Ukraina pokonana. Niemcy z pierwszą wygraną w Lidze Narodów!

12 października 2020

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne w piłce nożnej jest wprowadzanie nowych piłkarzy do składu. Czasem po prostu stary i sprawdzony system zawodzi i trzeba szukać nowych rozwiązań na każdej pozycji. Z taką sytuacją zmierzyć się musi wielu trenerów i warto mieć świadomość tego, że nie każdemu ta sztuka się udaje. Nie jest łatwo dokonać zmiany pokoleniowej w reprezentacyjnej drużynie. Zwłaszcza, jeśli mówimy o zespole, który zdołał osiągnąć niemal wszystko. Po jakimś czasie jednak doświadczeni żołnierze nie mają w sobie tyle żaru do walki co kiedyś, dlatego trzeba ich wymienić na nowych zawodników, którzy są głodni zwycięstw i sięgania po sukcesy. Taki przypadek wystąpił chociażby w reprezentacji Niemiec, którą od 14. lat nieprzerwanie prowadzi Joachim Loew. Przetestuj Lvbet kod bonusowy odbierz i typuj wybrane przez siebie mecze.

Niemcy po zdobyciu złotego medalu na mistrzostwach świata w 2014 ponieśli klęskę na Euro 2016, gdzie odpadli w półfinale z gospodarzami turnieju. Od tego momentu zaczął się kryzys kadry niemieckiej, która nie zdołała nawet wyjść z grupy na mundialu rozgrywanym w Rosji. Była to olbrzymia sensacja i wszyscy zdawali sobie już sprawę z tego, że potrzebne będą olbrzymie zmiany w niemieckiej kadrze. Nie zdecydowano się jednak na zmianę trenera. Powierzono mu zadanie odmłodzenia kadry i wprowadzenia do składu świeżych zawodników. Ta misja jak widać powoli idzie ku dobremu, gdyż niemiecki zespół prezentuje się coraz lepiej. Niemcy nie rozegrali fantastycznego spotkania, ale jednak udało im się pokonać Ukrainę 2:1. Nasi wschodni sąsiedzi nie postawili zbyt trudnych warunków, dlatego Niemcy bez problemów sięgnęli po wygraną w tym spotkaniu. Wypróbuj kod bonusowy STS odbierz i typuj ulubione rozgrywki.

sts

W zespole Ukrainy zabrakło aż kilkunastu piłkarzy na zgrupowaniu. Wszystko z powodu wykrycia u nich koronawirusa. Reprezentacja Ukrainy musiała więc wyjść na mecz z Niemcami w mocno rezerwowym składzie. Wcześniej w podobnych warunkach rozegrany został sparing z Francją, który Ukraina przegrała 1:7. W spotkaniu z reprezentacją Niemiec Ukraińcy wyglądali już dużo lepiej niż z mistrzami świata. Byli o wiele bardziej zgrani i chętnie konstruowali kolejne akcje. Bez wątpienia sporym wsparciem dla Ukraińców był fakt, że wspierało ich 20. tysięcy kibiców na trybunach. Nie da się ukryć, że jak na obecne warunki z obostrzeniami taka liczba może robić wrażenie. Mistrzowie świata z 2014 roku starali się natomiast grać spokojnie i powoli rozgrywali swoje akcje. Nie chcieli bowiem dopuścić do błędów, które mogłyby kosztować ich punkty. Przekonaj się jak działa kod bonusowy Betclic odbierz i typuj wybrane przez siebie spotkania piłkarskie.

Przebieg spotkania

Niemcy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Pierwsze dobre minuty w ich wykonaniu przyniosły im bramkę w 20. minucie. Wówczas prawą stroną popędził Antonio Ruediger, który dograł płaskie podanie pod nogi Matthiasa Gintera. Ten nie zastanawiał się i wpakował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza Ukrainy. Ta akcja sprawiła, że Ukraińcy nieco się wycofali, a dużo bardziej aktywniejsza była na boisku drużyna gości. Niesamowicie aktywni byli Toni Kroos oraz Serge Gnabry. Ich próby zdobycia bramki zatrzymywał jednak golkiper Ukrainy, czyli Georgi Bushchan. Niemieccy zawodnicy mieli przewagę nad swoim rywalem, jednak nie potrafili tego w odpowiedni sposób udokumentować. Druga połowa musiała jednak być w ich wykonaniu lepsza, jeśli marzyli o strzelaniu kolejnych bramek i zapewnieniu sobie pewnego zwycięstwa. Zobacz jak funkcjonuje Totolotek kod bonusowy odbierz i obstawiaj swoje ulubione rozgrywki piłkarskie.

Chwilę po wznowieniu gry po przerwie Niemcy zdołali jednak strzelić kolejną bramkę. Tym razem piłka po dośrodkowaniu niefortunnie wyleciała golkiperowi Ukrainy z rąk. Wówczas do piłki dopadł Leon Goretzka, który podwyższył wynik tego spotkania. Parę minut później Niemcy powinni prowadzić 3:0, jednak Julian Draxler nie zdołał pokonać bramkarza Ukrainy z najbliższej odległości. W końcu Ukraina dostała swoją szansę po tym, jak Niklas Suele sprokurował jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł Malinowskyj, który pewnym strzałem pokonał Manuela Neuera. W szeregi Niemców wdarła się nerwowość. Rezultat tego pojedynku nie był taki oczywisty. Ostatecznie jednak Niemcy wygrali i dopisali do swojego dorobku trzy punkty w Lidze Narodów. Sprawdź jak działa PZBuk kod promocyjny odbierz i typuj poczynania swoich ulubionych zawodników.