Robert Lewandowski Piłkarzem Roku 2019

3 lutego 2020

Raczej nie można mówić o wielkim zaskoczeniu w tym wypadku. Tygodnik „Piłka Nożna” w swoim plebiscycie postanowił po raz ósmy wyróżnić Roberta Lewandowskiego tytułem Piłkarza Roku. Co prawda w zeszłym roku nagrodę zdobył Łukasz Fabiański, a w tym roku nominowani jeszcze byli Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny, ale nikt nie ma wątpliwości, że za zeszłoroczne osiągnięcia Lewemu to wyróżnienie się po prostu należy – 54 strzelone bramki mówią same za siebie (na kolejne spotkania z Lewym zobacz kod bonusowy Totolotek).

Lewandowski podczas gali rozdania nagród wygłosił przemówienie, w którym podziękował swoim rodzicom. To właśnie dzięki nim jeszcze jako dziecko Lewy mógł rozwijać swoje umiejętności. Dlatego też piłkarz wyraził swoją wdzięczność. Szczególnie wzruszające było nawiązanie do ojca piłkarza, który niestety zmarł i nie mógł już zobaczyć swojego syna w seniorskiej piłce.

Robert Lewandowski nie poprzestaje w swoich planach na tej jednej nagrodzie. Ten rok będzie naprawdę intensywny. Po pierwsze Mistrzostwa Europy (zobacz Betclic kod bonusowy). Lewandowski twierdzi, że eliminacje były jakie były, ponieważ okres Ligi Narodów to był również czas testów. Jednak podczas samych mistrzostw powinno nam pójść o wiele lepiej. Według Lewego moglibyśmy poradzić sobie nawet z Hiszpanią, o ile mielibyśmy naprawdę dobry dzień. Z drugiej strony Snajper zachowuje zdrowy rozsądek, ponieważ „nie mówi o walce o medale”. Piłkarz ma nadzieję, że reprezentacja nie zawiedzie kibiców (na ME w piłce nożnej zobacz kod bonusowy STS).

Jednak Mistrzostwa to nie jedyny cel, z którym przyjdzie się zmierzyć w tym roku Lewandowskiemu. Jest jeszcze gra w Bayernie Monachium. Lewy chciałby z tą drużyną dotrzeć do finału Ligi Mistrzów. Snajper twierdzi, że zeszłoroczna porażka wynika z tego, że niefortunnie ułożyła się drabinka i drużyna zbyt szybko spotkała się z Liverpoolem. Na porażkę miały wpływ także morale drużyny – piłkarze byli zestresowani i na boisku, jak i pomiędzy meczami. Sytuacja w tym roku ponoć prezentuje się o wiele lepiej, zarówno pod kątem techniki gry, jak i pewności siebie zawodników (zobacz pzbuk kod promocyjny). Sam Lewandowski uważa, że przeciwnicy mogą mieć teraz problem ze strzeleniem bramki.

pzbuk promo 1

Jak widać, przed Lewandowskim szykuje się kolejny pracowity rok. Oczywiście z niecierpliwością czekamy na Mistrzostwa Europy – wtedy też zweryfikujemy czy testy podczas Ligi Narodów przyniosły realne efekty. W tej chwili trudno o tym mówić, podobnie jak o przygotowaniu Bayernu. Mamy nadzieję, że „snajper” w tym roku wykaże się podobną (jak nie lepszą) skutecznością, co w roku zeszłym. Szczególnie, że teraz stawka dla naszej reprezentacji jest wysoka.

Możemy pogratulować jeszcze raz Robertowi Lewandowskiemu kolejnego wyróżnienia od tygodnika „Piłka Nożna”. A kto wygrał w pozostałych kategoriach plebiscytu? Trenerem Roku został Waldemar Fornalik (rywalizował z Jerzym Brzęczkiem i Czesławem Michniewiczem). Odkrycie Roku – Michał Karbownik (tuż obok Karol Fila i Patryk Klimala). Drużyną Roku została nasza reprezentacja. Piłkarka Roku – Ewa Pajor (obok Katarzyna Kiedrzynek i Paulina Dudek). Ligowcem Roku został Janusz Gol (rywalizował z Filipem Starzyńskim i Jarosławem Niezgodą). Obcokrajowiec Roku według plebiscytu to Jorge Felix (Igor Angulo, Jesus Imaz). I-ligowiec Roku to Bartosz Nowak (tuż obok Łukasz Grzeszczyk i Łukasz Trałka). Jakub Rzeźniczak został Osobowością Roku, a PKO BP otrzymał nagrodę specjalną za mecenat nad polską piłką nożną (zobacz Forbet kod promocyjny).