Zakład bez remisu

2 lutego 2021

Aby móc świadomie, a być może także skuteczniej typować, warto wiedzieć jakie możliwości daje bukmacher swoim użytkownikom. Dla większości typerów zakład bez remisu nie powinien być całkowicie nowym pojęciem, ponieważ z pewnością widzieli ten typ zakładu jako opcję, którą mogli obstawić u bukmachera. Jednak warto przyjrzeć się bliżej temu betowi i zobaczyć jakie niesie ze sobą wady i korzyści oraz na jakie elementy zwracać szczególną uwagę. Może się to przydać przy typowniu.

Co to jest zakład bez remisu?

Sama nazwa tego zakładu być może nie mówi zbyt wiele, chociaż jest dosłownym tłumaczeniem angielskiej nazwy – Draw No Bet, czyli w skrócie DNB. Jest to zakład dwutorowy, czyli gracz otrzymuje dwie możliwości obstawienia, z wykluczeniem opcji remisu. Podczas meczu piłki nożnej można postawić na trzy możliwości, albo zwycięstwo gospodarzy lub gości albo remis. Jednak decydując się na DNB pozostają nam tylko dwie opcje, a w przypadku remisu bukmacher zwraca stawkę, która została obstawiona. Warto również wiedzieć, że jest to zakład, który liczony jest na koniec regulaminowego czasu spotkania, czyli nie uwzględnia ewentualnych dogrywek.

Jak stosuje się zakład bez remisu (remis=zwrot)?

Skoro już wiemy czym jest Draw No Bet, to teraz warto dowiedzieć się również jak wygląda sytuacja w przypadku obstawienia przez gracza kuponu z tym zakładem. Decydując się na kupon single z kursem 1.80 na wygraną gości, a w meczu pada remis, dostajemy zwrot postawionej stawki, która z powrotem ląduje w naszym depozycie. Ta opcja wygląda nieco jak x2, czyli podwójna szansa, z tym wyjątkiem, że za remis bukmacher odda nam obstawioną kwotę. Sytuacja wygląda nieco inaczej w kuponie AKO. Powiedzmy, że obstawiamy 3 zdarzenia, dwa 1×2 po kursie 2.00 oraz DNB, również po tym samym kursie. Dwa pierwsze typy bez problemu weszły, natomiast ostatnie spotkanie zakończyło się remisem. Jak zostanie rozliczony kupon? Otóż otrzymasz wygraną z iloczynu dwóch trafnych typów (2×2), natomiast spotkanie bez remisu jest rozliczone po kursie 1.0, czyli jest traktowane tak, jakby go nigdy na danym kuponie nie było, przez to nie psuje nam pozostałych wygranych.

BukmacherBONUSOferta specjalna
sts kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 Freebet + 34 zł zakład bez ryzyka + 20 zł betgames + 20 zł zakłady wirtualne

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
betfan kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2691 zł
Nasz bonus: 600 zł zakład bez ryzyka + 3x777 zł bonus od depozytu (wygrane *10!) + 30 zł w darmowych zakładach na Gry, Esport i Sport

Kod bonusowy: PREZENCIKVIP1

Odbierz bonus
fortuna kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 2000 zł bonus od depozytu + 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
ewinner kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
forbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2200 zł od depozytu + 120 zł zakład bez ryzyka + 50 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
pzbuk kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 200 zł
Nasz bonus: 200 zł Cashback + 200 zł extra

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
superbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% od pierwszej wpłaty do 50 zł + Cashback do 500 zł + 30 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
betclic kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 550 zł Cashback + 50% więcej na AKO

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
totalbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 5000 zł
Nasz bonus: 5000 zł + 40 zł Freebet

Kod rejestracyjny: PREZENTVIP

Odbierz bonus
lvbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 3000 zł bonus od depozytu + 333 zł zakład bez ryzyka + 20 zł bez depozytu + 20 zł na sporty wirtualne + 50 zł dla posiadaczy karnetu

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
totolotek kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus na start + 49 zł bonus mobile + 25 zł bonus bez depozytu + 66% bonus na AKO

Kod rejestracyjny: PREZENTVIP

Odbierz bonus

Sztuka „wychodzenia na zero”?

Jest wiele sytuacji, w których warto zdecydować się na obstawienie opcji bez remisu. Z pewnością są to mecze, kiedy rezultat nie jest do końca przesądzony. Jeśli spotykają się drużyny o podobnym potencjale, a wynik meczu nie jest pewny, warto wtedy rozważyć opcję DNB. Bukmacher ustalając kursy, kieruje się wieloma czynnikami, również tym jak silna jest drużyna. Jeśli zauważysz, że mecz ma się rozegrać pomiędzy dwiema drużynami, których kursy oscylują w granicach 2.60, warto pomyśleć nad obstawieniem właśnie zakładu bez remisu. Oczywiście kurs będzie niższy, jednak jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie. Wielu graczy wychodzi z założenia, że lepiej jest zagrać ostrożniej i ewentualnie wyjść na przysłowiowe „zero”, niż decydować się na obstawienie niepewnego meczu 1×2. Ze względu na to warto jest dokładnie analizować swoje możliwości i dokonywać przemyślane decyzje.

