Niezwykle cenne zwycięstwo VFB Stuttgart

29 maja 2020

Piłka nożna powoli wraca do życia. Mieliśmy sporą przerwę od rozgrywek piłkarskich, która spowodowana była pandemią koronawirusa. Jednak trzeba iść dalej i nauczyć się żyć w obecnej sytuacji. Przedstawiciele europejskich federacji piłkarskich regularnie od kilku tygodni dyskutują na temat tego, w jakiej formie miałyby powrócić rozgrywki piłkarskie. Najszybsi w tej kwestii okazali się Niemcy, których Bundesliga wystartowała już dwa tygodnie temu. Trzeba przyznać, że wyszło im to naprawdę świetnie, ponieważ wszystko przebiega zgodnie z planem i nie ma póki co problemów z odwoływaniem spotkań. Jednocześnie ruszyły również rozgrywki w drugiej niemieckiej klasie rozgrywkowej, czyli Bundesliga 2. Tam co prawda pojawiły się pewne komplikacje w zespole Dynama Drezno, jednak reszta normalnie rozgrywa swoje spotkania. Do typowania niemieckich rozgrywek piłkarskich może przydać się kod bonusowy Lvbet odbierz i sprawdź jak działa.

Na zapleczu niemieckiej ligi trwa walka o miejsca premiowane awansem do Bundesligi. Drużyna VFB Stuttgart, której barw broni reprezentant Polski Marcin Kamiński dokonała niesamowitego wyczynu podczas spotkania z ekipą HSV Hamburg. Do przerwy jego drużyna przegrywała 0:2 w meczu dwóch najlepszych ekip 2. Bundesligi. Pomimo tego, Die Schwaben zdołali odrobić straty i ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. VFB Stuttgart zwyciężył w tym spotkaniu 3:2, a decydująca bramka została strzelona przez Gonzalo Castro w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Spotkanie było więc niesamowicie emocjonujące. Odbierz Fortuna kod promocyjny i typuj swoje ulubione rozgrywki sportowe.

Z pewnością wielu kibiców pamięta czasy, kiedy to starcia pomiędzy VFB Stuttgart, a Hamburgerem SV były hitowym pojedynkiem w Bundeslidze. Kluby w ostatnich latach zaliczyły jednak spory regres przez co spadły do niższej ligi. Obie drużyny walczą jednak o to, aby jak najszybciej powrócić do niemieckiej elity i już teraz piastują miejsca w górnej części tabeli drugiej Bundesligi. Nikogo nie powinno więc dziwić to, że spotkanie 28. kolejki zostało uznane za najważniejsze i kibice słusznie ostrzyli sobie na nie zęby. Pikanterii dodawał fakt, że żadna drużyna nie odniosła zwycięstwa w dwóch ostatnich spotkaniach, czyli pierwszych meczach rozegranych po przerwie spowodowanej pandemią. Odbierz STS kod bonusowy i wykorzystaj go podczas typowania rozgrywek 2. Bundesligi.

Przebieg spotkania

Mecz w pierwszym składzie rozpoczął Marcin Kamiński. Zawodnicy gospodarzy agresywnie ruszyli do ataku w pierwszych minutach, jednak nie byli w stanie skonstruować dogodnej sytuacji. Dużo większą skutecznością popisywali się gracze HSV. W okolicach 15. minuty świetnym strzałem popisał się Aaron Hunt i w ostatniej chwili piłkę na rożny wybił Gregor Kobel. Chwilę później było już 1:0 po świetnym strzale głową, który oddał Joel Pohjanpalo. W 19. minucie była szansa na podwyższenie wyniku przez tego samego zawodnika, jednak jego strzał okazał się niecelny i przeleciał obok bramki strzeżonej przez Gregora Kobela. W końcówce pierwszej połowy doszło do sporego zamieszania, po którym został podyktowany rzut karny dla drużyny gości. Jedenastkę na bramkę zamienił Hunt. Odbierz Totolotek kod bonusowy i zacznij obstawiać poczynania swojej ulubionej drużyny.

totolotek

Stuttgart po przerwie ruszył do odrabiania strat. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do bramki strzałem głową skierował Wataru Endo. Na tablicy wyników widniał rezultat 1:2 i widać było, że zawodnicy VFB są niezwykle nakręceni. W okolicach 60 minuty w pole karne wpadł Orel Mangala, który był faulowany przez bramkarza rywali. Sędzia drugi raz tego wieczoru wskazał na wapno, a rzut karny na bramkę zamienił Nicolas Gonzalez. Był remis, ale gracze VFB nie zamierzali się tym zadowolić. Robili wszystko aby zdobyć trzecią bramkę, jednak w pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że brakuje im już sił. W doliczonym czasie gry fantastyczną akcję przeprowadził Gonzalo Castro, który ostatecznie pokonał bramkarza rywali i trzy punkty zostały w Stuttgart’cie. Tym samym gospodarze przeskoczyli HSV w tabeli i zajmują obecnie drugie miejsce. Odbierz Betclic kod promocyjny i stawiaj kupony na ulubione rozgrywki piłkarskie.