadnie informować będzie klienta o usługach, które świadczy firma. Trochę inaczej wygląda to w przypadku zakładów bukmacherskich.

Zarówno każdy polski bukmacher, jak i zagraniczny musi liczyć się z tym, że na rynku panuje ogromna konkurencja. Strona internetowa w przypadku zakładów sportowych online jest więc narzędziem niezbędnym. Nie dziwi więc nikogo fakt, że nielegalni oraz legalni bukmacherzy regularnie pracują nad tym, by oferta zakładów znajdująca się na ich witrynie, wyglądała jeszcze bardziej atrakcyjnie, co pozwoli przyciągnąć nowych klientów oraz utrzymać tych obecnych. Co prawda witryna SportingBet PL jest niedostępna dla polskich użytkowników, jednak pozwolimy sobie zerknąć na to jak prezentuje się strona tej firmy. Kiedy już uda im się otrzymać odpowiednią licencje, ta wiedza może okazać się przydatna.

Wygląd i funkcjonalności witryny

Polskim graczom nie wyświetli się zawartość strony SportingBet com, dlatego aby zobaczyć jak wygląda szeroka oferta należy wpisać adres SportingBull425.com. Strona ma bardzo estetyczny design i jest przyjemna dla oka. W centrum znajduje się ruchomy baner, na którym co chwile pojawiają się różne slajdy. Promują one oferowany przez firmę SportingBet kod bonusowy, który wykorzystać można podczas rejestrowania konta użytkownika. Znajdują się tam również odnośniki do zakładki, która dotyczy wirtualnych sportów oraz by odebrać zakład bez ryzyka, który dostępny jest codziennie. Poniżej znajduje się tabelka, w której znaleźć można obecnie rozgrywane spotkania, co pozwoli przejść do oferty zakładów na żywo. Kolejna tabelka dotyczy najciekawszych spotkań, które zostaną rozegrane w najbliższym czasie.

Jeszcze niżej znajduje się spis spotkań, uznanych za najciekawsze danego dnia. Dotyczą one spotkań ze wszystkich dyscyplin sportowych, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie. Po lewej stronie znajduje się standardowa kolumna, która dotyczy dyscyplin sportowych, które można obstawiać w ofercie brytyjskiego bukmachera. Znaleźć tam również można informację o tym jak wygląda przygotowany przez firmę SportingBet bonus, a także różnego rodzaju promocje na zakłady wzajemne. Poniżej tej kolumny znajduje się jednak coś, czego żaden legalny polski bukmacher nie posiada w swojej ofercie. To kolumna dotycząca kasyna. Znaleźć można tam takie rozgrywki jak ruletka, blackjack, automaty oraz wiele innych. Tego typu rozgrywki online są w Polsce niedozwolone.

Po prawej stronie natomiast znajduje się okienko, w którym pojawiają się wybrane przez użytkownika zakłady. Jest to więc standardowy układ, który spotkać można u wielu bukmacherów. Jedną różnicą jest zakładka znajdująca się poniżej, która prezentuje najczęściej wybierane zakłady przez graczy na dany moment. W górnej części strony można znaleźć dwupoziomowy pasek menu. Jeden dotyczy głównie rozgrywek w ramach kasyna oraz dokładnego informowania o tym jak funkcjonuje między innymi kod promocyjny od firmy SportingBet. Drugi zaś prezentuje zakładki, które przekierowują do ofert zakładów na konkretne dyscypliny. Podsumowując strona prezentuje się naprawdę dobrze, jednak póki co polscy gracze nie mogą pozwolić sobie na korzystanie z niej.

SportingBet logowanie oraz rejestracja konta użytkownika

Każdy legalny bukmacher w naszym kraju, który oferuje typowanie zakładów online wymaga zarejestrowania konta użytkownika. Tylko w ten sposób można zawierać zakłady, ponieważ żaden gracz nie może być w sieci Internet anonimowy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku działalności internetowej bukmachera SportingBet. Aby logowanie SportingBull było możliwe najpierw należy założyć konto, które umożliwi korzystanie z pełnego zakresu usług brytyjskiej firmy bukmacherskiej. Na nowych klientów często czeka atrakcyjny bonus powitalny, który ma ich zachęcić do pozostania na dłużej. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu jak wygląda proces rejestracji konta na stronie SportingBull42.com.

