Zakłady bukmacherskie Fortuna rejestracja konta dla gracza

6 sierpnia 2020

Obstawianie zakładów wzajemnych nadal cieszy się sporą popularnością wśród fanów różnych dyscyplin sportowych. Przez wiele lat była możliwość typowania wyłącznie w punkcie stacjonarnym, jednak w miarę rozwoju technologicznego zdecydowano się na strony internetowe. Dzięki temu mnóstwo legalnych bukmacherów rozpoczęło udostępnianie swojej oferty w sieci Internet. Oznaczało to olbrzymi postęp dla wielu operatorów zakładów wzajemnych. Nie ma wątpliwości co do tego, że dobrze prosperująca strona internetowa jest w stanie pchnąć mocno działalność bukmacherską do przodu. Urządzenie zakładów ten sposób jest o wiele prostsze. W przypadku zakładów bukmacherskich dobrze działający serwis internetowy ma olbrzymie znaczenie, a zwłaszcza dla nowych graczy, którzy dopiero rozmyślają nad rozpoczęciem swojej przygody z typowaniem zakładów sportowych. Aby jednak móc w pełni korzystać z usług bukmachera w sieci trzeba założyć konto.

Każdy z legalnych bukmacherów wymaga założenia konta gracza, ponieważ jest to element konieczny. Wynika to z tego, że każdy bukmacher musi mieć pewnego rodzaju kontrolę nad tym, kto zamierza korzystać z jego oferty zakładów sportowych. Wszystko dlatego, że oprócz licencji od Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych, bukmacherzy zobowiązani są do respektowania zasad dotyczących odpowiedzialnej gry. Z tego właśnie powodu tak aktywnie legalni bukmacherzy promują hasło „graj odpowiedzialnie”. Chodzi tu przede wszystkim o dbanie o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Legalni bukmacherzy dzięki procesowi rejestracji mogą zapobiegać uczestniczeniu w tego typu rozrywce osobom niepełnoletnim. Zakłady bukmacherski sp są przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Oznacza to, że żaden klient poniżej 18. roku życia nie może typować zakładów wzajemnych. Rejestracja skutecznie temu zapobiega.

fortuna

Operatorzy zakładów bukmacherskich mogą również dzięki procesowi rejestracji zapobiegać uczestnictwu osobom, które zmagają się z problemem uzależnienia. Są to zazwyczaj gracze, którzy za bardzo wkręcili się w typowanie zakładów sportowych. Kiedy już wykryje się u nich problem z uzależnieniem kierowani są do specjalnych ośrodków, a w specjalnych przypadkach nakładane są na nich zakazy uczestnictwa w zakładach bukmacherskich. Rejestracja pomoże więc bukmacherowi w momencie, kiedy osoba z aktywnym zakazem będzie chciała założyć konto, gdyż będzie mógł zweryfikować jego tożsamość na podstawie dowodu osobistego. Za wspieranie odpowiedzialnej gry legalnym bukmacherom należy się pochwała. My dzisiaj chcielibyśmy jednak skoncentrować się na zakładach bukmacherskich od firmy Fortuna. Zobaczmy więc, w jaki sposób ten operator zakładów wzajemnych poradził sobie z procesem założenia konta. Podsumujmy więc w kilku punktach to, dlaczego rejestracja jest konieczna:

 • Zapobieganie uczestnictwa w zakładach osobom niepełnoletnim.
 • Zapobieganie uczestnictwa w zakładach osobom z zakazem na zawieranie zakładów.
 • Przestrzeganie przez bukmacherów polityki odpowiedzialnej gry.

Jak założyć konto u legalnego bukmachera Fortuna?

