Pewna wygrana SSC Napoli z AS Romą w derbach słońca!

30 listopada 2020

Z pewnością żaden sympatyk włoskiej piłki nie ma wątpliwości co do tego, że aktualnie rozgrywany sezon jest wyjątkowy. W głównej mierze jest to związane z tym, że kibice nie mogą pojawiać się na trybunach. Ma to jednak również związek z tym, że w końcu kilka drużyn postanowiło stawić czoła dominacji Juventusu Turyn, który od kilku sezonów nie oddał nikomu mistrzostwa kraju. Z tego właśnie powodu dla wielu rozgrywki włoskiej Serie A stały się trochę nudne, gdyż ostatecznie i tak wiadomo, jakie będzie finalne rozstrzygnięcie na szczycie tabeli. Warto chociażby zwrócić uwagę na dyspozycję piłkarzy SSC Napoli, którzy prezentują się w tym sezonie naprawdę dobrze. Właśnie w tym artykule chcielibyśmy się skoncentrować na pojedynku Napoli z Romą, który był naprawdę ekscytujący. Przetestuj kod bonusowy Totolotek odbierz i sprawdź jak działa.

W ramach dziewiątej kolejki kibice we Włoszech mieli okazję oglądać derby słońca. Sympatycy włoskiej piłki doskonale wiedzą, że chodzi tutaj o zmagania SSC Napoli z AS Romą. Mecz niestety dla kibiców jednej z drużyn był bardzo jednostronny. SSC Napoli było zespołem zdecydowanie lepszym w derbach słońca i pewnie pokonało AS Romę rezultatem 4:0. Z pewnością kibice zapamiętają moment, w którym bramkę strzelił Lorenzo Insigne. Po trafieniu zawodnik oddał zmarłej w zeszłym tygodniu legendzie futbolu, czyli Diego Maradonie. W tym spotkaniu wystąpił również reprezentant naszego kraju, czyli Piotr Zieliński. Polski pomocnik pokazał się w tym meczu z dobrej strony i wyróżniał się na boisku, co bez wątpienia jest dobrą informacją dla kadry w kontekście mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w przyszłym roku. Wypróbuj kod bonusowy Fortuna odbierz i typuj zakłady bukmacherskie.

Dla piłkarza reprezentacji Polski był to pierwszy mecz od pierwszego gwizdka odkąd wrócił do zdrowia po zakażeniu koronawirusem. Gennaro Gattuso zdecydował się na wystawienie Polaka tuż za plecami Driesa Metensa, czyli na typowej dziesiątce. Zieliński przydał się mocno SSC Napoli w spotkaniu w ramach Ligi Europy, kiedy to podejmowali HNK Rijeke. Tam również polski zawodnik wniósł dużo dobrego do gry swojego zespołu. W niedzielnym pojedynku z AS Romą kolejny raz jego zagrania nadawały barw całej grze drużyny Napoli. Piłkarze prowadzeni przez Gennaro Gattusu wyglądali na zespół o wiele lepiej poukładany, co też udowodnili na boisku absolutnie dominując drużynę ze stolicy Włoch. Napoli zasłużenie sięgnęło po wygraną w tym pojedynku. Przekonaj się jak działa Forbet kod bonusowy odbierz i typuj wybrane przez siebie rozgrywki.

forbet

Przebieg spotkania

Trener AS Romy Paulo Fonseca niczym nie zaskoczył swojego rywala, jeśli chodzi o ustawienie taktyczne linii ofensywnej swojego zespołu. Do niedzielnego spotkania forma AS Romy mogła się podobać i przed tym pojedynkiem byli również wyżej w tabeli od swojego rywala. W ataku trener postawił na doświadczonego Edina Dżeko oraz Henricha Mchitarjana. W linii pomocy natomiast biegali tacy zawodnicy jak Jordan Veretout oraz Lorenzo Pellegrini. Napoli pomimo gorszej pozycji w tabeli nie zamierzali się jednak poddawać na samym starcie. Nic bardziej mylnego. Już od pierwszych minut wypracowali sobie przewagę w posiadaniu piłki, jednak pomimo dobrych piłek zagrywanych od Piotra Zielińskiego niewiele z tego wynikało. Po dwudziestu minutach Polak znalazł się w dobrej sytuacji na strzelenie gola, jednak jego uderzenie było zbyt delikatny i golkiper skutecznie wyłapał ten strzał. Nie była to najlepsza decyzja Polaka, jednak i tak należały mu się brawa za decyzję. Sprawdź kod bonusowy Pzbuk odbierz i obstawiaj spotkania ligi włoskiej.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 31. minucie. Sędzia podyktował rzut wolny, a na egzekwowanie go zdecydował się Lorenzo Insigne. Włoski zawodnik zaskoczył bramkarza decyzją o bezpośrednim strzale na bramkę. Piłka wpadła do siatki, a Włoch celebrował trafienie koszulką dedykowaną Diego Maradonie, czyli legendzie SSC Napoli, która zmarła w zeszłym tygodniu. Ta bramka była więc symboliczna dla tego spotkania. Kolejne sytuacje podbramkowe kreował Piotr Zieliński, który był niesamowicie aktywny na boisku. W pierwszej połowie jednak więcej bramek nie wpadło. Worek z golami otworzył się dopiero po 60. minucie. Wówczas na 2:0 bramkę zdobył Fabian Ruiz. Na dziewięć minut przed końcem wynik podwyższył Dries Mertens. Ostatecznie jednak mecz zakończył się rezultatem 4:0, a autorem bramki był Matteo Politano. Sprawdź jak funkcjonuje kod bonusowy Sts odbierz i ciesz się typowaniem rozgrywek piłkarskich.