Rezerwowi dali zwycięstwo Juventusowi Turyn! Szczęsny wybronił rzut karny!

3 marca 2021

Walka o mistrzostwo Włoch wkroczyła już w decydującą fazę. Inter Mediolan odpadł ze wszystkich innych rozgrywek i jedyne co mu pozostało, to skoncentrować się w pełni na batalii o mistrzostwo kraju. Na dodatek warto powiedzieć, że w tym sezonie szanse na Scudetto są wyjątkowo wysokie, ponieważ Juventus Turyn znajduje się w delikatnym kryzysie. Podopieczni Andrei Pirlo nie radzą sobie z rywalami na krajowym podwórku z taką łatwością, jak w poprzednich latach. Między innymi dlatego obie ekipy z Mediolanu, czyli Milan i Inter tak odskoczyły aktualnemu mistrzowi. Milan przez większość sezonu piastował pozycję lidera, jednak w końcu to Inter zwyciężył w derbach i przejął od lokalnego rywala prowadzenie w tabeli Serie A. Końcówka sezonu w lidze włoskiej zapowiada się naprawdę emocjonująco. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, jak Juventus próbuje odrobić straty punktowe do ścisłej czołówki. Przetestuj kod promocyjny Fortuna odbierz i sprawdź jak działa.

Wtorkowe spotkanie kończyło kolejkę we włoskiej lidze. Dało się jednak zauważyć, że Juventus kolejny raz nie rozpoczął meczu w najlepszym stylu. Przez pierwszą godzinę gry aktualny mistrz kraju Juventus Turyn nie był w stanie wiele zrobić defensywie tegorocznego beniaminka Serie A. Wszystko wskazywało na to, że piłkarze Starej Damy ponownie stracą punkty, jednak w końcówce nastąpiło przebudzenie. Ostatecznie Juventus wygrał spotkanie ze Spezią Calcio 3:0 i wciąż może marzyć o obronie mistrzowskiego tytułu. Zadanie to będzie z pewnością trudne, ale Andrea Pirlo wierzy w to, że jego zawodnicy są w stanie tego dokonać. W spotkaniu ze Spezią Calcio od pierwszych minut wystąpił Wojciech Szczęsny. Polak może być bez wątpienia zadowolony ze swojego występu, gdyż zachował czyste konto oraz obronił rzut karny w doliczonym czasie gry. Przekonaj się jak działa Totolotek kod bonusowy odbierz i typuj mecze piłkarskie.

Z każdym kolejnym spotkaniem można dojść do wniosku, że Juventus bardziej słowami, niż wyczynami na boisku przekonuje, że wciąż pozostaje realnym kandydatem do zdobycia mistrzostwa kraju. W sobotnie popołudnie Juventus kolejny raz potknął się i po remisie 1:1 z Hellasem Werona zgubił punkty. Spotkanie z beniaminkiem włoskiej ekstraklasy nie mogło więc zakończyć się inaczej niż wysoką wygraną Starej Damy. W przeciwnym wypadku marzenia o tytule należałoby już odłożyć na kolejny sezon. Tylko zwycięstwo dawałoby szansę Juventusowi na zmniejszenie dystansu, który dzieli go od dwóch drużyn z Mediolanu. Na szczęście dla kibiców z Turynu piłkarze walczyli do końca o korzystny wynik i zdobyli bardzo ważne trzy punkty w kontekście walki o mistrzowski tytuł. Wszystko może się jeszcze zdarzyć w tabeli włoskiej ligi. Wypróbuj Sts kod bonusowy odbierz i typuj wybrane przez siebie spotkania.

sts

Przebieg spotkania

Na plus można zaliczyć to, że znacznie poprawiła się sytuacja kadrowa drużyny z Turynu. Pirlo mógł w spotkaniu ze Spezią skorzystać z Danilo, który powrócił do składu po przerwie związanej z nadmiarem kartek. Na rozgrzewce kontuzji doznał Matthijs de Ligt i włoski trener musiał go zastąpić Gianlucą Frabottą. Na miejscu holenderskiego obrońcy w środku defensywy wystąpił Alex Sandro. Na ławce rezerwowych zasiadł Alvaro Morata, który czekał na powrót do składu po niegroźnej kontuzji. Stara Dama miała spory problem z przejęciem pełnej kontroli na boisku. Nie był to typowy pojedynek mistrza kraju z ligowym beniaminkiem. Spezia Calcio nie zamierzała się poddać, a Juventusowi bardzo zależało na zdobyciu trzech punktów w tym spotkaniu. Beniaminek dobrze rozgrywał piłkę i potrafił nawet zagrozić bramce strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego. Nie przyniosło to jednak efektu w postaci bramki. Sprawdź jak działa Betclic kod promocyjny odbierz i postaw kupon na ulubioną dyscyplinę sportową.

Na kwadrans przed przerwą w końcu do głosu doszedł Juventus. W 42. minucie Cristiano Ronaldo oddał groźny strzał, który zatrzymał się na słupku bramki Spezii Calcio. To było ostrzeżenie dla beniaminka Serie A. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie Andrea Pirlo wprowadził na plac gry Alvaro Moratę, a także Federico Bernardeschiego. I to właśnie rezerwowi przyczynili się do wyprowadzenia aktualnego mistrza kraju na prowadzenie 2:0. Wynik meczu otworzył Morata po dośrodkowaniu Bernardeschiego. Drugą bramkę dla Juventusu strzelił Federico Chiesa. W końcówce spotkania wynik na 3:0 ustalił Cristiano Ronaldo. Wojciech Szczęsny zapracował na czyste konto w tym pojedynku. A to wszystko za sprawą obrony rzutu karnego, której dokonał w doliczonym czasie spotkania. Juventus zwyciężył 3:0 i wciąż pozostaje w walce o mistrzostwo Włoch. Zobacz jak funkcjonuje Pzbuk kod bonusowy odbierz i ciesz się obstawianiem ligi włoskiej.