Zwycięstwo Stocha w Lillehammer! Polak nowym liderem turnieju!

11 marca 2020

Tym razem szczęście dopisało polskiemu mistrzowi i mając świetne warunki, zdołał je znakomicie wykorzystać. W serii finałowej skoczył tak dobrze, że rywale nie byli w stanie na to odpowiedzieć. Kamil Stoch zwyciężył we wtorkowym konkursie Pucharu Świata, który miał miejsce w Lillehammer. Miejsca na podium nie zdołał obronić inny reprezentant Polski, Dawid Kubacki. Pierwsza seria napisała naprawdę dobry scenariusz dla naszych skoczków. Pomimo złych warunków liderzy naszej kadry zdołali oddać solidne skoki. Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki, chociaż nie mieli dobrego wiatru pod narty, oddali naprawdę dalekie skoki. Kamil uzyskał rezultat 131,5 metra co pozwoliło mu zająć trzecią lokatę, zaś Dawid skoczył na odległość 135,5 metra dzięki czemu po pierwszej serii zajmował wysokie drugie miejsce, co warto było zobaczyć, wykorzystując PZBuk kod bonusowy online.

Na półmetku turnieju na czele stawki znajdował się Timi Zajc. Reprezentant Słowenii bardzo dobrze skorzystał z o wiele mocniejszego wiatru pod narty. Wylądował na odległości 139 metrów. W związku z niezwykle korzystnymi warunkami zostało mu odjęte kilka punktów, co sprawiło że nie miał tak dużej przewagi. Reprezentant Polski Dawid Kubacki tracił do Słoweńca 3,3 punkty, a znajdujący się na trzeciej pozycji Kamil Stoch tracił do Zajca 9 punktów. Druga seria przynosiła niesamowicie zmienne warunki na skoczni Lysgårdsbakken, więc wszystko mogło się jeszcze wydarzyć, dlatego warto było sprawdzić kod bonusowy Fortuna online. Nadal była możliwość na dublet Polaków na podium, ale jednocześnie realny pozostawał scenariusz, że ani jeden z naszych skoczków nie stanie tego dnia na podium. Kibice przed telewizorami musieli więc trzymać kciuki za wiatr, żeby nie utrudniał on Biało-Czerwonym skoków w finałowej serii.

fortuna

Świetny występ Stocha

Kciuki trzymane przez kibiców pomogły przede wszystkim Stochowi. Już podczas jego zjazdu w dół rozbiegu wiatr wzmagał się. Polski mistrz świetnie wykorzystał warunki w powietrzu. Po niesamowitym locie wylądował na odległości aż 139,5 metra! Co prawda sporo punktów zostało mu odjętych za sprzyjające warunki pogodowe, ale mimo wszystko zdecydowanie objął prowadzenie po swoim skoku. Pierwszego miejsce nie oddał już do końca, ponieważ skaczący po nim Kubacki oraz Zajc nie byli w stanie zbliżyć się do odległości uzyskanej przez trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Dla Kamila Stocha było to 36. zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata w karierze. W tym sezonie był to dla niego trzeci triumf i dzięki temu na półmetku piastuje fotel lidera czwartej edycji zawodów Raw Air! Warto kibicować naszym reprezentantom i wykorzystać forBET kod bonusowy online lub Totolotek kod promocyjny online.

Miejsca na podium nie był w stanie utrzymać niestety Dawid Kubacki. W drugiej serii co prawda miał nawet dużo mocniejszy wiatr pod narty niż Stoch, ale okazało się to być zmorą, a nie atutem. Podczas lotu silne podmuchy wiatru mocno chwiały jego sylwetką, co nie skończyło się najlepiej. Uzyskał odległość 131,5 metra i odjęto mu ponad 17 punktów za korzystny wiatr co w efekcie z drugiej pozycji przesunęło go na ósmą lokatę w zawodach. Timi Zajc, który był liderem klasyfikacji po pierwszej serii musiał zadowolić się trzecim miejscem.

W drugiej serii nie miał aż tak dobrych warunków jak Polacy skaczący przed nim. Wylądował na odległości 130,5 metra, jednak zostało mu mało odjęte za warunki, dzięki czemu zdołał utrzymać miejsce na podium. Zajc stracił więc pozycję na rzecz Stocha i również sensacyjnie dobrze spisującego się dnia swojego rodaka Ziga Jelara. Młody reprezentant Słowenii po pierwszej serii był dziewiąty. W serii finałowej oddał fenomenalny skok na odległość 137. metrów, pomimo tego że nie miał dobrych warunków w powietrzu. Tego dnia musiał uznać jednak wyższość Kamila Stocha. Oglądaj relacje i wykorzystaj najnowszy kod bonusowy BetClic online.