Wiemy już, że rejestracja jest obowiązkowym elementem, jeśli gracz planuje obstawianie zakładów wzajemnych w trybie online. Legalni bukmacherzy na przestrzeni wielu lat regularnie starali się udoskonalać proces rejestracji, aby był on jak najbardziej przyjazny i przejrzysty dla nowych użytkowników. Dlatego też całkiem niedawno powstało coś, co aktualnie gracze nazywają procesem szybkiej rejestracji. Pozwala ona założyć użytkownikowi konto tymczasowe, które umożliwia testować funkcjonalności strony internetowej na wszelkie sposoby. Założenie konta tymczasowego charakteryzuje się tym, że proces rejestracji trwa o wiele krócej, niż w przypadku zakładania stałego konta gracza. Na udostępnienie swoim klientom konta tymczasowego zdecydowały się również zakłady bukmacherskie Fortuna.

fortuna registration 1024x138

Trzeba przyznać, że był to genialny ruch ze strony zakładów bukmacherskich Fortuna, gdyż mocno przypadł on do gustu użytkownikom. Gracze cenią sobie to, że u bukmachera Fortuna rejestracja przebiega bardzo szybko i błyskawicznie można przejść do typowania zakładów z przygotowanej przez nich oferty dyscyplin sportowych. Rejestracja w Fortunie jest bardzo prosta, a w trakcie zakładania konta tymczasowego trzeba podać wyłącznie swoje podstawowe dane osobowe. Jeśli chodzi o operatora Fortuna należy podać adres e mail, imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania. Wszystkie te dane osobowe należy umieścić w formularzu rejestracyjnym. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli gracz zdecyduje się założyć konto tymczasowe, to musi liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Konto tymczasowe udostępnione przez Fortuna zakłady bukmacherskie sp może być aktywne wyłącznie przez 28 dni.

Korzystając z konta tymczasowego gracz może wykorzystać różnego rodzaju metody płatności, aby dokonać doładowania swojego pierwszego depozytu. Konto tymczasowe nie pozwala jednak na wypłacanie środków do konta bankowego gracza. Wypłata środków dostępna jest dopiero po przejściu na stałe konto użytkownika. Przejście na stałe ikonto Fortuna nie jest jednak niczym trudnym. Gracz będzie musiał wypełnić formularz, który przygotował bukmacher Fortuna w o wiele więcej istotnych danych osobowych. Link aktywacyjny gracz otrzymuje po szybkiej rejestracji i od tego momentu jego konto jest gotowe do obstawiania. W przypadku konta na stronie Fortuna online trzeba będzie podać nie tylko imię nazwisko, czy datę urodzenia. Istotne będzie podanie takich danych osobowych jak numer rachunku bankowego. Tam właśnie będą przelewane wszystkie środki, które gracz uzyska w ramach wygranych zakładów bukmacherskich.

Najważniejszym z danych osobowych będzie jednak przesłanie bukmacherowi skanu dowodu tożsamości. Może to być skan dowodu osobistego lub innego dokumentu, na podstawie którego Fortuna zakłady bukmacherskie będą w stanie zweryfikować tożsamość gracza. Dopiero wtedy konto w Fortunie może zostać w pełni aktywowane i gracz będzie mógł z niego korzystać bez żadnych ograniczeń. Fortuna zakłady bukmacherskie sp z o.o zastrzegają sobie prawo do poproszenia o kolejny skan dowodu osobistego, jeśli na podstawie wcześniej wysłanego nie będzie on w stanie dokonać prawidłowej weryfikacji. Dlatego warto zadbać o jakość, w jakiej wyślemy nasz skan dowodu osobistego lub innego dokumentu. Gracze nie muszą się również obawiać o przesyłanie zeskanowanego dowodu osobistego, gdyż legalni bukmacherzy są zobowiązani przez urząd Ministerstwa Finansów do ochrony danych osobowych swoich klientów. Podsumowując rejestracja przygotowana przez firmę Fortuna należy do jednych z najlepszych na rynku i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Podsumujmy więc dane, które będą potrzebne użytkownikowi podczas rejestracji:

 • Imię i nazwisko
 • Adres zamieszkania
 • Numer PESEL
 • Numer rachunku bankowego
 • Skan dokumentu osobistego

