Remis Polaków z Niemcami na mistrzostwach świata w piłce ręcznej!

27 stycznia 2021

Kibice przed telewizorami ponownie mogli się poczuć, jak jeszcze kilka lat temu, kiedy to reprezentacja Polski w piłce ręcznej dostarczała mnóstwo emocji. Ewidentnie ten czas powrócił wraz z nowym pokoleniem, które fenomenalnie zaprezentowało się na turnieju w Egipcie. Nie było wobec nich żadnych większych oczekiwań, a mimo wszystko na nowo sprawili, że miłość do piłki ręcznej w naszym kraju odżyła. Występy na mistrzostwach świata w Egipcie są nadzieją na to, że nasza kadra w przyszłości może myśleć o walce z najlepszymi na świecie. Doskonałym tego dowodem jest to, że w ostatnim meczu tego turnieju udało nam się zremisować z reprezentacją Niemiec 23:23. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Polska kadra mogła wygrać to spotkanie, jednak rzut w końcówce Patryka Walczaka okazał się minimalnie niecelny. Jest więc mały niedosyt, ale również nadzieja na dużo lepsze występy w przyszłości. Przetestuj Sts kod promocyjny odbierz i sprawdź jak działa.

W meczu z naszymi zachodnimi sąsiadami nie mógł zagrać Michał Olejniczak. W spotkaniu z Węgrami nabawił się on bowiem urazu stawu skokowego. Trener wraz ze sztabem szkoleniowym nie chcieli ryzykować jego zdrowia i postanowili odsunąć go od składu. W jego miejsce w podstawowym składzie pojawił się Arkadiusz Ossowski. Patryk Rombel musiał więc od samego początku zmagać się z małymi problemami kadrowymi. W tym meczu na wyżyny swoich umiejętności musiał się wznieść Maciej Pilitowski. Lider naszej kadry z lewego skrzydła, czyli Tomasz Gębala miał być dla niego wsparciem. Pomimo delikatnych kłopotów z wystawieniem składu, trener świetnie przygotował zawodników do tego spotkania. Piłkarze ręczni wyszli na parkiet zmotywowani i widać było, że chcą napsuć Niemcom jak najwięcej krwi. Wypróbuj kod bonusowy Betclic odbierz i obstawiaj mecze piłkarskie.

Jeżeli chodzi zaś o reprezentację Niemiec to warto zwrócić uwagę na Andreasa Wolffa. Do meczu z naszą kadrą nie wyróżniał się na turnieju i można powiedzieć, że był nawet jednym ze słabszych zawodników. Arkadiusz Moryto przekonał się jednak na boisku, że nie należy go lekceważyć. Nasi rywale mimo wszystko mieli od początku spory problem. Nasz bramkarz Adam Morawski dysponuje fenomenalnymi warunkami fizycznymi. To z pewnością znacznie pomogło mu przy wykonywaniu kolejnych skutecznych interwencji. Niemcy z pewnością byli sfrustrowani, gdyż nasz bramkarz po połowie meczu cieszył się z niemalże 50-procentowej skuteczności. Obronił 10 na 21 rzutów niemieckiej ekipy. W głównej mierze dzięki niemu naszej kadrze udało się osiągnąć aż tak dobry rezultat z dużo wyżej notowanym rywalem. Przekonaj się jak działa Totolotek kod bonusowy odbierz i typuj mecze piłki ręcznej.

totolotek

Przebieg spotkania

Nie można zapomnieć również o tym, że naszej kadrze delikatnie sprzyjało szczęście. Maciej Gębala przelobował bramkarza rywali, a piłka jakimś wpadała do siatki. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Moryty. W trudnej sytuacji do bramki trafił również Przemysław Krajewski. Bardzo dobrze w defensywie spisywał się Patryk Walczak. Szymon Sićko oddał potężny rzut na bramkę, który osiągnął prędkość 102 km/h. Oczywiście można delikatnie przyczepić się do skuteczności naszych zawodników. Nad tym bez wątpienia należy jeszcze popracować. Pomimo to mieliśmy w składzie kilku uzdolnionych zawodników, którzy potrafili wziąć grę na siebie. Błędy zdarzały się obu zespołom, dzięki czemu było to bardzo wyrównane widowisko. Widać było, że niemiecka drużyna jest zaskoczona aż takim oporem naszych kadrowiczów. Polacy pokazali ogromną determinacje w tym spotkaniu. Zobacz jak funkcjonuje Fortuna kod bonusowy odbierz i obstawiaj zakłady na wybrane dyscypliny.

Polacy byli bardzo skoncentrowani i widać było, że chcą się pożegnać z turniejem w najlepszy możliwy sposób. Nasza kadra radziła sobie bardzo dobrze i toczyła wyrównany bój z Niemcami. Wynik niemal przez cały czas był na styku i ciężko było stwierdzić, który z zespołów ostatecznie przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. I jedni i drudzy mieli ku temu okazje. Najpoważniejszy błąd Polaków w tym meczu przytrafił się dopiero w 56. minucie, więc to wiele mówi o ich dyspozycji w tym spotkaniu. Mecz był świetną wizytówką tego turnieju. Nie brakowało w nim walki, ani pięknych akcji ze stron obu drużyn. Niedosyt pozostaje jedynie po tym, że w ostatniej sekundzie Walczak nie zdołał pokonać niemieckiego bramkarza. Wówczas byłaby już pełnia szczęścia. Tak czy inaczej z tego remisu możemy być zadowoleni. Nasi piłkarze ręczni zagrali dobry turniej i dali nam nadzieję na lepsze wyniki w kolejnych meczach z ich udziałem. Sprawdź jak działa kod promocyjny Betfan odbierz i typuj poczynania polskich piłkarzy ręcznych.