Pierwsze zwycięstwo Na'Vi! forZe przegrywa w ESL PRO League

23 marca 2020

Po trzech rozegranych seriach w ramach rozgrywek grupy B w ESL PRO League, ciężko stwierdzić kto tak naprawdę ma największe szanse na awans do kolejnej fazy. Wszystkie zespoły mają bardzo podobny do siebie bilans punktowy. Z tego powodu losy awansu do fazy play-off rozgrywek EPL-a ważyć się będą aż do rozstrzygnięć ostatnich spotkań fazy grupowej. Identyczny ścisk panuje również w grupie A, gdzie podobnie jak w tym przypadku kilka drużyn wciąż zachowuje szanse na przejście do dalszej fazy rozgrywek. Skoncentrujmy się jednak na wydarzeniach, które miały miejsce w grupie B (na które oczywiście można było wykorzystać chociażby u bukmachera STS kod promocyjny VIP).

Warto zwrócić uwagę na fakt, że po pierwszy triumf w meczu rozgrywanym w Sieci sięgnęła drużyna Natus Vincere. Zwycięzcy turnieju w grę Counter Strike: Global Offensive na turnieju Intel Extreme Masters w Katowicach, niezbyt dobrze rozpoczęli rywalizację w 11. sezonie ESL PRO League. Zaczęli bowiem od dwóch przegranych i wiele czynników wskazywało na to, że w trzeciej kolejce na swoje konto dopiszą trzecią porażkę. Spowodowane było to przede wszystkim tym, że drużyna forZe zwyciężyła na pierwszej mapie, a na drugiej, którą był Train również dominowali, prowadząc w pewnym momencie już 12:4. Wówczas Oleksandr „s1mple” Kostyliev i reszta ekipy przełamali rywali i zabrali się do odrabiania start. Ta sztuka im się udała i rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki, którą również wygrali. O losach spotkania zdecydować miało starcie na mapie Nuke, które również było niesamowicie zacięte i zakończył się wynikiem 16:13 na korzyść Na’Vi (kod bonusowy Forbet VIP).

BIG z pierwszą porażką w sezonie

Dla drużyny forZe był to więc pierwszy przegrany mecz w tym sezonie ESL PRO League, podobnie jak dla drużyny BIG. Zawodnicy organizacji niemieckiej odnieśli w poprzednich kolejkach przekonujące zwycięstwa nad Fnatic oraz nad wspomnianymi wyżej Natus Vincere (Betclic kod bonusowy VIP). Wszystko wskazywało więc na to, że najgorsze drużyny BIG ma już za sobą. Okazało się, że nic bardziej mylnego. Drużyną nie do pokonania okazała się organizacja Complexity Gaming, choć trzeba przyznać, że nie było to jednostronne spotkanie. Zwłaszcza, że İsmailcan „xantares” Dörtkardeş wraz ze swoją drużyną to spotkanie rozpoczęli o wiele lepiej, obejmując dość łatwo prowadzenie po zwycięstwie na mapie Mirage 16:9. Nuke przyniósł z kolei zdecydowane zwycięstwo Complexity Gaming w podobny sposób, bo właśnie wynikiem 16:9. O wszystkim zdecydować miała mapa Dust2, na którym do samego końca nie wiadomo było, kto finalnie sięgnie po triumf. Ostatecznie to zespół Complexity zwyciężył 16:14, zapisując na swoje konto kolejne trzy punkty (Milenium bonus na start VIP).

milenium 1

Derby Półwyspu Skandynawskiego

Zmagania w sobotni wieczór w ramach rozgrywek grupy B zakończył pojedynek dwóch drużyn ze Skandynawii. Mowa tu oczywiście o pojedynku North z Fnatic. Identycznie jak w poprzednich pojedynkach, tu również zwycięzca wyłoniony został dopiero po trzech mapach. Trzeba jednak przyznać, że każda z tych map była o wiele bardziej jednostronna niż w przypadku poprzednich meczy tego dnia. To starcie określało się także, jako starcie dwóch bez wątpienia najskuteczniejszych na serwerze tego dnia zawodników, czyli Freddy’ego „krimz” Johanssona i Philipa „aizy’ego” Aistrupa. Finalnie tym lepszym okazał się Szwed, a jego zespół pokonał North 2:1, pieczętując swoją wygraną w dogrywce na mapie Mirage, wygrywając ją wynikiem 16:8 (Betfan kod bonusowy VIP).