Pomimo tego, że nie jest to legalny bukmacher w naszym kraju, to rejestrowanie konta wygląda bardzo podobnie. Przede wszystkim użytkownik musi podać swoje podstawowe dane takiej jak imię oraz nazwisko, a także datę urodzenia oraz login, za pomocą którego będzie logował się do swojego konta. Dodatkowo wymagany będzie również numer konta bankowego, który zostanie połączony z depozytem konta użytkownika. Niezbędne będzie również przesłanie skanu dowodu tożsamości, który pozwoli zweryfikować bukmacherowi dane podane przez użytkownika. Proces weryfikacji zazwyczaj przebiega dość szybko, dlatego też tak ważne jest wysłanie wyraźnego skanu dokumentu. Rejestrując się można również wykorzystać kod promocyjny, który umożliwi otrzymanie środków od bukmachera na start.

Otrzymane środki, które zazwyczaj generuje kod promocyjny nie będą od razu służyć do wypłacenia. Aby takie pieniądze wypłacić, trzeba będzie nimi obrócić zgodnie z warunkami, które zamieszczone zostały w regulaminie promocji. Po pomyślnym przejściu przez proces rejestracji, na gracza każdego dnia czeka 80 PLN bonus bez ryzyka, o którym więcej informacji znaleźć można na stronie tego bukmachera. Jeśli chodzi o stronę SportingBull logowanie jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć zielony przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu witryny, a następnie wpisać wymagane dane. Wówczas szeroka oferta stanie przed graczem otworem. Oprócz korzyści jakie daje kod bonusowy, dla nowych graczy przygotowany został również bonus powitalny. Prezentuje się on atrakcyjnie i zagraniczni gracze mają o nim dobre opinie.

Co można znaleźć w ofercie zakładów SportingBull?

Nie da się ukryć, że przygotowana przez bukmachera oferta będzie miała wpływ na to, czy gracz zdecyduje się na skorzystanie z niej, czy jednak będzie szukał czegoś lepszego. Nie bez powodu od lat bukmacherzy zarówno Ci legalni, a także Ci oferujący swoje usługi poza granicami naszego kraju starają się regularnie ulepszać swoją ofertę. Warto więc przyjrzeć się temu, jak to wygląda zagranicą. Określenia SportingBet oraz SportingBull dotyczą wciąż tej samej firmy. Zmiana nazwy nie wpłynęła jednak na to, co brytyjski bukmacher oferuje swoim klientom. Sprawdźmy więc jak wyglądają dostępne dyscypliny sportowe oraz co tak naprawdę kryję się pod zagadnieniami typu ruletka, czy blackjack.

Zacznijmy jednak od klasycznych dyscyplin sportowych. Podobnie jak u wielu legalnych bukmacherów sztandarową pozycją w przypadku brytyjskiej firmy są zakłady na rozgrywki piłkarskie. Jest to bez wątpienie najpopularniejsza dyscyplina na świecie, dlatego też rynek zakładów na ten sport jest najszerszy. Nie brakuje tam jednak również innych sportów takich jak siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, czy tenis. W przypadku sportów drużynowych do obstawiania są dostępne zarówno rozgrywki klubowe w ramach krajowych lig, ale również spotkania drużyn reprezentacyjnych. Oferta turniejów tenisowych również jest niezwykle szeroka, dlatego fani białego sportu będą z pewnością zadowoleni.

