Skoki narciarskie - kto wystartuje w tym sezonie?

13 listopada 2019

Polacy udowadniają od lat, że skoki narciarskie to jeden z tych sportów, które naprawdę świetnie nam idą. Dlatego też wielu kibiców czeka z niecierpliwością na nowy sezon i zdobywcę Pucharu Świata. Kogo zobaczymy podczas Turnieju? Na pewno Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę, Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańka, Andrzeja Stękałę, Tomasza Pilcha i dwóch debiutantów – Kacpra Juroszka oraz Adama Niżnika.

Jak widać, wystawieni zostali wszyscy zawodnicy kadry A, która prowadzona jest przez Michala Doleżala. Zawodników mamy mocnych, ponieważ wśród nich znajduje się przecież zwycięzca Letniego Grand Prix 2019, mistrz świata normalnej skoczni i zwycięzca Letniego Pucharu Kontynentalnego 2019. Oczywiście na pewno kibiców zastanawia to, czy debiutanci poradzą sobie podczas tak ważnego konkursu, jakim jest Puchar Świata. Z tego co nam wiadomo, Kacper Juroszek trenuje w kadrze B, której trenerem jest Maciej Maciusiak. O Adamie Niżniku wiadomo tyle, że na chwilę obecną jest jeszcze w kadrze juniorskiej. Nie zmienia to faktu, że zarówno pierwszy, jak i drugi debiutant nie znalazł się wśród wystawionych zawodników przypadkiem – obaj są uznawani za naprawdę dobrze rokujące talenty, więc nie powinniśmy się obawiać.

Na plus jest także to, że trwają testy nad nowymi butami, które według Piotra Żyły mają sprawić, że skok może się wydłużyć nawet o około 7-8 metrów (choć są to zapewnienia Żyły, pod którymi chociażby Stoch nie bardzo chce się podpisywać). Co prawda mówimy o dużej skoczni, gdyż na mamuciej Żyła jeszcze nie przeprowadził swoich testów. Buty tworzone indywidualnie pod każdego zawodnika są co prawda w fazach testowych, a docelową mają mieć swój udział podczas Zimowych Igrzysk w Pekinie.

Skoki narciarskie pasjonują naprawdę sporą grupę ludzi, dlatego też można obstawiać je u polskich, legalnych bukmacherów. Na chwilę obecną nie u wszystkich podmiotów widać tę dyscyplinę, ale jest jeszcze trochę czasu na dostosowanie swojej oferty (mowa na przykład o Milenium, ale mimo wszystko sprawdź kod promocyjny Milenium, ponieważ bukmacher może na dniach dodać skoki do oferty). Także LVbet na pewno na dniach postanowi dopracować swoją propozycję w zakresie skoków, ponieważ poprzednie konkursy były dostępne, więc dlaczego tegoroczny Turniej miałby zostać pominięty? Sprawdź kod promocyjny LVbet za kilka dni, by mieć pewność, co ten operator postanowił zaproponować swoim klientom. Podobnie Fortuna proponowała chociażby w październiku zakłady na skoki, więc spora część kibiców na pewno liczy na dodanie Pucharu Świata do oferty przez tę firmę (sprawdź Fortuna kod bonusowy)

betfan belka

Jest kilku operatorów, u których już w tej chwili możemy sprawdzić kursy (choć te lubią się zmieniać i warto mieć to na uwadze). Lider polskiego rynku, czyli STS, wyprzedza kolegów o krok w wypadku skoków narciarskich – już teraz można zapoznać się z ofertą dotyczącą Pucharu Świata. Przy okazji sprawdź STS kod promocyjny. Także Totolotek nie zawodzi – oferta jest już opracowana, a kursy nie wyglądają najgorzej, dlatego jeśli masz taką chęć, sprawdź Totolotek kod bonusowy.

Przypomnijmy jeszcze, że Puchar Świata rozpocznie się w piątek 22 listopada. Pierwszego dnia zobaczymy 2 serie oficjalnych treningów i kwalifikacje, w sobotę 23 listopada serię próbną i pierwszą serię konkursu drużynowego, a w niedzielę serię próbną i pierwszą serię konkursu indywidualnego. Oczywiście liczymy na Polaków i trzymamy kciuki za debiutantów!