Obstawianie meczy – jak to robić?

2 lutego 2021

Każdy typer, szczególnie taki, który dopiero zaczyna swoją przygodę z bukmacherką, chciałby znać przepis na to, jak obstawiać mecze przez Internet, aby wygrywać. Gdzie najlepiej obstawiać mecze? Oczywiście u legalnego bukmachera, czyli takiego, który posiada odpowiednie zezwolenie Ministra Finansów. Strona do obstawiania meczy czy oferująca różne usługi bukmacherskie, która nie uzyskała licencji, nie działa w naszym kraju legalnie. Za korzystanie z tego typu operatorów grożą kary finansowe, dlatego jeśli już chcesz, to obstawiaj mecze online u licencjonowanych firm. Warto o tym pamiętać.

Mecze przez Internet obstawia się dużo łatwiej i szybciej, stąd duże zainteresowanie internetowymi zakładami bukmacherskimi. Gracze chcą wiedzieć, gdzie obstawiać mecze – jakie są kursy, bonusy i ogólna oferta na zakłady bukmacherskie. Ponadto typerzy szukają przepisu na skuteczne obstawienie meczu, aby otrzymać dodatkowe środki finansowe. Czy są porady na to, jak obstawiać mecze i wygrywać? W Internecie znajdziemy poradniki dosłownie wszystkie, w tym i bukmacherki. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że są to jedynie sugestie, ponieważ nie ma jednego, pewnego przepisu na mecze obstawianie.

BukmacherBONUSOferta specjalna
sts kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 Freebet + 34 zł zakład bez ryzyka + 20 zł betgames + 20 zł zakłady wirtualne

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
betfan kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2691 zł
Nasz bonus: 600 zł zakład bez ryzyka + 3x777 zł bonus od depozytu (wygrane *10!) + 30 zł w darmowych zakładach na Gry, Esport i Sport

Kod bonusowy: PREZENCIKVIP1

Odbierz bonus
fortuna kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 2000 zł bonus od depozytu + 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
ewinner kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
forbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2200 zł od depozytu + 120 zł zakład bez ryzyka + 50 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
pzbuk kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 200 zł
Nasz bonus: 200 zł Cashback + 200 zł extra

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
superbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% od pierwszej wpłaty do 50 zł + Cashback do 500 zł + 30 zł Freebet

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
betclic kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 550 zł Cashback + 50% więcej na AKO

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
totalbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 5000 zł
Nasz bonus: 5000 zł + 40 zł Freebet

Kod rejestracyjny: PREZENTVIP

Odbierz bonus
lvbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 3000 zł bonus od depozytu + 333 zł zakład bez ryzyka + 20 zł bez depozytu + 20 zł na sporty wirtualne + 50 zł dla posiadaczy karnetu

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz bonus
totolotek kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus na start + 49 zł bonus mobile + 25 zł bonus bez depozytu + 66% bonus na AKO

Kod rejestracyjny: PREZENTVIP

Odbierz bonus

Czy istnieją pewniaki na mecze online?

Jeżeli interesuje Cię obstawianie meczy pewniaki także są kwestią, która pewnie spędza Ci sen z powiek. Szukasz odpowiedzi na przyszłe wydarzenia – przecież na pewno ktoś musi znać wyniki! Oczywiście gdzie szukasz informacji na temat, jak typować mecze? W Internecie, a głównie na forach bukmacherskich lub grupach na portalach społecznościowych. Czytasz wpisy innych osób, które ponoć znają pewniaki w STS (przed zawarciem kuponu można odebrać specjalny STS kod promocyjny) czy tez u innego popularnego bukmachera. Niestety pewne mecze do obstawienia nie istnieją – to w zdecydowanej większości przypadków próba wyłudzenia pieniędzy. Więc jeśli myślisz o pewniakach, jako konkretnych typach, które na 100% się sprawdzą, najprawdopodobniej nie zadziałają one. Sport jest zbyt nieprzewidywalny, aby jasno stwierdzić, kto wygra.

