Wspaniały meczy na San Siro, Inter lepszy w derbach Mediolanu

10 lutego 2020

W 23. kolejce Serie A byliśmy świadkami znakomitego spotkania pomiędzy dwoma lokalnymi rywalami z Mediolanu. AC Milan wciąż szukający swojej optymalnej formy prowadził po pierwszej połowie dwoma bramkami, jednak to Inter ostatecznie zwyciężył w tym meczu 4:2. Pierwsze 45 minut było popisem zimowego nabytku Milanu Zlatana Ibrahimovica, ale druga połowa należała zdecydowanie do ekipy prowadzonej przez Antonio Conte.

Derby Mediolanu podobnie jak inne lokalne rywalizacje często rządzą się swoimi prawami. Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, że od wielu lat zajmują ten sam stadion, stąd w teorii mogą za bardzo nie czuć, że tym razem grają na wyjeździe (Betfan kod bonusowy online).

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był Inter, który nadal walczy o mistrzostwo Włoch. Motywacja dla zawodników Antonio Conte była tym większa, że porażki doznał obecny lider tabeli czyli Juventus, więc przy ewentualnym zwycięstwie Inter mógł wskoczyć na szczyt tabeli Serie A. Pierwsza połowa sezonu była zupełnie inna dla sympatyków Milanu, których zespół grał poniżej oczekiwań. Z drużyną pożegnał się polski napastnik Krzysztof Piątek obwiniany za wszystkie niepowodzenia i zastąpiony został przez powracającego do Europy Zlatana Ibrahimovica (kod promocyjny STS online).

Mecz jednak o wiele lepiej zaczął się dla ekipy Rossonerich. O wiele skuteczniejszym zespołem był Milan, a pierwsza poważna sytuacja miała miejsce już w 9. minucie kiedy to Calhanoglu strzałem zza pola karnego uderzył w słupek. Do sytuacji dochodził również Inter za sprawą akcji duetu Matias Vecino i Romelu Lukaku w 24. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu Belga z prawej strony pola karnego, Argentyńczyk świetnie uderzył z 12 metrów, jednak dobrą interwencją popisał się Donnarumma.

Tempo spotkania delikatnie spadło, jednak po chwili znów do ataku ruszył Milan. W 40. sektor trybun zajmowanych przez fanatyków siedmiokrotnego zdobywcy Pucharu Europy oszalał. Po dośrodkowaniu do piłki najwyżej wyskoczył Ibrahimovic, który głową zagrał do wbiegającego Ante Rebicia, który bez problemu z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Inter jeszcze nie zdążył otrząsnąć się po pierwszym ciosie, gdy Milan wymierzył następny przed samym zejściem do szatni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki ponownie doskoczył Zlatan, który tym razem sam wykończył akcję i podwyższył prowadzenie na 2:0. Milan schodził do szatni z niezłą zaliczką i wydawało się, że nic już im tego zwycięstwa nie odbierze (na kolejne spotkania można wykorzystać od Forbet bonus powitalny online).

forbet

Druga połowa wyglądała jednak inaczej i do pracy wziął się zespół Conte. Po dośrodkowaniu Antonio Candreva piłka spadła przed pole karne, a tam na strzał zdecydował się Marcelo Brozović. To dało Interowi bramkę kontaktową. Bramka uskrzydliła zespół Nerazzurrich i po dwóch minutach od strzelonej bramki mieliśmy już remis na San Siro. Alexis Sanchez otrzymał piłkę w polu karnym a następnie podał do Vecino, który doprowadził do wyrównania.

Drużyna wicelidera wciąż powiększała swoją przewagę na boisku poprzez częste utrzymywanie się przy piłce. W 70. minucie udało im się znaleźć po raz kolejny drogę do bramki Donnarummy kiedy po rzucie różnym Stefan de Vrij uderzył głową i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 80. minucie kolejną fantastyczną sytuacją miał Inter kiedy to piłka po potężnym strzale Christiana Eriksena wylądowała na poprzeczce bramki Milanu. W ostatnich minutach spotkania Milan starał się jeszcze doprowadzić do remisu, jednak ich nadzieje ostatecznie pogrzebał będący w znakomitej w formie w tym sezonie Lukaku. Belg świetnie wykończył dośrodkowanie i strzałem głową ustalił wynik spotkania na 4:2 (Fortuna bonus powitalny online).

Tym samym Inter zwyciężył w 225. derbach Mediolanu. Zwycięstwo nad lokalnym rywalem dało drużynie prowadzonej przez Antonio Conte awans na fotel lidera. Inter ma taką samą ilość punktów co aktualny mistrz Włoch Juventus oraz punkt przewagi nad zajmującą trzecią lokatę drużyną Lazio Rzym. Walka o tytuł mistrza zapowiada się we Włoszech niezwykle fascynująco (Totolotek bonus powitalny online).