Czy warto postawić na Lebrona w finale NBA? - u kogo i ile można wygrać

4 listopada 2017

Lebron James to zawodnik o ponadprzeciętnych umiejętnościach, które potwierdzić można przynajmniej kilkoma kluczowymi statystykami z blisko ostatniej dekady. James wystąpił w siedmiu ostatnich meczach finałowych NBA, ale co na pewno istotniejsze – trzykrotnie zostawał mistrzem, co nadal obrazuje sts bukmacher w swoich kursach na LeBrona.

Jeden raz więcej wybrany był na MVP finałów, a w dodatku jak każda wielka gwiazda – ma za sobą typowo amerykańską historię. Związany z zespołem Cleveland Cavaliers odchodził do Miami Heat, gdzie zdobył dwa pierwsze swoje mistrzostwa NBA oraz stał się persona non grata w Cleveland. Powrócił jednak wbrew wielu opiniom do swoich rodzimych stron i tam poprowadził Cavaliers do mistrzostwa jako prawdziwy lider.

Granie na LeBrona

Stawianie na Lebrona w finałach NBA jest więc stosunkowo bezpiecznym zakładem, chociaż należy pamiętać o kilku podstawowych aspektach związanych z kursami i zakładami bukmacherskimi tego typu:

• najwyższy kurs na wszystkie wydarzenia związane z finałem play-off NBA uzyskać można przed rozpoczęciem sezonu zasadniczego oraz w pierwszych jego kolejkach
• kurs rośnie, jeśli zespół LeBrona ma dłuższą serię porażek, więc zagranie przeciwko trendowi może być dobrym pomysłem (początek sezonu 2017/2018 to najgorszy w historii występów LeBrona i jego zespołów w NBA)
• wyższy kurs oferują sts zakłady bukmacherskie, jeśli dodatkowo wytypuje się zwycięzcę meczu finałowego
• wraz z zakładami na samą obecność LeBrona w finale przeważnie parowane są również typy na zdobycie kolejnego tytułu MVP
• zagranie przeciwko LeBronowi i obstawienie odpadnięcie jego zespołu na wcześniejszym etapie play-off, chociaż nie jest szczególnie popularną strategią wśród graczy sts, daje dostęp do zdecydowanie wyższych kursów.

Granie przeciwko LeBronowi

Wszystkie dotychczasowe siedem sezonów NBA odbywało się z udziałem LeBrona i praktycznie zawsze jego kluby prezentowały się na początku sezonu jeszcze nie tak efektownie, jak podczas fazy play-off. Za Oceanem, ale także w Europie i sts opinie dominuje przekonanie, że passa ta w końcu musi się zakończyć i coraz szybciej nastąpić musi sezon bez LeBrona w finale lub z fatalną dyspozycją jego zespołu.

Granie przeciwko Jamesowi jest więc rozwiązaniem, na które zdecydowało się w tym sezonie zdecydowanie więcej typerów, niż w analogicznym okresie poprzedniego sezonu. Aktualnie zła passa trwa, więc kurs przeciwko Jamesowi jest coraz niższy, nie tylko na sts.

Propozycje kursów u różnych bukmacherów

Bukmacherzy zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu każdej dyscypliny sportowej starają się przygotować pakiet ciekawych kursów i zakładów do obstawienia dla swoich użytkowników.

Do najczęściej wybieranych i proponowanych zaliczyć trzeba z całą pewnością:

• kursy na obecność LeBrona Jamesa w finale play-off NBA – kursy powyżej 5 u większości bukmacherów
• podobna jest wysokość kursu na zdobycie przez LeBrona tytułu MVP finałów
• obecność drużyny LeBrona (Cavaliers) w finale pozwala na kurs rzędu 5,00 w sts online
• sts na jutro proponuje bardzo korzystny kurs na wygraną Cavaliers, co jest zasługą najgorszego startu klubu od jego związania z Jamesem

NBA to liga o bardzo dużej intensywności gier, dlatego wiele może zmienić się od początku sezonu zasadniczego aż do play-offów, co idealnie odzwierciedlają sts na żywo. Istotne jest przede wszystkim to, jak zespół LeBrona przygotowywał się do ligi, jak wypadł na rynku transferowym oraz czy uda się uniknąć kontuzji wszystkim kluczowym dla zespołu z Cleveland zawodników.