Wyniki GP Meksyku oraz przyszłość Kubicy

4 listopada 2019

Znamy już wyniki Formuły 1 o Grand Prix Meksyku. Lewis Hamilton odniósł już 83. zwycięstwo w swojej karierze. Jednak nie do końca udało mu się zrealizować swoje plany, ponieważ Fin Valtteri Bottas – kolega z zespołu Mercedesa zajął trzecie miejsce, przez co Hamilton nie zapewnił sobie jeszcze tytułu mistrzowskiego w Meksyku.

A jak poradził sobie Robert Kubica?

Otóż Polak zajął 18. miejsce. Przez prawie całą trasę radził sobie świetnie, i gracze, którzy wykorzystali kod promocyjny forbet online u bukmachera mieli nadzieję, że Kubica dalej będzie na korzystnej pozycji. Przez większość wyścigu Robert plasował się na 15-16 pozycji, jednak kilka okrążeń przed metą wystąpił problem z oponą i zmuszony był do zjechania do alei serwisowej. Przez to Kubica spadł na 18 miejsce. Jak potem stwierdził, według niego był to żółwi wyścig. Mimo tego Robert świetnie radził sobie na torze, wyprzedzając George’a Russella, który znaczną część wyścigu spędził za plecami pojazdu Polaka. Co prawda Brytyjczyk wystartował nieco lepiej, jednak to właśnie nie udało mu się utrzymać przewagi nad Kubicą. Russell był przekonany, że uda mu się pojechać znacznie szybciej od Kubicy, jednak tor w Meksyku okazał się być zbyt wielkim wyzwaniem dla kolegi z teamu Roberta.

kubica

Czy zawiodła współpraca w zespole?

Podczas wyścigu na pewnym etapie Russell miał nadzieję, że pomoże mu Williams – kolega z zespołu i dzięki współpracy będą mogli przejąć prowadzenie nad Kubicą, który miałby wtedy oddać im pozycję dla dobra całego teamu. Russell w późniejszych wywiadach mówił, że ten wyścig powinien być zespołowym wyścigiem i wtedy wszyscy mogliby osiągnąć lepsze wyniki. Williams napomknął również, że na dłuższym dystansie mógł konkurować z Haasem albo Alfą Romeo, jednak było to uniemożliwione przez utknięcie za Kubicą. Jednak jeden z pit-stopów pozwolił Russellowi na wyprzedzenie Roberta. Nie jest to jednak oznaką tego, że młody Brytyjczyk jest szybszy od Polaka. To Kubica miał aż o 0,6 sekundy lepszy czas podczas okrążenia od Russella. Nie mniej jednak cały zespół będzie musiał wyjaśnić sobie tę sytuację. Jeśli interesują Cię wyścigi Formuły 1, sprawdź kod promocyjny Fortuna online.

Jaka jest przyszłość dla Roberta Kubicy?

Eksperci od jakiegoś czasu debatują nad opcjami, które posiada Kubica. Pozostały już tylko trzy wyścigi do zakończenia sezonu Formuły 1, dlatego jest to ostatni moment, żeby powalczyć o punkty. Dlatego fani powinni wykorzystać jak najszybciej kod promocyjny Totolotek online i obstawić swojego faworyta. Najbardziej prawdopodobna przyszłość dla Kubicy to odejście od Williamsa, ponieważ czas za kierownicą woli on poświęcić Nicholasowi Latifiemu. Co będzie dalej z Polakiem? Z jednej strony świetnym rozwiązaniem byłby Haas, którego szefowie widzą Kubicę jako kierowcę zapasowego w swoim teamie, jednak powrót Polaka do F1 w roku 2021 stoi pod znakiem zapytania. Podobno kubica dostał również propozycję od Racing Point, jednak nie jest ona tak korzystna jak ta z Haas. Eksperci mówią, że ludzie w Haasie mają bardzo dobre zdanie o Kubicy i będą naciskać na to, żeby Polak dołączył do ich teamu. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu Roberta mogą rozwijać model VF-19 samochodu. Z kolei Racing Point poszukuje trzeciego kierowcy, więc będą również starali się podpisać kontrakt z Kubicą. Jednak jak na ten moment to jednak Haas wydaje się najtrafniejszą opcją dla Polaka. A najlepszą opcją dla tych, którzy chcą obstawić najbliższe wyścigi F1 będzie sprawdzenie jaki sts bonus online przygotował dla nowych graczy polski bukmacher.

kubica2
Warszawa, 21.10.2019. Kierowca wyœcigowy Formu³y 1 z zespo³u ROKiT Williams Racing, Robert Kubica podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym w Warszawie, 21 bm. (js) PAP/Leszek Szymañski

Czy Robertowi uda się wrócić do stawki w 2021 roku?

Wielu kibiców Roberta oraz fanów Formuły 1, z pewnością byłoby zachwyconych ze scenariusza, w którym Kubica powraca do stawki F1. Jednak w tym przypadku wiele zależy od decyzji sportowca, którą musi dobrze przemyśleć. Jeśli Haas nie będzie miał lepszych wyników w roku 2020, to z pewnością Kubica będzie miał spore szanse na fotel kierowcy. Szczególnie kiedy zespół będzie chciał podnieść się po sezonie, w którym wiele rzeczy nie było poukładanych tak jak potrzeba. Fanom pozostaje czekać na decyzję Kubicy i obstawiać zakłady wykorzystując kod promocyjny STS online. Bukmacherzy posiadają bogatą ofertę zakładów F1, dlatego jeśli gracz chce postawić kupon na swojego faworyta, warto wykorzystać kod promocyjny Fortuna online lub kod promocyjny Milenium onlinev i otrzymać specjalną ofertę powitalną u operatora.