Oprócz standardowych dyscyplin znaleźć tam można również zakłady na rozgrywki esportowe. Nie da się ukryć, że esport cieszy się się coraz większym zainteresowaniem i to umiejętnie stara się wykorzystać każda firma bukmacherska. Nie inaczej jest w przypadku bukmachera SportingBull, gdzie można obstawiać między innymi zmagania zawodników w ramach gry Counter-Strike: Global Offensive lub Rainbow 6 Siege. To świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala zainteresować swoją ofertą fanów gier komputerowych. Jak widać istotny przy pozyskiwaniu klientów jest nie tylko dobry bonus powitalny, ale również różnorodność oferty. Firma Sportingbull zdaje sobie z tego sprawę i stara się wychodzić swoim klientom naprzeciw.

Gry hazardowe na stronie SportingBull

Gry znane typowo z kasyna to rzecz, której polski gracz nie może doświadczyć w ramach korzystania z ofert legalnych bukmacherów w naszym kraju. Uczestniczenie w tego rodzaju grach jest zabronione i surowo karane. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by przyjrzeć się temu, jak wygląda to w przypadku strony SportingBull425. W kolumnie kasyno użytkownicy zagraniczni mają do wyboru ruletkę, blackjack’a, live casino, automaty, jackpoty oraz zdrapki. Po kliknięciu w każdy z odnośników zostajemy przeniesieni na dedykowaną danej rozgrywce podstronę. Tam znajdują się stoły, do których może się przysiąść gracz, jeśli zdecyduje się zagrać. Ta opcja dostępna jest wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Bez wątpienia jest to spore urozmaicenie oferty bukmacherskiej, jednak w Polsce tego typu rozwiązania są nielegalne. Wszyscy bukmacherzy w Polsce posiadający licencje wydaną przez Ministra Finansów są zobligowani do przestrzegania zasad dotyczących odpowiedzialnej gry. Oprócz dobrej oferty, muszą oni zadbać również o to by gracz miał zapewnioną bezpieczną rozrywkę. Gry typu poker oraz inne kojarzone zwykle z kasynem są niedostępne w Polsce. Korzystanie z usług zagranicznych bukmacherów, którzy nie posiadają licencji wydanej przez Ministra Finansów również jest nielegalne, dlatego polscy użytkownicy powinni unikać firm takich jak SportingBull, póki nie otrzymają oni odpowiedniego zezwolenia na działanie na polskim rynku. Zakłady bukmacherskie są świetną formą rozrywki, jednak trzeba korzystać z nich z umiarem.

Zakłady bukmacherskie SportingBet opinie klientów

Jak już wspominaliśmy wcześniej firma SportingBet lub aktualnie SportingBull jest kojarzona zwłaszcza przez starszych graczy z naszego podwórka. Przed nowelizacją ustawy hazardowej mnóstwo Polaków korzystało z ich usług, jednak na chwile obecną jest to niemożliwe. Pozostaje czekać, aż firma zdecyduje się wystąpić z wnioskiem o zezwolenie na działalność w Polsce, a do tego czasu polscy użytkownicy muszą zadowolić się legalnymi bukmacherami, którzy dostępni są na terenie Polski. Całe szczęście konkurencja wśród firm, które mają licencję honorowane przez nr ps4 jest ogromna i gracze mają w czym wybierać. Polscy użytkownicy powinni więc zainteresować się przede wszystkim legalnymi usługami bukmacherskimi.

Przeglądając zagraniczne fora bukmacherskie można spotkać się z pozytywnym odzewem użytkowników, jeśli chodzi o usługi przez nich świadczone. Polskim użytkownikom pozostaje więc wierzyć, że w najbliższym czasie brytyjska firma bukmacherska zdecyduje się na uzyskanie potrzebnej licencji do działania w Polsce. Użytkownicy poszukując firmy w Internecie często popełniają błąd wpisując na przykład „sportingbuul”. Dobrze unikać błędów, gdyż wówczas o wiele łatwiej będzie znaleźć stronę bukmachera. Witryna SportingBull.pl nie funkcjonuje jednak wystarczy zamienić pl na com i wówczas można przejrzeć co znajduje się na witrynie.