Są typerzy, którzy słowo pewniak rozumieją inaczej. Jeśli chodzi o ich obstawianie typy nie są najważniejsze, ponieważ wybierają surebety. U dwóch różnych bukmacherów szukają korzystnych kursów i zakładają dwa sprzeczne scenariusze – raz wygrywa drużyna A, raz drużyna B. Co prawda bywa to spora inwestycja, jednak fakt jest taki, że chociaż jedna opcja musi się sprawdzić. Wygrana uzyskana z jednego kuponu w założeniu ma przewyższyć kwotę całej inwestycji. Jeżeli interesuje Cię takie obstawianie meczy typy nie będą tak ważne, jednakże trudno osiągnąć taki efekt przy 12% podatku od obrotu i kursach na naszym rynku. Dlatego w większości przypadków w Polsce mecze onlne nie będą obstawiane przy pomocy surebetów.

forbet

W jaki sposób obstawiać mecze ?

Zakłady bukmacherskie to jedna z tych działek hazardowych, w których niestety wynik w żaden sposób nie jest zależny od nas. Nie możemy na niego wpłynąć, a przy wyborze dostępnych opcji kierujemy się intuicją, sympatiami albo ślepym losem. Pytanie: jak obstawiać mecze? Powinno ono zostać właściwie bez odpowiedzi, bo ci, którzy grają od lat wiedzą, że przewidywanie czegokolwiek jest tutaj właściwie niemożliwe. To także sprawia, że adrenalina przy tego typu zakładach jest zdecydowanie większa, a emocje często sięgają zenitu, zwłaszcza przy audycjach na live. Wielu bukmacherów, takich jak etoto, czasem daje swoim użytkownikom ogólne wskazówki na temat tego, jak obstawiać, a jak nie. Wiele osób, które interesuje to, jak obstawiać zakłady, liczy na błędy bukmacherów. Wiadomo jednak, że tak naprawdę wszystko zależy tylko od nas samych.

Obstawianie meczy w zakładach bukmacherskich to tak naprawdę związek kilku okoliczności, pogłębionej analizy, a często także wielkiego przypadku. Wielu użytkowników przed obstawieniem zakładu analizuje:

  • po pierwsze: składy drużyn na dane spotkanie meczowe;
  • po drugie: kondycję zawodników, ich kontuzje, absencje, możliwości;
  • po trzecie: miejsce w tabeli, prognozy specjalistów;
  • po czwarte: rangę meczu.

Te cztery punkty to konkrety, które w jakiś sposób mogą nam pomóc w trafnym obstawieniu. Ale pamiętajmy: w ostatniej chwili skład może się zmienić, pewny zawodnik może złapać kontuzję, a inna drużyna wskoczyć na wyższe miejsce w tabeli po zupełnie innym meczu. Dlatego też obstawianie chociażby w e toto zakładów bukmacherskich to zawsze ruletka.

Czy można zwiększyć swoje szanse na jakąkolwiek wygraną? Jakie są profesjonalne typy bukmacherskie pewniaki? Czy da się opracować system, który pozwoli na zgarnięcie kilku wygranych pod rząd? Są tacy, którzy twierdzą, że to możliwe i na tyle znają zakłady bukmacherskie jak dobrze obstawiać nie jest dla nich tajemnicą. Dla wielu rozwiązaniem jest typowanie zakładów systemowych. Mecze systemowe polegają na tym, że nie wszystkie typy musimy trafić, by ogólny zakład był wygrany. Są systemy 2z3, 2 z 4, które oznaczają, że wystarczy trafnie wytypować 2 typy z 4 lub 3 z 4, by wygrać. Dodatkowo zakłady systemowe zakładają opcję podania w rozpisach pewniaków, czyli takich typów, co do których trafności mamy pełną pewność. W wypadku trafienia pewniaków kupon zostaje pomnożony.

Wielu początkujących użytkowników zakładów bukmacherskich popełnia typowe błędy. Niektórzy bowiem obstawiają kilka tych samych zakładów bukmacherskich na kilku kuponach. W wypadku, kiedy wytypowane przez nas pewniaki okażą się nietrafione, to tracimy wszystkie obstawione zakłady bukmacherskie. Należy wystrzegać się także obstawiania czegokolwiek u tego samego bukmachera, żeby się odegrać. Warto wyznaczyć sobie granicę finansową, której nie przekraczamy, by także w takich grach jak zakłady bukmacherskie zachować zdrowy rozsądek.

