Stal Mielec nowym liderem rozgrywek I ligi

3 czerwca 2020

Piłka nożna powoli budzi się po przerwie, która została spowodowana pandemią koronawirusa. Jako pierwsi rozgrywki wznowili Niemcy i trzeba przyznać, że wyszło im to naprawdę nieźle. Są oni aktualnie wzorem dla całej Europy i wiele federacji bierze z nich przykład. 29 maja do grania powróciła również nasza rodzima Ekstraklasa, co daje nadzieję na to, że powoli powracamy do normalnego funkcjonowania. Niedługo w Polsce mają wrócić również rozgrywki żużlowe. Wróćmy jednak do piłki nożnej, ponieważ nie tylko pierwsza klasa rozgrywkowa powróciła do grania. Rywalizacja powróciła również na zapleczu Ekstraklasy, a tam trwa prawdziwa walka o awans do polskiej elity. Już w pierwszej kolejce po powrocie na kibiców czekał prawdziwy hit. Odbierz kod promocyjny Totolotek i typuj rywalizację na polskich boiskach.

Stal Mielec w pierwszej kolejce po powrocie mierzyła się bowiem z Miedzią Legnica. Zawodnikom z Mielca udało się odnieść bardzo ważne zwycięstwo nad jednym z rywali w walce o awans do Ekstraklasy. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli zawodnicy Miedzi Legnica nadal będą prezentować taką formę, jak obecnie, to mogą zapomnieć o rywalizowaniu chociażby o miejsce w barażach. W górnej części tabeli jest niesamowity ścisk i wielu chętnych na grę w Ekstraklasie. Większość zespołów powróciła do gry w dobrym stylu, a w przypadku zawodników z Legnicy brakuje tej jakości, która może okazać się kluczowa w końcowej fazie rozgrywek. Odbierz kod bonusowy Fortuna i obstawiaj spotkania piłkarskiej pierwszej ligi.

Jeśli zaś chodzi o spotkanie to można powiedzieć, że działo się naprawdę wiele. Było mnóstwo zwrotów akcji, pojawiły się także zraszacze, które samoczynnie się uruchomiły. Świetnie spisywał się duet złożony z Michała Żyro oraz Bartosza Nowaka, a zwłaszcza w pierwszej części spotkania. Czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Żyro, a wieloma świetnymi interwencjami w drugiej połowie popisał się Jakub Wrąbel. To wydarzenia, które bez wątpienia zostaną w pamięci kibiców po tym spotkaniu. Drużyna z Legnicy czeka na zwycięstwo nad Stalą od niemal trzydziestu lat. Ta sztuka udała im się wyłącznie w 1991 roku podczas barażu o Ekstraklasę. Wygrali co prawda pierwsze spotkanie, ale w rewanżu Stal Mielec okazała się mocniejsza i to ona awansowała do elity. Odbierz kod bonusowy Lvbet i typuj ulubione rozgrywki sportowe.

Przebieg spotkania

Wtorkowe spotkanie nabrało dodatkowej wagi w momencie, gdy Komisja Licencyjna wydała oświadczenie, które prezentowało zespoły z pozwoleniem na awans do Ekstraklasy. Miedzianie znaleźli się w tym gronie i przez chwilę znaleźli się w wirtualnej tabeli na trzecim miejscu spośród drużyn, które otrzymały licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Nie zrobiło to jednak na nich większego wrażenia, ponieważ w spotkaniu ze Stalą Mielec zagrali zdecydowanie poniżej oczekiwań. Stal pomimo sporych problemów finansowych i widma odebrania im z tego powodu awansu, zagrała w meczu koncertowo. Zawodnicy perfekcyjnie wypunktowali drużynę Miedzi, która nie miała w tym meczu zbyt wiele do powiedzenia. Odbierz kod bonusowy PZBuk i obstawiaj poczynania ulubionych zespołów.

pzbuk promo 1

Drużyna z Mielca była tego dnia w świetnej dyspozycji, a na dodatek miała w swoim składzie Michała Żyrę, który w pierwszej połowie strzelił dwie bramki. Ten sam zawodnik dał również nadzieję dla drużyny Miedzi, ponieważ to po jego faulu został podyktowany rzut karny dla Legniczan, który na bramkę zamienił Marquitos. Przez chwilę na tablicy wyników widniał więc remis. Nie trwało to jednak długo. W polu karnym przeciwników cały czas szalał Michał Żyro, a wspomagał do będący w bardzo dobrej dyspozycji Bartosz Nowak. To właśnie on asystował przy pierwszej bramce Żyry. Na nim również miał miejsce faul przed polem karnym, po czym sędzia podyktował dla Stali rzut wolny. Ten na bramkę pięknym strzałem zamienił Michał Żyro. Miedź nie była już w stanie odpowiedzieć na świetną grę Mielczan, którzy dowieźli prowadzenie do końca spotkania. Tym samym awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. Miedź natomiast znajduje się na siódmym miejscu i coraz ciężej będzie im walczyć o baraże. Odbierz Forbet kod promocyjny i sprawdź jak on działa.