Jak usunąć konto na Fortunie? – czyli poradnik dla graczy

Wiemy już, w jaki sposób zakłada się konto w przypadku bukmachera Fortuna online. Konieczne jest zeskanowanie dowodu tożsamości oraz podanie adresu e mail. Warto jednak również zastanowić się nad tym, czy przekazuje informację bukmacher Fortuna jak usunąć konto gracza. Nie ma wątpliwości co do tego, że w życiu wielu typerów nadchodzi taki moment, kiedy chcą na jakiś czas wycofać się z typowania zakładów wzajemnych. W przypadku typerów na ogół korzystających z usług punktów stacjonarnych jest to bardzo proste, gdyż wystarczy po prostu przestać odwiedzać lokale swojego ulubionego bukmachera. Inaczej to wygląda w przypadku tych użytkowników, którzy preferują obstawianie zakładów w trybie online. Do konta można tak naprawdę zalogować się w każdym momencie, więc pokusa na postawienie zakładu jest dużo większa, niż w przypadku odwiedzania punktów stacjonarnych. Warto więc zastanowić się nad tym, czy zakłady bukmacherskie Fortuna pozwalają swoim graczom na usunięcie konta. Jak się okazuje jest tak możliwość i nie jest to wcale nic trudnego.

Podczas rejestracji na stronie operatora zakładów Fortuna trzeba podać różne dane osobowe. Istnieje jednak możliwość zamknięcia konta, jeśli użytkownik wyrazi taką potrzebę. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry ruch ze strony tego bukmachera, gdyż wspomaga to dbanie o przestrzeganie zasad odpowiedzialnej gry przez gracza. Podczas zakładania konta w serwisie Fortuna skan dowodu był konieczny, jednak po zamknięciu konta dane te zostają z systemu wycofywane i gracz nie musi się o nie obawiać. Jak więc zamknąć konto u operatora Fortuna? To bardzo proste. Jeśli użytkownik zdecyduje się na zamknięcie swojego konta, będzie musiał złożyć odpowiedni wniosek, który należy wysłać pod adres callcenter@efortuna.pl. Ważne jest w tym przypadku to, aby wiadomość z wypełnionym wnioskiem została wysłana z maila, który jest przypisany do zamykanego przez gracza konta. Jak widać jest to bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Po wysłaniu wniosku pozostaje tylko czekać na e mail z potwierdzeniem zamknięcia konta.

Oferta zakładów operatora Fortuna

fortuna mobile

Każdy kto chociaż przez pewien czas miał do czynienia z typowanie zakładów wzajemnych zdaje sobie sprawę z tego, że oferta zakładów jest niesamowicie istotnym aspektem przy wyborze idealnego bukmachera. Dlatego grono legalnych bukmacherów z naszego kraju regularnie pracuje nad tym, aby każdego dnia ulepszać swoją listę dyscyplin sportowych oraz usług, na które użytkownicy będą mogli zawierać zakłady. W końcu im szersza oferta zakładów, tym większa szansa na to, że klient wybierze ofertę właśnie tego bukmachera. Świetnie zdają sobie z tego sprawę Fortuna zakłady bukmacherskie sp, które cały czas ulepszają swoją ofertę zakładów i można śmiało stwierdzić, że obecnie posiadają jedną z najlepszych ofert dyscyplin sportowych na polskim rynku. Fortuna cieszy się uznaniem wielu graczy, dlatego też nie dziwi fakt, że starają się dostarczyć swoim użytkownikom jak najlepszy produkt.

Fortuna posiada naprawdę szeroki wybór, jeśli chodzi o ilość rynków oraz rozgrywek, które gracze mogą obstawiać. Użytkownicy mogą być również zadowoleni z liczby dyscyplin sportowych, gdyż jest ich w ofercie Fortuny około 30. Trzeba przyznać, że najbardziej rozbudowana oferta dotyczy rozgrywek piłkarskich. Mało kogo to jednak dziwi, ponieważ piłka nożna od lat uważana jest przez wielu za najpopularniejszą dyscyplinę sportową na świecie. Dlatego też ilość rynków oraz rozgrywek piłkarskich w ofercie Fortuny jest jak najbardziej uzasadniona. Nie oznacza to jednak, że Fortuna posiada tylko piłkę nożną w swojej ofercie. Nic bardziej mylnego. Operator Fortuna posiada w swojej ofercie między innymi takie dyscypliny jak koszykówka, siatkówka, hokej na lodzie, czy tenis. Graczy cieszy z pewnością również to, że w ofercie Fortuny znaleźć można zakłady na te dyscypliny, które przez wielu uważane są z niszowe w naszym kraju. Podsumujmy więc najpopularniejsze dyscypliny sportowe, które możemy znaleźć w ofercie Fortuny:

 • Piłka nożna.
 • Siatkówka.
 • Koszykówka.
 • Piłka ręczna.
 • Tenis.

