Zwycięstwo AC Milan. Walka o mistrzostwo Włoch trwa!

1 marca 2021

Piłka nożna we Włoszech od lat stoi na bardzo wysokim poziomie. Ich reprezentacja czterokrotnie w historii sięgała po mistrzostwo świata, a drużyny klubowe wielokrotnie zdobywały puchary w rozgrywkach europejskich. Na przestrzeni ostatniej dekady sukcesów reprezentacyjnych oraz klubowych brakowało, jednak teraz jest szansa na poprawienie sytuacji włoskiej piłki. Wszystko to związane jest z ogromnym wysypem młodych talentów, które szturmem wchodzą do składów wielkich, europejskich zespołów. Dzisiaj jednak chcielibyśmy się skoncentrować głównie na rozgrywkach Serie A, które w obecnie trwającym sezonie są niezwykle interesujące. Wynika to z tego, że walka o mistrzostwo jest bardzo wyrównana, co nie miało miejsca już od bardzo dawna. Mistrzowski tytuł za cel ustawiły sobie obie drużyny z Mediolanu i to właśnie na jednej z nich chcielibyśmy się dzisiaj skupić. Przetestuj Lvbet kod promocyjny odbierz i sprawdź jak działa.

AC Milan to drużyna, która w ostatnich latach nie prezentowała poziomu, którego oczekiwaliby od niej kibice. Milan to potężna marka, która cieszy się uznaniem w europejskim futbolu. Po ostatnim weekendzie Rossoneri nadal pozostają w kontakcie z liderem Serie A Interem Mediolan. Drużyna prowadzona przez Stefano Piolego zwyciężyła w niedzielny wieczór z AS Romą 2:1 i w ten sposób zdobyła bardzo cenne trzy punkty w kontekście walki o końcowy sukces we włoskich rozgrywkach ligowych. Kibiców siedmiokrotnego zwycięzcy rozgrywek Champions League cieszy z pewnością to, że ich ulubieńcy z łatwości kreowali sobie kolejne sytuacje pod bramką rywali i zaprezentowali się ze swojej najlepszej strony. W ostatnich tygodniach można było obserwować mały kryzys formy Milanu, jednak wydaje się, że powoli wszystko zaczyna wracać do normy. Wypróbuj Betclic kod bonusowy odbierz i obstawiaj rozgrywki ligi włoskiej.

W roku 2021 AC Milan zdążył już ponieść pięć porażek. Jest to liczba o trzy większa niż w całym poprzednim roku. Zawodnicy prowadzeni przez Stefana Piolego utracili pozycję lidera Serie A, a następnie odpadli z rywalizacji o Puchar Włoch. AC Milan na stadionie Stadio Olimpico miał chęć udowodnić wszystkim, że nie należy jeszcze skreślać go z walki o mistrzowski tytuł. Czerwono-czarnych czeka również bój w Lidze Europy z Manchesterem United, na który muszą się bardzo dobrze przygotować. Bez wątpienia dołożenie do gabloty pucharu za Ligę Europy będzie czymś, co ucieszy kibiców. W spotkaniu z AS Romą Rossoneri od początku dominowali na boisku i ciężko było uwierzyć w to, że nie udało im się bardzo szybko strzelić bramki. Trafienia jednak z czasem nadeszły i AS Roma nie była w stanie na to odpowiedzieć. Milan wygrał i wciąż zajmuje wysokie, drugie miejsce w tabeli włoskich rozgrywek. Przekonaj się jak działa kod bonusowy Forbet odbierz i typuj mecze włoskiej ligi piłkarskiej.

Przebieg spotkania

Zlatan Ibrahimović przodował w marnowaniu sytuacji pod bramką rywala. W okolicach piątej minuty Szwed odebrał futbolówkę Pauowi Lopezowi, jednak później nieco przesadził i posłał piłkę piętą obok słupka bramki Romy. Cztery minuty później oddał celny strzał na bramkę, jednak w tej sytuacji nie przypilnował swojej pozycji i sędzie odgwizdał spalonego. W duecie z Ante Rebiciem wypracowali sobie sytuację sam na sam z bramkarzem. Te sytuację również piłkarze Milanu zmarnowali. Liczba okazji kreowanych przez Milan rosła, ale nie szło to w parze ze zmianą rezultatu. W 43. minucie Zlatan Ibrahimović nie chciał ryzykować i oddał wykonanie rzutu karnego dla Francka Kessiego. W polu karnym faulowany był Davide Calabrii przez Federico Fazio. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej udźwignął presję i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie tuż przed przerwą. Zobacz jak funkcjonuje kod bonusowy Sts odbierz i postaw zakład na wybraną przez siebie dyscyplinę.

sts

Milan ma duży problem ze zdobywaniem bramek z gry, jednak już 11. raz w tym sezonie Serie A zdołał wykorzystać rzut karny. W rundzie jesiennej między tymi zespołami padła remis 3:3, Roma trzykrotnie odpowiadała na bramki strzelane przez Milan. W rewanżowym starciu w rundzie jesiennej również piłkarze Romy trafili do siatki rywala po utracie gola. W 50. minucie skuteczne podanie do Jordana Veretouta posłał Leonardo Spinazzoli, a ten przymierzył i trafił na 1:1 z bliskiej odległości. Po wyrównującym trafieniu dla Romy z boiska zszedł Zlatan Ibrahimović, który nabawił się drobnego urazu. Drużyna jednak świetnie poradziła sobie bez niego i już w 58. minucie ponownie wyszła na prowadzenie. Ante Rebić otrzymał doskonałe podanie od Alexisa Saelemaekersa i umieścił piłkę w narożniku bramki AS Romy. Milan zwyciężył 2:1 i wciąż liczy się w walce o mistrzowski tytuł we Włoszech. Sprawdź jak działa Fortuna kod bonusowy odbierz i zawieraj zakłady na wybrane przez siebie rozgrywki.