Obstawianie meczy online i wydarzeń sportowych

Obstawianie meczy ma też swoje specyficzne zakłady bukmacherskie. Na przykład „wynik do przerwy”, czyli typowanie tego jak zakończy się pierwsza połowa. W zakładach możemy wytypować też strzelca pierwszej braki, dokładny wynik meczu, która drużyna strzeli pierwsza bramkę, drużyny, które awansują jeśli mecz rozgrywa się w ramach dużych imprez sportowych. Zakłady bukmacherskie e toto podkreślają jednak, że najpopularniejszym sposobem obstawiania jest 1/X/2 – typujemy kto wygra: goście, gospodarze, a może będzie remis. W wielu wypadkach takie najprostsze możliwości są też najłatwiejsze i sprawdzają się w przypadku wielu zakładów bukmacherskich.

Zasady na obstawianie meczy piłki nożnej

Strony do obstawiania meczy proponują różne dyscypliny sportowe, a nawet i te z zakresu kultury czy polityki/ Jednak obstawienie meczy piłki nożnej to najpopularniejsza forma udziału w zakładach bukmacherskich, którą praktykują użytkownicy na całym świecie (zobacz jakie ma według użytkowników Betclic opinie). Kibice chcą mecze w Internecie oglądać, a także obstawiać swoich faworytów. Wszyscy legalni bukmacherzy, prowadzący swoją działalność zarówno stacjonarnie, jak i online mają w swojej ofercie różnego rodzaju mecze piłki nożnej. Są to duże imprezy typu Euro czy Mistrzostwa Świata, rozgrywki ligowe, a także małe rozgrywki drużyn młodzieżowych. Mimo że piłka nożna jest w zakładach sportowych bardzo popularna, to jej obstawianie wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Każdy bukmacher, taki jak STS opinie, podkreśla, że obstawianie meczy w ciemno jakichkolwiek rozgrywek mija się właściwie z celem. Do tego wszystkiego trzeba się dobrze przygotować. Oto kilka wskazówek, jak ułatwić sobie obstawianie meczy online.

Jak obstawiać mecze piłkarskie?

Obstawianie zakładów z piłki nożnej wymaga wiedzy na temat zawodników, miejsc w tabeli, prognoz specjalistów, kontuzji i wielu innych czynników, które składają się na wynik meczu. Trzeba też zaznaczyć, że duże znaczenie ma tutaj statystyka, co w wielu wypadkach jest udowodnione przez tych, którzy mają duże doświadczenie w zakładach sportowych. Doświadczeni gracze kierują się także stałymi zasadami w obstawianiu kolejnych spotkań piłkarskich. I mimo że czasem odzywają się w nich kibicowskie emocje, to lepiej jednak, żeby zimna statystka brała górę.

Lvbet opinie to jedne z wielu zakładów, które mają szeroką ofertę piłki nożnej, a jej obstawianie powinno być kierunkowane przez pewne zasady. Zresztą poniższe zasady dotyczą każdego bukmachera, więc niezależnie od tego, czy chcesz wiedzieć, jak obstawiać mecze w Fortunie, czy jak obstawiać mecze STS, te porady znajdą swoje zastosowanie we wszystkich zakładach.

sts promo

Obstawiając online mecze, możesz stosować się według tych wskazówek:

