Niespodzianka w Superpucharze Hiszpanii! Real Madryt pokonany

15 stycznia 2021

Formuła Superpucharu Hiszpanii na przestrzeni ostatnich lat uległa delikatnej deformacji. Pojedynek mistrza kraju oraz zdobywcy Pucharu Hiszpanii był przez wiele lat naturalną tradycją każdego sezonu. Było to spotkanie, które w pewien sposób otwierało nowe rozgrywki w Hiszpanii. Tamtejsza federacja piłkarska postanowiła jednak odejść od tego pomysłu i zorganizować turniej finałowy o wspomniane wyżej trofeum. Tak więc od poprzedniego sezonu w walce o ten puchar biorą udział cztery zespoły. Dobierane są one w pary, w których mierzą się w pojedynkach półfinałowych. Zwycięzcy starć półfinałowych awansują do finału, gdzie jeden z nich będzie miał ten przywilej, jakim jest podniesienie w górę Superpucharu Hiszpanii. W jednym z półfinałów mierzyli się ze sobą mistrz kraju Real Madryt, a także drużyna Athletic Bilbao, która solidnie prezentuje się w lidze. Przyjrzyjmy się zatem temu, jak wyglądał ten pojedynek. Wypróbuj Sts kod bonusowy odbierz i sprawdź jak działa.

Dzisiaj wiemy już, że to właśnie Athletic Bilbao zagra w finale Superpucharu Hiszpanii. Wszystko dlatego, że zawodnikom z kraju Basków udało się pokonać Real Madryt 2:1. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze Athetlic Bilbao awansowali do finału i wciąż mogą mieć nadzieję na zgarnięcie trofeum. Ich rywalem w finałowym pojedynku będzie FC Barcelona. Piłkarze popularnej Blaugrany również nie mieli łatwej przeprawy w spotkaniu, które rozgrywali w środowy wieczór. Dopiero po rzutach karnych udało im się pokonać Real Sociedad. Finał zapowiada się więc naprawdę bardzo emocjonująco. Athletic Bilbao to solidnie prezentująca się drużyna, która łatwo nie odpuszcza. Barcelona z kolei ma swoje problemy, dlatego też nie można być w pełni przekonanym, co do triumfu Dumy Katalonii. Finał będzie więc z pewnością ciekawym widowiskiem. Przetestuj Forbet kod promocyjny odbierz i obstawiaj ulubione rozgrywki.

Jak już wspominaliśmy w środowy wieczór miejsce w finale zmagań o Superpuchar Hiszpanii zapewniła sobie Barcelona, która po rzutach karnych wyeliminowała Real Sociedad. Sympatycy piłkarscy mogli więc mieć przynajmniej przez chwilę nadzieję na to, że w finale tego mini turnieju dojdzie do El Clasico. Starcia Realu Madryt oraz FC Barcelony od lat elektryzują serca fanów piłkarskich z całego świata, dlatego też z pewnością byłoby to niezwykłe wydarzenie. Aby jednak do tego doszło Real Madryt musiał wygrać swoje półfinałowe starcie. Jak się później okazało to wcale nie było takie proste. Piłkarze Athletic Bilbao mieli widocznie inne zdanie na temat tego, jak powinien wyglądać zestaw drużyn na finał Superpucharu Hiszpanii. Postawili Królewskim bardzo trudne warunki, dzięki czemu mogli ostatecznie cieszyć się z wygranej. Niedługo staną przed szansą na zdobycie trofeum. Przekonaj się jak funkcjonuje Fortuna kod bonusowy odbierz i typuj rozgrywki ligi hiszpańskiej.

fortuna

Przebieg spotkania

Popularne w Hiszpanii Lwy mieli swój plan na ten pojedynek. Drużyna prowadzona przez Marcelino Garcie Torala zostawiła atakowanie zawodnikom Królewskich, a sama wyczekiwała na odpowiedni moment do kontry. W 10. minucie świetną okazję na strzelenie bramki dla Królewskich miał Eden Hazard. Jego strzał lewą nogą zdołał jednak wybronić bramkarz drużyny z Bilbao, Unai Simon. Siedem minut od tej sytuacji do strzału głową po dośrodkowaniu najwyżej doskoczył Sergio Ramos. Uderzył jednak wprost w ręce bramkarza ekipy z kraju Basków. Athletic Biblao cierpliwie czekał na swoją okazję i w końcu ją wypracował. W 18. minucie kiepskim rozegraniem popisał się Lucas Vasquez. Do piłki doskoczył Dani Garcia, który oddał ją błyskawicznie do Raula Garcii. Zawodnik z Bilbao nie pomylił się w tej sytuacji i pewnym uderzeniem pokonał bramkarz Królewskich. Thibaut Courtois mógł bez wątpienia zachować się lepiej w tej sytuacji. Zobacz jak działa Pzbuk kod promocyjny odbierz i ciesz się typowaniem zakładów na mecze hiszpańskich drużyn.

Real po utraconej bramce nie rzucił się do ataku. Athletic z łatwością poskramiał wszystkie zapędy ofensywne mistrza Hiszpanii. Dopiero w 31. minucie można było zobaczyć zagrożenie pod bramką Simona. Vasquez wykonał płaskie podanie do Marco Asensio, jednak ten nie trafił czysto w piłkę. Na osiem minut przed końcem Athletic Bilbao zdobył drugą bramkę. Kolejny raz kiepsko zachował się Vasquez, który faulował Williamsa. Sędzia podyktował rzut karny, a ten na bramkę zamienił Raul Garcia. W drugiej połowie drużyną dominującą był Real Madryt, ale i tak niewiele z tego wynikało. Bramkę kontaktową Królewscy zdobyli w 73. minucie, ale to było zdecydowanie za mało. Athletic wygrał i awansował do finału Superpucharu Hiszpanii. Przetestuj Betclic kod promocyjny odbierz i postaw zakład na wybrane przez siebie rozgrywki.