Wirtualne rozgrywki w ofercie Fortuny

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że oferta Fortuny to nie tylko klasyczne dyscypliny sportowe. Ten cieszący się dobrą renomą bukmacher posiada w swojej ofercie także sporty wirtualne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród graczy. Warto jednak najpierw nieco przybliżyć wszystkim to, na czym właściwie polegają zakłady na wirtualny sporty. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to kolejna dyscyplina sportowa, którą gracze mogą swobodnie obstawiać. Owszem zakłady na te zdarzenia są u legalnych bukmacherów dostępne, jednak jest to raczej rodzaj pewnej usługi. Zasadnicza różnica polega w tym przypadku na tym, że tu nie rywalizują ze sobą prawdziwi sportowcy. Naprzeciw siebie staje algorytm z innym algorytmem. A o rozstrzygnięciu całej rywalizacji decyduje kolejny algorytm. Wszystko sprowadza się więc do tego, że o ostatecznym wyniku decyduje czynnik losowy.

Rozgrywka jest dużo wcześniej zaprogramowana, dzięki czemu żaden z graczy nie może mieć wpływu na jej przebieg, co jest akurat okolicznością sprzyjającą. Użytkownicy mogą w ramach wirtualnych rozgrywek obstawiać takie dyscypliny jak piłka nożna, tenis, czy wyścigi konne. Ta kwestia jest już uzależniona bezpośrednio od zakładów bukmacherskich. Wirtualne sporty cieszą się sporą popularnością wśród graczy między innymi dlatego, że cechuje je niesamowite tempo rozgrywania. W trakcie jednego dnia użytkownik obstawiający zakłady ma możliwość obejrzenia, a co za tym idzie także wytypowania setek symulacji. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby do typowania tego typu rozgrywek podchodzić z należytą odpowiedzialnością. Szybkie tempo rozgrywania sportów wirtualnych może też przynieść negatywne konsekwencję, których z pewnością każdy gracz chciałby uniknąć.

Kolejną zaletą wirtualnych sportów jest bez wątpienia oferta kursowa. Wielu typerów zgodnie twierdzi, że często jest ona o wiele lepsza niż ta, którą spotkać można przy okazji typowania klasycznych dyscyplin sportowych. Niezwykle rzadko trafiają się wartości kursowe, które zbliżone są do 1.10. Najniższe wartości oscylują zazwyczaj w granicach od 1.20 do 1.30. Bez wątpienia o wiele łatwiej trafić kurs, którego wartość zbliżona jest do 2.00. Z pewnością ogromny wpływ na to ma fakt, że nie ma zbyt wielu czynników, które wpływają na ostateczne rozstrzygnięcie rywalizacji. O wszystkim decyduje wcześniej zaprogramowany algorytm, którego kroków nie sposób przewidzieć. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w zasadach dotyczących sportów wirtualnych o wiele łatwiej się odnaleźć niż w przypadku klasycznych dyscyplin sportowych. Streśćmy więc najważniejsze zalety wirtualnych sportów:

 • Szybkie tempo.
 • Wysokie kursy.
 • Błyskawiczne rozliczanie zakładów.
 • Łatwiejsze zasady rozgrywki.

Jak wyglądają wirtualne rozgrywki w Fortunie?

Wiemy już, że firma Fortuna to jeden z najpoważniejszych graczy na polskim rynku zakładów sportowych. Dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że firma dołączyła do grona legalnych bukmacherów, którzy dostarczają dla swoich klientów ofertę dedykowaną wirtualnym rozgrywkom. Jeśli chodzi o wybór dyscyplin sportowych do obstawiania w ramach wirtualnych rozgrywek, Fortuna posiada szeroki zakres. Gorzej wygląda to jednak pod względem szerokości rynków, które z pewnością można poprawić. W ofercie bukmachera Fortuna dedykowanej sportom wirtualnym można znaleźć między innymi takie dyscypliny jak wyścigi konne, piłkę nożną, wyścigi samochodowe, tenis, żużel, a także wyścigi psów. Jeśli chodzi o piłkę nożną to tam gracz może typować zwycięzce danego spotkania, a także liczbę bramek oraz dokładny wynik rozgrywanego meczu. Na pochwałę z pewnością zasługuje również jakość graficznych wizualizacji poszczególnych dyscyplin. Nic się nie zacina i wszystko jest bardzo dobrej jakości. Podsumujmy więc dyscypliny, które można obstawiać w ramach wirtualnych rozgrywek:

 • Wyścigi konne.
 • Wyścigi psów.
 • Piłka nożna.
 • Żużel.
 • Samochody.

