Ranking bukmacherów 2019

6 stycznia 2019

RANKING BUKMACHERÓW

Zapewne wielu graczy interesuje to, jak mógłby wyglądać przykładowy ranking zakładów bukmacherskich. Na wielu stronach internetowych poświęconych tematyce bukmacherskiej można znaleźć różne zestawienia firm bukmacherskich. Jednakże my chcemy raczej wskazać czynniki, na które gracze powinni zwracać uwagę podczas wyboru swojego zakładu. Dlaczego akurat tak zrobimy? Ponieważ trudno jest stworzyć uniwersalny ranking bukmacherów w Polsce – jest w czym wybierać.

Faktem jest też, że każdy zwraca uwagę na co innego. Liczy się subiektywna ocena klientów i ich osobiste preferencje, więc to utrudnia sprawę, gdy chce się skonstruować ranking legalnych bukmacherów. W tym momencie musimy zwrócić uwagę na to, że oczywiście nie bierzemy pod uwagę podmiotów nielegalnych. Doświadczeni gracze doskonale wiedzą, czym charakteryzują się podmioty legalne, ale mimo wszystko wyjaśnimy tę sprawę dla osób mniej doświadczonych, które dopiero zaczynają albo zamierzają zacząć przygodę z bukmacherką.

BukmacherBONUSOferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 25 29 zł freebet

Wybór graczy

Odbierz
Bonus standardowy: 50 zł
Nasz bonus: 50 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 50 zł EXTRA

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1100 zł
Nasz bonus: 1111 zł + 25 zł FREEBET

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce

Zanim omówimy cokolwiek innego, musimy poruszyć kwestię najważniejszą, czyli legalność i nielegalność zakładów bukmacherskich. Dlaczego jest to najważniejsze? Gdyż gra u firm nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi i każdy nieuczciwy gracz, który zwiąże się z takimi firmami musi liczyć się z możliwością otrzymania kar pieniężnych.

Jeszcze jakiś czas temu w naszym kraju wielu było bukmacherów online, którzy nie byli zarejestrowani w Polsce, a poza granicami. Dlaczego tak robiono? Gdyż odprowadzano właśnie tam podatki. U nas wynosi on 12%, co wielu uważa za zbyt wiele, dlatego zdecydowali się zarejestrować firmy w innych krajach Unii Europejskiej. W wyniku ustawy hazardowej zmieniono przepisy i aktualnie tylko i wyłącznie legalne są firmy bukmacherskie, które są zarejestrowane na terenie Polski, odprowadzają tu podatki i posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych.

Ustawa hazardowa jasno twierdzi, że wszystkie zakłady, które nie posiadają licencji i nie mają zezwolenia na prowadzenie zakładów, są nielegalne, zatem korzystanie z ich usług również jest niezgodne z prawem. Dlatego wyłącznie legalni bukmacherzy ranking mogą tworzyć.

Jakie są legalne zakłady bukmacherskie w Polsce?

Oczywiście w teorii dużo można mówić o ustawie hazardowej i jej konsekwencjach w postaci ograniczonej liczby legalnych polskich bukmacherów. Jednakże niejeden gracz może mieć wątpliwości, czy firma, którą jest zainteresowany, jest legalna. Dlatego przedstawimy aktualną na chwilę obecną (grudzień 2018) listę podmiotów legalnych. Oczywiście może ona po jakimś czasie się poszerzyć, gdyż nowe firmy mogą starać się o licencję Ministerstwa Finansów. Na dzień dzisiejszy to właśnie te podmioty posiadają licencję:

TYPIKO (numer licencji PS4.6831.30.2017)
Totolotek (numer licencji AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485)
LV BET (numer licencji PS4.6831.9.2016.EQK)
BETCLIC (numer licencji PS4.6831.11.2017)
PZBuk (numer licencji PS4.6831.26.2017)
Forbet (numer licencji PS4.6831.10.2016)
ETOTO (numer licencji AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17)
Milenium (numer licencji SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599)
Fortuna (numer licencji SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565)
SuperBET (numer licencji PS4.6831.4.2017)
BetFan (numer licencji PS4.6831.3.2018)
Ewinner (numer licencji PS4.6831.29.2017)
Traf ZW (numer licencji PS4.6831.3.2018)
STS (numer licencji SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12)
TotalBET (numer licencji PS4.6831.12.2017)

W roku 2018 na polskim rynku bukmacherskim pojawiło się kilka nowych firm. Oferta zakładów „świeżych” dopiero się klaruje, niekiedy tworzone są właśnie strony internetowe. Nie wiadomo jaki może być ranking bukmacherów 2019, gdyż nowe zakłady dopiero kształtują swoje propozycje i może się okazać, że gracze zostaną zaskoczeni (zarówno na plus jak i na minus – okaże się w przyszłości).

Na co powinno się zwracać uwagę, przy tworzeniu rankingu bukmacherów?

