PSG pokonane. Olympique Lyon pokonał mistrza kraju!

16 grudnia 2020

Bez wątpienia wielu kibiców piłki nożnej na całym świecie zgodzi się z tym, że był to niesamowicie szalony rok dla tej dyscypliny sportu. Rozgrywki w pewnym momencie zostały zawieszone ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Po jakimś czasie większość lig zdołała dokończyć ligowe zmagania, jednak był jeden kraj w Europie, gdzie się na to nie zdecydowano. Mowa tutaj oczywiście o lidze francuskiej, która została zakończona w momencie przerwania rozgrywek i tytuł mistrza kraju przypadł drużynie Paris Saint-Germain. Było wiele dyskusji na temat tego, czy to słuszna decyzja, jednak ostatecznie wszyscy się z tym pogodzili. Teraz jednak rozgrywany jest kolejny sezon, który trzeba przyznać jest naprawdę bardzo emocjonujący. Trwa twarda walka o czołowe lokaty w tabeli, a perfekcyjnym tego przykładem jest niedzielny mecz pomiędzy Paris Saint-Germain, a drużyną Olympique Lyon. Było to niesamowite widowisko dla fanów piłki nożnej we Francji. Wypróbuj kod promocyjny Betclic odbierz i sprawdź jak działa.

W niedziele doszło do pojedynku Paris Saint-Germain z Olympique Lyon. PSG przystępowało do tego spotkania jako lider tabeli ligi francuskiej. Nie był to jednak najlepszy mecz drużyny, która w zeszłym sezonie wystąpiła w finale Ligi Mistrzów. Piłkarze Paris Saint-Germain dosłownie sprezentowali trafienie dla swoich rywali, na co później byli w stanie odpowiedzieć jedynie jednym celnym strzałem na bramkę. Pomimo tego, że Lyon triumfował skromnym wynikiem 1:0 to wygrana ta była w pełni zasłużona. Obraz tego meczu kompletnie przyćmiła kontuzja Neymara, który był brutalnie faulowany przez jednego z zawodników Lyonu. Po tym zdarzeniu Brazylijczyk został zniesiony z murawy na noszach i widać było jak płacze z bólu. Pozostaje wierzyć, że nie czeka go długa przerwa związana z urazem, którego się nabawił. Przetestuj Betfan kod bonusowy odbierz i typuj wybrane rozgrywki sportowe.

Bardzo ciekawe jest to, że jedynie w Bundeslidze oraz Ligue 1 kibice mają okazję zobaczyć starcia dwóch drużyn, które w poprzednim sezonie wystąpiły w półfinale Champions League. W Niemczech są to oczywiście Bayern Monachium oraz RB Lipsk, natomiast we Francji Paris Saint-Germain oraz Olympique Lyon. Przed tygodniem Bawarczycy mierzyli się z piłkarzami z Lipska i zagrali fenomenalne spotkanie. Mecz zakończył się wynikiem 3:3, co dawało nadzieję na to, że hit we Francji będzie równie emocjonujący, co starcie w Bundeslidze. W meczu ligi francuskiej co prawda nie padło tyle bramek co w Niemczech, ale na brak emocji nie można było narzekać. Piłkarze obu zespołów zadbali o to, aby na boisku działo się naprawdę mnóstwo ciekawych rzeczy. Przekonaj się jak działa Lvbet kod bonusowy odbierz i sprawdź jak działa.

Przebieg spotkania

Pierwsze minuty były w wykonaniu obu zespołów nieco ospałe. Widać było, że piłkarzom zależy na tym, aby wybadać przeciwnika, a nie rzucać się z szaleńczym atakiem. Tak więc nie było widać agresywnego szturmu z żadnej ze stron. Co jakiś czas robiło się groźnie pod bramkami obu golkiperów, ale te akcje nie przynosiły zbyt wielu efektów. Po dwóch kwadransach Lyon prowadził 1:0 w strzałach celnych w tym meczu. Paris Saint-Germain miało natomiast spory problem z tworzeniem skutecznych ataków. Piłkarze Tuchela nie byli w stanie znaleźć sposobu na to, aby zbliżyć się do bramki strzeżonej przez Anthony’ego Lopesa. W ataku od pierwszych minut można było zobaczyć Moise Keana, Angela Di Marię oraz Neymara. Mbappe ten mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Po 29. minutach na boisku pojawił się Abdou Diallo, który zastąpił kontuzjowanego Thilo Kehrera. Zobacz jak działa Milenium bonus na start odbierz i typuj ulubione rozgrywki piłkarskie.

milenium 1

Trener PSG miał wiele powodów do zmartwień, gdyż od 35. minuty jego zespół przegrywał 0:1. Goście wyszli na prowadzenie po sytuacji, w której sam na sam z bramkarzem znalazł się Tino Kadewere. Piłka trafiła pod jego nogi po błędzie linii defensywnej PSG i właśnie przez tą stratę Paryżanie musieli odrabiać straty w tym spotkaniu. Ta sztuka ostatecznie im się nie udała, gdyż po tej akcji oddali na bramkę Lyonu tylko jeden celny strzał. Na dodatek stracili swoją największą gwiazdę, czyli Brazylijczyka Neymara. Były piłkarz Barcelony został brutalnie sfaulowany przez jednego z zawodników Olympique Lyon i musiał opuścić murawę na noszach. PSG przegrało 0:1 i straciło pozycje lidera francuskiej ekstraklasy. Lyon natomiast zdołał awansować na drugie miejsce w tabeli. Sprawdź jak funkcjonuje kod promocyjny Sts odbierz i obstawiaj rozgrywki ligi francuskiej.