Esport w ofercie zakładów Fortuny

Nie da się ukryć, że w branży bukmacherskiej regularny rozwój jest potrzebny. Dlatego legalni bukmacherzy w naszym kraju non stop pracują nad tym, aby ulepszać swoją ofertę. Bez wątpienia jedną z większych nowości, które ostatnimi czasy pojawiły się na rynku zakładów wzajemnych jest oferta dedykowana rozgrywkom esportowym. Zanim jednak przejdziemy do tego, jak wygląda esport w ofercie bukmacherskiej Fortuny, postaramy się w kilku zdaniach scharakteryzować ten rodzaj rywalizacji. Esport pomimo tego, że wiele osób się z tym nie zgadza nie jest kolejną dyscypliną sportową. Jest to odmiana rywalizacji, która w pewnych aspektach różni się od klasycznych zmagań zawodników na arenach sportowych. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że w przypadku esportu gracze rywalizujący między sobą nie spotykają się na boisku piłkarskim, ani na parkiecie boiska do koszykówki. Tutaj rywalizacja toczy się w wirtualnym świecie w trakcie rozgrywki w grze komputerowej.

fortuna aplikacja

Gracze rywalizują między sobą w ramach najpopularniejszych tytułów gier na świecie, a ich poczynania śledzą miliony kibiców z całego świata. Jest to więc element, który łączy oba światy. Ten wirtualny oraz rzeczywisty. Za zawodnikami oraz drużynami esportowymi stoi zazwyczaj rzesza fanów, którzy śledzą każde zagranie swoich ulubieńców i motywują ich w drodze po kolejne trofea. Pomimo tego, że esport nie wymaga od zawodników konieczności wybiegania na murawy, to gracze i tak muszą prezentować dobrą formę fizyczną. W esporcie ten czynnik ma również ogromne znaczenie, gdyż często to od dyspozycji dnia danego zawodnika może zależeć los całej drużyny. Dlatego też w sytuacji, gdy zawodnik nie mógł spać w nocy z powodu zdrowotnych problemów, na jego miejsce czeka rezerwowy, który jest gotów w każdym momencie go zastąpić. Podobnie jest na przykład w piłce nożnej, gdzie trener ma do dyspozycji kilku graczy rezerwowych w trakcie jednego meczu.

Wracając jednak do samego esportu trzeba przyznać, że jest to rywalizacja z olbrzymim potencjałem. Popularność tego typu rozgrywek cały czas rośnie, a wraz z nią wzrasta też zainteresowanie ze strony różnego rodzaju sponsorów. Dzięki temu gracze oraz drużyny mają możliwość utrzymywania się z pensji za granie w turniejach najwyższej rangi. Mowa tu oczywiście o zawodnikach, którzy zajmują się tym w pełni profesjonalnie. W każdym razie popularność rozgrywek esportowych zwróciła także uwagę bukmacherów na całym świecie. Od dłuższego czasu w ofertach operatorów zakładów wzajemnych można spotkać wydarzenia esportowe i jest to coraz częściej spotykane zjawisko. Na taki ruch zdecydowali się również bukmacherzy z naszego kraju, a jednym z nich jest właśnie operator Fortuna. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, jak prezentuje się przygotowana przez Fortunę oferta dedykowana rozgrywkom esportowym.

Co można znaleźć w esportowej ofercie Fortuny?