Po pierwsze – obstawiamy tylko to, na czym się znamy. Każdy z nas chyba zna typera, który dumnie twierdzi „obstawiam wszystkie ligi!”. To nierozsądne, ponieważ obstawianie wyników meczy bez odpowiedniej wiedzy doprowadzi do przegranej i utraty postawionej kwoty. Nie obstawiaj nigdy jednego meczu na wielu kuponach – to pierwsza zasada tego, jak dobrze obstawiać mecze. Nie stawiaj także na jeden typ całego depozytu, ponieważ zawsze istnieje ryzyko utraty wszystkich środków za jednym zamachem.
Prowadź własne analizy na temat ogólnej sytuacji wokół meczu – kondycji zawodników, nastroju trenera, przewidywań dziennikarzy sportowych. Wiedza o tym, jak analizowac mecze może przynieść naprawdę wiele korzyści i zmniejszyć ryzyko przegranej.
Stosuj zasadę „mniej znaczy więcej”, bo im więcej typujesz, tym mniejsze szanse masz na wygraną. Szczególnie wtedy, kiedy obstawiamy mecze z lig czy wydarzeń, o których nie mamy pojęcia. Wraz ze zwiększoną ilością typowań zmniejsza się prawdopodobieństwo powodzenia zakładu.
Każdy doświadczony typer podpowie, że jak obstawiac mecze, to tylko na chłodno i bez emocji. Nigdy nie kieruj się emocjami, a zawsze bierz pod uwagę fakty, statystykę i realny ogląd sytuacji. Co prawda obstawianie meczów wymaga dobrej znajomości danej dyscypliny i jest dodatkiem do pasji, więc niekiedy trudno jest uczucia rozgraniczyć. Jednak rzeczywiście zasady obstawiania meczy wskazują na to, że emocje nie są najlepszym doradcą.
Bierz pod uwagę, że zawsze wszystko może się zmienić, a niektóre rozgrywki zawsze obfitują w szereg niespodzianek.

Prowadzenie skrupulatnych notatek i analizy poszczególnych spotkań piłkarskich pozwala na zwiększenie prawdopodobieństwa wygranej z danego zakładu. Coraz więcej graczy bardziej przykłada się do obstawianie meczow piłki nożnej całkowicie na zimno, bez emocji i bez kibicowskich uczuć. Wybierają oni starannie to, jakie mecze obstawiać, a potem wypełniają kupon na podstawie analiz i statystyk. Jeśli obstawimy już swoje zakłady bukmacherskie dokładny wynik można zawsze sprawdzić na stronie internetowej danego bukmachera – oczywiście każdy legalny bukmacher na swojej stronie udostępnia wyniki, niezależnie czy będzie to piłka nożna czy inna dyscyplina.

Zakłady wzajemne na mecze tenisowe

Bez wątpienia piłka nożna jest najpopularniejszym sportem nie tylko na świecie, ale również wśród ofert na zakłady bukmacherskie. Należy jednak pamiętać że typowanie to nie tylko rozgrywki piłkarskie, ale również wiele innych dyscyplin. Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się na przykład tenis ziemny. Gracze bardzo chętnie śledzą wszelkiego rodzaju turnieje i starają się typować spotkania tenisowe. Tutaj jest kilka czynników, które mogę mieć znaczący wpływ na finalny rezultat danego meczu. Pierwszym z nich jest oczywiście aktualna forma w jakiej znajduje się dany zawodnik. Można prześledzić wszystkie jego ostatnie spotkania, jednak czasem o formie decyduje dyspozycja w danym dniu. Nieprzespana noc lub delikatne problemy żołądkowe mogą znacząco wpłynąć na grę podczas spotkania.

Ogromną wagę przywiązuję się również do nawierzchni, na której rozegra się konkretne spotkanie. Wielu graczy wskazuje swoje ulubione nawierzchnie, a także te za którymi nie przepadają. Często bywa właśnie tak, że tenisista świetnie radzi sobie na kortach trawiastych, a gdy przyjdzie grać mu na ziemnej nawierzchni wychodzi mu to dużo gorzej. Dlatego też jest to tak ważny czynnik podczas analizowania oferty zakładów na dany mecz. Ciekawym aspektem jest również to, w jaki sposób serwują obaj zawodnicy. Kiedy na przeciw siebie staje dwóch dobrze serwujących graczy, to śmiało można spodziewać się, że w meczu dojdzie do tie-break’a. To daje szanse na znalezienie korzystnych kursów na zakład typu finalnej ilości rozegranych gemów w secie. Często towarzyszą im kursy o wysokiej wartości.