Wspomnieliśmy we wstępie, że każdy zwraca uwagę na inne aspekty, dlatego teraz rozwiniemy tę myśl. Opiszemy kryteria, które są istotne przy wyborze bukmachera przez graczy. Być może coś ominiemy, ale staraliśmy się wybrać – w naszym odczuciu – najważniejsze sprawy, na które zwraca uwagę statystycznie największa liczba klientów. Poruszymy kwestię dostępności bukmacherów, ich ofertę, kursy oraz promocje. Z doświadczenia wiemy, że właśnie to najbardziej interesuje klientów.

Ranking bukmacherów internetowych czy jednak stacjonarnych?

Pierwsza ważna rzecz to dostępność zakładu bukmacherskiego. Rzecz jasna najlepiej dostępne będą te zakłady, które umożliwiają zawieranie zakładów wzajemnych w Internecie.
Zdecydowanie większa liczba graczy docenia możliwość obstawiania zakładów sportowych w Sieci. Jest to bez wątpienia wygodne. Gracz nie musi obawiać się kolejek w lokalu, korków na mieście i wielu innych czynników, które mogą uniemożliwić mu udział w zakładach bukmacherskich. Dzięki Internetowi mogły rozwinąć się różne rodzaje zakładów, w tym zakłady LIVE.

Zakłady bukmacherskie poszły już nawet o krok dalej i coraz częściej można spotkać się z tym, że tworzą oni swoje aplikacje mobilne. Umożliwiają one granie w mobilny sposób, na urządzeniach przenośnych – smartfonach lub tabletach.

Jednakże zakłady bukmacherskie dbają też o klientów, którzy cenią tradycję, czyli grę w punktach stacjonarnych. Bukmacherzy będący od wielu lat na rynku posiadają liczne punkty naziemne. Szczególnie często spotkać je można w większych miastach. Takie firmy jak Totolotek, Milenium czy Fortuna starają się połączyć tradycyjne granie (lokale naziemne) z nowoczesnymi tendencjami (strony internetowe i aplikacje).

Czy zatem można stwierdzić, że najlepsi bukmacherzy to ci ze stronami internetowymi? Cóż, w tej chwili jest to norma i nic tak zaskakującego, jak było to kilka lat temu. Praktycznie wszyscy bukmacherzy w Polsce są teraz dostępni w Sieci, a nowo zarejestrowane firmy również celują od razu w Internet. Być może to dobra droga, gdyż utrzymanie wielu stacjonarnych lokali jest bardzo kosztowne, a dzięki Internetowi można dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów.

Czy oferta zakładu bukmacherskiego jest zadowalająca?

Zakłady bukmacherskie ranking mogą oprzeć też na prezentowanej ofercie. To w zasadzie najważniejsza kwestia, ważniejsza nawet od dostępności. Cóż po możliwości graniu online, po aplikacjach mobilnych, skoro gracz nie znajdzie interesującej go dyscypliny? Dlatego klienci doceniają firmy, które organizują zakłady wzajemne nie tylko na popularne dyscypliny sportowe, ale także na te niszowe interesujące wąską grupę odbiorców.

Oprócz sportu, klientów fascynują także wydarzenia społeczne, kulturowe lub polityczne. Coraz częściej można zobaczyć zakłady o to, kto wygra nadchodzące wyboru albo kto i za co zdobędzie Oscara.

Wspomnieliśmy już wcześniej o możliwości obstawiania zakładów LIVE. To również element oferty bukmacherskiej, na którą zwracają uwagę gracze. Ale na tym nie koniec. Popularne ostatnimi czasy stały się tak zwane sporty wirtualne (nie należy ich mylić z również cieszącymi się zainteresowaniem e-sportami). Sporty wirtualne polegają na tym, że co kilka minut rozgrywa się mecz, a wynik pojawia się od razu. Wszystko ustalone jest wcześniej i zaprogramowane. Klient, aby móc wytypować faworyta, ma do dyspozycji chociażby historię spotkań. Nie należy doszukiwać się kruczków ze strony bukmachera w tym, że zmieni on nagle zaprogramowany wynik – nie, wynik ustala się z góry przed rozpoczęciem rozgrywki i się go nie zmienia, niezależnie od typów obranych przez klientów.

Warto zwrócić uwagę jednak na to, że w ekstremalnych przypadkach sporty wirtualne mogą prowadzić do uzależnienia. Bukmacher organizuje je po to, aby klienci nie musieli czekać z zakładami do wielkich wydarzeń sportowych. Skoro rozgrywka toczona jest co kilka minut, istnieje możliwość częstszego obstawienia i być może przegrania postawionej kwoty. Rozgoryczony gracz będzie chciał się „odkuć” więc w nerwach postawi następną kwotę. Dlatego uczulamy graczy na ten rodzaj zakładów – jak zawsze należy zachować zdrowy rozsądek. Nerwy nie są zbyt dobrym doradcą.

