Real Madryt wywalczył awans do fazy pucharowej Champions League!

11 grudnia 2020

Rozgrywki Ligi Mistrzów charakteryzują się przede wszystkim tym, że można tam zobaczyć naprawdę fascynujące spotkania, gdzie drużyny walczą o swoje do samego końca. Nie inaczej jest w przypadku tegorocznej edycji, w której mieliśmy już okazję oglądać wiele ekscytujących pojedynków. Na przestrzeni ostatnich lata poziom drużyn w Champions League mocno się wyrównał i aktualnie niemal każdy może wygrać z każdym. Jest to bez wątpienia dobry prognostyk, ponieważ sprawia, że coraz częściej mamy do czynienia z wyrównanymi rywalizacjami, które potrafią dostarczyć mnóstwo niesamowitych emocji. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy poświęcić trochę uwagi drużynie Realu Madryt, która do ostatniej kolejki fazy grupowej musiała drżeć o awans. Pomimo wcześniejszych kłopotów ostatecznie Królewskim udało się przypieczętować pierwsze miejsce w grupie i na wiosnę zagrają w fazie pucharowej Champions League. Zobacz jak działa kod bonusowy Betfan odbierz i typuj wybrane wydarzenia sportowe.

Real Madryt na swoim terenie podejmował Borussię M’gladbach, która w tym sezonie jest jedną z większych sensacji rozgrywek. Niemiecki zespół rozpoczął fazę grupową bardzo dobrze i przez niemal cały etap jej trwania zajmował pierwsze miejsce. W tym spotkaniu jednak to Real Madryt okazał się zespołem dużo lepszym, dzięki czemu udało mu się zwyciężyć 2:0. W ten sposób Królewscy zdołali przeskoczyć niemiecką drużynę w tabeli i ostatecznie to właśnie oni wyszli z grupy z pierwszego miejsca. Dla niemieckiej drużyna ta porażka ostatecznie okazała się jednak zwycięska. W drugim meczu tej grupy padł bezbramkowy remis, co oznacza, że Borussia M’gladbach również zagra na wiosnę w Lidze Mistrzów. To bez wątpienia olbrzymi sukces dla tego zespołu. Przetestuj kod bonusowy Forbet odbierz i ciesz się obstawianiem Ligi Europy.

Przed ostatnią kolejką Champions League w grupie B panowało niesamowite zamieszanie. Tylko w tej grupie przed ostatnią kolejką szansę na awans miały wszystkie zespoły. Jednak tylko w przypadku trzech zespołów wszystko zależało od nich samych. Real Madryt zajmował po tej kolejce trzecie miejsce w grupie, jednak trener Zidane obiecywał w mediach, że jego drużyna jest zdeterminowana do tego, aby ostatecznie wygrać swoją grupę. Później okazało się, że te słowa nie były rzucone na wiatr, a Królewscy pokazali się ze swojej najlepszej strony. Dużo gorzej poradził sobie Inter Mediolan, który tylko zremisował 0:0 z Szachtarem Donieck i tym samym zajął ostatnie miejsce w grupie B. To z pewnością ogromna porażka dla włoskiej drużyny. Przekonaj się jak działa kod promocyjny Betclic odbierz i obstawiaj rozgrywki europejskie.

Przebieg spotkania

Real Madryt fantastycznie rozpoczął to spotkanie. Wszystko dlatego, że już w dziewiątej minucie przeprowadził akcję, która zakończyła się bramką. Lucas Vasquez popisał się bardzo dobrym dośrodkowaniem z prawej strony, a do piłki doskoczył Karim Benzema, który strzałem głową pewnie pokonał Yanna Sommera. Królewscy w pełni zasługiwali na tego gola, gdyż prezentowali się dużo lepiej od swojego przeciwnika. Borussia natomiast nie przypominała drużyny, która ponad miesiąc temu prawie pokonała Real Madryt na swoim boisku. W 24. minucie piłkarze z Niemiec przeprowadzili świetną akcję, dzięki której w sytuacji sam na sam z bramkarzem Realu znalazł się Alassana Plei. Podciął piłkę nad golkiperem Królewskich, jednak ta ostatecznie minęła bramkę Królewskich. Była to najlepsza okazja na strzelenie bramki dla piłkarzy z Moenchengladbach. Sprawdź jak funkcjonuje kod bonusowy Pzbuk odbierz i stawiaj kupony na piłkę nożną.

pzbuk promo 1

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Przekonali się o tym w środowy wieczór piłkarze Borussii, którzy w 32. minucie stracili drugą bramkę. Do siatki drugi raz w tym meczu trafił Karim Benzema, który fenomenalnie prezentował się w tym spotkaniu. Akcja bramkowa wyglądała identycznie do tej, która padła w 9. minucie. Jedyna różnica polegała na tym, że dośrodkowywał Rodrygo, a Benzema ponownie strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W 43. minucie padła trzecia bramka dla Realu, jednak VAR zasygnalizował, że Modrić był w momencie strzału na pozycji spalonej. Niemiecka drużyna miała więc trochę szczęścia w tej sytuacji. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i Real kontrolował wydarzenia na boisku. Królewscy zwyciężyli 2:0 i zagwarantowali sobie awans do fazy pucharowej Champions League. Borussia Moenchengladbach również zagra na wiosnę w Lidze Mistrzów. Przetestuj Lvbet kod promocyjny odbierz i ciesz się zakładami bukmacherskimi.