Bez wątpienia podczas spotkań tenisowych o wiele trudniej o niespodziankę, jednak czasem zdarzają się sytuacje kiedy to najlepszy zawodnik poniesie porażkę z dużo niżej klasyfikowanym rywalem. Dlatego tak ważne jest śledzenie aktualnej formy zawodników, ponieważ są oni dużo bardziej podatni na wszelkiego rodzaju urazy oraz zwykłe przemęczenie. Nie bez powodu należy dokładnie analizować ostatnie spotkania, gdyż zawodnik, który ostatnio zagrał niezwykle męczące pięciosetowe spotkanie, będzie o wiele bardziej zmęczony, niż ten co skończył spotkanie na dystansie trzech setów. Warto więc zwracać uwagę na tego typu detale.

Obstawianie meczów koszykówki

Inną dyscypliną, która również cieszy się ogromnym zainteresowaniem w naszym kraju jest koszykówka. Gracze głównie interesują się najlepszymi rozgrywkami świata, czyli NBA, jednak istnieje możliwość obstawiania również krajowych zmagań. Obstawianie zakładów na koszykówkę można śmiało porównać do tych na rozgrywki piłkarskie, jednak tutaj wielkie znaczenie odgrywa zmęczenie. Dotyczy to przede wszystkim rozgrywek ze Stanów Zjednoczonych, czyli popularnej ligi NBA. Często zespoły są w stanie rozegrać nawet trzy spotkania w przeciągu czterech dni. Wliczając w to transport, kiedy trzeba lecieć samolotem mnóstwo kilometrów, zmęczenie bez wątpienia może się pojawić. Warto więc to uwzględniać analizując poszczególne mecze.

Dobrym nawykiem będzie również zwracanie szczególnej uwagi na styl, jakim cechują się zespoły. Gdy w analizowanym przez gracza spotkaniu staną naprzeciw siebie zespoły, których mecze zawsze są niezwykle szybkie, to wówczas można pokusić się o wytypowanie dużej liczby punktów w trakcie meczu. Dobrym przykładem może tutaj być mecz gwiazd, który odbywa się w ramach weekendu All Stars NBA. Wówczas grające zespoły nie zwracają zbytnio uwagi na defensywę i mecz polega na wymianie szybkich akcji rzut za rzut. Podobnie grające zespoły znaleźć można również podczas zwykłych ligowych spotkań, dlatego też dobrze będzie zwrócić na to uwagę podczas analizy.

Zakłady sportowe na wyścigi żużlowe

Wielu sportowych ekspertów uważa żużel za niszowy sport w naszym kraju. W rzeczywistości wygląda to jednak całkowicie inaczej. W Polsce jest mnóstwo fanatyków czarnego sportu i wielu chętnych na obstawianie zakładów z nim związanych. Nie bez powodu bukmacherzy starają się przygotować równie ciekawą ofertę na te dyscyplinę, żeby przyciągnąć do siebie nowych użytkowników. Jeśli chodzi o samo typowanie to żużel jest niesamowicie nieprzewidywalnym sportem. Reguły są dość proste i każdy z łatwością je zrozumie, jednak z roku na rok coraz ciężej skutecznie wytypować finalny rezultat. Maszyna również nie ma już tak dużego wpływu na wynik, jak miało to miejsce jeszcze parę lat temu. Również forma zawodników ścigających się, może w trakcie jednego sezonu rozsypać się.

Nie raz zdarzało się tak, że najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu, w kolejnym był totalnie niewidoczny. Zabierając się za obstawianie wyścigów żużlowych, należy brać pod uwagę przede wszystkim szczegółowe statystyki. Większość bukmacherów dysponuje takimi w swojej ofercie. Warto prześledzić jak radzili sobie poszczególnie zawodnicy w ostatnich spotkaniach. Dobrze będzie również sprawdzić, na jakiej nawierzchni dana drużyna spisuje się lepiej. Ważnym czynnikiem w przypadku żużla bez wątpienia są warunki pogodowe. To również będzie miało spory wpływ na tor oraz to jak konkretni zawodnicy będą się na nim czuć.

