Tenis w ofercie bukmacherów - popularność większa niż nasze gwiazdy

19 października 2020

Tenis to dyscyplina sportu o wyjątkowej międzynarodowej randze, chociaż w wielu krajach, jak chociażby Polska, z pewnością przegrywa popularnością chociażby z piłką nożną, a często także siatkówką, piłką ręczną, wyścigami czy boksem. W skali całego globu tenis należy jednak do ścisłej czołówki dyscyplin sportowych, mierzonych konkretnymi współczynnikami.

Oto najważniejsze z tych współczynników:

  • oglądalność telewizyjna największych imprez sportowych danej dyscypliny,
  • wsparcie kibicowskie i medialne w mediach społecznościowych
    ilość rozpoznawalnych w skali międzynarodowej gwiazd
  • rozpoznawalność największych turniejów (w przypadku tenisa – Wielkiego Szlema)
  • obecność w zakładach bukmacherskich jak efortuna itp.
  • dochody czołówki
  • zróżnicowanie narodowe w czołówce.

Powszechność zakładów tenisowych

Wszystkie powyższe wskaźniki tenis wypełnia z nawiązką, a dodatkowo jest jedną z wzorcowych gier, w których zrównuje się płace oraz medialność profesjonalnych zawodników i zawodniczek. Pomiędzy turniejami ATP a WTA nie widać przepaści, jak pomiędzy żeńskimi i męskimi odpowiednikami innych sportów. Właśnie te wszystkie aspekty sprawiają, że tenis jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie, a zakłady bukmacherskie w obrębie tenisa znaleźć można nie tylko na efortuna online, ale we wszystkich szanujących się portalach.

Charakterystyka tenisowego kursu

Kursy w grach tenisowych należą do wyjątkowo „spłaszczonych” z punktu widzenia gracza. W grach pomiędzy doświadczonymi zawodnikami przeważnie różnica kursowa nie jest tak wysoka i rzadko przekracza 1,30 – co zmusza do obstawiania kuponów kombinowanych. Gracze na efortuna forum zwracają uwagę na możliwość skutecznego dostawiania zakładów tenisowych z innymi dyscyplinami. Zaletą takiej gry jest to, że w tenisie bardzo rzadko dochodzi – zwłaszcza na wczesnych etapach turniejów – do niespodzianek i przegranych zawodników z czołówki rankingu z przeciwnikami niżej obstawianymi.

Zagranie na tenisistę lub tenisistkę rozstawioną z numerem 1-4 w turnieju, zwłaszcza w jego pierwszych rundach jest więc graniem stosunkowo bezpiecznym, a gwarantującym satysfakcjonujący zwrot z kursu. Z tego względu jednak efortuna zakłady bukmacherskie jak i inni operatorzy na rynku bukmacherskim, przeważnie przewidują w takich jednoznacznych sytuacjach kurs nie wyższy niż 1,1-1,2.

Międzynarodowy sukces polskiego tenisa

Zawodowcy obstawiający zakłady bukmacherskie od wielu lat bardzo chętnie sięgają po tenis i robili to od wielu dekad. Sukces zakładów w tej dyscyplinie sportowej wynika więc nie bezpośrednio z sukcesu polskich tenisistów ostatnich lat. Polscy gracze na fortuna livescore bardzo emocjonują się nadal pojedynkami zawodników zagranicznych, którzy zajmują czołowe miejsca w rankingach ATP czy WTA. Dodatkowa możliwość zobaczenia polskich tenisistów w ostatnich etapach największych turniejów międzynarodowych tenisa jednak z pewnością dodatkowo podniosło rangę tej dyscypliny u wszystkich polskich bukmacherów.

Do największych sukcesów polskiego tenisa z ostatniej dekady zaliczyć trzeba bez wątpienia:

dwa wygrane Wielkie Szlemy w deblu Łukasza Kubota

serię wygranych turniejów WTA Agnieszki Radwańskiej

osiem występów z rzędu na wieńczącej sezon imprezie WTA Masters Agnieszki Radwańskiej

występy w finałach Wielkiego Szlema Agnieszki Radwańskiej

finały turniejów ATP z udziałem Jerzego Janowicza

fenomenalny Wimbledon z udziałem Radwańskiej, Janowicza, Kubota i Przysiężnego.