Real Madryt wciąż walczy o mistrzostwo Hiszpanii!

15 czerwca 2020

Piłkarskie emocje powracają również na boiska w Hiszpanii. Rozgrywki La Liga były jednymi z pierwszych, które zostały przerwane z powodu rozpoczynającej się pandemii koronawirusa w Europie w okolicach marca. Od tego czasu nie zostało rozegrane żadne spotkanie i wielu uważało, że nie ma szans aby sezon 2019/2020 został dokończony. Tytuł mistrza rozgrywek był już przez media wręczany drużynie FC Barcelony. Gdyby do tego doszło w Hiszpanii rozgorzałaby gorąca dyskusja, a raczej wielka kłótnia o to, czy jest to prawidłowe rozwiązanie. Tak się jednak nie stało, ponieważ niemiecka Bundesliga wyraziła chęć powrotu do gry. Stała się tym samym swego rodzaju przewodnikiem innych lig europejskich po tym, jak prawidłowo podejść do dokończenia zawieszonego sezonu. Trzeba przyznać, że wznowienie rozgrywek wyszło Niemcom doskonale. Odbierz PZBuk kod promocyjny i obstawiaj poczynania drużyn z najlepszych lig.

Za ich przykładem podążyły kolejne federacje. Kolejnymi po Bundeslidze rozgrywkami, które postanowiły powrócić była nasza rodzima PKO Ekstraklasa. Rozegrane zostało już kilka kolejek i wszystko wygląda tak jak powinno. Płyną również informację z innych krajów, a najważniejsze dla kibiców jest z pewnością to, że wraca Premier League i La Liga. I właśnie na hiszpańskiej lidze chcielibyśmy skoncentrować się w dzisiejszym artykule. Wraz z powrotu sezonu do grania wrócił Real Madryt, który pomimo koronowania przez media w trakcie pandemii Barcelony na mistrza, nadal ma szansę by zgarnąć tytuł. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a świetnie zaprezentowali się w meczu z Eibar. Mecz został rozstrzygnięty tak naprawdę w trakcie 37. minut. Real wygrał 3:1 i wciąż szansę na tytuł mistrza Hiszpanii. Odbierz STS kod promocyjny i sprawdź jak działa.

Przebieg spotkania.

Brazylijczyk Marcelo zaprezentował świetne czytanie gry. Był bardzo dobrze ustawiony na krawędzi pola karnego, gdzie udało mu się przejąć piłkę, którą niezbyt pewnie wybijał Sergio Alvarez. Reprezentant Brazylii mocnym strzałem umieścił piłkę tuż przy słupku bramki drużyny Eibar. Była to trzecia bramka dla Królewskich i drużyna Eibar nie miała argumentów na to, by gonić swoich rywali. W drugiej odsłonie zespół walczący o pozostanie w La Liga zdobył wyłącznie jedną bramkę. To było zdecydowanie za mało na Real Madryt, który nadal liczy się w wyścigu o mistrzostwo kraju. Zawodnicy z Madrytu tym samym świetnie odpowiedzieli na sobotnie zwycięstwo FC Barcelony, która wygrała z Realem Mallorca wynikiem 4:0. Odbierz Betfan bonus powitalny i wykorzystaj go do typowania La Liga.

Bez wątpienia tegoroczny wyścig o tytuł mistrza Hiszpanii będzie niezwykle ekscytujący. Real i Barcelonę dzieli mała różnica punktowa, a po powrocie do grania obie drużyny są w całkiem przyzwoitej formie. Blaugrana ma tylko dwa punkty przewagi, a w pierwszy weekend po wznowieniu rozgrywek obie ekipy pokonały swoich rywali, nie dając im żadnych szans. Tym samym wysłali też sygnał do swoich przeciwników w walce o tytuł, że nie zamierzają odpuścić ani na chwilę. Real strzelanie rozpoczął już 4. minucie meczu z Eibar. Toni Kroos otrzymał świetne podanie od Karima Benzemy, po którym zdecydował się na strzał okolic 16. metra. Tym samym Niemiec otworzył wynik niedzielnego spotkania. Kolejna akcja to popis umiejętności Edena Hazarda, który wbiegł w pole karne i dograł do Ramosa, który podwyższył na 2:0. Trzecią bramkę dla Królewskich w 37. minucie strzelił Marcelo. Odbierz kod bonusowy Totolotek i typuj spotkania ulubionej drużyny.

totolotek

Eibar dopiero po przerwie zaczęło konstruować akcje. Drużyna zajmująca szesnaste miejsce w tabeli nie miała zbyt wielu okazji na strzelenie bramki. Trzeba jednak przyznać, że w drugiej odsłonie prezentowali się o wiele lepiej, niż w pierwszej połowie tego spotkania. Udało im się nawet trafić bramkę honorową. W okolicach 60. minuty na placu boju pojawił się Pedro Bigas, który wszedł za Rafę Soaresa. Świeżo wprowadzony obrońca doskonale odnalazł się w polu karnym rywali przy rzucie rożnym, a następnie strzałem z kilkunastu metrów wpakował piłkę do bramki między nogami Thibaut’a Courtois. To było jednak wszystko, co byli w stanie zrobić zawodnicy Eibar w tym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, co oznacza że Real Madryt nadal depcze Barcelonie po piętach, jeśli chodzi o wyścig po tytuł w La Liga. Odbierz Lvbet kod bonusowy i obstawiaj swoje ulubione rozgrywki.