Paris Saint-Germain zagra w finale Champions League!

19 sierpnia 2020

Finałowy turniej Champions League rozkręcił się na dobre. Osiem najlepszych drużyn w tym sezonie europejskich pucharów dało kibicom naprawdę widowisko z najlepszej światowej półki. Mieliśmy do czynienia ze spotkaniami, w których nie brakowało emocji oraz sporej liczby bramek. Z pewnością nic nie może równać się pojedynkowi Bayernu Monachium z FC Barceloną, gdzie padło dziesięć goli, ale i tak każde spotkanie było na swój sposób wyjątkowe. O wyjątkowych okolicznościach awansu do półfinału z pewnością mogą mówić fani drużyny Paris Saint-Germain. Ich zespół awans wywalczył dopiero w ostatnich minutach spotkania z Atalantą. Dziś jednak podopieczni Thomasa Tuchela cieszą się z awansu do finału Champions League, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Bayernem Monachium oraz Olympique Lyon. Wypróbuj Betfan kod promocyjny odbierz i sprawdź jak to działa.

PSG świetnie spisało się w spotkaniu z zespołem z Lipska. Udało im się zdobyć trzy bramki, a dzięki temu sięgnęli też po awans do finału najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich na całym świecie. Warto również zaznaczyć, że dla PSG będzie to pierwszy taki występ w historii. Drużyna z Lipska nie przypominała tego wieczoru zespołu, który pokusił się o wyeliminowanie Atletico Madryt. Ich ataki były nieskuteczne, a oni sami prezentowali się na tle PSG jak przeciwnik o klasę gorszy. Przynajmniej tego wieczoru tak to wyglądało. PSG natomiast było do tego meczu świetnie przygotowane i nie popełniało żadnych błędów. Każde ich zagranie było przemyślane i miało w sobie odrobinę piłkarskiej magii. Zobacz jaki przygotował kod promocyjny bukmacher Milenium odbierz i typuj swoje ulubione rozgrywki.

Zespół pochodzący z Niemiec otrzymał trzy szybkie ciosy od piłkarzy z Paryża i musiał pogodzić się z tym, że ich udział w Lidze Mistrzów kończy się na półfinale. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że była to dla nich wspaniała przygoda, z której mogą w przyszłości wyciągnąć wiele dobrego. Póki co pozostaje im się spakować i wrócić do Niemiec, gdzie będą przygotowywać do kolejnego sezonu. Przetestuj Betclic kod promocyjny odbierz i przekonaj się jak to funkcjonuje.

Przebieg meczu

PSG wyprowadziło pierwszy cios już po 13. minutach spotkania. Świetnym dośrodkowaniem popisał się wówczas Angel Di Maria, a najwyżej do piłki wyskoczył wówczas Marquinhos. Jego strzał głową był nie do obrony dla bramkarza Lipska i PSG prowadziło w tym meczu 1:0. Trzydzieści minut później Di Maria uczestniczył w kolejnej akcji bramkowej, z tym że teraz to on trafił do siatki rywala. Dużą rolę w tej akcji odegrał Neymar, który asystował przy bramce Argentyńczyka. W tym spotkaniu były piłkarz Barcelony również miał problemy ze skutecznością, gdyż już w 6. minucie mógł otworzyć wynik spotkania, jednak jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki RB Lipsk. Przekonaj się jak działa kod promocyjny Fortuna odbierz i typuj rozgrywki Champions League.

fortuna

W pierwszej połowie więcej bramek nie padło, a PSG cały czas miało wydarzenia boiskowe pod kontrolą. Dziesięć minut po przerwie piłkarze PSG wyprowadzili ostateczny cios, który ustalił wynik tego spotkania na 3:0. Stratę piłki na lewej flance zaliczył Nordi Mukiele, a dopadł do niej Di Maria. Argentyńczyk bez zastanowienia popędził na bramkę rywali i dośrodkował prosto na głowę Juana Bernata. Niemcy zostali znokautowani przez Paryżan i nic nie wskazywało na to, aby mieli strzelić w tym meczu chociażby bramkę honorową. Trzeba też jasno powiedzieć, że każda bramka strzelona przez Paris Saint-Germain była efektem błędów, które popełniał blok defensywny drużyny z Lipska. Sprawdź jak działa PZBuk kod promocyjny odbierz i typuj poczynania swoich ulubionych piłkarzy.

Tak więc kończy się przygoda drużyny z Niemiec w europejskich pucharach. Trzeba przyznać, że pomimo porażki w półfinale i tak był to naprawdę udany sezon dla ekipy z Lipska. W drodze do półfinału pokonywali takie kluby jak Atletico Madryt, czy zeszłorocznego finalistę Tottenham. Drużyna może z pewnością odczuwać pewien niesmak, ponieważ awans do finału był naprawdę blisko, ale i tak powinni być zadowoleni z tego, co udało im się osiągnąć w tym sezonie. Zwłaszcza, że klub z Lipska istnieje na piłkarskiej mapie Europy dopiero od 11. lat. Jak na klub z tak krótką historią ich osiągnięcia już teraz robią wrażenie na wielu kibicach piłki nożnej. Pozostaje wierzyć, że największe sukcesy są jeszcze przed nimi.