Czy Bet-at-Home jest legalny w Polsce?

27 lutego 2019

CZY ZAKŁAD BET AT HOME JEST LEGALNY W POLSCE?

W wyniku nowelizacji Ustawy Hazardowej w 2017 roku rynek zakładów bukmacherskich w Polsce uległ ogromnym zmianom. Przed zmianami prawnymi około 90% działalności bukmacherskiej w Sieci, była tak zwaną szarą strefą. Określano tak bukmacherów, którzy swoje firmy mieli zarejestrowane poza terenami naszego kraju, w innych państwach Unii Europejskiej. Dlaczego decydowano się na takie kroki? Ponieważ w Polsce obowiązuje jeden z najwyższych podatków, a bukmacherzy woleli swoje firmy prowadzić w rajach podatkowych.

Po nowelizacji ustawy sytuacja wygląda tak, że w Polsce zakłady sportowe mogą prowadzić firmy, które spełniły pewne wymogi. Jeśli konkretny bukmacher nie realizuje wytycznych, polscy gracze nie mogą korzystać z jego usług. W pierwszym momencie gry hazardowe w Sieci mogło oferować kilku bukmacherów i były to firmy znane Polakom od wielu lat (Totolotek, STS czy Milenium). Dzisiaj sytuacja wygląda inaczej, można powiedzieć, że nawet lepiej, jednakże wielu klientów zastanawia się, którzy bukmacherzy są u nas legalni.

Legalni bukmacherzy – jak ich rozpoznać?

Najważniejsza jest licencja wydawana przez Ministerstwo Finansów. Są dwa zezwolenia – na działalność prowadzoną w Internecie oraz na punkty stacjonarne. Na stronie wspomnianego Ministerstwa można znaleźć aktualną listę wszystkich zalegalizowanych zakładów, więc zaczerpnij tam informacji jeśli nie jesteś pewny, czy interesujący Cię bukmacher jest legalny.


legalni-bukmacherzy

Bardzo ważnym aspektem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest sama strona internetowa. W przypadku legalnych zakładów sportowych online domena będzie polska, czyli zakończona na .pl. To istotne, ponieważ nielegalne zakłady bukmacherskie nie mogą mieć stron zarejestrowanych w Polsce. Pozostając przy stronach internetowych, legalni bukmacherzy online nie mogą proponować swoim graczom kasyna oraz pokera.

Legalni bukmacherzy odprowadzają w naszym kraju podatki, często sponsorują polski sport. Na swojej stronie posiadają wiele informacji, które pozwalają odnaleźć firmę i sprawdzić jej legalność. Znajdziesz tam też ostrzeżenie przed ryzykiem uzależnienia oraz utraty pieniędzy – to także wymóg w naszym kraju. Niektórzy gracze wierzą, że życie to gra i pewne źródło większego dochodu. To nierozsądne podejście, dlatego legalni bukmacherzy ostrzegają przed takimi zachowaniami. W przypadku niezarejestrowanych firm. trudno znaleźć takie ostrzeżenia.

Legalny buk oferuje różne metody wpłaty, łącznie z najpopularniejszymi (płatność kartą – na przykład). W przypadku zakładów nielegalnych polskie banki nie mogą pośredniczyć w transakcjach pieniężnych, więc taki bukmacher zaproponuje niepewne metody.

Jeśli wiadomo już, jakie wymogi musi spełnić bukmacher aby otrzymać miano legalnego w Polsce, czy można stwierdzić, że jeden z najpopularniejszych zakładów (Bet a home) działa w naszym kraju zgodnie z prawem? Wielu graczy to bardzo interesuje, ponieważ ten konkretny bukmacher określany jest jako jeden z najlepszych w Europie.

Czy Bet at home jest w Polsce legalny?

Nie mamy dobrych informacji dla fanów tego bukmachera – aktualnie nie posiada on wymaganej licencji Ministerstwa Finansów. Nie mogą oni na terenie naszego kraju posiadać punktów naziemnych oraz prowadzić działalności w Sieci. Strona internetowa trafiła do Rejestru Domen Zakazanych, więc użytkownicy z Polski nawet nie mają dostępu do witryny. A nawet jeśli jakimś sposobem uda nam się na nią wejść, zobaczymy, że domena nie jest polska.

W ofercie bet and home znajdziemy także pokera oraz kasyno (opcja Vegas), co także jasno wskazuje na to, że nie jest to legalny buk w Polsce.

Tak więc gracze, którzy interesują się tym bukiem, nie mogą tam obstawiać. Niech nie skusi Cię w bet at home bonus bukmacherski – z początku może wydawać się on korzystny, jednakże zbyt wielkie jest ryzyko, aby oferowany przez bet at home bon na grę, mógł zadośćuczynić konsekwencjom karnym. Z jednej strony otrzymasz bonus 100 PLN, a z drugiej kara będzie o wiele większa. Nie warto zatem ryzykować.

Dlaczego zakłady Bet at home interesują Polaków?