Zakłady bukmacherskie dotyczące sportów walki

Wspominając o zakładach bukmacherskich nie można zapomnieć o najbardziej krwawych dyscyplinach do obstawiania. Mowa tu oczywiście o boksie oraz zyskującym coraz większa popularność na całym świecie MMA. Tutaj rynek zakładów zazwyczaj jest dość ubogi, ale typowanie bez wątpienia może przynieść mnóstwo emocji dla gracza. Mało opłacalne jest obstawianie pojedynków między mistrzem, a mniej znanym nazwiskiem. Wówczas kursy na faworyta są bardzo niskie i ciężko znaleźć coś atrakcyjnego. Chyba, że upatrujemy w tym starciu niespodzianki, to wówczas warto przeznaczyć trochę środków na ewentualną wygraną zawodnika, który przez wielu skazany jest na porażkę. Dobrym przykładem jest tutaj pochodzący z Meksyku bokser, Andy Ruiz JR.

Otrzymał on szansę na stoczenie walki o pas mistrzowski wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą. Wielu uważało, że to walka tylko dla nabicie rekordu dla potężnego Brytyjczyka i bez problemu odprawi on Ruiza do domu. Co więcej Ruiz leżał nawet na deskach podczas tej walki. Mistrz jednak totalnie zlekceważył swojego przeciwnika i to on został znokautowany, a Meksykanin sensacyjnie zdobył tytuł mistrzowski. Zarówno w boksie, jak i w MMA gracz może typować ilość rund oraz ewentualne zwycięstwo jednego z zawodników przed czasem. Istnieją również klasyczne zakłady, czyli zwykłe wytypowanie zwycięzcy lub remisu w danym pojedynku.

Najcięższe do obstawiania są bez wątpienia pojedynki o pasy mistrzowskie. W MMA widać to najbardziej, ponieważ tam liczy się każdy impuls do tego, aby zostać wielką gwiazdą. Głównie w ten sposób można zyskać popularność i liczyć na coraz większe kontrakty na kolejne walki. Za przykład może posłużyć federacja UFC. Tam motywacja zawodników często sięga zenitu i widać, że w każdym pojedynku obaj fighterzy dają z siebie absolutnie wszystko. Walki są zwykle zapowiedziane dużo wcześniej, dlatego dobrze jest przygotowując się do obstawienia, obserwować przygotowania danych zawodników. Z wielu udostępnionych materiałów treningowych można mniej więcej wytypować, kto w jakiej formie obecnie się znajduje. A to może mieć duży wpływ na rezultat walki.

Popularność obu tych dyscyplin w naszym kraju jest cały czas na wysokim poziomie, dlatego też nie dziwi fakt, że bukmacherzy regularnie poprawiają swoją ofertę pod tym względem. Organizowane gale zawsze mają w karcie kilka walk, dzięki czemu każdy gracz znajdzie coś dla siebie.

Bukmacherka to przede wszystkim rozrywka

Nie da się ukryć, że bukmacherskie zakłady to jedna z najpopularniejszych rozrywek w dziejach ludzkości. Zakładano się już wiele lat temu i z biegiem czasu proces ten ulegał regularnemu rozkwitowi. Jednak nie da się ukryć, że bukmacherka nadal wśród sporej części społeczeństwa kojarzona jest w sposób negatywny. Niektórzy słysząc tylko, że tematem rozmowy są zakłady wzajemne od razu odwracają głowę w drugą stronę, nie wspominając już o namówieniu ich do wypróbowania obstawiania. Traktowanie przez wielu zakładów bukmacherskich jako niewartą uwagi czynność jest błędne, ponieważ zapomina się o tym, czym właściwie one są. Nie jest to nic niezgodnego z prawem, a generować ma wyłącznie dobrą i przede wszystkim bezpieczną rozrywkę. Tak naprawdę postawienie kuponu jest ostatnim elementem w całej tej układance, na który składa się wiele innych czynników.