Zakłady bukmacherskie Fortuna to kolejny operator, który postanowił wprowadzić do swojej oferty wydarzenia sportowe. Pomimo tego, że Fortuna uważana jest za jednego z lepszych operatorów zakładów na rynku, ich oferta dotyczą esportu nie wyróżnia się niczym szczególnym na tyle konkurencyjnych rozwiązań. Można nawet śmiało pokusić się o stwierdzenie, że delikatnie odstaje od reszty. Chodzi tu przede wszystkim o ilość gier, na które ten bukmacher przyjmuje zakłady. W ofercie tego bukmachera można znaleźć między innymi takie tytuły jak Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, czy Dota2. Widać więc, że szczególną uwagę bukmacher Fortuna zwraca na te najważniejsze gry oraz turnieje. Większość bukmacherów posiada również w swojej ofercie zakłady na takie gry jak Rainbow Six, czy Starcraft. Pomimo ubogiego wyboru gier do typowania dział esportowy cieszy się sporym zainteresowaniem wśród użytkowników zarówno serwisu, jak i punktów stacjonarnych. Warto wspomnieć, że tego typu zakłady są w pełni zgodne z wytycznymi nadanymi bukmacherom przez urząd Ministerstwa Finansów. Podsumujmy więc to, jakie tytuły esportowe można znaleźć w ofercie Fortuny:

 • Counter-Strike: Global Offensive.
 • League of Legends.
 • Dota2.

Obstawianie na żywo u bukmachera Fortuna

Dowiedzieliśmy się już, jak wygląda proces zakładania konta w przypadku firmy bukmacherskiej Fortuna. Potrzebne będą dane osobowe, dzięki którym bukmacher będzie mógł zweryfikować naszą tożsamość. Jeśli gracz będzie chciał rozpocząć typowanie będzie musiał zdecydować się na doładowanie swojego pierwszego depozytu. Obstawianie zakładów w trybie online jest dla graczy kuszącą opcją nie tylko dlatego, że mają tam stały dostęp do oferty na zakłady przedmeczowe. Gracze często decydują się na zakładanie kont online u bukmacherów, ponieważ tam operatorzy dają możliwość typowania wydarzeń sportowych na żywo. Obstawianie zakładów live to kolejna funkcjonalność, która pozwoliła bukmacherom poczynić spory krok do przodu. Zakłady live oznaczają, że gracz może obstawiać wydarzenia sportowe w trakcie ich trwania. Często oferta kursowa przy zakładach na żywo jest o wiele bardziej atrakcyjna, niż w przypadku przedmeczowych zdarzeń.

fortuna football

Dlatego też gracze Fortuny coraz chętniej zakładają konta na stronie internetowej bukmachera. Całkiem niedawno Fortuna zdecydowała się na zmianę designu zakładów na żywo i trzeba przyznać, że aktualnie prezentuje się to znacznie lepiej niż wcześniej. Szata prezentuje się profesjonalnie, co z pewnością działa na korzyść tego bukmachera. Zakładka dotycząca zakładów live jest mocno rozbudowana. Na żywo można obstawiać między innymi takie dyscypliny jak biegi narciarskie, kolarstwo, siatkówkę, tenis stołowy, piłkę nożną, a także różnego rodzaju rywalizacje esportowe. W przypadku bukmachera Fortuna ważne jest również to, że posiada on bogate rynki zakładów. Oprócz klasycznych zakładów znaleźć tam można również unikalne zdarzenia takie jak na przykład kto następny popełni faul w trakcie rozgrywki. Należy również zwrócić uwagę na to, że obok każdego spotkania znajduje się guzik dotyczący transmisji na żywo danego spotkania.

Olbrzymią zaletą transmisji spotkań na żywo w Fortunie jest to, że klient może oglądać je na pełnym ekranie. Do każdego spotkania bukmacher Fortuna dołącza również szczegółowe statystyki, które mogą przydać się do analizy konkretnych typów. Użytkownicy mogą również śledzić losy spotkania za pomocą live trackera, który również jest dostępny w serwisie eFortuna.PL. Klienci Fortuny chwalą sobie również opcją Multivew, która umożliwia im umieścić kilka wydarzeń w jednym okienku. To czyni typowanie zakładów w Fortunie o wiele bardziej komfortowym i przejrzystym. Zakłady live w Fortunie stoją na naprawdę solidnym poziomie, dlatego też klienci chętnie zakładają konta na tym serwisie. Możliwość oglądania transmisji na żywo z wielu wydarzeń sportowych jest ogromną zaletą tej oferty przygotowanej przez firmę bukmacherską Fortuna. Wielu graczy po uzupełnieniu pierwszego depozytu od razu kieruje się do sekcji zakładów live, aby postawić swoje pierwsze typy. Podsumujmy więc dyscypliny, której można między innymi znaleźć w ofercie zakładów live u operatora Fortuna:

 • Tenis stołowy.
 • Tenis.
 • Piłka nożna.
 • Siatkówka.
 • Snooker.
 • Esport.