Nie da się ukryć, że bet et home jest zakładem jednym z najbardziej interesujących graczy. Z racji posiadanych zezwoleń na terenie Unii (które nie obowiązują w Polsce – u nas nadrzędne jest polskie prawo) mogą oprócz gier hazardowych oferować pokera czy gry w kasynie. Przypomnijmy, że te dwie opcje są niemożliwe w przypadku polskich legalnych bukmacherów internetowych. Bukmacher bet at home oferuje oprócz tego te same rzeczy, które znaleźć można u legalnego bukmachera. Czy jest zatem sens kierować się w stronę bet home?
Bet at home opinie wśród zagranicznych klientów zbiera naprawdę pozytywne, więc nic dziwnego w tym, że i polscy typerzy oczekują legalizacji tego bukmachera. Z różnych źródeł wiadomo, że at bet home nie zamierza w najbliższym czasie ubiegać się o wymagane licencje.

Dlaczego nie warto korzystać z nielegalnych bukmacherów?

Według polskiego prawa jest to przestępstwo skarbowe, dlatego na nieuczciwego gracza czekają poważne, finansowe konsekwencje karne. Jeśli interesuje Cię gra w nielegalnych zakładach musisz liczyć się z grzywną w wysokości nawet 120 stawek dziennych. Dodatkowo należy zwrócić całą ewentualną wygraną razem z wpłaconym wcześniej depozytem.

Jeśli jednak mimo wizji kary postanowisz założyć konto u buka nielegalnego, powinieneś pamiętać, że strony takich firm potrafią znikać z sekundy na sekundę. Niemożliwa praktycznie jest jakakolwiek obsługa klienta z Polski. Być może przy następnej wizycie okaże się, że witryna trafiła do Rejestru Domen Zakazanych i nie masz już dostępu do swojego konta i wpłaconego depozytu. A nawet jeśli strona nie trafi do Rejestru, może zostać po prostu usunięta, a Ty nie możesz zgłosić tego faktu władzom, gdyż sam działasz nielegalnie.

Nie masz także gwarancji, czy ewentualna wygrana zostanie w ogóle wypłacona. Takiej kradzieży również nie zgłosisz. Tak więc widać, że gra w nielegalnym zakładzie nie jest wcale opłacalna, choć niektórzy klienci chcą ślepo w to wierzyć i twierdzą, że oszczędzają na podatku. W chwili, gdy
dostanie się wysoką karę, nie ma mowy o żadnej oszczędności. Nie wspominając już o tym, że to właśnie podatki wspierają budżet naszego kraju.

Co zamiast nielegalnego bukmachera?

Aktualnie na polskim rynku bukmacherskim jest kilkanaście legalnych podmiotów, tak więc jest spora alternatywa dla zakładów prowadzonych niezgodnie z prawem naszego kraju. Ich oferta w przypadku zakładów wzajemnych nie odbiega od bukmacherów nielegalnych, więc klienci mają spory wybór.

BukmacherBONUSOferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 29 zł freebet + 30 zł zakład bez ryzyka

Wybór graczy

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra)

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1100 zł
Nasz bonus: 1111 zł + 25 zł FREEBET

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 760 zł
Nasz bonus: 760 zł + 10 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Polscy bukmacherzy oferują wiele dyscyplin sportowych – tych popularnych, jak i niszowych, tak więc każdy klient może znaleźć interesujące go sporty. W czym można wybierać? Oczywiście w Polsce najpopularniejsza jest piłka nożna – w końcu to nasz sport narodowy. Interesują nas największe wydarzenia piłki nożnej – Mundial czy Euro. Chętnie obstawiana jest Liga Mistrzów, Premier League czy w przypadku Europy Liga UEFA. Mecze piłki nożnej są interesujące, jednakże fani innych dyscyplin także nie poczują się pokrzywdzeni. Jest siatkówka, koszykówka, futbol amerykański,

Oprócz szerokiego wachlarza dyscyplin sportowych bukmacherzy proponują także wiele form samego obstawiania. Internet dał wiele możliwości poszerzenia bukmacherskiej oferty. Przykładem mogą być zakłady na żywo lub sporty wirtualne. Dodatkowo pożądanym przez klientów elementem oferty są bonusy bukmacherskie oraz promocje. I tutaj polskie podmioty oferują wiele, zatem w kwestii bonusu można znaleźć wiele propozycji.

Podsumowując – na chwilę obecną bukmacher bet at home zakłady bukmacherskie prowadzi nielegalnie na terenie naszego kraju, zatem jego strona główna jest zablokowana. Być może z czasem się coś zmieni, jednakże aktualnie nie posiadamy takich informacji. W kolejce po licencję czeka jeszcze wiele zagranicznych bukmacherów, u których Polacy chcą obstawiać. Zaleca się rozsądną grę jedynie w legalnych zakładach, więc należy na takie zezwolenia poczekać.

Warto zapamiętać

Udział w zakładach wzajemnych mogą brać jedynie osoby pełnoletnie. Hazard związany jest z ryzykiem uzależnienia oraz utraty pieniędzy (nie istnieją żadne pewne typy bukmacherskie, więc zawsze istnieje ryzyko przegranej). Grać można jedynie u legalnych buków.

Oceń artykuł