Zanim gracz zdecyduje się postawić kupon z wybranymi zakładami, zazwyczaj czeka go długa analiza obecnej formy drużyny lub zawodnika. Nie można zapomnieć również o regularnym śledzeniu sportowych wydarzeń, aby typując być ze wszystkim na bieżąco. Do tego dochodzi również konsultacja swoich przewidywań z innymi graczami. Problem z zakładami bukmacherskimi leży gdzieś indziej. Chodzi tu przede wszystkim o korzystanie z tego rodzaju rozrywki z umiarem. Zakłady wzajemne mogą stać się niebezpieczne, kiedy gracz nie będzie w stanie przestać typować. Wówczas będzie to zagrożenie nie tylko dla niego, ale również dla jego bliskich. Dlatego tak ważne jest obstawianie meczów oraz innych zdarzeń odpowiedzialnie.

Zakłady to również ryzyko

Obstawianie zakładów wzajemnych w skrócie można opisać jako podjęcie ryzyka, czyli postawienie swoich środków w nadziei, że uda się dzięki temu coś wygrać. Gracz przed postawieniem kuponu mają możliwość analizowania tego, jakie są szanse na wydarzenie się danej sytuacji. Jeśli bukmacher oferuje dany zakład w optymalnym kursie, bez wątpienia gracz pokusi się o obstawienie go. Dlatego też tak istotne jest odpowiedzialne korzystanie zakładów. Trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć sobie „STOP” i nie działać impulsywnie. Impulsywność często towarzyszy graczom, którzy przegrają sporą ilość środków i w rezultacie postanowią od razu odegrać się na bukmacherze. Jest to najgorsza rzecz, jaką można zrobić, gdyż wtedy gracz nie myśli wystarczająco racjonalnie. Może to doprowadzić to ponownej porażki i pogłębiania się w problemie.

Jeśli gracz chce obstawiać zakłady potrzebuje do tego środków pieniężnych. Tutaj również przyda się dobra rada dla wszystkich, którzy planują obstawianie lub są już czynnymi graczami. Trzeba pamiętać, że obstawianie zakładów powinno odbywać się wyłączeni za pomocą tak zwanego bezpiecznego kapitału. Chodzi tu przede wszystkim o to, by do typowania nie wykorzystywać środków, których pierwotnym przeznaczeniem było opłacanie rachunków lub zrobienie zakupów spożywczych do domu. Osoba zainteresowana obstawianiem zakładów wzajemnych powinna odłożyć zorganizować sobie wolne środki na typowanie lub ewentualnie grać za pomocą tylko wygranych pieniędzy.

Typowanie meczy z rabatami

Wysokie kursy to jedno, ale typerzy szukają u bukmacherów online czegoś jeszcze. Każdy gracz lubi akcje rabatowe u bukmacherów i nie ma się czemu dziwić – niekiedy wydaje się nam, że dostajemy wtedy nawet obstawianie meczy za darmo. Oczywiście niektórzy gracze nie wyobrażają sobie tego, że pierwsze mecze do obstawienia mogą być bez dodatkowych środków, jednak chcemy tutaj zwrócić uwagę na wymagania, które nałoży bukmacher na rabaty (można oczywiście sprawdzić, jakie zasady przewiduje na przykład Betfan kod promocyjny). Będzie to konieczność wielokrotnego obrotu po kursie minimalnym, który zazwyczaj jest dość wysoki.

Metody obstawiania meczy zawierają w sobie punkt o kuponach akumulowanych – zmniejszają one szansę na wygraną, ponieważ wystarczy jedno niepowodzenie, aby przegrać wszystko. Jeżeli interesują Cię akcje promocyjne, zajrzyj najpierw do regulaminu lub na zajmujące się obstawianie meczy forum, aby dowiedzieć się, czy warunki rabatów są możliwe do spełnienia i wypłacenia wygranej. Za każdym razem kiedy interesuje kogoś obstawianie online, w pierwszej kolejności należy przeczytać regulamin.

