Papara SuperMassive pokonuje MAD Lions i powalczy o miejsce na Worlds 2020!

30 września 2020

We wtorek odbyły się spotkania, które miały wyłonić zespoły mające walczyć o awans do grona szesnastu zespołów biorących udział w Worlds 2020. Wtorkowy dzień o wiele lepiej zaczął się dla LGD Gaming, którzy bez większych problemów pokonali Rainbow7. Ta wygrana znacznie przybliżyła ich do awansu na tę prestiżową imprezę i dzieli ich od tego już tylko jedno zwycięstwo. Po spotkaniu LGD Gaming rozpoczął się mecz MAD Lions, którzy z trudem awansowali z fazy grupowej play-in. Mark „Humanoid” Brazdy ze swoimi kolegami nie był jednak w stanie powtórzyć wyczynu LGD i po niezwykle wyrównanym spotkaniu musieli uznać wyższość triumfatorów ligi tureckiej. Tym samym MAD Lions żegna się z marzeniami o występie na tegorocznych mistrzostwach świata w League of Legends. Przetestuj Betclic kod promocyjny odbierz i sprawdź jak działa.

Przebieg meczu

Początek tego pojedynku nie należał do udanych w wykonaniu Lwów z Europy. Już w szóstej minucie pierwszą eliminację zdobył Lee „KaKAO” Byung-kewon, a chwilę później Papara SuperMassive prowadziła już 3:0. Udało im się również zgarnąć pierwszego smoka, a także zniszczyć wieżę. Inne plany na tę rozgrywkę mieli zawodnicy MAD Lions, którzy w osiemnastej minucie zgładzili czterech rywali, co pozwoliło im znacznie odrobić straty w złocie. Następnie zwyciężyli potyczkę przy jamie trzeciego smoka, dzięki czemu wysunęli się na delikatne prowadzenie w tej grze. Później na samodzielną inicjację zdecydował się „SnowFlower”. Pozwoliło to drużynie z Turcji zgarnąć trzy eliminacje. SUP grało w tym meczu naprawdę pewnie i wiele wskazywało na to, że przechylą szalę na swoją korzyć. Zawodnicy z Turcji zdołali wygrać kolejny teamfight przy smoku, a następnie ruszyli do bazy rywali, gdzie zdołali zniszczyć Nexus. Wypróbuj Betfan bonus powitalny odbierz i typuj rozgrywki esportowe.

Emocje na drugiej mapie

Na początku drugiego starcia obie drużyny niezbyt garnęły się do walki. Dlatego też pierwsza eliminacja pojawiła się dopiero w okolicach ósmej minuty, kiedy to doszło do walki na górnej alejce. W kolejnych minutach to MAD Lions powiększało swoją przewagę. Zwłaszcza, że udało im się zniszczyć pierwszą wieżę na mapie. Turcy natomiast kontrolowali smoki, dzięki czemu od duszy dzieliły ich już tylko dwa kroki. W okolicach osiemnastej minuty MAD Lions skradło pierwszego smoka na swoje konto, a przewaga w złocie pozwalała im na utrzymywanie kontroli na mapie. SuperMassive liczyli na wygraną, dlatego postanowili ruszyć na Nashora, co okazało się kiepskim pomysłem. Dwóch graczy z Turcji zostało wyeliminowanych, a po fioletowe wzmocnienie sięgnęli zawodnicy MAD Lions. Przekonaj się jak funkcjonuje kod bonusowy Totolotek odbierz i obstawiaj wybrane przez siebie rozgrywki.

totolotek

Wyposażenie w buffa od Barona nie mieli żadnych problemów z wejściem do bazy od dolnej alejki. Chwilę później został również zniszczony inhibitor na środkowej alei. Kiedy zawodnikom Lwów udało się wyeliminować „Zeitnota” postanowili nie przeciągać rozgrywki i ruszyli do bazy rywala, gdzie niszcząc Nexus doprowadzili do remisu w tej serii. Trzecia mapa również zaczęła się bardzo niemrawo. Żaden zespół nie śpieszył się do otworzenia wyniku, aż w końcu „Orome” zdobył eliminację na topie, jednak chwilę później sam został zabity. Kolejne minuty to już dominacja SuperMassive, które dokładało do swojego dorobku kolejne eliminacje. Odnosili oni kolejne zwycięstwa na górnej oraz dolnej alejce. Turcy kontrolowali przebieg wydarzeń na mapie, dzięki czemu bez problemu zdołali zakończyć to starcie na swoją korzyść. Zobacz jak funkcjonuje Lvbet bonus powitalny odbierz i typuj wybrane przez siebie spotkania.

Do rozstrzygnięcia potrzebne było pięć gier

Kolejna zmiana stron oznaczała, że MAD Lions będzie mogło zdecydować się na bardziej korzystną dla siebie kompozycję. Od samego początku widać było determinację w poczynaniach Lwów. Nie chcieli bowiem pożegnać się z szansami na awans do najważniejszego turnieju w tym roku. Czwarta mapa padła ich łupem i o awansie do finałowej rozgrywki zadecydować miało ostatnie, piąte starcie. Piąta mapa była już rozegrana w pełni pod dyktando drużyny z Turcji. SuperMassive cały czas budowało swoją przewagę i ani przez chwilę nie dało MAD Lions przejąć inicjatywy. Dzięki temu zdołali oni doprowadzić do zakończenia rozgrywki na swoją korzyść, co oznacza że to właśnie oni powalczą o awans do najlepszej szesnastki turnieju Worlds 2020. Przetestuj kod promocyjny STS odbierz i sprawdź jak działa.