Świetny mecz Borussii Dortmund. Porażka RB Lipsk!

11 stycznia 2021

Z pewnością wszyscy fani piłkarscy zgodzą się z tym, że poziom sportowy w rozgrywkach Bundesligi podnosi się z każdym kolejnym sezonem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ kluby naszych zachodnich sąsiadów zatrudniają coraz lepszych trenerów, co przekłada się na efektywniejszą grę tych zespołów. Właściciele niemieckich klubów nie boją się dawać szansy młodym trenerom, dzięki czemu wielu z nich zdążyło już wypłynąć na szerokie wody. W ostatnich latach do wielkiej europejskiej piłki poprzez prowadzenie Borussii Dortmund, przebili się Thomas Tuchel oraz Jurgen Klopp. Znaczna poprawa gry większości zespołów przyczyniła się chociażby do tego, że skauci z całej Europy bardzo chętnie obserwują zawodników biegających po niemieckich boiskach. Dlatego też w dzisiejszym artykule chcielibyśmy skupić się na pojedynku Borussii Dortmund z RB Lipsk. Są to kluby, które mają w swoich szeregach wielu utalentowanych zawodników, którzy mają potencjał na zrobienie wielkiej kariery. Zobacz jaki przygotował kod promocyjny bukmacher Milenium odbierz i sprawdź jak to działa.

Nie da się ukryć faktu, że to spotkanie było niesamowicie emocjonujące. Mecz ten budził również ogromne zainteresowanie nie tylko w Niemczech, ale w całej piłkarskiej Europie. I z pewnością nikt nie żałuje czasu, który poświęcił na obejrzenie tego spotkania. Pomimo tego, że piłkarze z Zagłębia Ruhry w pierwszej połowie nie oddali ani jednego strzału, to w drugiej połowie zaprezentowali kibicom piłkę nożną najwyższych lotów. Dwa trafienia w tym spotkaniu zanotował Erling Haaland. Wynik meczu otworzył Jadon Sancho. Tym samym RB Lipsk straciło szansę na to, aby przeskoczyć Bayern w tabeli. Mieli na to wyśmienitą okazję, gdyż Bawarczycy przegrali swoje spotkanie w 15. kolejce. Ta sztuka im się jednak nie udała i to Borussia odrobiła stratę do czołówki tabeli. Przetestuj kod promocyjny Forbet odbierz i typuj rozgrywki Serie A.

To był bez wątpienia prawdziwy hit piętnastej kolejki Bundesligi. Wicelider tabeli podejmował na własnym boisku Borussię Dortmund. Zawodnicy z Lipska na pewno liczyli na to, że zdołają przeskoczyć Bayern po tej serii spotkań. Do tego wystarczyło im zwycięstwo z rywalem z Dortmundu. Okazało się jednak, że nie jest to tak proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Piłkarze Borussii postanowili pokazać, że wciąż mają mistrzowskie aspiracje i nie chcą pozwolić sobie na kolejne potknięcia. RB Lipsk w tym sezonie również bardzo dobrze sobie radzi i przez długi czas było liderem ligi niemieckiej. Podopieczni Juliana Nagelsmanna marzą o tym, aby zdobyć mistrzostwo kraju. Droga do tego celu jest jeszcze bardzo długa i widać, że młody trener musi jeszcze sporo poprawić w grze swojej drużyny. Wypróbuj kod bonusowy Sts odbierz i ciesz się obstawianiem ulubionych rozgrywek.

sts

Przebieg spotkania

Od pierwszych minut spotkanie miało bardzo dobre tempo. W początkowych fragmentach gospodarze dominowali swoich przeciwników, zamykając Borussię na własnej połowie. Piłkarze z Lipska nie byli jednak w stanie oddać strzału zagrażającego bramce Romana Burkiego. Akcje konstruowane przez gospodarzy były jednak za każdym razem zatrzymywane przez obrońców Borussii Dortmund. W pierwszej odsłonie tego spotkania nie padły bramki, ale pomimo to mecz mógł się podobać. Piłkarze realizowali założenie taktyczne, dzięki czemu rozgrywkę oglądało się bardzo przyjemnie. Druga połowa przyniosła o wiele więcej emocji. Już dziesięć minut po wznowieniu gry zobaczyliśmy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Na skrzydle uaktywnił się Erling Haaland, który podał do Reusa. Niemiec dograł do Jadona Sancho, który pewnym uderzeniem przy słupku otworzył wynik spotkania. Przekonaj się jak działa kod bonusowy Betfan odbierz i postaw zakład na wybrane przez siebie rozgrywki.

W 71. minucie goście prowadzili już 2:0 na stadionie RB Lipsk. Erling Haaland zdołał ograć czterech przeciwników, a następnie oddać piłkę na skrzydło. W tym czasie sam udał się w pole karne. Jadon Sancho wypatrzył w szesnastce młodego Norwega i zagrał mu wprost na głowę. Haaland nie pomylił się i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Na sześć minut przed końcem utalentowany napastnik Borussii zdobył drugiego gola. Wydawało się, że jest już po meczu, ale gospodarze zdołali strzelić bramkę honorową. Na 1:3 trafienie zaliczył Alexander Sorloth. Porażka RB Lipsk oznacza, że Borussia Dortmund odrobiła kilka punktów w tabeli, a Bayern obronił pozycję lidera ligi niemieckiej. W tym sezonie zapowiada się pasjonująca walka o tytuł mistrzowski w Niemczech. Pozostaje nam tylko czekać na kolejne spotkania rozgrywane w ramach Bundesligi. Sprawdź jak funkcjonuje kod promocyjny Betclic odbierz i typuj mecze piłkarskie.