Przebudzenie Lazio Rzym. Porażka SSC Napoli z Zielińskim w składzie

21 grudnia 2020

Rozgrywki włoskiej Serie A wzbudzają w tym sezonie mnóstwo emocji. Wszystko to dlatego, że trwa niezwykle wyrównana walka o to, kto po ostatniej kolejce wzniesie do góry puchar za zdobycie mistrzostwa Włoch. Przez wiele lat w tabeli włoskiej ekstraklasy nie było sytuacji, kiedy to Juventus zostaje delikatnie z tyłu za czołówką. To daje nadzieję na to, że być może jedna z drużyn zajmujących obecnie czołowe lokaty będzie w stanie sięgnąć po mistrzostwo kraju i przerwać wieloletnią dominację zespołu z Turynu. W dzisiejszym artykule skoncentrujemy się na dwóch zespołach, które aspirują do tego, aby walczyć o najwyższe cele. Mowa tu oczywiście o drużynach Lazio Rzym oraz SSC Napoli. Obie ekipy mają bardzo dobrych szkoleniowców, którzy z każdym spotkaniem nabierają potrzebnego do zdobywania trofeów doświadczenia. Przetestuj kod promocyjny Totolotek odbierz i sprawdź jak działa.

Całe spotkanie przeciwko Lazio Rzym rozegrał reprezentant Polski Piotr Zieliński. Polski pomocnik nie był jednak w stanie w pojedynkę poprowadzić zespołu do pozytywnego wyniku, gdyż w składzie Napoli zabrakło kilku podstawowych piłkarzy. Nieobecni byli tacy zawodnicy jak Lorenzo Insigne, Dries Mertens oraz Victor Osimhena. Nie był to najlepszym mecz w wykonaniu podopiecznych Gennaro Gattuso. SSC Napoli przegrało z Lazio Rzym 0:2 i tym samym straciło kolejne punkty w ligowej tabeli. Po trzynastej serii spotkań Napoli zajmuje piąte miejsce w tabeli Serie A. Do miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów piłkarze z Neapolu tracą jeden punkt. Do drużyny lidera włoskiej ekstraklasy, czyli AC Milan strata SSC Napoli wynosi już osiem punktów. Warto jednak zaznaczyć, że do końca sezonu zostało jeszcze wiele kolejek i sporo w tabeli może się zmienić. Wypróbuj kod promocyjny Betfan odbierz i stawiaj zakłady na rozgrywki Serie A.

Spotkanie pomiędzy tymi dwoma drużynami rozegrane w Rzymie uważane było za najciekawsze tego weekendu na włoskich boiskach. Wszystko dlatego, że spotykały się ze sobą dwa kluby o uznanej marce, a także uczestnicy europejskich pucharów. Pojawiło się jednak kilka znaków zapytania, jeśli chodzi o poziom tego meczu, ponieważ oba zespoły przed tym spotkaniem miały swoje problemy. Lazio Rzym nie radzi sobie najlepiej w ostatnich tygodniach, a szczególnie kiepsko szło im właśnie na własnym boisku. SSC Napoli natomiast zmagało się z plagą kontuzji i do tego meczu musiało przystąpić bez swoich czołowych zawodników z linii ofensywnej. Z powodu kontuzji nie zagrali wyżej wspomniani Dries Mertens, a także Victor Osimhen. Lorenzo Insigne pauzował w tym spotkaniu za czerwoną kartkę, którą otrzymał we wcześniejszym meczu. Przekonaj się jak działa Pzbuk kod promocyjny odbierz i ciesz się typowaniem ulubionych rozgrywek.

Przebieg pojedynku

Nieobecność kilku kluczowych zawodników w pierwszym składzie drużyny z Neapolu mocno pokrzyżowało plany trenerowi Gennaro Gattuso. Jego piłkarze mieli bardzo dobre statystyki, jeśli chodzi o pojedynki z Lazio Rzym. Z ostatnich dziesięciu spotkań z Rzymianami przegrali tylko raz. Pomimo braku kilku ważnych graczy Napoli podeszło do tego meczu bardzo zmotywowane, jednak ja się później okazało sama motywacja nie wystarczy. Trener Lazio Rzym nie miał takich problemów, jak szkoleniowiec Milanu. W tym spotkaniu mógł wystawić na placu gry swoją najmocniejszą jedenastkę. Nie zagrał jedynie Acerbi, który nabawił się kontuzji w trakcie rozgrzewki. Reszta formacji była obsadzona w możliwie najmocniejszy sposób. Na boisku kibice mogli więc zobaczyć Ciro Immobile, Luisa Alberto oraz Sergeja Milinkovicia-Savicia. Widać było, że Lazio chce zmazać plamy z ostatnich słabszych występów zwycięstwem nad silnym ligowym rywalem. Zobacz jak działa kod promocyjny Lvbet odbierz przetestuj jego funkcjonowanie.

Lazio Rzym ruszyło do ataku już od pierwszych minut spotkania. Ich ataki szybko przyniosły efekt. Wszystko dlatego, że już w dziewiątej minucie Ciro Immobile wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Piłkę dośrodkował Adam Marusić, a Włoch precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę obok bezradnego Davida Ospiny. Dla Immobile była to bramka w piątym meczu z rzędu. Włoski napastnik cały czas prezentuje bardzo wysoką formę. Napoli pomimo braku kilku podstawowych graczy nie poddawało się, jednak z ich ataków niewiele wynikało. Do przerwy Lazio utrzymało jednobramkowe prowadzenie. W drugiej połowie spotkania po 11. minutach wynik meczu ustalił Luis Alberto. Lazio Rzym wygrało na własnym boisku z Napoli 2:0 i zdobyło cenne trzy punkty. Sprawdź jak funkcjonuje Fortuna bonus powitalny odbierz i stawiaj zakłady na ligę włoską.