Kiedy obstawiać zakłady bukmacherskie DNB?

Dosyć często zdarzają się mecze pomiędzy drużynami o wyrównanym poziomie umiejętności oraz podobnym potencjale. Typerzy, którzy chcą obstawić kupon AKO, dosyć często decydują się na opcję Draw No Bet, aby zmniejszyć ryzyko ewentualnej przegranej. Oczywiście na to, czy warto typować DNB, czy nie lepszy będzie chociażby handicap, wpływa wiele czynników. Przyjrzyjmy się jednak, w jakich sytuacjach wybrać opcję bez remisu. Przede wszystkim warto przyjrzeć się kursom, które bukmacher proponuje na to spotkanie. Jeśli i tak są już stosunkowo niskie, przy zakładzie bez remisu będą jeszcze niższe, więc obstawianie może okazać się mniej korzystne niż postawienie na czystą jedynkę. Kolejnym czynnikiem jest to, czy kurs jest wyrównany. Same liczy pokazują, jak szanse na wygrana danej drużyny ocenia sam bukmacher. Jeśli mamy do czynienia ze zbyt dużym rozstrzałem, nie warto decydować się na DNB. Jeśli natomiast rzeczywiście dane spotkanie będzie wyrównane, możliwość tego, że kupon z zakładem Draw no Bet wejdzie, znacznie się zwiększa.

Zanim zdecydujesz się na to, czy chcesz postawić na tego typu zakład, warto dokładnie przeanalizować sytuację każdej drużyny. Przede wszystkim zajrzyj w statystyki i przeanalizuj ranking. Sprawdź jak często spotkania zespołów kończą się remisem, czy dany mecz jest ważny dla drużyny, czy dany zespół uznaje remis w tym spotkaniu jako zadowalający wynik, która drużyna bardziej potrzebuje zwycięstwa itp. Taki reserach pomoże Ci zdecydować w wyborze faworyta oraz wyborze najkorzystniejszej opcji typowania. Zastanów się, czy nie lepiej postawić na samą jedynkę lub dwójkę, jakie są szanse na gola, czy w ogóle padną jakiekolwiek bramki oraz czy postawiona stawka nie jest zbyt wysoka na to, żeby zaryzykować. Jak widać, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, aby zdecydować, który zakład wybrać.

Dlaczego warto postawić na zakłady bez remisu?

W zakładach sportowych gracze posiadają swoją własną strategię, która się sprawdza, bądź taż nie. Jedni uważają, że DNB jest dobrą opcją i często z niej korzystają, inni natomiast nie widzą sensu w inwestowanie środków w zakłady tego typu. Warto jednak jest przemyśleć jakie zalety oferuje Draw No Bet. Przede wszystkim, mówiąc o tym zakładzie, należy go sklasyfikować. Jest to swojego rodzaju most pomiędzy tradycyjnym 1×2, a podwójną szansą, a nawet handicapem. Ten rodzaj zakładu pozwala na bezpieczniejsze typowanie, ponieważ zapewniają podpórkę w przypadku remisu. Wiadomo, że takie dyscypliny jak chociażby piłka nożna, są sportami nieprzewidywalnymi, dlatego gracze decydują się na skorzystanie z bezpieczniejszej opcji, szczególnie w przypadku wyrównanych spotkań, gdzie do ostatniej minuty nie wiadomo, która drużyna wygra. Minusem są nieco niższe kursy, jednak każdy z graczy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że kurs na zdarzeniu trzydrogowym będzie się różnił od tego z dwiema możliwościami rozwiązania. Całkiem spora część graczy dochodzi do wniosku, że czasami lepiej jest zminimalizować ryzyko przegranej i zdecydować się na postawienie zakładu bez remisu. Nic więc dziwnego, że ten typ zakładów bukmacherskich stale cieszy się zainteresowaniem.

Który bukmacherski serwis online oferuje DNB?

Zakłady bez remisu są dosyć popularne, więc gracze nie powinni mieć problemu ze znalezieniem bukmachera, u którego ten typ zakładu jest dostępny. Większość legalnych bukmacherów posiada w swojej ofercie zakład DNB, co oznacza, że bez najmniejszego problemu polscy typerzy mogą przystąpić do gry. Warto jednak pamiętać, że długotrwała gra może wiązać się z takimi konsekwencjami jak uzależnienie od hazardu lub strata środków finansowych w wyniku nadmiernego uczestnictwa w zakładach wzajemnych. Ze względu na to, podczas typowania apelujemy o zachowanie ostrożności i umiaru.