Fortuna klub plus dla graczy

Dla graczy, którzy założą swoje konto na stronie bukmacher powstał program o nazwie Fortuna klub plus. Dzięki temu programowi użytkownicy mogą zbierać punkty za każdy postawiony przez nich zakład. Później otrzymują możliwość wymiany tych punktów na darmowe zakłady lub różnego rodzaju promki. Tym co upoważnia klienta do wzięcia udziału w akcji Fortuna klub plus jest założenie konta online. Można tego dokonać zarówno na stronie internetowej bukmachera, jak i w punktach stacjonarnych, których na terenie całego kraju nie brakuje. Formularz zgłoszeniowy można odebrać w punkcie od pracownika. Po wypełnieniu go wystarczy przekazać formularz pracownikowi punktu, który błyskawicznie założy konto gracza. Klienci otrzymują od bukmachera punkty za każdy postawiony przez nich zakład. W przypadku Fortuny zakład można puścić za minimalnie dwa złote.

Firma bukmacherska Fortuna zastrzega sobie prawo do rozdawania punktów poszczególnym graczom na innych zasadach. Klienci za każde obstawione 2zł otrzymują 1. punkt FKP. W ciągu jednego dnia użytkownicy mogą zgromadzić maksymalnie 300. punktów FKP. Jeśli natomiast zdarzy się sytuacja, że zakład zostanie zwrócony lub anulowany, a gracz otrzyma zwrot środków przeznaczonych na typ, to pierwotnie dodane do konta gracza za kupon punkty FKP Fortuna odejmie. Punkty, które uda się użytkownikom nazbierać mogą oni wykorzystać na darmowe zakłady oraz promki kursowe. Należy również wspomnieć o tym, że punkty zgromadzone przez graczy nie tracą ważności. W praktyce oznacza to, że nie zostaną one odjęte z konta gracza pod koniec roku. Jeśli jednak użytkownik zdecyduje się na zamknięcie swojego konta, to punkty zostaną wyzerowane. Nie będzie możliwości ich odzyskania, jeśli gracz postanowi ponownie otworzyć swoje konto.

Ubezpieczony kupon w serwisie eFortuna

Bez wątpienia każdy z graczy typujących zakłady bukmacherskie spotkał się z sytuacją, kiedy to kupon przez jedno zdarzenia zostaje rozstrzygnięty niepomyślnie. Jest to bez wątpienia bardzo krzywdzący moment, z którym niestety trzeba się pogodzić. Legalni bukmacherzy wymyślili jednak, że warto wspomóc takich graczy, których napotkała wyżej opisana przez nas sytuacja. Został stworzony zakład bez ryzyka, który pozwala odzyskać przynajmniej stawkę z kuponu, który okazał się przegrany. Warto zaznaczyć, że tego typu zakład różni się w zależności od bukmachera, u którego typujemy zakłady wzajemne. Na podobną opcję zdecydował się bukmacher Fortuna, który umożliwia swoim klientom ubezpieczenie kuponu. Aby jednak postawić tego typu zakład ubezpieczony kupon gracza musi spełniać odpowiednie warunki, które zaraz w skrócie Państwu przedstawimy. Nie jest to nic trudnego, a przy okazji można na tym całkiem sporo zyskać.

Ta oferta od firmy Fortuna jest skierowana do graczy, którzy lubią grać kupony złożone ze sporej ilości wydarzeń, gdzie łączny kurs jest bardzo wysoki. Ryzyko porażki jest wówczas spore, jednak ubezpieczenie kuponu od Fortuny pozwala je delikatnie zmniejszyć. Wystarczy w trakcie typowanie kuponu zmienić jego typ z AKO na Bezpieczny i wówczas bierze się udział w tej zabawie. Przyjrzyjmy się teraz zasadom bezpiecznego typowania na stronie eFortuna.PL. Pierwsza z zasad dotyczy minimalnego kursu, który powinien znaleźć się na kuponie. Całkowity kurs zakładu użytkownika nie może być mniejszy niż 100. Warto również pamiętać o tym, że tego rodzaju zakład jest dedykowany wyłącznie dla tych graczy, którzy posiadają konto w serwisie. Kolejna sprawa to kurs pojedynczego zdarzenia. Maksymalnie wartość kursowa jednego z wybranych przez gracza zdarzeń może wynosić 3.5. Jeśli na kuponie wystąpi jedno niepowodzenie, wówczas bukmacher wypłaci użytkownikowi pięciokrotność postawionej przez niego stawki.

