Wygrana FC Barcelony z Athletic Bilbao. Dobry mecz Griezmanna i spółki

3 lutego 2021

Nie da się ukryć, że w tym sezonie ligi hiszpańskiej mamy do czynienia z niecodzienną sytuacją. Wszystko dlatego, że pierwszego miejsca w tabeli nie zajmuje nikt z dwójki Real Madryt i FC Barcelona. Godną formę w tym sezonie prezentuje bowiem Atletico Madryt, które na chwilę obecną pewnym krokiem dąży do tytułu mistrzowskiego. Piłkarze Diego Simeone wypracowali sobie solidną przewagę punktową i mogą bez większej presji odhaczać kolejne zwycięstwa w terminarzu La Liga. Dwaj hiszpańscy giganci, czyli Real i Barca mają w tym sezonie ogromne problemy z ustabilizowaniem formy. Grają w kratkę i tak naprawdę ciężko określić styl, który prezentują na co dzień obie drużyny. Mimo problemów udaje im się zajmować miejsce w pierwszej czwórce, ale o tytuł mistrzowski może być w tym sezonie bardzo ciężko. Dzisiaj przyjrzymy się Barcelonie, która grała w ubiegły weekend z Athletic Bilbao w lidze. Przetestuj kod promocyjny Forbet odbierz i zobacz jak to działa.

Można śmiało powiedzieć, że zawodnikom FC Barcelony skutecznie udało się zrewanżować Athletic Bilbao za porażkę w finale Superpucharu Hiszpanii. Duma Katalonii ostatecznie w ligowej potyczce zwyciężyła 2:1 i zapisała kolejne trzy punkty do swojego dorobku w La Liga. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Antoine Griezmanna. To bez wątpienia bardzo ważne trafienie dla francuskiego zawodnika. W tym sezonie nie zawsze wszystko idzie po jego myśli, a kolejna strzelona bramka z pewnością może dodać mu pewności siebie. Warto podkreślić, że nie był to najłatwiejszy mecz dla Barcelony. Piłkarze z pewnością pamiętali porażkę z tym rywalem, która miała miejsca całkiem niedawno. Chęć rewanżu wzięła w tym meczu górę i piłkarze FC Barcelony skutecznie ograli swojego przeciwnika. Tym samym nie stracili dystansu do czołowych lokat w tabeli. Przekonaj się jak działa Betfan kod promocyjny odbierz i typuj mecze piłkarskie.

Było to trzecie spotkanie tych zespołów w ciągu ostatnich kilku tygodni. W rozgrywkach ligowych triumfowała Barcelona, jednak w finale Superpucharu Hiszpanii ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze z Bilbao. Przed tym meczem piłkarze gospodarzy zdawali sobie sprawę z tego, że zwycięstwo pozwoli im wskoczyć na pozycję numer dwa w tabeli ligi hiszpańskiej. Dlatego też piłkarze Barcy od pierwszych minut atakowali swoich rywali, chcąc jak najszybciej wypracować przewagę. Pierwsza bramka powinna wpaść już w piątej minucie, kiedy to przed szansą stanął Leo Messi. Argentyńczyk nie dał rady jednak pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam. Po chwili dogodną sytuację miał również Antoine Griezmann, jednak jego uderzenie zostało wybite przez Unai Simona. Zobacz jaki przygotował kod promocyjny bukmacher Milenium odbierz i ciesz się obstawianiem meczów piłkarskich.

milenium 1

Przebieg pojedynku

W okolicy 15. minuty ostatni zdobywca Złotej Piłki miał kolejną okazję na strzelenie bramki. Strzał oddał Miralem Pjanić, ale piłka niespodziewanie spadła na klatkę Messiego. Jego niestandardowe uderzenie przeleciało jednak nad bramką rywala. W 20. minucie nie było już mowy o pomyłce. Sędzia podyktował rzut wolny dla Dumy Katalonii i było wiadome, że bramkarza z Bilbao czekają spore kłopoty. Kapitan FC Barcelony oddał niesamowicie precyzyjny strzał ze stałego fragmentu gry. Piłka poleciała nad murem oraz stojącym na linii bramkowe Alvarezem. Barcelona prowadziła więc 1:0. Po strzeleniu bramki Barca oddała pola rywalowi, jednak ten nie potrafił tego wykorzystać. Tym samym nadal to wicemistrzowie kraju kontrolowali przebieg tego spotkania. Oddawali strzały na bramkę rywali, jednak zawsze brakowało szczęścia przy wykańczaniu podbramkowych sytuacji. Wypróbuj kod bonusowy Sts odbierz i postaw zakład na ulubione rozgrywki sportowe.

W drugiej połowie do odrabiania strat ruszyli gości i ta sztuka udała im się bardzo szybko. Z lewego skrzydła dośrodkował Raul Garcia, a Jordi Alba pod presją przeciwnika, niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Sędzia jeszcze przez kilka chwil sprawdzał, czy nie doszło do faulu w ataku, jednak ostatecznie bramka został uznana i na tablicy wyników widniał remis. Barcelona przez dłuższą chwilę nie mogła się otrząsnąć po stracie tej bramki. Dopiero w 57. minucie Pjanić oddał celny strzał, który wybronił Simon. Trzeba przyznać, że golkiper rozegrał naprawdę dobre spotkanie tego dnia. Goście w głównej mierze nastawiali się na kontry. Jedna z nich zakończyła się groźnym strzałem Berenguera. Piłka jednak minęła bramkę Barcy. Szesnaście minut przed końcem gola na wagę zwycięstwa zdobył Antoine Griezmann. Francuz świetnie wykończył podanie od Oscara Mingueza. Goście próbowali jeszcze gonić wynik, ale ostatecznie to Barca triumfowała 2:1. Sprawdź jak funkcjonuje Fortuna kod bonusowy odbierz i obstawiaj wybrane przez siebie mecze piłkarskie.