Poznaliśmy finalistów LPL. FunPlus Phoenix za burtą!

29 kwietnia 2020

Niedawno zakończyły się zmagania w ramach turnieju LEC, czyli jednych z najważniejszych rozgrywek europejskich w grze League of Legends. Drużyna wicemistrzów świata, czyli G2 Esports udowodniło, że nadal drzemie w nich olbrzymi potencjał i głód zwycięstwa. Teraz przyszedł jednak czas na poznanie rozstrzygnięć w innych rozgrywkach, czyli LoL Pro League 2020 Spring. Wiosenna runda tych zmagań jest już bardzo blisko zakończenia. W pierwszym półfinałowym starciu drużynie Top Sports udało się wyeliminować ekipę Invictus Gaming, dzięki czemu zostali pierwszymi finalistami wiosennego splitu. W drugim półfinałowym pojedynku naprzeciw siebie stanęli aktualnie mistrzowie świata, czyli FunPlus Phoenix oraz ekipa JD Gaming, która w zasadniczej fazie chińskich rozgrywek zajęła miejsce drugie. Sprawdź jak działa Fortuna kod promocyjny odbierz i obstawiaj ulubione rozgrywki.

Wielu ekspertów uważało drużynę JD Gaming za faworytów tego starcia. Główny wpływ na to miała aktualnie świetna dyspozycja ich dżunglera, czyli Seo „Kanaviego” Jin-hyeoka oraz zawodnika z górnej alejki, czyli Zhanga „Zooma” Xing-Rana. Ich forma pozwalała JD mieć nadzieję, że uda im się bez problemu uporać się z przeciwnikiem, którym tego wieczoru była drużyna FunPlus Phoenix. Prognozy przedmeczowe były prawidłowe i wszystko znalazło swoje potwierdzenie na Summoner’s Rift. Drużyna obecnych mistrzów świata została wręcz zdeklasowana przez zawodników rywali. JD Gaming nie pozwoliło przeciwnikom na wygranie ani jednego starcia w tej serii, co sprawiło, że zwyciężyli rezultatem 3:0 i zameldowali się w wielkim finale. Wielki finał LPL możesz typować wykorzystując kod promocyjny Totolotek odbierz i sprawdź.

Przebieg spotkania półfinałowego

Można powiedzieć, że na pierwszej mapie z tej serii oba zespoły zagrały dość zachowawczo. Dowodem na to może być to, że na pierwszą krew widzowie musieli czekać aż do 32. minuty. Wolne tempo było bez wątpienia mocno na korzyść zespołu JD Gaming, którzy wyposażeni byli w głównie skalujące postacie. Na pewnym etapie rozgrywki byli oni tak potężni, że żaden z graczy FPX nie był w stanie im zagrozić. Po około 40. minutowym pojedynku drużyna JD Gaming mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tej serii i wykonanego kroku do wielkiego finału. Typując esport wypróbuj kod bonusowy Lvbet odbierz i sprawdź.

lvbet

Po pierwszym pozbawionym emocji starciu, przyszła pora na drugi pojedynek, który mógł już się podobać o wiele bardziej. Gracze dużo chętniej wdawali się w bezpośrednie starcia. Widać było, że drużyna FunPlus Phoenix z całych sił pragnie doprowadzić do remisu w tej serii. Grający na środkowej alejce „Doinb” robił co tylko mógł, aby rywale nie byli w stanie wypracować dużej przewagi, jednak ostatecznie i on musiał złożyć broń. Zawodnicy JD Gaming wyposażeni we wzmocnienie od Smoka Starszego postanowili pójść za ciosem i dołożyli do tego także buffa od Barona Nashora. To pozwoliło im bez żadnych problemów wtargnąć do bazy rywali i podwyższyć wynik spotkania na 2:0. Typować esport możesz również wykorzystując Betclic bonus powitalny odbierz i przetestuj.

Przy okazji trzeciego i jak później się okazało ostatniego pojedynku tego dnia, ekipa JD Gaming zdecydowała się na dużo bardzie agresywniejszą kompozycję. Podczas draftu wybrali LeBlanc oraz Lee Sina, natomiast w odpowiedzi zawodnicy FPX wybrali Ryze’a oraz Gangplanka. Początek tego starcia zdecydowanie należał do zawodników JD Gaming. Z każdą minutą budowali oni swoją przewagę, co oznaczało, że ten mecz zbliża się już do końca. Wtedy FPX zdecydowało się na szaleńczą walkę drużynową, którą jakimś cudem udało im się wygrać. Od tego momentu to oni dominowali na mapie i trzeba przyznać, że byli już całkiem blisko zwycięstwa po zniszczeniu wielu struktur JD Gaming. Wtedy jednak Lee „LokeN” Dong-wook postanowił przejąć inicjatywę i w starciu jeden na czterech powstrzymał atak rywali. To pozwoliło przejąć kontrolę JD Gaming, które wygrało to spotkanie 3:0 i awansowało do wielkiego finału, w którym zmierzy się z Top Esports. Sprawdź kod promocyjny Betfan odbierz i wypróbuj obstawiając ulubione esportowe rozgrywki.