Reprezentacja Polski pokonała Brazylię w piłkę ręczną!

20 stycznia 2021

To był bez cienia wątpliwości jeden z najlepszych występów reprezentacji piłkarzy ręcznych od pamiętnych igrzysk olimpijskich rozgrywanych w Rio de Janeiro. Polscy zawodnicy wprost zdeklasowali swojego rywala. Brazylia została pokonana 23:33 i dzięki temu nasi zawodnicy zagrają w drugiej rundzie mistrzostw świata rozgrywanych w Egipcie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nasi reprezentanci mają realne szanse na to, aby wywalczyć awans do ćwierćfinału mundialu. Potrzeba odrobiny szczęścia, a przede wszystkim determinacji w nadchodzących trzech spotkaniach. Wierzymy jednak, że nasi szczypiorniści zaprezentują w kolejnej fazie mistrzostw jeszcze lepszą dyspozycję niż do tej pory. Warto więc śledzić poczynania naszych zawodników i wspierać ich w kolejnych spotkaniach. Jeśli uda im się wywalczyć awans do ćwierćfinału to tam wydarzyć może się już wszystko. Kto wie może nasi piłkarze ręczni powalczą nawet o medal. Na takie prognozy trzeba jednak jeszcze trochę poczekać. Zobacz jak działa kod bonusowy Betfan odbierz i sprawdź jak działa.

W tym spotkaniu stawką nie był awans do kolejnej fazy turnieju. Wszystko dlatego, że trochę wcześniej Hiszpanie dopełnili formalności i pokonali reprezentację Tunezji. Mimo wszystko nasi zawodnicy mieli o co walczyć. Dwa punkty zdobyte w starciu z Brazylijczykami mogły sprawić, że chociaż w minimalnym stopniu przybliżą się do ćwierćfinału. W ostatnich latach kibice z naszego kraju odzwyczaili się od robienia tego typu kalkulacji. Pierwszy raz od igrzysk rozgrywanych w Rio de Janeiro nasza kadra liczyła się w stawce na poważnym turnieju. Nie ma się jednak co temu dziwić. Nasi zawodnicy zaliczyli świetny występ przeciwko aktualnym mistrzom Europy i pomimo porażki 26:27 w naszym kraju na nowo zbudowała się nadzieja na kolejne sukcesy szczypiornistów. Dlatego też nikogo nie dziwi fakt, że transmisje z mistrzostw na YouTube cieszą się ogromnym zainteresowaniem polskich kibiców. Wypróbuj kod bonusowy Forbet odbierz i typuj mecze piłki ręcznej.

Przed tym spotkaniem wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że Brazylijczycy nie będą łatwym rywalem. Przekonali się o tym chociażby nasi reprezentanci, którzy pod wodzą Tałanta Dujszabajewa mierzyli się z nimi na otwarcie igrzysk w Rio de Janeiro. Wówczas nasza kadra przegrała z gospodarzami turnieju. W przypadku tego turnieju role się mocno odwróciły. To ekipa prowadzona przez Patryka Rombla jest postrachem dla najsilniejszych ekip z całego świata. Spotkanie zapowiadało się wyśmienicie i jeszcze przed transmisją na czacie na żywo można było zobaczyć mnóstwo polskich kibiców. Na pewno przed telewizorami zebrałaby się większa widownia, jednak w tym roku nie było nam to dane. Żadna stacja telewizyjna w Polsce nie zdecydowała się na zakup praw do pokazywania tego turnieju na swojej antenie. Z tego właśnie powodu kibice piłki ręcznej muszą ratować się transmisjami na platformie YouTube. Przetestuj kod promocyjny Sts odbierz i zobacz jak to funkcjonuje.

sts

Przebieg spotkaniach

Na środku dominował duet złożony z braci Gębalów, a za ich plecami czekał na rzuty bohater meczu z Hiszpanami, czyli Adam Morawski. Trzeba przyznać, że do gry obronnej nie można było się przyczepić. Wszystko bowiem funkcjonowało jak należy. Gorzej było jednak w ataku, gdzie nasi zawodnicy kilka razy spudłowali w dogodnych sytuacjach. Dzięki temu Brazylijczycy mogli złapać oddech i powoli rozpocząć wchodzenie w ten mecz. Pierwszą bramkę rzucili bowiem dopiero w siódmej minucie. Głównym sposobem na wysoko grającą obronę były zagrania do Macieja Gębali. Warto zaznaczyć, że w tym aspekcie nasi zawodnicy poczynili spore postępy. Mecz oglądało się bardzo przyjemnie, ale należy zaznaczyć, że najwięcej działo się dopiero w drugiej połowie tego spotkania. Przekonaj się jak działa kod promocyjny Betclic odbierz i typuj rozgrywki sportowe.

Ważna była również końcówka pierwszej połowy, kiedy to Polacy zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie tuż przed przerwą. Wówczas trafili Gębala oraz Olejniczak. Druga połowa to już popis fenomenalnej gry naszych zawodników. W bardzo krótkim czasie na tablicy wyników pojawił się rezultat 25:15. Nasi reprezentanci bardzo sprawnie wypracowali sobie wysoką przewagę, dzięki czemu mogli zacząć grać nieco spokojniej. Skuteczność Polaków zaskakiwała i była to sytuacja kompletnie odwrotna do tego, co mieliśmy okazję oglądać w pierwszej połowie. Ostatecznie Polacy zwyciężyli 33:23 i zameldowali się w kolejnej rundzie mistrzostw świata, gdzie walczyć będą o awans do ćwierćfinału tego turnieju. Sprawdź jak działa kod promocyjny Fortuna odbierz i obstawiaj poczynania polskich zawodników.