Wysokie zwycięstwo SSC Napoli! Zieliński z bramką oraz asystą.

28 września 2020

W ostatnich latach na włoskich boiskach pojawiło się mnóstwo młodych piłkarzy z naszego kraju. Jest dobry prognostyk i szansa na to, że w ciągu kilku następnych lat wykształci nam się pokolenie zawodników, którzy swoim doświadczeniem będą mogli prowadzić naszą kadrę do kolejnych sukcesów. Jednym z naszych reprezentantów, który we Włoszech radzi sobie naprawdę nieźle od dłuższego czasu jest Piotr Zieliński, który reprezentuje barwy SSC Napoli. Jego zespół w ubiegły weekend był bezwzględny dla drużyny Genoi CFC. Mecz był po pełną kontrolę Napoli, a ostatecznie zakończył się wynikiem 6:0. Warto zaznaczyć, że postacią pierwszoplanową w tym spotkaniu był właśnie Zieliński. Pomocnik naszej kadry nie tylko strzelił gola, ale również asystował przy trafieniu kolegi. Wypróbuj STS kod bonusowy odbierz i typuj wybrane przez siebie spotkania.

Napoli to aktualny posiadacz Pucharu Włoch, natomiast Genoa przed tą kolejką zajmowała pierwsze miejsce w tabeli. W teorii zapowiadało się to na naprawdę ciekawe spotkanie. Nikt z pewnością nie spodziewał się tego, że będzie to aż tak jednostronny pojedynek. Napoli było oczywiście faworytem ekspertów, jednak liczono nieco na bardziej wyrównany mecz. Drużyna z Neapolu nie przegrała żadnego spotkania ze swoim rywalem w ostatnich dwunastu meczach. Osiem z tych starć udało im się wygrać. Tak naprawdę Genoa CFC zdołała pokonać Napoli tylko raz w ostatnich 22. pojedynkach tych drużyn. Postawienie Napoli w roli faworyta było więc jak najbardziej zrozumiałe. Zespół Gattuso świetnie spisał się w tej roli i całkowicie dominował na boisku. Przetestuj kod bonusowy Betfan odbierz i sprawdź jak działa.

Piłkarze Napoli zagrali po raz pierwszy w tym sezonie na własnym boisku. Przed tygodniem rywalizację w Serie A rozpoczęli od wygranej 2:0 na Parmą na wyjeździe. W obecnym sezonie muszą popracować na swoją formą na własnym boisku. W zeszłej kampanii udało im się zdobyć jedynie 33. punkty z 57. możliwych. Pod względem tej statystyki jest to dopiero siódmy wynik w lidze, co jest dość przeciętnym rezultatem, jak na drużynę z Neapolu, która w ostatnich latach radziła sobie naprawdę całkiem nieźle. Gennaro Gattusa dba jednak o to, aby Stadio San Paulo ponownie stało się twierdzą, którą ciężko będzie zdobyć jakiemukolwiek rywalowi. Przekonaj się jak działa Forbet kod promocyjny odbierz i obstawiaj ligę włoską.

Przebieg spotkania

Na placu gry od pierwszej minuty mogliśmy zobaczyć Piotra Zielińskiego, który jest ważnym zawodnikiem zespołu Napoli. Nie mógł on jednak zmierzyć się z Filipem Jagiełłą, ponieważ piłkarz Genoi CFC do chodzi do zdrowia po niegroźnym urazie. Arkadiusz Milik natomiast jest skłócony z władzami oraz trenerem Napoli i nie było go nawet w kadrze na to spotkanie. Jego przyszłość w klubie nie jest jeszcze do końca jasna. Piotr Zieliński pomimo tego, że był jedynym Polakiem na boisku to i tak mocno się wyróżniał na tle reszty graczy. Był bardzo aktywny i często pokazywał się kolegom do gry. Najważniejsze jest jednak to, że brał udział w akcjach, po których padały bramki. Z jego dyspozycji możemy być naprawdę bardzo zadowoleni i można się spodziewać, że przełoży swoją dobrą formę na grę w kadrze. Zobacz jak funkcjonuje Fortuna kod bonusowy odbierz i obstawiaj wybrane przez siebie spotkania.

fortuna

Nasz reprezentant zdołał strzelić bramkę na 2:0 chwilę po przerwie. Bardzo składna akcja zakończyła się podaniem w kierunku Zielińskiego, który świetnie poradził sobie z obrońcą, a następnie przymierzył i umieścił piłkę w bramce. Podobną bramkę udało mu się strzelić w sparingu przed sezonem, kiedy to Napoli mierzyło się z Pescarą. W 57. Polak zanotował asystę przy trafieniu na 3:0, którego autorem był Dries Mertens. Po tej bramce rozsypał się worek z golami. Napoli przeprowadzało kolejne akcje, które zazwyczaj kończyły się bramką. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 6:0, co jest istnym pogromem. Genoa CFC musi więc jeszcze popracować na wieloma aspektami swojej gry, jeśli myśli o tym, aby rywalizować o najwyższe cele. W tym meczu zespół prowadzony przez Gennaro Gattuso pokazał im, ile im jeszcze brakuje do czołówki. Cieszy z pewnością postawa Piotra Zielińskiego, który zagrał naprawdę bardzo dobre spotkanie i przy okazji strzelił bramkę oraz zaliczył asystę. To dla niego bardzo udany początek sezonu. Sprawdź jak funkcjonuje PZBuk kod promocyjny odbierz i typuj ulubione rozgrywki piłkarskie.