Wielkie wygrane w zakładach bukmacherskich.

19 października 2020

Większość osób traktuje bukmacherkę przede wszystkim jako rozrywkę, a dopiero później jako sposób na osiąganie regularnych zysków. Bardzo rzadko zdarzają się spektakularne wygrane, a najczęściej są wynikiem szczęścia, wiedzy oraz trafnego przeczucia.

Zakłady bukmacherskie charakteryzuje to, że trzeba obstawiać bo naprawdę bardzo wysokim kursie lub obstawić dużą stawkę, aby móc liczyć na takie szczęście. Okazuje się, że największe wygrane w historii zdarzały się przede wszystkim amatorom, którzy mieli szczęście, ponieważ obstawiali po niskiej stawce praktycznie pewne zakłady. Zdarzają się również spektakularne wygrane u bukmacherów, jak Totolotek na całym świecie.

Rekordową wygraną w wysokości aż 72 tysięcy brytyjskich funtów zgarnął kibic Leicester w sezonie Premier League 2015/2016, czyli całkiem niedawno. Kiedy obstawiał swoje 50 funtów, prawdopodobieństwo wynosiło zaledwie 5000:1.

Również w naszym kraju zdarzają się spektakularne wygrane polskich typerów, wybierających naszych rodzimych bukmacherów, jak Fortuna. Jeden z kibiców z Kielc w 2008 roku założył zakład na dziewięć zdarzeń z polskich lig – pierwszej i drugiej. Wówczas jego kurs osiągnął rekord i wyniósł ponad 189 tysięcy. Przy wpłacie wynoszącej zaledwie 50 groszy miał on szansę na wygraną rzędu około 100 tysięcy złotych! Niestety, szczęśliwy gracz nie otrzymał wszystkich swoich pieniędzy, ponieważ bukmacher policzył zakład po stawce wynoszącej ledwo 3 grosze. Tłumaczył się oczywiście limitami wygranych oraz tym, że sprawa została rozdmuchana przez telewizję. Podobno do tej pory mówi się o tym, że był to najwyższy trafiony kurs w historii światowej bukmacherki.