Stal Mielec wykonała spory krok w kierunku PKO Ekstraklasy.

15 lipca 2020

Fani piłki nożnej w naszym z każdą rozgrywaną kolejką poznają kolejne rozstrzygnięcia w najważniejszych rozgrywkach. Wiadomo już mniej więcej, jak kształtować się będą najważniejsze pozycję w PKO Ekstraklasie. Mistrzostwo Polski powróciło w tym sezonie do stolicy po tym, jak Legia pokonała w sobotę na własnym boisku Cracovię Kraków 2:0. Od niedawna znamy również zespoły, który zagrają w przyszłym sezonie na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Mowa tu oczywiście o drużynach Arki Gdynia, Korony Kielce, a także Łódzkiego Klubu Sportowego. Podium również jest już prawie w pełni uformowane. Nie wiadomo tylko, kto zostanie wicemistrzem kraju, a reszta jest już raczej rozstrzygnięta. Po zakończeniu rozgrywek PKO Ekstraklasy zostanie rozegrany jeszcze finał pucharu Polski, gdzie naprzeciw siebie staną drużyny Cracovii Kraków oraz Lechii Gdańsk. W tym artykule chcielibyśmy się jednak skoncentrować na rozgrywkach I ligi, gdyż tam sprawa awansu do PKO Ekstraklasy jest nadal nierozstrzygnięta. Wypróbuj kod bonusowy Totolotek odbierz i obstawiaj zmagania polskich piłkarzy.

Jeszcze żadna drużyna z czołówki tabeli nie może być pewna awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Duży krok w tym kierunku wykonali jednak we wtorkowy wieczór zawodnicy Stali Mielec. Ich rywalem tego dnia był Chrobry Głogów, który od wznowienia rozgrywek prezentuje naprawdę wysoką formę. Mielczanie zwyciężyli jednak 1:0, dzięki czemu powiększyli swoją przewagę nad zajmującą trzecią pozycję Wartą Poznań. Oznacza to, że awans do PKO Ekstraklasy jest już bardzo blisko. W ubiegły weekend Stal mocno skomplikowała sobie walkę o najwyższe cele. Mielczanie przegrali bowiem z Sandecją Nowy Sącz 1:2. We wtorek mierzyli się natomiast na własnym terenie z Chrobrym Głogów. W rundzie jesiennej w spotkaniu rozgrywanym na Podkarpaciu Stal wygrała rezultatem 5:1. W tym przypadku zwycięstwo nie było aż tak okazałe, ale miało niesamowitą wartość dla zawodników Stali Mielec. Chrobry do tego meczu przystępował po czterech kolejnych wygranych, więc zamierzał postawić Stali naprawdę trudne warunki. Przekonaj się jak działa PZBuk bonus powitalny odbierz i ciesz się typowaniem ulubionych rozgrywek.

Przebieg meczu

Już od początku spotkania można było zauważyć, że zawodnicy Chrobrego Głogów nie zamierzają w tym meczu łatwo oddać rywalom trzech punktów. Ruszyli do ataku i przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Drużyna Stali Mielec nie wystraszyła się jednak szarży rywala i od 15. minuty mogliśmy oglądać naprawdę wyrównane widowisko. Swój udział w tym spotkaniu mieli zawodnicy defensywni obu drużyn, którzy w pierwszej odsłonie spisywali się niemal bezbłędnie. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 0:0, co niezbyt podobało się kibicom na stadionie. W pierwszej odsłonie oba zespoły stworzyły bardzo mało sytuacji podbramkowych. Pozostało mieć nadzieję, że druga połowa będzie o wiele bardziej intensywna i przyniesie chociażby jedno trafienie. Przekonaj się jak funkcjonuje kod bonusowy Fortuna odbierz i stawiaj kupony na zmagania polskich drużyn.

fortuna

W drugiej połowie widać było efekt dobrze przepracowanej przerwy przez zawodników Stali. Trener najwidoczniej mocno wpłynął na swoich piłkarzy, ponieważ Stal ruszyła do ataku od pierwszych minut drugiej odsłony. Widać było, że zawodnicy Stali Mielec są niesamowicie zdeterminowani i przepełnieni energią. To mogło oznaczać spore kłopoty dla ekipy Chrobrego Głogów. Zwłaszcza, że trener Dariusz Marzec popisał się fantastyczną zmianą. Wprowadził na plac gry Macieja Domańskiego, który jedenaście minut po powrocie na boisko na drugą połowę, wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Świetnie odnalazł się w polu karnym i dobił piłkę po strzele Mateusza Maka, którą odbił przed siebie bramkarz Chrobrego, czyli Michał Szromnik. Zawodnicy Chrobrego Głogów musieli więc gonić wynik w tym spotkaniu. Sprawdź jak działa kod promocyjny Betfan odbierz i ciesz się obstawianiem polskiej ligi piłkarskiej.

Ta bramka zmieniła obraz gry na boisku Stali Mielec. Rywalizacja wyraźnie się otworzyła i piłkarze pozwalały sobie zdecydowanie na więcej. Kibice byli świadkami o wiele większej ilości akcji podbramkowych, co miało pozytywny wpływ na jakość widowiska. Stal prezentowała się dużo lepiej, czego powodem z pewnością była strzelona przez nich bramka. Chrobry nie odpuszczał jednak i walczył do samego końca o wyrównanie w tym spotkaniu. To się jednak zawodnikom z Głogowa nie udało i trzy punkty zostały tego dnia w Mielcu. Dzięki wygranej Stal znacznie przybliżyła się do awansu do PKO Ekstraklasy. Przetestuj przygotowany przez bukmachera Lvbet bonus powitalny odbierz i typuj wybrane przez siebie dyscypliny sportowe.