Sportingbet - Czy legalny w Polsce?

19 października 2020

Od kiedy w życie weszła tak zwana ustawa hazardowa z 2017 roku, wielu bukmacherów musiało zaprzestać świadczenia swoich usług dla Polaków. Gra na stronie nielegalnego bukmachera jest oczywiście niewskazana, ponieważ może grozić wieloma prawnymi konsekwencjami.

Przez lata Sportingbet był dla wielu osób głównym miejscem do gry, z uwagi na to, że bukmacher bardzo skupiał się na naszym polskim pokerze, co jest rzadkością. Co jakiś czas organizowane były gry w pokera jedynie dla Polaków, które cieszyły się ogromną popularnością. Można było bowiem dzięki nim, w znaczący sposób podreperować swój bankroll. Firma działa w kilkudziesięciu krajach i z jakiegoś powodu Polacy chętnie ją wybierali, pomimo tego, że nie miała nigdy najlepszej oferty, ani zakładów live.

Zakłady bukmacherskie przez Internet nadal cieszą się ogromną popularnością, jednak dla wielu użytkowników problemem jest to, że ceniony przez nich Sportingbet nie jest już legalny w Polsce. Gra u tego bukmachera, a nawet samo założenie u niego konta, bez przelewania jakichkolwiek środków może zakończyć się konsekwencjami prawnymi, czego przecież żaden użytkownik nie chce.

Ponieważ nie wiadomo, jak potoczą się losy Sportingbet w naszym kraju i czy kiedykolwiek jeszcze bukmacher będzie mógł wkroczyć na nasz rynek, warto znaleźć inne zakłady bukmacherskie legalne w Polsce. Najlepiej zweryfikować, czy bukmacher znajduje się liście Ministerstwa Finansów i dopiero wtedy zakładać na jego stronie konto. Sportingbet zapowiedziało wprawdzie, że złoży wniosek o nadanie licencji, jednakże nie wiadomo, czy zostanie on rozpatrzony pozytywnie.

Można jednak bez problemu znaleźć w Sieci zakłady bukmacherskie, które są w pełni legalne i dozwolone i założyć konto na stronie wybranego przez siebie bezpiecznego bukmachera.