Bukmacherzy online ranking – bierz pod uwagę wysokość kursów

To, jak wysokie kursy oferuje bukmacher, również ranking bukmacherow powinien uwzględniać. Wysokie kursy równają się wysokiej (ewentualnej) wygranej klienta. Oczywiście „wysoki” kurs może dla różnych graczy oznaczać co innego. Dla niektórych klientów, którzy obstawiają spotkania po kursie np. 1.2, kurs 2.0 może być już wysoki. Kursy obliczane są też indywidualnie dla różnych spotkań sportowych. Dlatego nie zasugerujemy uniwersalnej odpowiedzi, który zakład bukmacherski ma najkorzystniejsze (z perspektywy gracza) kursy.

Bonusy bukmacherskie w rankingu

Bonusy i promocje zdecydowanie interesują najszersze grono graczy. Bonusy są różne, ale najbardziej pożądany to bonus na start. Powszechnie uważa się, że najlepsze bonusy kierowane są właśnie do nowych klientów, aby zachęcić ich do rejestracji i wpłacenia depozytu (to w końcu dzięki depozytom bukmacher zarabia).

Przy bonusach warto zastanowić się dwa razy, zanim się skorzysta z czegoś „darmowego”. W bukmacherce nic nigdy nie jest za darmo, a bonusy już szczególnie. Zazwyczaj gracze wybierają bonusy bez depozytu. Na start zakład bukmacherski „daje” klientowi niewielkie środki, dzięki którym można obstawić pierwsze zakłady. Jednakże warto zwracać uwagę na liczbę wymaganych obrotów, ponieważ po trzecim lub czwartym obrocie może się okazać, że nie ma co wypłacać, bo (w najgorszym wypadku) wszystkie typy okazały się nietrafione.

Czasami też „podarowaną” kwotę odlicza się od wygranej. Więc czy można zatem stwierdzić, że gracz dostaje coś w prezencie? Niekoniecznie, gdyż w jakiś sposób (wybrany przez konkretnego bukmachera) klient będzie musiał jakoś za to zapłacić, aby bukmacher nie był stratny.

Wielu o tym zapomina, że zakład bukmacherski organizuje zakłady wzajemne właśnie po to, aby zarobić na klientach. Dlatego konieczna jest znajomość regulaminów i wiedza, na co tak naprawdę ktoś się zgadza, kiedy rejestruje konto. Niestety, doskonale wiemy, że w praktyce mało kto zagląda do regulaminów, a w nich potrafi być naprawdę wiele informacji, które mogłyby ostudzić zapał niejednej osoby. Dlatego zanim zarejestruje się konto – regulamin.

Niektórzy korzystają z tych „darmowych” bonusów, aby w praktyce poznać ofertę bukmachera. Mają zamiar skorzystać z „podarowanej” kwoty i na tym zakończyć współpracę, bez późniejszego wpłacania depozytu. Nawet jeśli rozsądnie skorzysta się z wcześniej wspomnianego bonusu bez depozytu i nie wpłaci własnych środków, bukmacher mimo wszystko będzie starał się zarejestrowanego klienta zachęcić do powrotu. Należy liczyć się z reklamami mailowymi, czasem telefonicznymi lub w postaci SMS-ów. Przecież podczas rejestracji nowego konta, gracz zgadza się na przetwarzanie jego danych. Właśnie w celu marketingowym. Ale jest wyjście z tej sytuacji – z pomocą przychodzi RODO. Jeśli poinformuje się o tym zakład bukmacherski, ma on obowiązek usunąć dane osobowe gracza ze swojej bazy i rozwiąże się tym samym problem reklam.

kodybukmacherskie.pl – ranking bukmacherów 2019

Zakłady bukmacherskie online ranking – podsumowanie

Według nas nie da się stworzyć czegoś takiego jak ranking legalnych bukmacherów. Można próbować zestawiać obok siebie wyżej wskazane elementy i zastanawiać się, u których bukmacherów internetowych wygląda to najlepiej. Jednak z doświadczenia wiemy, że nawet jeśli któryś bukmacher ma całkiem niezłe kursy, to oferuje nieco słabsze bonusy i odwrotnie. Dlatego doświadczeni klienci posiadają kilka kont u różnych bukmacherów. Nie możemy jednak jasno określić, ktory bukmacher internetowy wybrac. Tu wybór pozostawiamy graczom – oni sami wiedzą, czego poszukują i na czym im najbardziej zależy.

Niezależnie od tego, który legalny bukmacher ranking (ten subiektywny każdego gracza) wygra, zawsze należy pamiętać o odpowiedzialnej grze i zdrowym rozsądku. Udział w grach hazardowych wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy oraz uzależnienia. Warto czytać regulaminy dostępne na oficjalnych stronach internetowych zakładów bukmacherskich – to tam znajdują się wszystkie informacje, który każdy klient powinien znać przed przystąpieniem do gry.

Ranking bukmacherów 2019
4.9 (97.4%) 77 vote[s]