Szalony mecz w Niemczech. Bayern Monachium remisuje z RB Lipsk!

7 grudnia 2020

Na przestrzeni ostatnich lat poziom niemieckiej Bundesligi znacząco się podniósł. Za tym poszły również wzrosty w wynikach oglądalności, co przekłada się na wyższe sumy dla klubów wynikające z praw telewizyjnych. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ coraz więcej właścicieli klubów piłkarskich w Niemczech wychodzi z założenia, że lepiej najpierw zbudować dobrze prosperujący zespół, który prezentować będzie efektowny futbol, a dopiero później myśleć o wielkich transferach. Jedną z ekip, która szturmem wdarła się na niemieckie boiska jest RB Lipsk, czyli klub założony niespełna jedenaście lat temu. Mało kto mógł spodziewać się wtedy, że za parę lat ta drużyna będzie mogła walczyć z największymi klubami w Champions League oraz regularnie rywalizować o mistrzostwo kraju w Bundeslidze. Ta sztuka jednak właścicielom RB Lipsk się udało i ich klub z powodzeniem walczy o najwyższe cele w Europie. Przetestuj kod promocyjny Forbet odbierz i sprawdź jak to działa.

W tym artykule chcielibyśmy się skupić na pojedynku mistrza Niemiec, czyli Bayernu Monachium z absolutną rewelacją Bundesligi ostatnich lat, a więc ekipą RB Lipsk. W sobotę doszło do starcia tych dwóch ekip i trzeba przyznać, że mecz dostarczył naprawdę mnóstwo emocji. Piłkarze wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i pokazali, że drzemie w nich ogromna determinacja do osiągania sukcesów. W tym pojedynku nikt nie odpuszczał ani na chwilę, co oznaczało klasyczną wymianę ciosów pomiędzy zespołami Bayernu oraz RB Lipsk. W tym spotkaniu jednak nie udało się wyłonić triumfatora i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem remisowym 3:3. Ten wynik pozwolił Bayernowi Monachium utrzymać prowadzenie w tabeli niemieckiej Bundesligi. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, jednak jego występ był znacznie poniżej oczekiwań. Wypróbuj Fortuna kod bonusowy odbierz i zobacz jak to działa.

fortuna

Na stadionie w Monachium nie było taryfy ulgowej w pierwszych minutach. Już od początku obie drużyny ruszyły na siebie i nikt nie miał w planach zdejmowania nogi z gazu. Widać było, że każdy z zawodników chce dać z siebie sto procent swoich możliwości. Każdemu zależało na zwycięstwie, dlatego też mecz ten był niesamowicie emocjonujący. Miał on również ogromne znaczenie, jeśli chodzi o końcowy układ tabeli ligowej, ponieważ te dwa kluby co sezon są faworytami do sięgnięcia po końcowy triumf w Bundeslidze. Niestety tym razem nie poznaliśmy rozstrzygnięcia, gdyż na boisku w Monachium drużyny zremisowały ze sobą wysoko 3:3. Na sprawdzenie tego, która drużyna jest lepsza przyjdzie nam więc jeszcze poczekać przynajmniej do rundy wiosennej. Tam rozegrane zostanie spotkanie rewanżowe na stadionie w Lipsku. Przekonaj się jak działa Betclic kod promocyjny odbierz i typuj wybrane wydarzenia.

Przebieg pojedynku

Jak już wspominaliśmy wyżej mecz miał od samego początku niesamowite tempo. Świetnym tego przykładem może być chociażby to, że po dwóch kwadransach gry w trakcie sześciu minut padły aż trzy bramki. Warto zauważyć, że już wtedy zespół z Lipska prowadził 1:0. Bramkę te udało im się zdobyć po fenomenalnej kontrze. Świetnie w tej sytuacji zachował się Chritopher Nkunku, który oszukał Manuela Neuera. Bramkarz reprezentacji Niemiec chciał zakończyć akcję rywala wychodząc w swoim stylu przed pole karne, jednak zawodnik gości był od niego szybszy. Ominął golkipera Bayernu i wpakował piłkę do pustej bramki. Bawarczycy byli coraz bardziej podrażnieni, czego dowodem były ich coraz częstsze naciski pod bramką rywala. W końcu nadeszła 30. minuta, gdzie rozwiązał się worek z bramkami. Zobacz jak spisuje się Sts kod promocyjny odbierz i ciesz sie obstawianiem ligi niemieckiej.

Na strzał zza pola karnego zdecydował się Jamal Musiala. Piłka wpadła do siatki po uderzeniu młodego zmiennika. Chwilę później było już 2:1 dla gospodarzy, kiedy piłkę w siatce umieścił Thomas Mueller. Akcję bramkową rozpoczął Robert Lewandowski, który podał piłkę do Niemca pomiędzy nogami Comana. Wydawało się, że już wszystko wróciło do normy, ponieważ Bayern prowadził. Wtedy jednak do wyrównania doprowadzili goście. Piłkę polu karnym otrzymał Kluivert, który silnym strzałem umieścił ją obok bezradnego Neuera w siatce. Jak się później okazało goście nie mieli zamiaru zadowalać się wynikiem remisowym. Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie wyszli na prowadzenie za sprawą Emila Forsberga. Niestety nie dowieźli prowadzenia do końca, gdyż bramkę na 3:3 w 75. minucie strzelił Thomas Mueller tym samym ustalając wynik spotkania. Wypróbuj kod promocyjny Pzbuk odbierz i stawiaj zakłady na wybrane mecze piłkarskie.