Kolejną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę jest maksymalna kwota zakładu. Aby ubezpieczyć swój kupon, stawka nie może przekraczać kwoty 200. złotych. Nie ma także możliwości łączenia tej oferty z Superofertą+, Hitem dnia, a inną promką przygotowaną przez operatora zakładów wzajemnych Fortuna. Wypłacona pięciokrotność zostanie oczywiście pomniejszona o wartość podatku VAT. Zakłady bukmacherskie Fortuna nie ustaliły także limitu ilości zdarzeń, które gracz może umieścić na swoim kuponie. Jeśli użytkownik zdecyduje się na ubezpieczenie swojego kuponu, nie będzie miał możliwości skorzystania z funkcjonalności Early Cashout, czyli szybszej wypłaty środków. W przypadku, gdy na ubezpieczonym kuponie znajdzie się spotkanie, które zostanie zwrócone, to wówczas trzeba będzie jeszcze raz przeliczyć kurs całkowity tego kuponu. Warto podkreślić, że ma to olbrzymie znaczenie przy bezpiecznym kuponie.

Jeśli bowiem kurs całkowity kuponu spadnie poniżej wartości 100, to wówczas nie będzie on traktowany jako kupon bezpieczny, tylko AKO. Jeśli jednak pomimo zwrotów kurs całkowity nadal będzie wynosić 100. lub więcej, to wtedy kupon nadal będzie podlegał wcześniejszemu ubezpieczeniu. Aktualnie tworząc kupon na stronie Fortuny staje się on automatycznie ubezpieczonym, jeśli spełnione zostaną wszelkie warunki tej oferty. Widać więc, że firma Fortuna cały czas pracuje nad tym, aby zachęcać nowych użytkowników do zakładania konta w swoim serwisie. Z pewnością prosty system zakładania konta oraz atrakcyjna oferta zakładów będą temu sprzyjać. Warto też zwrócić uwagę na opisany przez nas wyżej ubezpieczony zakład, który pozwala uniknąć chociaż w pewnym stopniu porażki przy dużych kuponach.

FAQ

Czy korzystanie z Fortuny jest zgodne z prawem?

Zakłady bukmacherskie Fortuna są legalnie działającym podmiotem na polskim rynku. Wynika to z licencji, która została im wydana przez urząd Ministerstwa Finansów.

Jak wygląda proces zakładania konta w Fortunie?

Bukmacher Fortuna przygotował bardzo przyjazny dla graczy proces rejestracji. Użytkownik może skorzystać z szybkiej rejestracji, która zajmie mu maksymalnie minutę. Dzięki temu będzie mógł przetestować wszystkie funkcje dostępne na stronie tego bukmachera.

Jakie ograniczenia dotyczą konta tymczasowego?

Konto tymczasowe w Fortunie jest ważne wyłącznie przez 28. dni. Dodatkowo gracze nie mają możliwości wypłacania środków pieniężnych, które pochodzić będą z wygranych zakładów. Ta opcja dostępna jest tylko na koncie stałym.

Czy jest dostępna aplikacja mobilna od Fortuny?

Zakłady bukmacherskie Fortuna umożliwiają typowanie zakładów sportowych również za pomocą mobilnej aplikacji. Działa ona zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i tych z system iOS.

Jak wygląda oferta sportów wirtualnych?

Bukmacher Fortuna przygotował świetnie wyglądające wizualizacje graficzne wirtualnych rozgrywek. W samej ofercie można typować takie dyscypliny jak piłka nożna, wyścigi psów, wyścigi koni, a także wyścigi samochodowe.

Jakie gry można obstawiać w ramach oferty esportowej?

W ramach esportowej oferty bukmachera Fortuna można typować rywalizację w takich tytułach jak League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Dota2, czy Starcraft2. Gracze mają do obstawianie mnóstwo turniejów o różnej randze.