Świetny mecz Messiego. Barcelona zagra w ćwierćfinale.

10 sierpnia 2020

W końcu kibice doczekali się powrotu najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek piłkarskich na świecie. Po długiej przerwie wróciła piłkarska Liga Mistrzów i już w pierwszych spotkaniach padło mnóstwo bramek. Nie brakowało także sensacyjnych rozstrzygnięć, co jest bardzo charakterystyczne dla każdej edycji tych niesamowitych rozgrywek. Z rozgrywkami niespodziewanie pożegnali się zawodnicy Juventusu Turyn, który pomimo zwycięstwa nad Lyonem odpadli, gdyż francuski zespół miał lepszy bilans bramkowy w tym dwumeczu. Odpadnięcie z Ligi Mistrzów zespołu z Turynu oznaczało, że pierwszy raz od sezonu 2009/2010 najlepszy strzelec w historii tych rozgrywek, czyli Cristiano Ronaldo nie zagra w ćwierćfinale Champions League. My jednak dzisiaj chcielibyśmy się skupić na drugim najlepszym strzelcu w tej klasyfikacji, czyli Leo Messim, który wraz ze swoim klubem awansował do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Przetestuj kod bonusowy Betclic odbierz i typuj wybrane przez siebie spotkania.

FC Barcelona przez całe spotkanie kontrolowała jego przebieg. Napoli ani przez chwilę nie sprawiało wrażenia drużyny, która mogłaby zagrozić piłkarzom Dumy Katalonii. Zawodnicy z Barcelony pewnie wygrali 3:1 i bez większych problemów sięgnęli po awans do ćwierćfinału rozgrywek Ligi Mistrzów, gdzie zmierzą się z drużyną Roberta Lewandowskiego, czyli Bayernem Monachium. Po powrocie rozgrywek Champions League Barcelona musiała zrobić to, co do niej należało. Przeciwnicy z Neapolu nie byli w stanie postawić się Katalończykom na Camp Nou, dzięki czemu w kolejnej fazie tych rozgrywek dojdzie do pojedynku wielkich gwiazd, czyli Leo Messiego z Robertem Lewandowskim. Wypróbuj Fortuna kod promocyjny odbierz i przekonaj się jak on działa.

Przebieg meczu

Trzeba przyznać, że nie było to spotkanie najwyższych lotów. Napoli przez długi czas było bardzo bezradne i nie było w stanie przeciwstawić się zawodnikom Barcelony. Nawet Gennaro Gattuso przed spotkaniem zwracał uwagę na to, że przeciwnicy będą teraz jeszcze bardziej zmobilizowani, gdyż nie udało im się w tym sezonie sięgnąć po żadne trofeum. Po piłkarzach Barcelony nie było widać jednak nadmiernej agresji w konstruowanych akcjach. Tego wieczoru byli po prostu zespołem dużo lepszym i bardziej poukładanym. W momencie, kiedy do bramki trafił Clement Lenglet, gospodarze całkowicie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Bramka, którą Lionel Messi strzelił na 2:0 udowodniła, że Napoli może już zapomnieć o marzeniach związanych z grą w ćwierćfinale Champions League. Sprawdź jak działa kod promocyjny Totolotek odbierz i ciesz się typowaniem swoich ulubionych rozgrywek.

Messi bez problemu wyminął dwóch zawodników. Dwóch kolejnych próbowało go powstrzymać, jednak i w tej sytuacji Messi okazał się lepszy. Bramkę na 3:0 z rzutu karnego strzelił Luis Suarez. Jedenastka została podyktowana przez sędziego za faul Kalidou Koulibaly’ego na Leo Messim, który zdążył włożyć stopę przed rywala, przez co piłkarz pochodzący z Senegalu nie zdążył cofnąć nogi. Argentyńczyk z niebywałą łatwością radził sobie z jedną z lepszych drużyn ligi włoskiej. Niemal w każdej akcji Messi był szybszy od swoich przeciwników, co sprawiało wrażenie, jakby momentami bawił się z drużyną przeciwną na boisku szkolnym. Kiedy wynik był już w miarę bezpieczny można było zauważyć, że zeszłoroczny triumfator plebiscytu Złotej Piłki był już delikatnie mniej aktywny. Przekonaj się jak funkcjonuje PZBuk kod bonusowy odbierz i typuj wybrane przez siebie mecze.

pzbuk promo 1

Wynik spotkania na 3:1 ustalił również z rzutu karnego Lorenzo Insigne. Jedenastka została podyktowana w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a Włoch skutecznie ją wykorzystał. Bramka zdobyta przez włoski zespół w końcówce pierwszej odsłony mogła dawać nadzieję, że druga połowa dostarczy jeszcze sporo emocji, jednak rzeczywistość była zupełnie inna. Nie można jednak odmówić zawodnikom Napoli chęci walki. Przez chwilę udało im się nawet przydusić piłkarzy Barcelony, jednak w ostateczności brakowało im skuteczności pod bramką rywala. Gdyby w swoich sytuacjach lepiej zachowali się Juan Callejon oraz Fabian Ruiz to możliwe, że emocje towarzyszyły by temu pojedynkowi aż do ostatnich minut. Finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem, który został już ustalony w pierwszej połowie. Barcelona zagra więc w ćwierćfinale, gdzie zmierzy się z Bayernem Monachium. Przetestuj atrakcyjny kod promocyjny Forbet odbierz i przekonaj się jak działa.