Obstawianie com – rodzaje zakładów

Wśród najpopularniejszych rodzajów zakładów na piłkę nożną, dostępnych u bukmacherów typu Lvbet kod promocyjny, należy wymienić takie opcje jak:

under/over – zakład, w którym typujemy takie wartości jak: liczba bramek, kartek, rzutów rożnych etc;
zakład G, czyli gol – typowanie, która z drużyn pierwsza zdobędzie bramkę w czasie meczu;
zakład A – dotyczy rozgrywek, w których drużyny walczą o awans podczas wszelkiego rodzaju imprez typu Euro, Mistrzostwa świata itd.;
1/X/2 – jeden z najpopularniejszych sposobów: typujemy wygranych meczu albo też remis spotkania;
handicap – to zakład, który bierzmy pod uwagę, kiedy na boisku pojawi się drużyna będąca totalnym faworytem spotkania bez jego rozpoczęcia nawet;
zakład na strzelca bramki – typujemy piłkarza, którzy strzeli bramkę.
Wszystkie takie typowania mają zapisaną jakąś granicę błędu, ale nie ustrzeżemy się od nich w takich okolicznościach.

Obstawiaj mecze odpowiedzialnie

Każdy, kto zajmuje się bukmacherką, doskonale wie, że najważniejsze jest zawsze obstawianie po najlepszym kursie. Im wyższy kurs, tym większa możliwość sporej wygranej. Ciężko jest jednak znaleźć dobry kurs, jeżeli ktoś zainteresowany jest obstawianiem raczej oczywistego spotkania. Dlatego wysokie kursy to jedno, ale podczas obstawiania meczów trzeba wziąć pod uwagę także inne czynniki (jeśli interesuje Cię bukmacherka, możesz odebrać od PZBuk kod promocyjny).

Jeżeli obstawia się podczas zakładów bukmacherskich faworyta w danym meczu lub wyścigu, można mieć pewność, że kurs będzie niski. Oczywiście, wiele firm prowadzi zakłady bukmacherskie (sprawdź na temat bukmachera Betfan opinie), dlatego warto jest zawsze porównywać ich kursy. Najlepiej w tym celu posiadać konta u kilku najlepszych bukmacherów aby móc z nich korzystać. Wielu klientów legalnych bukmacherów w Polsce stosuje taką metodę.

Profesjonalni typerzy mają na to swoje sposoby obstawiania meczów i stosują niekiedy tak zwany handycap, jednakże wymaga to sporych umiejętności analitycznych i doświadczenia. Jak wiadomo, nie opłaca się kompletnie obstawiać po najniższych kursach, ponieważ wygrana u bukmachera, jak Fortuna (ale dotyczy to niestety wielu zakładów sportowych) jest po prostu znikoma w takiej sytuacji.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany danym meczem piłki nożnej, może zdecydować się na obstawienie innej rzeczy, niż sam wynik meczu. Wiele osób obstawia na przykład, w której minucie padnie pierwsza bramka, ile padnie w meczu żółtych lub czerwonych kartek i kto je zdobędzie. Oczywiście, tutaj trudno już o fachową wiedzę i jakiekolwiek umiejętności. Liczy się raczej, czy ktoś czuje dany sport i ma swoje przeczucia.

Grając w taki sposób u bukmachera można liczyć na emocjonujące spotkanie i ewentualną wygraną (możesz sprawdzić, jakie ma Fortuna opinie przed rozpoczęciem gry). Takie zakłady bukmacherskie, w szczególności prowadzone na żywo są obecnie coraz chętniej wybierane, ponieważ niektórym znudziło się już samo obstawianie oczywistych wyników. Dotyczy to również innych niż piłka nożna sportów.

Jeżeli wiesz już, na czym polega obstawianie meczy przez Internet (choć te zasady tyczą się także punktów stacjonarnych), możesz rozpocząć zabawę, jednak pamiętaj o tym, aby zachować zdrowy rozsądek przy zakładach bukmacherskich. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię jedynie piłka nożna, czy szukasz strony do betowania meczy cs go, innych e-sportowych meczy czy meczow chociażby z koszykówki, zawsze należy grać odpowiedzialnie, ponieważ hazard związany jest z ryzykiem uzależnienia oraz utraty obstawionych środków. Graj tylko u legalnych bukmacherów w Polsce.


betclic opinie 2020 bonus betclic kod promocyjny betclic 2020 kod bonusowy betclic 2020 bonusy bukmacherskie bez depozytu zakłady bukmacherskie z bonusem bez depozytu forbet kod promocyjny 2020 bonus forbet 2020 fortuna kod bonusowy fortuna kod promocyjny totolotek kod promocyjny totalbet kod promocyjny