x-kom AGO zwycięzcą ESL Mistrzostw Polski

1 czerwca 2020

Rozgrywki esportowe przez długi czas dostarczały emocji fanom przed telewizorami w czasach panującej pandemii. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ forma w jakiej są rozgrywane pozwala na tego typu transmisję niemal o każdej porze dnia i nocy. Jedyne czego potrzebują drużyny to dobrze prosperujący sprzęt oraz dostęp do Internetu. Reszta zależy już tylko od ich umiejętności, a widzowie mogą spokojnie śledzić ich zmagania przed telewizorami lub na platformach streamingowych. W trybie online zostały również rozegrane ESL Mistrzostwa Polski, czyli turniej najlepszych drużyn w grę Counter-Strike: Global Offensive. Trzeba przyznać, że w trakcie trwania całego turnieju nie było wielu technicznych problemów, a poziom spotkań ani trochę nie odstawał od tych, które standardowo rozgrywane były w wielkich halach. Rozgrywki w ramach ESL Mistrzostw Polski dostarczyły kibicom mnóstwo emocji. Odbierz Totolotek kod promocyjny i obstawiaj esportowe zmagania.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i tak też jest w tym przypadku. Faza grupowa składająca się z siedmiu kolejek zakończyła się w zeszłym tygodniu i drużyny rozpoczęły zmagania w fazie play-off. Tu wszystko potoczyło się lawinowo i wczoraj rozegrany został ostatni mecz, czyli wielki finał. Po dwóch latach trofeum odzyskała drużyna x-kom AGO. W rozgrywanym w niedziele finale drużyna Jastrzębi pokonała AVEZ Esport 2:0. Tym samym sięgnęli po tytuł mistrzów Polski oraz nagrodę główną o wysokości 25. tysięcy złotych. Dzięki zwycięstwu w krajowych rozgrywkach, drużyna x-kom AGO zagwarantowała sobie udział w ESL Pro European Championship 2020. To kolejny wielki sukces dla tej organizacji. Odbierz kod bonusowy Betclic i przekonaj się jak działa.

Przebieg meczu

Spotkanie rozpoczęło się od mapy Train. Już od pierwszych minut można było doświadczyć tego, w jaki sposób przebiegać będzie cały ten pojedynek. Drużyny wykorzystywały swoje błędy, przez co walka toczyła się runda za rundę. Raz lepiej radzili sobie zawodnicy AGO, a innym razem to AVEZ uzyskiwało przewagę. Warto zwrócić uwagę na to, że zawodnicy AVEZ świetnie radzili sobie z niepełnym ekwipunkiem. Na przerwę drużyna x-kom AGO schodziła z przewagą tylko jednej rundy. Zapowiadało to ogromne emocje w drugiej odsłonie i w istocie tak właśnie było. W drugiej części spotkania drużyny nadal popełniały mnóstwo błędów. To pozwoliło Kamilowi „KEi” Pietkunowi ustrzelić ACE’a. To nie pozwoliło jednak uspokoić gry, ponieważ AGO cały czas naciskało na swoich przeciwników. Końcówka mapy należała jednak do popularnych Jastrzębi, którzy bezbłędnie rozegrali trzy ostatnie rundy, zwyciężając na mapie Train 16:13. Odbierz Fortuna kod promocyjny i typuj swoje ulubione esportowe rozgrywki.

fortuna

Kolejną mapą było Vertigo. Tutaj zawodnicy x-kom AGO rozpoczęli naprawdę agresywnie, gdyż udało im się zwyciężyć nie tylko rundę pistoletową, ale również dwa kolejne starcia. Należy jednak pamiętać, że grali oni wówczas po atakującej stronie, czyli teoretycznie łatwiejszej. Drużyna AVEZ dopiero po jakimś czasie była w stanie odpowiadać na ofensywę rywali, jednak nie był to na tyle zdecydowany kontratak, aby doprowadzić do remisu w tym spotkaniu. Drużyna x-kom AGO, dzięki świetnej postawi Miłosza „mHL-a” Knasiaka ponownie zbudowała sobie przewagę i na przerwę schodziła prowadząc 9:6. Oznaczało to, że już tylko 7 rund dzieli ich od wygrania ESL Mistrzostw Polski. Zawodnicy AVEZ jednak tak łatwo się nie poddali. Odbierz PZBuk kod bonusowy i przetestuj jego działanie.

x-kom AGO ponownie okazało się lepsze w rundzie pistoletowej i wszystko wskazywało na to, że pewnie kroczą po zwycięstwo w tym meczu. Popularne Ośmiornice przebudziły się jednak z niemocy i ruszyły do odrabiania strat. Po rundzie pistoletowej Paweł „byali” Bieliński i reszta jego kolegów zabrali się do punktowania swoich rywali. Dość szybko udało im się doprowadzić do remisu, co oznaczało dogrywkę w finałowym starciu. W dogrywce jednak lepsi okazali się zawodnicy x-kom AGO, którzy finalnie zwyciężyli 19:17 i tym samym odzyskali po dwóch latach tytuł mistrzów Polski. Odbierz Forbet kod bonusowy i typuj zmagania polskich drużyn esportowych.